Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

(18)
Logikę Wiktora Janukowycza trudno zrozumieć. We wtorek mówił o okrągłym stole i negocjacjach z opozycją, spotkał się nawet ze swymi trzema poprzednikami, którzy taką ideę wysunęli. Wydawało się, że dla omówienie szczegółów.
 • 2013-12-11 12:16 | ranwers

  Protesty na Ukrainie

  A niech to kule bija! Milicja atakuje, artystka spiewa hymn, liderzy wzywaja, narod leje wode, funkcjonariusze rzucaja tarcze - coz za cudowny romantyczny obraz! Brakuje tylko Konrada Wallenroda, Emilii Plater i moze Switezianki... A biedny Janukowicz probuje sie w tym wszystkim polapac.
 • 2013-12-11 13:49 | zet

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  "A biedny Janukowicz probuje sie w tym wszystkim polapac. "

  Pan Janukowycz wie, co robi i kontroluje sytuację na Ukrainie. Za dwa lata są tam wybory prezydenckie i on zamierza je wygrać ponownie.
 • 2013-12-11 16:08 | kostek

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  Skończcie z tymi emocjami. Bardziej prawdziwy jest taki obraz że opozycja po raz kolejny chce obalić legalnie wybranego prezydenta. Poprzednio się udało więc może i teraz się uda. A Unia podpala pod tym kociołkiem ale nic nie chce obiecać. Robi to głównie polskimi rękami bo Polak głupi i przed szkodą i po szkodzie. Prawdziwa walka na Ukrainie toczy się między oligarchami którzy teraz rządzą a tymi którzy zamierzają rządzić wraz z Kliczką. Dla normalnych ludzi zwycięstwo oznacza to samo co dla Polaków: bezrobocie, droższy gaz i zniesienie wiz za 10 lat.
 • 2013-12-11 16:29 | Byniek

  Więcej zniuansowania i obiektywizmu.

  Wszyscy to widzą w tasiemcowych transmisjach z Majdanu, że milicja jest wyjątkowo spokojna. Nie bije, nie używa gazu, broni, nie polewa wodą. Bywa natomiast odwrotnie i to protestujący są agresywni. To chyba normalne, że siły porządkowe chcą ograniczyć protest, który zaczyna paraliżować miasto i zabezpieczyć gmachy rządowe przed zajęciem.Prezydent gotów jest do rozmów z opozycją. Niestety, ( dla dziennikarzy, zwłaszcza tych, którzy piszą o rewolucji ) na Majdanie coraz nudniej. Demonstrujący, którzy nota bene mnożą bez składu i ładu żądania, po mału rozchodzą się do domów. Piosenkarka Rusłana okazuje oznaki znudzenia, tak jak 10 lat temu ( została wówczas nawet deputowaną ). a tu trzeba ( ? ) pisać i pisać.
 • 2013-12-11 16:47 | zet

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  "Robi to głównie polskimi rękami bo Polak głupi i przed szkodą i po szkodzie. "

  Tak to przykra prawda. Pan prof.Buzek,pojechał przekonywać,iż przyśpieszone wybory na Ukrainie to konieczność. Co za tupet i brak zahamowań we wdrażaniu nosa w obce sprawy.
  Nie wystarczy zdobywać mądrość/być profesorem/, trzeba jeszcze z niej korzystać. UE liczy 27 państw członkowskich,pozwólmy innym wykazać swoje zatroskanie losem naszego sąsiada.
 • 2013-12-11 22:29 | andrzej

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  cały czas możemy oglądać tylko jedną stronę za wejściem do unii, czy przeciwnicy takiego wejścia na pewno nie istnieją i nie mają nic do powiedzenia, chciałbym wysłuchac argumentów obu stron
 • 2013-12-11 23:03 | 1705

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  Logike Wiktora Janukowicza trudno zrozumiec.
  Dla mnie o wiele trudniej zrozumic ekonomiczna logike dzialania EU . Przynajmniej w krotkiej perspektywie. To dzialanie polityczne w ktorym glowna role odgrywjaq politycy polscy. Interes z tego bedzie taki sam jak interes z przystapienia do napasci na Irak. Mialy byc kontrakty na odbudowe tego co nam sie uda zburzyc a sa setki tysiecy zabitych ludzi i po tylu latach nie ma tygodnia by nie gineli nastepni. Bardzo krwawy ineres. Ale P. Redaktor nie jest specjalistka od Iraku tylko od Ukrainy, Bialorusi i Balkanow .
  Po 30 latach ja stary pryk widze jak bardzo sie mylilem widzac cale dobro na tzw. zachodzie a zlo na wschodzie. Nieprawda , jest i bylo prawie po rowno. Na troche innym poziomi ale podobnie.
  Tylko patrzac na propagande uwazam ,ze roznice sa kosmetyczne.
  Te same poklady hipokryzji , nazywania bialego czarnym, klamstwa, przeinaczania faktow. Tak czynia media polskie.
  Proponuje zamiane miejsca Kijow na Nowy Jork, Londyn, Paryz itp.
  Prosze sobie wyobrazic co staloby sie z pokojowo rzucajacymi brukowymi kostkami w policjantow w USA. ( a ja mam to nagrane na dvd z polskiej tv )
  Niech by sprobowali sie tak przed Bialym Domem. Wystrzelano by ich jak kaczki. Pare tygodni temu zastrzelono kobiete ( w samochodzie bylo tez roczne dziecko) przed Bialym Domem.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/947364,Chciala-wedrzec-sie-do-Bialego-Domu-Policjanci-zastrzelili-kobiete

  Nie patyczkowali sie.
  To co wygaduja polscy i inni zachodni politycy to supper hipokryzja. To pogarda dla rzadu ukrainskiego to pogarda dla ludzkiego rozumu.
  Mam dosc , nie chce mi sie wiecej pisac.
  Dlaczego nas traktujecie jak glupcow , kretynow, ludzi slepych i niekojarzacych obrazow, faktow .
  PS
  A jednak dopisze pare slow bo doszedl nowy element. W TWN24 wywiad z senatorem Cimoszewiczem. To ten ,ktory robil razem z Kwasniewskim i Millerem i innymi interesy w Iraku.
  Redaktor prowadzacy zacytowal rosyjska prase mowiaca ze w NJ brutalnie usunieto z okupowanych budynkow ludzi z ruch oburzonych.Na to nasz demokrata , ze to w stylu a u was bija murzynow. A wszystcy wiemy ze nie mozna porownywac demokracji USA i Ukrainy.
  To dopiero logika. Czyli mozna by w Kijowie nawe przywalic z granatnika w siedzibe prezydenta bo co to za demokracja.
  Musze sprobowac sciagnac na dvd to rozumowanie naszego niezaleznego senatora .
 • 2013-12-11 23:14 | Jan-Janusz

  Re:Protesty na Ukrainie: co to będzie ? co to będzie ?

  Otóż nic nie będzie , będzie płacz i zgrzytanie zębów dla milionów i zabawa dla nielicznych "strażników" wolności .
  Realia tego procesu Polacy przećwiczyli na własnej skórze , ale polityczne karły namawiaja Ukraińców na powtórkę z rozrywki.
  Gdyby Unia otworzyła granice to by wyjechało parę milionów młodych ludzi szukać "wolności" jako gastarbajterzy , ale Unia zamknie granice nawet dla dotychczasowych członków. A dalej sprawy by się potoczyły według już znanego scenariusza. Najpierw by przejęli banki, potem fabryki i ziemie uprawne.
  Tak działa globalizm .
 • 2013-12-12 01:03 | Ryszard K.

  1. UE łącznie z politykami z III RP, odebrała Janukowiczowi zwycięstwo w 2004r. drugi raz nie da się wykolegować. Mimo, ze to pani Wilczek się nie podoba. I nie ma ochoty za psie pieniądze, 1 mld euro, by obcy robili kasę a nie oni sami.


  Kliczko zadając się z Kaczyńskim czy Buzkiem jest tak samo wiarygodny jak oni
 • 2013-12-12 08:33 | tak sie

  gościu klasnął a kaczki się poderwały do lotu,

  rolnik tornister naukowiec trawa, trawa rolnik tornister. taka sytuacja.
  tornister, rolnik, naukowiec....
  trawnik rolnister naukowiec. trawa.
 • 2013-12-12 11:14 | lukald

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  Ukraina - kilka punktów widzenia:
  Polskie media mało mówią o tym, że Janukowycz wygrał wybory głosząc hasła prorosyjskie. Być może nie antyeuropejskie, niemniej jego wyborcy doskonale wiedzieli za jaką wizją Ukrainy opowie się ten człowiek. I dlatego na niego głosowali. Oni nie chcą UNII !!
  Stale obserwujemy ludzi z Kijowa. Tyle tylko, że Ukraina jest mocno spolaryzowana na wschodnią i zachodnią część, co zresztą pokazuje mapa wyborów. Zachód głosował za Tymoszenko, a wschód za Janukowyczem.
  Warto podkreślać, że to nie cały kraj protestuje.
  Kolejny element to hipokryzja UE.
  Prawdą jest, że w dłuższej perspektywie Ukraina zyska na wstąpieniu do UE, problem tylko, że wiele krajów tejże UE jest bardzo sceptycznie nastawionych do rozszerzenia na wschód. Wydaje się, że Ukraińcy muszą dokonać głębokich reform społecznych (np.sądownictwo) oraz gospodarczych, a nie jest powiedziane w jak dalekiej perspektywie zostaną dopuszczeni do akcesji.
  Reformy te spowodują duże problemy gospodarcze, a z drugiej strony UE nie ma zamiaru ich finansować (słusznie zresztą).
  Kolejny element układanki to strategia obecnej władzy, która nastawiona jest na negocjacje na granicy skrajnego ryzyka. Powtarzane jest jak mantra, że Ukraina stoi na skraju załamania gospodarczego i właśnie ten element kreuje ich negocjacjami. Cel jest jeden - wytargować jak najwięcej. Z pozoru się to udało, ponieważ UE zrezygnowała z bardzo wielu postulatów, które wcześniej ponoć były granicznymi. Niemniej Ukraińcom chodzi o konkretne pieniądze, a tych UE nie ma. Oferują je Rosjanie.
  Myślę, że Janukowycz wie o tym, że pakt z Putinem będzie go bardzo ograniczał i z czasem żądania Rosjan będą coraz większe. Pytanie do jakiego stopnia Ukraina je spełni. Celem są jednak kolejne wybory i zapewnienie do tego czasu ładu społecznego, który może zostać utrzymany wyłącznie po podłączaniu gospodarki do kroplówki.
  Pragmatyzm musi więc zwyciężyć.
  Układankę gmatwają jeszcze ogromne wpływy oligarchów, oraz brak jedności opozycji. Mało kto wierzy, że dziwny pakt z Majdanu się utrzyma w przyszłości, jaka by ona nie była.
  Kolejne pytanie. Czy jeśli protesty spowodują nowe wybory to czy na pewno będzie to zwycięstwo demokracji czy kolejny akt bezkrólewia ? • 2013-12-12 15:21 | michnikofil

  Podpalają Ukrainę

  Tzw. opozycja chce PODPALIĆ UKRAINĘ i wywołać wojnę WOJNĘ Z ROSJĄ. Ukraińcy są podzieleni. Cześć z nich widzi kraj jako ruinę. Ale muszą wspólnie w tym kraju żyć! Zawsze lepiej jest rozmawiać niż prać się po pyskach. Jak powiedział nieoceniony Pan Redaktor Adam Michnik - nigdy nie będzie szansy dogadania się ze wszystkimi, ale z tymi, z którymi jest taka szansa, należy próbować. TO PRAWDA. Aktualnie na Ukrainie mamy do czynienia z ZOOLOGICZNĄ NIENAWIŚCIĄ tzw. opozycji, ( której jedną z zasadniczych części są zwolennicy partii Svoboda) do demokratycznie wybranych władz. Na Ukrainie wzbiera fala, która idzie do władzy. Posłużę się cytatem z wypowiedzi Pana Redaktora Adama Michnika: „TO JUDEOSCEPTYCY JEŚLI NIE PO PROSTU ANTYSEMICI. MÓWIĄ ONI JĘZYKIEM AGRESJI I NIENAWIŚCI…..." Warto również wspomnieć o wszechobecnej na Ukrainie rusofobii. Pani Redaktor JANINA PARADOWSKA napisała: „Zapominamy o zalewającej kraj rusofobii, która jest podstawą tego, że młodzi ludzie, którzy o historii mają pojęcie więcej niż umiarkowane, są tak bardzo antyrosyjscy.”. Zjawisko rusofobii pięknie opisał Pan Redaktor JACEK ŻAKOWSKI: „(…)najlepiej przywalić Ruskowi (…) bo to proste”. Wydaje mi się, że demokratycznie wybrany prezydent Janukowycz, w trosce o kraj powinien wyprowadzić WOJSKO NA ULICĘ. Jak to pięknie ujął Pan Prezydent LECH WAŁĘSA: „Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek! Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę.”. I taka jest prawda.
 • 2013-12-12 15:24 | ehh

  jak w tej piosence

  Piosenka jest dobra na wszystko...
  http://www.youtube.com/watch?v=JDaTkP3zH6Q
 • 2013-12-12 15:57 | Byniek

  Z kim ?

  Protestujący chcą ustapienia prezydenta, premiera i rządu, a zatem z kim chcą się układać ?
 • 2013-12-12 20:29 | michnikofil

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  Solidarność też chciała obalić prezydenta, premiera i rząd, a jednak w zgodzie i pokojowej atmosferze udało się przeprowadzić fundamentalne zmiany, dzięki którym dołączyliśmy do grona nowoczesnych państw Zachodu.
 • 2013-12-13 00:14 | camel

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  O ile pamiętam, to Solidarność chciała chleba i wódki i podwyżek i wolnych sobót. Tam niczego nie było o obalaniu i niczego nie obalili, wbrew obecnie panującym mitom. A z tymi "nowoczesnymi państwami Zahcodu" to dałeś czadu. Widziałeś te "nowoczesne" modły o deszcz w Sejmie? Polska właśnie cofa się cywilizacyjnie a głupcy za rozwoój i postęp biorą parę dróg i centrów handlowych, pobudowanych tutaj przez zachód. Ale po tych drogach i centrach poruszają się coraz głupsi, coraz bardziej przesądni, ciemni i zabobonni tubylcy i to jest miara postępującego zacofania.
 • 2013-12-13 16:20 | Saurom

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  Po raz kolejnym mamy do czynienia z próbą puczu i obalenia legalnie wybranego prezydenta. Po raz kolejny Polaczki dają przysłowiową dupę odgrywając rolę murzynka Bambo podobnie jak było w Iraku. W interesie Polski cokolwiek można powiedzieć nie leży obalenie Janukowycza, gdyż dojdą do władzy pogrobowcy Banderowców i UPA, którzy nigdy nie wyrzekli się tzw. Zakierzoni.
 • 2013-12-14 11:18 | 1705

  Re:Protesty na Ukrainie: będzie okrągły stół?

  Czy podpisanie np w dniu dzisiejszym umowy stowarzyszeniowej z EU daje po pewnym czasi e przyszlym rzada Ukrainy prawo zaskazenia przed miedzynarodowym trybunalem tej umowy jako zawartej pod przymusem obcych sil ( Nato, szereg krajow EU na czele z Polska, USA)
  Dowody w moim przekonaniu leza wrecz na ulicy , sa nawet grozby wiezienia i likwidacji wysuwane w kierunku prezydenta Janukowicza.Czesc z tych grozb pada co prawda z ust innych ukraincow ale finansowanie tych ludzi i ich poczynan przez zewnetrzne sily z tzw demokratycznego zachodu bedzie latwe do dowiedzenia.
  Czy Ukraina bedzie sie mogla domagac rekompensat po udowodnieniu strat ekonomicznych zwiazanych z ta umowa ?
  Ostatnio czytalem ze przyznano takie odszkodowanie Nikaragui za amerykanski dzialania militarne w tym kraju. Co prawda USA pokazalo wala bo ich zadne miedzynarodowe sady nie dotycza.
  „17 miliardów dolarów przyznał Nikaragui Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze w 1986 roku. Stany Zjednoczone miały wypłacić państwu zadośćuczynienie za swój wkład w wojnę domową w Nikaragui i dostawę uzbrojenia dla stron konfliktu. Trybunał w Hadze stwierdził, że Stany Zjednoczone, angażując się w wojnę domową w Nikaragui, pogwałciły prawo międzynarodowe.
  Ame¬ry¬ka¬nie jed¬nak nie uzna¬ły wy¬ro¬ku i mimo pre¬sji mię¬dzy¬na¬ro¬do¬wej nie wy-pła¬ci¬ły 17 mi¬liar¬dów do¬la¬rów. W 1991 roku Ni¬ka¬ra¬gua za¬nie¬cha¬ła sta¬rań o pie-nią¬dze.”
  Ale sprwa jest ciekawa.
  http://wiadomosci.onet.pl/usa-zaplaca-nikaragui-17-mld-dol/446l2