Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zdolna polska młodzież

(4)
Mamy najlepiej wykształconych nastolatków w historii. Właśnie dołączyli do światowej czołówki edukacyjnej. Uwierzmy w ich sukces. I doceńmy w końcu pracę ich nauczycieli. To, czego razem dokonali, warte jest więcej niż wszystkie autostrady i stadiony.
 • 2013-12-13 16:43 | zboreslav

  Polak mały potrafi dużo

  "Zwycięska formuła jest prosta:"
  korepetycje, kursy i zajęcia pozaszkolne..
  i częste egzaminy z jednej szkoły do drugiej, bo jest wtedy mobilizacja i motywacja do "wkuwania".. • 2013-12-21 12:57 | wladimirz

  To tylko propagandowa interpretacja wyników badań, które same w sobie są propagandowe!!!

  Myśmy dobremu wynikowi w tych badaniach podporządkowali nasz system szkolny i egzaminacyjny(czego cywilizowane kraje nie robią!) no to mamy wynik!!!
  Co nie zmienia faktów, że
  1.Nasi, nawet najlepsi (laureaci i finaliści konkursów matematycznego i fizycznego oraz OMG z Mazowsza) mają problemy z dodawaniem ułamków.
  2.Polski maturzysta zainteresowany (i odpowiednio zdolny i zmotywowany!)naukami technicznymi i ścisłymi jest, w porównaniu z podobnymi sobie maturzystami brytyjskimi (egzaminy A-level), niemieckimi, amerykańskimi(tam nie ma matury,ale są SAT i Advanced Placement!), australijskimi,hinduskimi, zdającymi Międzynarodową Maturę (IB) etc. o Chińczykach, Koreańczykach i Wietnamczykach nie wspominając, jest po "reformie" Handkego o ponad 2 lata do tyłu w edukacji matematycznej!!!
  3.W międzynarodowych olimpiadach uczniowskich w kluczowych dla świata technologii dziedzinach (matematyka, informatyka, fizyka, chemia, biologia) Polska w klasyfikacji medalowej jest na (lub już poniżej!) takich 4 razy mniejszych i od Polski biedniejszych krajów jak Białoruś, Bułgaria, Węgry czy dwukrotnie mniejsza Rumunia!!! Tu się ujawniają i tworzą przyszłe światowe elity intelektualne! :-(
  Oczywiście tego wszystkiego PISA nie bada, ale problemy zostają ... ;-)
  Więc sukces jest raczej pozorny, a wykształcenie naszych dzieci o wyższych talentach i ambicjach niż praca na kasie w TESCO - marne!!!
 • 2013-12-21 13:06 | wladimirz

  Oczywiście powinno być " ...jest na poziomie (lub już poniżej!) takich 4 razy mniejszych..." ... ;-)

 • 2014-02-25 14:50 | IzaSchiza

  Re:Zdolna polska młodzież

  Nie wiem jednak, czy dużo prawdy nie ma w nie życiowości polskich szkół. Ciężko określić jest w czym leży problem, lecz wydaje się, że nasi uczniowie są gorzej przygotowani do życia niż inni - są po prostu mniej samodzielni. Pomysły na otwarcie własnej działalności, kupię spółkę itp nawet nie przechodzą przez myśl, są chyba zbyt mocno nauczeni schematów i boją się zaryzykować.