Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co się stało Gowinowi?

(21)
Jarosław Gowin z liberalnego krakowskiego inteligenta zmienił się w katolickiego fundamentalistę. Co mu się stało?
  • 2013-12-27 18:24 | zet

Re:Co się stało Gowinowi?

Przekwitanie, także seksualne niespełnienie, są w stanie dokonać poważnych zmian w umysłach ludzkich. Nawet nauka zwana gender nie wszystko ma zbadane.Dlatego u progu Nowego Roku należy życzyć wszystkim dobrego zdrowia i dokonywania takich wyborów życiowych, by nie przynosiły nieszczęścia innym,żyjącym w sąsiedztwie, ludzi.
    Pan Gowin żadnego sukcesu politycznego nie odniesie bo tak ma zapisane w genach. Społeczeństwo w swej większości oczekuje zmian na lepsze a nie konserwacji państwa wyznaniowego. Ma on natomiast wielką szansę na ministranturę w diecezji krakowskiej. Ludzie wówczas odetchną z ulgą a Bóg się szczerze ucieszy.
  • 2013-12-27 23:28 | Laclos

Poniewaz gender nie jest nauka, ale kiepskim zartem wymyslonym przez profesorke z Berkeley, trudno, zeby rzecznicy tego pomyslu cokolwiek zbadali i rozwiazali.:)) Zalecalabym Panu natomiast cofniecie sie z czerpaniem natchnienia filozoficznego do poczatkow XIX w. i do pomysłów pewnego Prusaka, ktory juz zza grobu zdolał pokasać wielu, wydawaloby sie, rozsadnych ludzi i sklonil ich do szukania "rozwiazań" w najbardziej durnym i zbrodniczym systemie filozoficznym. Otoz rzekl on swe slynne slowa: "sowa Minerwy wylatuje o zmierzchu". Stad akceptacja dla Jaroslawa Gowina ze strony ludzi wyksztalconych, doswiadczonych i znajacych sie na rzeczy, ktora oby zaowocowala wysadzeniem z siodla dotychczasowych koryfeuszy polskiej sceny politycznej. Zas w opozycji pozostaja...nie koncze, aby nie obrazic przedmowcy:))
  • 2013-12-28 01:36 | jer-11

O ateistach - "Są tylko pozbawionymi duszy workami skórno-mięśniowymi."

:))) Bardzo dobre okreslenie...
    `````````````````````````````````````````````````````````````````````````

Kolejna porcja jadu, zolci i nienawisci ze strony ultra-hiper-katoliczki
    podpisujacej sie "Laclos"?
  • 2013-12-28 11:14 | Artur

Nic nowego mu się nie stało. Zawsze był debilowaty. Teraz tylko woda sodowa silniej mu uderzyła do głowy i objawił na zewnątrz swoje "duchowe" oblicze.
  • 2013-12-28 13:40 | zet

"Stad akceptacja dla Jaroslawa Gowina ze strony ludzi wyksztalconych, doswiadczonych i znajacych sie na rzeczy, ktora oby zaowocowala wysadzeniem z siodla dotychczasowych koryfeuszy polskiej sceny politycznej."

He,he, pożartujmy sobie trochę. Poparcie dla pana Gowina demonstrują nie wykształceni,doświadczeni i znający się na rzeczy,lecz ich odwrotności. Posiadanie dyplomu/nawet tytułu naukowego/ nie jest w naszych warunkach dowodem mądrości życiowej.
    Od Minerwy wolę Atenę,jest bardziej przejrzysta,chociaż także pozostała panną,chociaż rodziła.
  • 2013-12-28 18:32 | Laclos

"Od Minerwy wolę Atenę,jest bardziej przejrzysta,chociaż także pozostała panną,chociaż rodziła."

Niewatpliwie przeciwnikami pana Gowina sa osoby o szerokim wyksztalceniu ogolnym:))
  • 2013-12-28 18:47 | zet

"Od Minerwy wolę Atenę,jest bardziej przejrzysta,chociaż także pozostała panną,chociaż rodziła." "

Zapomniałem /chyba początki sklerozy/,że rodziła a za cnotliwą uchodziła.
    Nie mam wiedzy o przeciwnikach pana Gowina. Wszystko powtarzam za solidnie wykształconymi, nie tylko ogólnie.
  • 2013-12-29 09:27 | Laclos

Ciekawe rzeczy Pan mówi o tej Atenie, z zainteresowaniem przeczytalam:)) Sek w tym, ze retoryka XVIII/XIX w. raczej nie poslugiwała sie mitologia grecka,tylko rzymska. Stad ta Minerwa uzyta w zastepstwie Ateny. Hegel podobnie jak ja zapewne nie miał pojecia, czy Atena rodzila, czy nie rodzila:)) Posluzyl sie Minerwa - boginia madrosci, ktorej atrybutem byla Sowa, aby metaforycznie wypowiedziec wazna mysl. O tym, co istotne w dziejach (polityce i innych zjawiskach z dziejami związanych) możemy wnioskować dopiero po zakonczeniu jakiegos procesu, czyli "o zmierzchu". W przypadku p. Gowina i jego zwolennikow (jak ja) jest to konstatacja, do czego doprowadzilo lewactwo i tolerancja tego lewactwa ze strony np. PO. Tak więc nasza "Sowa" własnie wyleciala, bo przekonala sie, co sie w naszym pieknym kraju dzieje, kiedy poblaża sie rozmaitym Palikotom. Ale takie wnioski sa zwykle dostepne osobom, jak powiadam - wyksztalconym, z doswiadczeniem i zdolnoscia do refleksji oraz odpowiedzialnym. A tego nie zyskuje sie zwykle w wiosnie zycia:))
  • 2013-12-29 15:31 | gramin

Zawsze mnie zastanawia, jakie procesy mózgowe stoją za tym, że prawdziwi-uber-katolicy nie mają żadnego dysonansu poznawczego wypowiadając tego typu zdania.
    Owo określenie dotyczące ateistów jest przecież jawnie sprzeczne z chrześcijańską doktryną teologiczną. Nie wspominając już o owej słynnej miłości bliźniego itp.

Samo zdanie w stylu dość popularnego w internecie sądu typu "Jako katolik jestem za ochroną życia od momentu poczęcia, a wszyscy przeciwnicy mojego zdania powinni zostać poddani aborcji".

To są właśnie owe zastępy "ludzi wyksztalconych, doswiadczonych i znajacych sie na rzeczy". Budujące.
  • 2013-12-29 21:08 | Laclos

Rozumiem, ze zalicza mnie Pan do uber-katolikow. Niestety, ale nie jestem godna nawet nazwy katoliczki. Co do innych okreslen - moze nieskromnie, ale przyznaje sie i do wyksztalcenia, i do doswiadczenia politycznego:))
  • 2013-12-30 06:51 | blue

"I ja będe glosowac na partie p. Gowina. I nie dlatego, ze jest wysoki i przystojny"

A jest???

P.S. Kiedys (dawno temu) Gowin potrafil mowic do rzeczy, obecnie zas to tylko marionetka profaszystowskiego "Opus Dei"!
  • 2013-12-30 06:55 | Eau de Cologne

"Ataki wscieklych psow na Kościół i chrzescijaństwo, a zwlaszcza katolicyzm w Polsce i na swiecie."

Czy "Laclos" doszczetnie postradala juz rozum? Bo mi wydaje sie, iz to kosciol katolicki w Polsce i jego poplecznicy wsciekle atakuja kazdego kto usiluje przeciwstawic sie systematycznemu lamaniu konstytucyjnego rozdzialu panstwa i kosciola!
  • 2013-12-30 06:58 | Eau de Cologne

W przypadku p. Gowina i jego zwolennikow (jak ja) jest to konstatacja, do czego doprowadzilo lewactwo i tolerancja tego lewactwa ze strony np. PO. Tak więc nasza "Sowa" własnie wyleciala, bo przekonala sie, co sie w naszym pieknym kraju dzieje, kiedy poblaża sie rozmaitym Palikotom (...)

--------------------------------------------------------------------------
    Czy to kolejna porcja religijno-politycznego belkotu, szanowna pani "Laclos"?
  • 2013-12-30 11:15 | Laclos

Pan Gowin jest bardzo wysoki. Widzialam go w tym roku na wiosne w Krakowie w kosciele sw. Katarzyny na koncercie Jordi Savalla, wiec potwierdzam, ze jest. Czy przystojny - kwestia gustu. Osobiscie wole mężczyzn o rysach typowych dla Anglo-sasow i Skandynawow (np. Clint Eastwood):))
  • 2013-12-30 11:17 | Laclos

Co takiego okropnego pisze ta Izka, ze wszystkie jej posty sa kasowane? Izko droga, przestan wreszcie uzywac słów powszechnie uznanych za niecenzuralne, bo nigdy nie dowiemy sie, co chcialas nam rzec:))
  • 2013-12-30 16:17 | Tomasz Dworczak

Nie sądzę, aby pan bóg cenił bigotów...
  • 2014-01-01 20:06 | karul

Jak dobrze

mi gdy widze jak nazikatolicyzm kwitnie na polach i blotach odrowislanskich.

A miala byc druga Japonia?
  • 2014-01-02 09:09 | Laclos

To znaczy nazi-szintoizm?
  • 2014-01-03 06:49 | Eau de Cologne

Faktycznie, Japonia to kraj dosyc mocno zlaicyzowany...

"According to Edwin Reischauer and Marius Jansen, some 70–80% of the Japanese regularly tell pollsters they do not consider themselves believers in any religion."
  • 2014-01-03 15:24 | oakpark

Gowin zapewne się wsciekł....

...zdarza sie nawet filozofom z zawodu i temperamentu, wybaczmy... 8^). Formuła mądrosci branej z lat i doświadczenia była kiedyś sensowniejsz, niz dziś, kiedy świat zmienia sie tak szybko, że doświadczenie ma mniejszy sens ...bo np. na co komu dziś wpisywanie komend DOS-a z klawiatury?

Być siedemdziesiąt lat głupcem nie znaczy mądrości...

Teraz do rzeczy: Jasnogród obawia się nie krucjaty Koscioła tylko krucjaty rodziców - temat tyczący dzieci bowiem wścieka nawet ludzi spokojnych i jak najdalszych od upiorów w moherze. Elbanowscy pokazali jaka to siła - a nie musi sie skończyc jeno na zbieraniu podpisów... Jasnogród lewicowo-libertyński to u nas garstka młodych wykorzenionych z narodowej kultury ćwierćinteligentów - zwykle z tzw. awansu społecznego. Znakomita wiekszość Polaków pogoni to towarzystwo słowem i czynem jeśli będa kolejne próby ofensywy w szkołach i przedszkolach.

My mamy dość pouczania nas w imieniu Europy - czas pokazać Europie z lwewgo łoża nasze polskie, staropolskie poglądy i charakter. Tusk moze na takich genderyzmach tylko się pośliznąć w okolice 10-15% poparcia. Bo Miller przeciez czterolatków masturbacji nie uczył.... 8^)

Ludzie wybiorą Millera - zamiast dozboczonej Platformy.
  • 2014-01-03 18:11 | Laclos

Mimo wszystko wierze w tzw. kulture ogolna i doswiadczenie dziejowe, ktore pozwala ogarnąć rzeczywistość, chocby nie wiem jak szybko ulegała ona zmianie. Te zmiany przyspieszaja, ale wedlug pewnego porządku, ktory trwa od stuleci.

Co do inwazji barbarzyncow, czyli "marszu postepu" - wolałabym, aby zostal zatrzymany nie z powodu przywiazania do "staropolskich poglądów", ale z powodu ewidentnego idiotyzmu i szkodliwosci społecznej ideologii gender:))