Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

(18)
Po trzech miesiącach negocjacji niemieckie partie zawarły koalicję rządową. - Powstał zaskakująco silny rząd - podkreśla Marc Brost, ekspert tygodnika „Die Zeit”.
 • 2013-12-16 16:56 | Vera

  NIe wiem, czy Niemcy mają aż taki powód do radości

  Poprzednia Wielka Koalicja pokazała, że wcale nie jest w stanie lepiej rządzić niż rządy koalicyjne z FDP czy Zielonymi. Natomiast większość konstytucyjna nowej koalicji bardzo zwiększyła niebezpieczeństwo zmian konstytucji z punktu widzenia interesów partyjnych. Stanowi to poważne zagrożenie dla demokracji i nikt nie wie, jaki tego będzie efekt.
  Natomiast przejście na energie rzekomo odnawialne staje właśnie pod znakiem zapytania. Powoduje ogromny wzrost cen energii, rośnie liczba energii węglowych i zużycie węgla. Oraz, co najciekawsze, coraz więcej firm czy wspólnot ucieka od systemu centralnej sieci elektrycznej, buduje własne elektrownie omijając przy tym podatki i opłaty. Wygląda raczej na to, że trzeba będzie odwołać zwrot. A może i powrócić do energii atomowej.
 • 2013-12-16 17:00 | Wjciech

  Płaca minilana 36 złotych.

  Płaca minimalna w Niemczech 36 złotych. W Polsce 8 złotych. Cena benzyny i innych dóbr identyczna. Z czym do gościa?
 • 2013-12-16 17:41 | Adam 2222

  Vera, dobry komentarz, dodam, ze czterech z dziewięciu członków Komitetu ds. Zmian Klimatu, decydującej o polityce UE w sprawie zielonej energii, są/miały płacone przez firmy, które korzystają z decyzji komisji

  To Tusk z hr. Komorowskim i Kopacz nie protestowali przeciwko referendum, podniesieniu minimalnej płacy i obniżeniu wieku emerytalnego ?
  Pewnie siedzą cicho bo zawalili sprawę z energia elektryczna w III RP i pewnie myślą, ze będą ją kupowali od herr Sigmar Gabriel. Ale jak Gabriel nie zmieni podejścia do sprawy to się wyłoży, przy okazji wyrzucając olbrzymia kasę w błoto

  Mam nadzieje, ze Merkel i Gabriel, znając talenty naszych geniuszy, choćby lotnicze, nie pozwolą im na budowę elektrowni atomowej, bo zrobią tragedie większą niż Fukushima
 • 2013-12-16 17:49 | gostom

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Zabrać się do pracy! Radzę Wam, bo skończy się nie dobrze. Proszę sobie zapamiętać, źe Polityce sami jeszcze nigdy i nigdzie nie doprowadzili do dobrobytu i stanowisk pracy dla swoich Obywateli. Nawet nie w NRF.
 • 2013-12-16 22:15 | przechodzien_rocznik_ 64

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Ten rząd to wbrew pozorom dobra wiadomość dla polskiej gospodarki. Zwiększą się koszty pracy i energii u naszego sąsiada, i produkcja zacznie być przerzucana do Polski. Szkoda, że stawkę godzinową walnęli taką małą, powinni dać 15 E wtedy nawet Bratwurst i Döner Kebab musieliby na ciepło importować.
 • 2013-12-16 22:28 | Vera

  Rzeczywiście dobrze

  Im wyższe pensje w Niemczech tym więcej ludzi będzie uciekać z Polski. A ponieważ Polacy bardzo szybko się wynaradawiają i zostają Niemcami (mimo wrzasku paru, którzy swoje kompleksy zabrali ze sobą) będzie to szybka, łatwa i tania metoda wyrównywania spadku ludności. Ktoś musi na te renty Niemców pracować. Piękna i skuteczna metoda zastąpienia Turków.
 • 2013-12-16 22:41 | salus

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Wyglada jednak na to, ze Niemcy zaczynaja godzic sie z tym, ze cudzoziemcy (nie tylko Turcy) beda zakotwiczac u nich na dobre. W umowie koalicyjnej przewidziane jest podwojne obywatelstwo dla cudzoziemskich dzieci, ktore urodzily sie i wychowaly w Niemczech - teraz, po osiagnieciu pelnoletnosci musza wybierac albo paszport Bundes albo kraju pochodzenia ich rodzicow.
 • 2013-12-16 23:28 | expat

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Tylko ze opodatkowanie najbogatszyc bylo postulatem i obietnica nr 1 socjaldemokratów. Wiec juz teraz zdradzili, sklamali, spuchli.

  Mysle, ze CDU ich "zje na drugie sniadanie".

  I dobrze tak - zasluzyli. Przyklady: Kampania wyborcza ze Steinbrückiem, a teraz sie go pozbyli. Od lat tylko udawacze w dziedzinie socjalnej - zreszta, od ok. 2-3 lat prawie nic nie slychac o zwiazkach zawodowych (powiazanych mocno z SPD). Teatralny populizm od dluzszego czasu. Zla polityka kadrowa - takie buzie jak Steinmeier, to mumie - ten kon kretny facio jest jak "Schlaftablette" i juz nieraz nawalil, tez w wyborach, a ludzi meczy i odstrasza. Wielu "oficerów" tej partii jest finansowo tlustymi, o czym ludzie dobrze wiedza. Wiele tematów lansowanych przez nich mocno drazni , m.in. na-chama-proemigracyjna "polityka". itd. idt. itd.
 • 2013-12-17 14:38 | Luap

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Vera,zmiluj sie,nie pisz o Niemcach.Twoje uwagi o energii i Polakch/Turkach/to Wunschdenken=_ty chcesz zeby tak bylo.Wez cos na wstrzymanie!
 • 2013-12-17 14:50 | Luap

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  expat- brawo!!!Obys mial racje.Stan faktyczny opisales bezblednie!
 • 2013-12-17 18:14 | herbapol

  Re:Niemcy mają nowy rząd.

  Kiedyś,dawno temu,nakręcono w Polsce film pt.Uczta Baltazara.Po premierze jakiś krytyk napisał:"nie uczta Baltazara,filować się uczta".Te słowa można dzisiaj odnieść do krytycznych głosów w sprawie nowego rządu w Niemczech.Niemcy wybrali kolejny raz Tante Angela,a zdecydowana większość popiera wielką koalicję.To dowód na niemiecki pragmatyzm.SPD musiała zrezygnować z części swoich postulatów.To też dowód na to,że doktrynerstwo nie ma lotów.Czy to dobrze,czy źle? Daj Boże Polsce takie rządy o których można będzie powiedzieć,że kasy są pełne a bezrobocie poniżej 7%.Czarnowidztwo "Vera" uważam za bezzasadne,a zmiany konstytucji nie wchodzą w rachubę.
 • 2013-12-17 18:51 | przechodzien_rocznik_ 64

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Nie będzie tak ponieważ, pensja minimalna wyłącznie uderzy w liczbę miejsc nie wymagających wysokich kwalifikacji, czyli będzie jeszcze mniej miejsc pracy dla "nowych" imigrantów. Pensja minimalna dotyczy wyłącznie ludzi z umiejętnościami nie chodliwymi na rynku pracy.
 • 2013-12-17 18:58 | misiek

  zalamany

  katastrofa to von der Leyen jako propagowana nastepna matka. teraz wojska, pozniej spoleczenstwa.

  ta kobieta NIC nie osiagnela. przeciwko molestowaniu i pornoli dzieciecych w necie chciala nalepiac ostrzegajace znaki. przyklad: twoj sasiad o drzwi molestuje swoja nieletnia corke, a przychodzi pani von der Leyen i nalepia nalepke na drzwi: "uwaga, tu sie molestuje nieletnie dzieci." zero zrobila zeby to zastopowac.

  potem walczyla przeciwko samozatrudnionym, tym samym naszym ziomkom, ktorzy proboja ostro zachrzaniac, zeby cos zarobic. von der Leyen wciskala wszystkich na sile do niemieckich systemow oplat. startujesz mala firme, musisz od poczatku placic 800 euro plus, a nic jeszcze nie zarobiles!
 • 2013-12-19 00:48 | Ekonom

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Niemcy mają rząd koalicyjny, a więc z definicji słaby, opierający się tylko i wyłącznie na tym, że politycy dążą ślepo (instynktownie) do władzy jak ćmy do światła, nie zdając sobie sprawy z tego, jaką potwornie diabelską pułapką może być owa władza…
  A Verze oraz nickowi „przechodzien_rocznik_ 64” przypominam, że Niemcy od dawna już nie konkurują cenami a jakością oraz innowacyjnością. Cenami konkurują tylko zacofane kraje III świata oraz Polska.
  A największym nieszczęściem Niemiec jest od lat Frau Merkel, ale to jest przecież temat na osobną dyskusję.
  Szalom!
 • 2013-12-19 08:46 | gostom

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Nie bardzo odpowiada to faktom jeźeli chodzi o ich ekonomię, inowację czy wybór kanlerza. Sam wybór Kanclerza nie wastarczy na sukces w kraju! Ale jeden z moźliwych faktów jest, źe największym problemem Niemców są ich Sąsiedzi. Na zachodzie: Francja, na południu Szwajcaria, na północy Anglia, no i last but not leas na wschodzie Polska.
 • 2013-12-19 12:43 | salus

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  Ekonomie, Twoj poglad nt. Angie bylby dla Niemcow dosc oryginalny. Bo po pierwsze-jesli nie ona, to kto? Dwa - jasne, ze w Niemczech bieda rosnie i szerokim rzeszom zyje sie raczej gorzej niz lepiej (z roznych powodow), ale sa tez sukcesy mierzone pomyslnoscia nie tyle obywateli ile panstwa, ci zas w odroznieniu od nas maja zupelnie inny stosunek do wladzy... Ale to juz odrebny temat.
 • 2013-12-19 18:00 | Luap

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  salus-litosci:mimo ,ze tam mieszkasz lepiej znasz ludowa Republike Zanzibaru niz Niemcy!""
 • 2013-12-20 02:00 | Ekonom

  Re:Niemcy mają nowy rząd. Bardzo silny [ROZMOWA]

  @salus
  Jednym ratunkiem dla Niemiec jest dziś szeroka koalicja lewicy, ale SPD jej wyraźnie nie chce, skazując się tym samym na samozagładę poprzez współpracę z chadecją Frau Kanzlerin.
  A ta idealizacja państwa oraz władzy, w teorii wzorowana na Heglu, dała wiadomo jakie praktyczne owoce w Niemczech, a więc bym Niemców tu nikomu nie dawał jako pozytywny wzór do naśladowania, a tylko jako przestrogę. Nasze wady narodowe uniemożliwiły by np. przeprowadzenie przez Polaków Holocaustu, gdyż nawet jeśli w Polsce do władzy doszła by skrajna, faszystowska oraz antysemicka prawica, to budowa komór gazowych oraz krematoriów ciągnęłaby się u nas latami, większość materiałów potrzebnych do ich budowy została by rozkradziona, komory gazowe okazały by się też pewnie nieszczelne, a polscy konwojenci, nie koniecznie nawet z tzw. wyższych pobudek, patrzyli by przez palce na Żydów uciekających z transportów oraz nasza polska powszechna wręcz korupcja umożliwiłaby większości polskich Żydów na „wyrobienie” sobie (oczywiście za odpowiednią „opłatą”) tzw. papierów aryjskich, co uchroniło by ich w ten sposób przed Zagładą. A ci pracowici i uczciwi Niemcy, stawiani przez ciebie za wzór dla Polaków, to zorganizowali ten żydowski genocyd wręcz perfekcyjnie i tylko wojna z ZSRR uniemożliwiła Niemcom pełne wymordowanie Żydów.
  I nie przejmuj się Luapem – to jest V kolumna NSDAP (pardon, NPD) na Górnym Śląsku.