Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dzieci planety Ziemia - najnowsza powieść Luizy Dobrzyńskiej

(1)
2013-12-16 18:39 | WBP
„Dzieci planety Ziemia” to kolejna powieść Luizy Dobrzyńskiej i chociaż sama autorka deklaruje, że pozycja jest z gatunku sf, to ja jednak odnalazłam w niej sporo z „obyczajówki”, a nawet romansu. Ziemia eksploatowana przez ludzkość „nie wytrzymuje”, grozi jej całkowita zagłada. Ludzie będący u władzy postanawiają ocalić chociaż część populacji ludzi. Wysłana zostaje ekspedycja na odległa planetę Patris. Przybysze mają za zadanie przede wszystkim zagospodarować nowy obszar, przygotować go dla następnych pokoleń. W podróż wysłani zostają nie tylko naukowcy, lekarze, inżynierowie, wojsko, ale także ludność cywilna, która ma stać się zaczątkiem przyszłego pokolenia. Nowa planeta stanowi dla przybyszów nie lada zagadkę, nic nie jest tu takie jak na Ziemi. Po raz pierwszy można zerwać świeży owoc z drzewa, wykapać się w krystaliczno czystym potoku. Ale czy aby na pewno jest tu bezpiecznie? Kim są ludzie, których przypadkowo napotykają? Kim lub czym jest to „coś” co podstępnie zabija członków ekspedycji? Na to i na wiele innych pytań odpowie nam treść książki. Istotnie powieść trzyma w napięciu od samego początku do końca… który zaskakuje. Nie ma tu nudy, ale dynamiczna akcja, która strona po stronie wciąga czytelnika. Pozwala mu na wyobrażenie sobie tej planety jaką sam chciałby zobaczyć. Wraz z bohaterami przezywa przygody, staje przed dylematami, które trzeba natychmiast rozwiązać, jeden niewłaściwy krok, a można… Plastyczność opisów przyrody pozwala łatwo wyobrazić sobie wygląd planety. Przeczytawszy tą powieść można zastanowić się, czy faktycznie może kiedyś dojść do takiej sytuacji? Czy ludzie będą zmuszeni do ucieczki na inne planety, aby przeżyć? Biorąc pod uwagę naszą ekspansję na Ziemi, chyba tak. Czyż już teraz nie dochodzi do wielkich kataklizmów? Tajfuny, trzęsienia ziemi, powodzie, wymieranie gatunków zwierząt… Czyż to nie doprowadzi do smutnego końca tak pięknej planety jaką jest Ziemia? Powieść zmusza nas do refleksji nad swoim życiem i losami dalszych pokoleń. Książka zawiera również przydatny słownik trudniejszych określeń związanych z techniką i medycyną, co pozwala w pełni zrozumieć niektóre sytuacje. Projekt okładki idealnie oddaje treść powieści. Planeta podobna do Ziemi, a jednak różniąca się od niej zasadniczo fauna i florą. Należy zwrócić uwagę, że okładka bardzo wyróżnia się na tle pozostałych książek autorstwa Luizy Dobrzyńskiej. Barwne widoki, jasność tła- daje poczucie ciepła, nadziei. Dziś wszystkich serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zakupu tej książki w księgarniach internetowych, Allegro lub na stronie wydawnictwa www.bialepioro.pl , gdzie trwa promocja sprzedaży tej pozycji (wysyłka gratis dla wszystkich książek ze sklepu). A już niedługo zapraszamy na wywiad z autorką, gdzie porozmawiamy na temat właśnie „Dzieci planety Ziemia”. Wydawnictwo Literackie Białe Pióro zaprasza. Wszystkie książki oraz powyżej prezentowana są sprzedawane z dużymi rabatami, zaś wysyłka jest GRATIS.