Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po walce z gender pora na pedofilię

(48)
Ksiądz Dariusz Oko, który rozpoczął krucjatę przeciwko gender, ma powody do zadowolenia. Słynny już list Episkopatu Polski w sprawie – jak to, wbrew definicjom i faktom, ujmują – „ideologii gender” jest oparty niemal słowo w słowo na głoszonych przezeń tezach.
  • 2013-12-30 18:46 | Stary Polak z PRL-u

To bardzo ważna wiadomość

Ksiądz Oko będzie świetnym pasterzem topniejącej trzódki.
  • 2013-12-30 20:23 | atalia

Re:Po walce z gender pora na pedofilię

Panie blogisorze Burnetko, zdumiewające pytanie pan zadaje, cytuję: "czy policja poprze ideę konsekwentnej walki z lobby pedofilskim w Kościele?"

Hm, czyżby policja nie ścigała pedofilów? Czy dlatego, że są z kleru? Jak to możliwe w Polsce rządzonej przez Tuska, że policja nie ściga pedofilów?

• 2013-12-30 21:29 | zet

Ks.Oko i spółka z Episkopatu usiłują przekonać lud wszelaki, że za pedofilię wśród kleru należy obwinić dzieci zapoznane z nauką o gender/ang.płeć/ i ich rodziców.
    Takie dziecko nasłucha się o płci i zaraz po lekcjach usiłuje sprawdzać wiedzę praktycznie. Idzie na plebanię,wepcha się/przylgnie/ do łoża leżącego w nim,seksualnie obojętnego/niewinnego/ wikarego i dochodzi do gwałtu małolata na bogobojnym człowieku. Jak to kiedyś ogłosił przewodniczący Episkopatu, najczęściej tych niecnych uczynków dopuszczają się pozbawione miłości dzieci rozwiedzionych rodziców, niezależnie od kraju, w którym żyją.
    Biskupi/zwani pasterzami/ ogłosili list do wiernych /zwanych owieczkami/ z nadzieją,że diecezjalno-parafialne nielaty/po rachunku sumienia/ odpiszą,iż ojców/duchownych/ przepraszają i proszą o wybaczenie. Ci im łaskawie grzechy odpuszczą i wszystko pójdzie w niepamięć. Jak to się od wieków dzieje.
    Jan Pietrzak się starzeje,co nie dziwi, więc być może ks.Oko zamierza przejąć etat.
  • 2013-12-30 22:17 | atalia

Kler skądś wziął przykład: broniąc wybitnego artystę, w audycji M. Olejnik "Kropka nad i" polska elita kulturalna tak właśnie oskarżała dziecko. A np. Pan Blumsztajn wręcz apelował w tej samej sprawie, że są równi i równiejsi.

Mnie NIE podoba się postawa elity kulturalnej, Blumsztajna i kleru. A tobie podoba się postawa Blumsztajna i elity?
  • 2013-12-30 23:10 | prussp2003

atalia
    Proponuję najpierw potrenować czytanie ze zrozumieniem, masz z tym duuuży problem(w którym miejscu autor pisze o policji), a następnie powoli i dokładnie przeczytaj wpis "zet". Jak zrozumiesz co czytasz (w co wątpię) to dopiero wtedy zabieraj głos w dyskusji. A na razie tornister i do zerówki.
  • 2013-12-30 23:24 | Boniecki Judaszem? To dla niego zaszczyt

W końcu to dzięki synowi Kariotu mogła dopełnić się karma Jehoszuy, co jak byk wynika z Pisma. Nikt nie miał większej zasługi w dokonaniu się Ofiary od tego potępionego apostoła. Nikt. Petrus, na którym "zbudował się kościół" okazał się zaprzańcem i jego symboliczny duch żyje w tej godnej pogardy instytucji do dziś.
  • 2013-12-31 06:12 | Adalbert

Re: najwyższy czas na walkę z gender, to jest elementarz gejowski

ksiadz Dariusz Oko imponuje spokojem i wiedzą . Miejmy nadzieję , że młodzi ludzie rozpoznają dobro i odróżnią od zła.
  • 2013-12-31 08:52 | oakpark

Ksiądz Oko nie jest jakimś ultrasem ...

...a problemy przezeń poruszane nie są wydumane a boleśnie realne. Pomysły różnych "edukatorów" na niwie seksu zatrącają o pedofilię - exemplum uczenie 4-latkóe masturbacji i generalnie wychowywanie ludzi z zachwianą tożsamością - nie tylko seksualną ale i moralną. Juz dziś mamy mnóstwo facetów de facto nie bedacych w stanie udźwignąć męskich ról w rodzinie, w społeczeństwie - choćby w armii. Taką edukacje odebrał bodaj Ludwik Jagiellończyk co wykoleiło go jako przyszłego władcę.

Procent młodych ludzi na Zachodzie żyjących w pustce, szukających własnej tożsamości rozchwianej przez tego typu "wychowanie" stale rośnie - to są ludzie celowo wykolejeni z własnego narodu a nawet z własnej kultury i cywilizacji. Narcyzm, neuroza i samotność - postaci duchowego głodu....

2000 lat chrystianizmu Francja podsumowała plakatem z "deux milles ans de culpabilite - ca suffit". Nam tez wystarczy - dośc już studiowaliśmy jako Polacy cudzy, narzucany nam charakter i czas im pokazac nasz własny! A ksiadz Oko dokładnie to właśnie robi - może autor sie źle czuje w byciu starym Polakiem - mogę współczuć, tak po ludzku ale nie chcę oglądać w Polsce na ulicach obleśnych parad gołych pederastów - starczył mi marsz gołych, paskudnie obleśnych "szmat" na wierzchu z czymś, co powinno być biustem. Ten termin - pederastia - w końcu naukowy - ma ewidentny, nieco pedofilski rys - nadany już w czasach antycznych Greków...

Kosciół też trzeba od czasu do czasu posprzątać - tacy jak Oko czy Isakowicz-Zaleski są sumieniem Koscioła. Ostre sformułowania? Jeśli trzeba to trzeba - nie kazdy lubi eufemizmy zamazujace istotny problem.

Jestem starym liberałem ... ale obejrzenie parad gejów w Paryżu i w Chicago stanowczo ustawiło mi ten aspekt światopoglądu na NIE - dla obsceny i publicznie uprawianej koprofilii. Kosciół dobrze zrobił odwołując się do rodziców aby pilnowali dobra swoich dzieci - i zastopowali pochód zgnilizny w Polsce. Homo etc. powinni miec prawo do związków partnerskich bo jest sporo spraw do uregulowania - ale: ręce precz od naszych dzieci!
  • 2013-12-31 08:54 | Stary Polak z PRL-u

Adalbert. Nie żartuj. Ksiądz Oko dowodzi armią dezerterów. Żadne pohukiwania nie zmienią tego faktu.
  • 2013-12-31 09:44 | Eldorado

wystarczy , że księża będą trzymali rozporki zamknięte i problemu nie będzie. Gender, '' nieudolna policja Tuska '', nagonka lub jej brak na kler i wogóle wszystko inne związane z tematem pedofilii wsrod księży nie będzie miało n a j m n i e j s z e g o znaczenia . Z tej prostej przyczyny , że nie da się - chyba - molestować , gwałcić , wykorzystywać , deprawować z zamkniętym rozporkiem . Tak sądzę , choć doświadczeń w tej materii nie mam .

Więc wszelkiej masci obrońcom skrzywdzonych przez pedofilię funkcjonariuszy kk sugeruję przypominanie o zamkniętych rozporkach tymże funkcjonariuszom .

nie trzeba będzie wymyslać ataku dżenderów i czego tam jeszcze .
  • 2013-12-31 09:58 | bebe

Najgorsze jest to, że gender to nic innego jak walka o równouprawnienie. Przekładanie tej teorii (nie ideologii) na strach i jakieś wydumane stwory i potwory jest niepoważne. Ale cóż, łatwo jest manipulować nieoczytanym i nic nie wiedzącym społeczeństwem. Żenada:(
  • 2013-12-31 10:32 | a może coś w tym jest?

duża część publicystów w sprawie „gender” twierdzi, że to „dziedzina wiedzy zajmująca się...”, „nie jest to żadna ideologia” i tam takie. Przyjąłem to do wiadomości – w zasadzie można badać wszystko i a nuż jakieś mądre wnioski ktoś przypadkiem wyciągnie...

aż tu nagle... wpada mi w ręce np. tekst o „przedszkolach gender”, czytam, że w Rybniku dzieci rodziców, którzy nie zgadzali się na przebieranie swoich dzieci czy bajki o „rycerkach” miały zostać wydalone z PUBLICZNEGO przedszkola... (sprawa trafiła „wyżej” i dzieci zostały – coś na temat tutaj: „http://ekai.pl/diecezje/katowicka/x73155/gender-w-rybnickim-przedszkolu-rodzice-przerywaja-milczenie/”)

więc może jednak coś w tym jest, że odczytano taki list? bo czy przypadkiem ta „dziedzina nauki” nie zmienia się w „jedynie słuszną ideologię”?
  • 2013-12-31 10:47 | atalia

Jeśli napisałem, że NIE podoba mi się postawa kleru, to jakim cudem bronię kleru? Chyba tylko w twojej ... wyobraźni.
  • 2013-12-31 10:48 | ecres

Każda ideologia , wiara ,religia ,partia ,ma takich obrońców na jakich zasługują.A może ktoś opisze postawy tych ,którzy skazywali czarownice na stos./?Czy mieli tyle zapału ,wiedzy ,wiary w sobie co niektórzy niszczyciele genger.Na początku ub.wieku takie samo zainteresowanie publiki miało słowo rad ,odkryty przez Polkę.Mial on uzdrawiać a zabijał.Genger 21 wieku będzie uzdrawiał a nie zabijał.
  • 2013-12-31 12:24 | Hypatia

@2013-12-31 10:32 | a może coś w tym jest?

Może jednak wypadałoby sięgać do źródeł zamiast powtarzać plotki i przyjmować do wiadomości czyjeś urojenia jako prawdę objawioną?
    -> http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/2075805,rybnik-gender-w-przedszkolu-wybuchla-prawdziwa-afera,id,t.html#minus
  • 2013-12-31 12:46 | Gama

Jak słucham tego Oko to przysięgam, że już nie ręce, ale portki człowiekowi opadają. Wiem, że kapłani długo studiują, ale czego ich się uczy ? Co toi za kapłan, ktory nie rozumie ludzkiego języka. Skąd oni wyciągnęli to gender, to Bóg raczy wiedzieć. Od dawna zauważyłem,że mówimy z nimi różnymi językami,

• 2013-12-31 13:58 | murator

Jeszcze trochę a widząc poważną minę red. Burnetki z nowym tytulem będę musial parafrazować powiedzonko red. Blumsztajna i mówić : Pier...lę - nie czytam ! Genderowo-gejowska kosa trafila na kamień i już się nie podniesie. Polacy w swojej naturze zawsze byli przeciw zboczniom czy to we wyrze czy u wladzy ! "Pozdro" i "Siemanko" red. Burnetko !
  • 2013-12-31 14:49 | a może coś w tym jest?

podany link opisuje to samo z drugiej strony - też czytałem - dlaczego ten ma być bardziej obiektywny niż podany przeze mnie? prawda jest tam gdzie jest - fakt jest taki, że rodzice mieli do wyboru albo zgodzić się na realizację narzuconego "projektu", albo zmienić przedszkole - sprawę (pewno dzięki nagłośnieniu w mediach) udało się jednak rozsądnie rozwiązać...

• 2013-12-31 17:45 | fox

Nie będę się spierać, która wiadomość jest prawdziwa, ale gdyby rodzic zaprotestował przeciwko katofaszystowskiej indoktrynacji, jakiej poddawane są polskie przedszkolaki, też by mu kazano zmienić przedszkole.
  • 2013-12-31 17:58 | vertigo13

szkielko ?

.
    Medrca oko dobra bozia polakom
    Juz dala, pora na szkielko...

Yah, right
    To moze zabrac troche czasu

:-)
  • 2013-12-31 18:10 | cmos

"Słynny już list Episkopatu Polski (...) jest oparty niemal słowo w słowo na głoszonych przezeń (księdza Oko) tezach."

A tezy te ksiądz Oko przepisał z dzieł pewnej Niemki, niejakiej Gabriele Kuby.

"w sprawie – jak to, wbrew definicjom i faktom, ujmują – „ideologii gender” "

Dzięki przejrzeniu dzieł pani Kuby udało mi się przetłumaczyć "ideologię gender" z biskupiego na nasze. Otóż u pani Kuby nazywa się to "gender mainstreaming" i odnosi się do faktycznie istniejącego programu równościowego ONZ, jest o tym nawet w polskiej Wikipedii. Tyle że przez głupie tłumaczenie cała dyskusja na ten temat jest bez sensu - bo każdy mówi o czym innym.

A pani Kuby jest bardzo "barwną" postacią, radzę o niej poczytać. Tyle że w sieci znajduje się o niej głównie po niemiecku, po polsku jest TUTAJ
  • 2013-12-31 18:23 | cmos

"Słynny już list Episkopatu Polski (...) jest oparty niemal słowo w słowo na głoszonych przezeń (księdza Oko) tezach."

A tezy te ksiądz Oko przepisał z dzieł pewnej Niemki, niejakiej Gabriele Kuby.

"w sprawie – jak to, wbrew definicjom i faktom, ujmują – „ideologii gender” "

Dzięki przejrzeniu dzieł pani Kuby udało mi się przetłumaczyć "ideologię gender" z biskupiego na nasze. Otóż u pani Kuby nazywa się to "gender mainstreaming" i odnosi się do faktycznie istniejącego programu równościowego ONZ, jest o tym nawet w polskiej Wikipedii. Tyle że przez głupie tłumaczenie cała dyskusja na ten temat jest bez sensu - bo każdy mówi o czym innym.

A pani Kuby jest bardzo "barwną" postacią, radzę o niej poczytać. Tyle że w sieci znajduje się o niej głównie po niemiecku, po polsku jest TUTAJ
  • 2013-12-31 18:44 | izka561

Ksiądz Oko ? Nareszcie ktoś ,kto nie smędzi,nie owija,nie ściemnia,nie nowomówi.
    I ma Pan rację ---ma powody do zadowolenia !
  • 2013-12-31 19:10 | birnbaum09

Dżender ante portas

2013-12-31 08:52 | oakpark napisał:
    "Jestem starym liberałem ... ale obejrzenie parad gejów w Paryżu i w Chicago stanowczo ustawiło mi ten aspekt światopoglądu na NIE - dla obsceny i publicznie uprawianej koprofilii"

We mnie, liberale młodym, niesmak budzi widok parad tęczowo kolorowych kapłanów w Boże Ciało. Zarówno tych z pedofilskimi zarzutami (vide - obleśny abp z Poznania), jak i tych bez zarzutów, którym towarzystwo tych pierwszych nie przeszkadza.

Wpisanie polskiego "równouprawnienia" w miejsce obcego dżendera, jak to postuluje bebe (z 09.58), w tekst osławionego biskupiego listu do maluczkich,
    nadaje nadzwyczajnego smaczku jego treści. Oskarżanie "ideologii równouprawnienia" o szerzenie wszelkiego zła brzmi tak zabawnie, co strasznie.
  • 2014-01-01 01:21 | Jan Bohynski

Tak jest ! Rece precz od dzieci. Ksiezowskie rece rowniez. JB.
  • 2014-01-01 01:30 | Jan Bohynski

Bajki o " rycerkach " ? Juz na religi w szkole podstawowej, nasz katecheta utrwala w nas 7 - mio latkach, ze jestesmy rycerzami i " rycerkami " Chrystusa. Historia natomiast uczy nas o Swietej Joannie w rycerskiej zbroi, o naszej wlasnej Emili Plater - kobiecie zolnierzu, harcerkach broniacych wierzy spadochronowej i moznaby mnozyc te przyklady... wiec o co ten krzyk ? Nie bardzo rozumiem, albo caly ten " gender " to tylko burza w szklance wody. JB
  • 2014-01-01 01:54 | Eau de Cologne

Czy "Adalbert" to inne wcielenie zawzietej ultrakatoliczki wystepujacej na forum "Polityki" pod pseudonimem "Laclos"?
  • 2014-01-01 02:51 | blue

Pisze (obecnie) z Ameryki Polnocnej... i tutaj panuje kompletna cisza na temat "gender". Nawet tutejszy kosciol rzymsko-katolicki nie zauwazyl podobnie "medialnego" tematu!!!
  • 2014-01-01 07:50 | Aborcja jest wybawieniem dla kobiet

Znalazłam w necie:

"Biskup Ryczan ryczy pełnym głosem:
    Cytat:
    Chcę dziś powiedzieć ojcom rodzin, że na nich spoczywa obowiązek obrony dzieci i żon. Kto będzie bronił życia, gdy kobiety jednoczą się w feministyczne organizacje, by wyzwolić się z macierzyństwa, by mieć swobodę usuwania ciąży? Ten obowiązek spoczywa na was ojcowie. Ojcowie, stańcie w jednym szeregu, by bronić rodziny. Ojcowie wszystkich rodzin, sakramentalnych i bez sakramentu, stańcie razem w obronie rodziny przed współczesnym Herodem, który nosi imię genderyzm."-

stąd śmierdzi nawoływaniem do przemocy i nienawiści wobec kobiet w Polsce, a to tylko mały wycinek z mowy nienawiści wzgledem kobiet jaka jest uskuteczniana w Polsce od co najmniej 1989 roku. Przedtem nie było ich za bardzo słychać, bo ludziska nawet bedąc na mszy i tak myśleli o czymś innym niż kazanie. Teraz Oni są w mediach, w prawie, w szkole, w szpitalach, w urzędach, w damskich majtkach, dosłownie wszędzie i jeszcze im za mało. Otwarcie nawołują do wojny przeciwko kobietom. Nawołują mężczyzn, żeby wzieli krótko za r*j swoje żony, córki. Tak się zastanawiam, gdyby taki mąż kat domowy przyszedł do takiego klechy wyspowiadać się ze swojej przemocy domowej-no bo żona używa antykoncepcji, bo żona nie chce się już rozmnażąć, bo żona usunęła ciążę żeby ratować własne zdrowie lub życie-, to taki klecha dałby mu rozgrzeszenie i jeszcze pochwalił?
  • 2014-01-01 15:39 | Laclos

Gość Niedzielny donosi:

„Ks. bp Wiesław Mering w pełni podpisuje się pod treścią listu Konferencji Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny i jest jednym z tych biskupów, którzy o zagrożeniach płynących z ideologii gender mówili otwarcie i wyraźnie. Sugerowanie w mediach, jakoby biskup włocławski odcinał się od tez zawartych we wspomnianym liście, jest nadużyciem” – mówi dla KAI ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii Diecezjalnej we Włocławku."

http://gosc.pl/doc/1827409.Bp-Mering-w-pelni-zgadza-sie-z-listem-Episkopatu

Co do lobby gejowskiego w szeregach episkopatu - juz okolnik Benedykta XVI zabraniał przyjmowania aktywnych homoseksualistow do seminariów. Jesli jest jakieś lobby gejowskie, to jedynie zlozone ze starszych wiekiem ksiezy.
  • 2014-01-01 15:40 | Laclos

Słabo Pan rozróznia retoryke:))
  • 2014-01-01 15:49 | Laclos

Skoro Pan (Pani) mieszka w USA, powinien Pan lepiej orientować sie, co sie dzieje na uniwersytecie w Berkeley. A tam wyklada pan (pani?) Judith Butler, ktorej (ktorego?) praca p.t. Gender Trouble wydana w 1990 r. stała sie manifestem gender postmodernistycznego. To ta pani (pan?) utrzymuje, ze płci jako takiej nie ma, jest jedynie czlowiek, ktory moze sobie (lub ktos moze jemu) plec wybrac i narzucic. To sie nazywa "performatywność płci". Radze poczytac. Moze w USA pan (pani) Judith jest nieznany, ale w Polsce szczęśliwie ktos odkrył idiotyzm tej teorii i dalekosiezne skutki, jakie moga byc udziałem spoleczenstwa, jesli bedzie sie dopuszczac takie pomysły, jak deprawacja dzieci w przedszkolach.
  • 2014-01-01 16:44 | Tanaka

Ryczany ryczą, zamiast mówić. Tak mają.
    No dobrze, Ryczan wzywa mężów by stanęli w szeregu bronić rodzin, bo kobiety robią sobie feminizm, dżender i aborcje.
    To bardzo wesoła opowiastka Ryczana.
    Z kogo składa się prawidłowa rodzina - czy nie z męża, żony i dzieci?
    Niewątpliwie. To prawidłowa katolicko rodzina.
    A jak te żony chcą sobie feminizmu tak ze 3 kilo? Znaczy, część rodziny chce.A co mąż? Ma stanąć w szeregu, według wezwania Ryczana. Aha. Nie stanie z żoną, bo ona feministka i dżenderystka, ale stanie w szeregu z Ryczanem. Znaczy mąż stanie w opozycji do żony. I co z rodziny zostanie?
    Ano rodzina zostanie przepołowiona.
    I mąż stanie z innymi mężami, a nie z kobietami. Znaczy homoseksualizm, ksenofobia, seksizm, czyli pełen dżenderyzm w rozumieniu i wykonaniu Ryczana i jego mężów.
    Bardzo dobrze. Niech tak trwa i się rozwija.

A spowiednik, oczywiście da rozgrzeszenie mężowi, który utrupił żonę bo sobie chciała aborcję zrobić. Dziecko poczęte ważniejsze od kobiety urodzonej.
  • 2014-01-01 16:45 | zet

"Moze w USA pan (pani) Judith jest nieznany, ale w Polsce szczęśliwie ktos odkrył idiotyzm tej teorii i dalekosiezne skutki, jakie moga byc udziałem spoleczenstwa, jesli bedzie sie dopuszczac takie pomysły, jak deprawacja dzieci w przedszkolach. "

Pani prof.Judith Butler jest profesorem filozofii,ma poglądy na temat równości płci i je przedstawia. Doszukiwanie się w jej przemyśleniach chęci deprawacji dzieci/w przedszkolach i poza nimi/ to tania demagogia, wynikająca zapewne z niezrozumienia intencji, albo celowe zamulanie tematu, jak to uczynili niedawno biskupi.
    Celem jej publikacji było udowodnienie,że historyczna rola kobiet w społeczeństwach podlega zmianom.Dlatego rozróżniła pojęcie płci kulturowej/gender/ od płci biologicznej/seks/. Nie krytykuje zatem roli kobiety,która rodzi,bo jej nikt w tym nie zastąpi. Uważa natomiast,że kobiety mają pełne prawo wykonywać wszelkie zajęcia, które dotychczas były zastrzeżone dla mężczyzn,co z góry wyznaczało pozycję kobiety w hierarchii społecznej.
    Skoro wspominasz o wyborze płci, to mylisz gender z transseksualizmem.

• 2014-01-01 19:02 | blue

Polacy w swojej naturze zawsze byli przeciw zboczniom czy to we wyrze czy u wladzy !
    ----------------------------------------------------------------------------

Oczywiscie, tylko wtedy jezeli niedotyczy to najwazniejszej w polskim
    panstwie instytucji, tzn. kosciola rzymskokatolickiego!
  • 2014-01-01 19:43 | blue

W USA wydaje sie co roku tysiace ksiazek, a poza tym... wspomniana ksiazka zostala wydana w roku 1990 (czyli ponad dwadziescia lat temu). Moze kosciol w USA zdazyl juz zapomniec o powyzszej ksiazce, a moze nigdy zbytnio sie tym tematem nie przejmowal. Polski kosciol bywa duzo bardziej przewrazliwiony i czasami lubi wyciagac przyslowiowego "trupa z szafy"!
  • 2014-01-01 19:47 | Eau de Cologne

"Co do lobby gejowskiego w szeregach episkopatu - juz okolnik Benedykta XVI zabraniał przyjmowania aktywnych homoseksualistow do seminariów."

Dosyc istotne jest uzycie wyrazu "aktywnych"...

• 2014-01-01 21:09 | Eldorado

panie atalia,

wogóle nic mi do głowy nie przychodzi jeśli idzie o obronę księży - jakoś nigdy ci panowie nie wygladali mi na potrzebujących obrony , poważnie .
    Chcę tylko uświadomić panu oraz innym zwolennikom walki z dżenderem , że wogóle nie będzie problemow tego rodzaju jeśli księża będą mieli zamknięte rozporki . Nie bedzie ataków 6 letnich zboczenców na biednych wikarych i proboszczów , wszelkie kilku-kilkunastoletnie ladacznice nie dadzą rady zdeprawować żadnego księdza , a nawet problem lobby homoseksualnego w kościele nie będzie istniał . Krótko - ziiiip suwak albo pyk-pyk guziki w dziurkę . I nie będzie już wymyślania jakichś dżenderów żeby odwrócić uwagę ludności od przestępstw dokonywanych przez sukienkowych.
    Tak jak zamykanie domów na klucz - nie zawsze pomaga ale w dużym procencie przypadków jest skuteczne.
  • 2014-01-01 22:01 | Mam nadzieję że będą dalej przeciw

i kilkuset klechów trafi za kraty. Mam nadzieję, że podtrzymasz wówczas swoje słowa.
  • 2014-01-01 22:49 | Laclos

Jestem swiezo po lekturze sztandarowego dziela prof. Butler p.t. "Uwiklani w płec", Warszawa 2008. Prof. Butler wywiodla tam swoja teorie, ktora polega na zanegowaniu generalnie istnienia plci jako takiej. Pleć mozna sobie dowolnie wybrac, o ile wczesniej nie zostanie ona "wmówiona" czlowiekowi przez opresyjne spoleczenstwo. Pojecie tzw. plci kulturowej jest duzo starsze i nie prof. Butler je wymyslila. Stala sie tez pani profesor obiektem atakow feministek, poniewaz zakwestionowała istnienie ich obiektu adoracji, czyli KOBIETY:))) Pomysl, ze płec mozna dowolnie ksztaltowac, legl u podstaw programow unijnych, ktore wdrazane sa rowniez w Polsce. Polegaja one na wychowaniu małych dzieci do ksztaltowania plci za pomocą specjalnych przedszkoli, jakie zostalo zorganizowane m. in. w Rybniku.
  • 2014-01-01 22:53 | Laclos

Akcje antygenderowa rozpetał jeszcze w 2012 r. papiez Benedykt XVI atakujac ksiązke J. Butler. Podobno p. profesor do dzis nie moze sie przestac chwalic takim "zaszczytem":)) Akcja polskiego episkopatu zostala spowodowana bezposrednio wdrazaniem programow unijnych, na ktore Bruksela przeznaczyla duze pieniadze. Pieniadze są łakomym kaskiem głównie w krajach rozwijajacych sie, jak Polska, stad kierunek natarcia na Ślask. Trudno, zeby ktos "kupował" Amerykanow, aby realizowali podobne eksperymenty na swoich dzieciach, ktore mozna porownać jedynie do obozów dla bezprizornych Makarenki
  • 2014-01-02 12:18 | oakpark

Gender to nie równouprawnienie a "szkoła janczarów"....

...bo cóż u licha ma do równouprawnienia uczenie CZTEROLATKóW masturbacji? Przebieranie chłopców za dziewczynki w przedszkolu, przerabianie bajek z "patriarchalnych" na 'matriarchalne" bardziej podpada pod Gleichschaltung, Dritte Geschlecht niż gender. Leftistom zdechła jako polityczne vehiculum walka klas to przeszli na indoktrynację od przedszkolaka - walką płci. Miedzy edukacja seksualną a deprawacją nieletnich jest ogromna róznica - a rodzice dzieci bardzo dobrze tę różnicę wyczuwają.... i specjalisci od uczenia dziesięciolatek od zakładania ustami kondomów na banany zostaną przez polskich rodziców pogonieni w diabły. Kluczowym zagadnieniem suflowanym przez genderystów młodziezy jest PRAWO DO PRZYJEMNOśCI Z SEKSU - którego ją wstrętny Kościół pozbawia i każe łączyć naturalny i przyjemny naturalny seks z jakąś "miłością"... co to jak w "Misiu" Barei - tylko w filmach a w zyciu jest niemożliwa...8^). Genderysci - vide fundacja, która uczy gimnazjalistów w łodzi wręcz sufluje dziecku: "NIE MóW NIC RODZICOM"! Taka inna metoda szkolenia Pawki Morozowa. Lewicowcy koniecznie chcą ten padół łez jakoś ulepszyć i zabierają się za to zwykle od "kształtowania nowego człowieka" - tak robili i komuniści i socjaliści narodowi.... 8^).... Miałem okazje zapoznania się z treściami materiałów dla nauczycieli przygotowanych w MEN - tam jest nie tylko zaburzanie ról płciowych i społecznych, tam jest zanegowanie patriotyzmu jako wartości i nacisk na zasadę przyjemności jako życiowy drogowskaz. Jak dołożymy wycinanie lektury Wieszczów, Sienkiewicza, praktyczne wykończenie historii w liceum... łatwo widac program "odpolszczania" dzieci przez polski rząd i za pieniądze z Zachodu i wg klisz stamtąd nadesłanych. Kto widział do czego to na Zachodzie doprowadziło nie chce czegoś takiego w Polsce. Przez jakieś 12 lat byłem partyzantem Platformy Obywatelskiej i ślady tego pewnie nietrudno znaleźć jeszcze w Sieci. Ale kiedy rząd Tuska zaczął bić w polskość - niszczyć ją u samych podstaw, w naszych dzieciach to uznałem to za główny powód dania sobie spokoju z facetami, którzy nie mają honoru i kobietami, które nie mają wstydu. Nie trzeba być świnią aby szerzyć postęp. Czemu zreszta postęp maja nam wciskac od d... strony?

Tusk praktycznie wykończy Platformę takimi "ekskre-eksperymentami" - to ludzi bardziej wscieka niz klientelizm i nowa partyjna nomenklatura dla mało kompetentnych ludzi.

Co do uwag o potrzebie oczyszczenia Koscioła z arywistów od forsy i władzy i wszelkich dewiantów - zgadzam się.
  • 2014-01-02 13:45 | oakpark

List starego liberała do młodego...8^)...

"We mnie, liberale młodym, niesmak budzi widok parad tęczowo kolorowych kapłanów w Boże Ciało."

Bardzo mnie ciekawi skąd ten niesmak... 8^)...bo procesje powodują korki w mieście? ...bo starsi panowie w strojach rytualnych starli młodemu puszek liberalnego panieństwa?...bo niesmak był estetyczny bo ornaty nie były wystarczajaco nowoczesne graficznie - np. a la neoplastycyzm Mondriana?

Bycie liberałem to najkrócej obrona wolności - i tak samo podchodziłbym do lekcji religii w przedszkolu na które nie wyraziłem zgody jak do wciskania dziecku treści trącocych pedofilią i deprawacją. W tym ostatnim przypadku - vide casus przedszkola w Rybniku - rodzice zostali oszukani.

Rodzimy sie niestety - w "zrzeszeniach niedobrowolnych" - w rodzinie, rodzie - u nas choćby heraldycznym a na Dalekim Wschodzie w czymś społecznie do dzisiaj bardzo istotnym, w końcu w narodzie - we wspólnocie języka, kultury, cywilizacji, także często religii. Jednak jak nam owe "niedobrowolne wspólnoty" nie odpowiadają - to się mozemy wypisać... choć cena bywa wysoka bo - jak napisał dawno jeden stary Nałęcz - "człowiek, który się wynarodowi zatraca godność ludzką". Pisał to w czasach zaborów i na katordze w Syberii. Mozna sie wypisać i z własnych rodziców - tylko co z długiem moralnym za lata ich pracy nad Twoim wychowaniem Młody Liberale? "Czyń wole Twoją niech bedzie całym prawem" - bo to Ty jesteś dla siebie najwazniejszy?

Zastanawiałes się kiedys czemu tak powszechny jest odzew własnie na hasło "biją naszych"? Bo przeciez wg genderystów tych "naszych" nie ma - bo mamy wolność oderwania się od owej "culpabilite" - od naszego sumienia....

W Polsce Kosciół nie ochronił ani abp Paetza ani abp Wielgusa - bo biskupi to nie tylko duchowni - to także Polacy.

Jak myslisz - czemu Dekalog wyniesiono w rejony Objawienia? Nie po to czasem aby ludzie nie próbowali go zmieniać? Co człowiek stworzył może zmienić - m.in. nie czcic ojca i matki swojej ale nimi pogardzać....Objawionej - czy podanej za taką do uznania - woli Bożej człowiek zmienic nie może. Na Dekalogu stoja reguły społecznego ładu a na ładzie stoi współpraca, społeczne zaufanie, świat małych i wielkich sensów .... a nie jak wśród gejocpunów palikotomorficznych - świat małych i wielkich wstydów...8^)

Ja do gejoćpunów nic nie mam - stosuję zasadę "nie mów, nie pytaj", nie nawracam ich na moje zasady. Szanuję ich ludzkie prawa i ich autonomię póki oni szanują ją u mnie i mojej rodziny. Parafrazujac Dmowskiego - jestem człowiekiem i mam obowiazki ludzkie - takze wobec gejoćpunów, palikotowców i panienek od Jonasza, które po łodzi zrobiły wiecej lodów, niz Algida....8^)

Jonasza zresztą znam - był w Ozo wikarym i Jego opinię o księdzu dziekanie to nawet biskup Ireneusz podziela - choc sie nie przyzna... 8^). Ale widziałem tez jak na Zielona 15 do "Faktóe i Mitów" chadzał pan kapitan Piotrowski... no i to juz było dla mnie zbyt wiele.

Tak więc - Liberale Młody - przemyśl i Ty Twoje moralne minimum - abyś miał co dziecku wyjasnic kiedy Cię zapyta... 8^)

Tusk jest u mnie dlatego tak strasznie podpadnięty, że bardziej polscy kulturowo i bardziej dbali o poziom w szkole to były nawet komuchy od Millera a taka jejmośc łybacka była chociaz fachowcem. Moze Tusk kiedys zaśpiewa "Noch ist Polen nicht verloren..." bo taka jest po tuskowemu "Jeszcze Polska nie zginęła.."

Najpierw jestesmy Polakami, liberałami potem - przynajmniej ja.
  • 2014-01-02 18:52 | Laclos

I jak tu sie dziwic, ze PiS-owi ida slupki w gore? Z deszczu pod rynnę...ale doprawdy nie wiem, co gorsze. Przynajmniej moze nie bedzie takiej deprawacji dzieci i mlodziezy.
  • 2014-01-03 01:40 | W. Maslak

Szanowny ks.Oko zapomnial wyjasnic, ze z woli Kosciola do swieckickiej ideologii gender powstala katolicka ideologia gender, ktora sie ma jak kon do koniaku.
  • 2014-01-03 07:59 | Laclos

Moze Pan jak najbardziej byc rzecznikiem ideologii gender i zarazem przeciwnikiem Kosciola i ks. Oko, ktorzy z ta ideologia walczą. Prosze jednak nie szerzyc dezinformacji i sugerowac, ze Kosciół walczy z ideologia przez siebie zniekształcona. Ideologia gender jest oczywiscie zroznicowana i ma rozmaite oblicza zmienne czasowo. Jednak jej najnowsza wersja - to walka z modelem spoleczenstwa heteroseksualnego i propagowanie innych form seksualnosci jako rownouprawnionych, a nawet "lepszych" od heteroseksualizmu.
  • 2014-01-08 16:50 | murator

Najlepiej dobrac "kilkuset klechów" sposród niewinnych. Grunt to "kilkuset" - obrazuje to stan twojego umyslu a raczej tego co z niego pozostalo po kilkuset seansach z "marychą" ! Dawaj ! Kilkuset klechów a jak nie starczy to zakonnic !
  • 2014-05-29 10:27 | Dorader

Żal mi osób, które nie rozumieją, jak wielkim zagrożeniem jest gender i ulegając propagandzie pozwalają niszczyć w perfidny sposób własne dzieci i wnuki. Tych krzywd nie da się odrobić.