Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

(14)
Choć oba państwa są formalnie w stanie wojny, Izrael przygarnia rannych i chorych uciekinierów z Syrii. Byle było po cichu.
 • 2014-01-25 17:10 | Anna Poll

  Nowy Izrael?

  Wzruszające ale bardzo mało wiarygodne.
 • 2014-01-25 17:50 | camel

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Symptomatyczne jest to, że moi rodacy tak chętnie i skwapliwie wierzą w każdą złą wiadomość dotyczącą Żydów a takie opory wykazują, kiedy dociera do nas, bardzo rzadko, wiadomość o czynieniu dobra. Symptomatyczna była na przyklad sprawa PAH Ochojskiej, której to źli Izraelczycy zarzucili małostkowo kopanie studni z pogwałceniem ich praw. A przecież powinni pozwolić, bo Ochojska działała z dobrego serca a tylko przyrodzony jej brak ciekawości i podskórna nienawiść do Żydów nie pozwoliły jej podporządkować się prawu ani dowiedzieć, o co tak naprawdę chodzi z tymi studniami (nie można ich wiercić gdzie się chce, bo wtedy spada poziom wody we wszystkich, studnie wysychają, ale co to dla Ochojskiej, przecież to jakaś "wiedza" a ona kieruje się sercem!)

  Tak samo jest, kiedy ludzie uciekają spod kul do …Izraela. Ktoś nieuprzedzony zastanowiłby się, dlaczego wybierają za cel "następców Hitlera" jak ich się określa często w Polsce? Sprawa sudańskich i darfurskich uchodźców pojawiła się w mediach tylko wtedy, kiedy rozpoczęli protesty i zażądali pozwoleń na pracę i "należnych praw". O! To już się dało ukręcić newsa i pokazać jacy Żydzi są źli.

  Jednym słowem:standard, który Polityka, jako jedyna, czasami łamie. Chwała jej za to!
 • 2014-01-25 18:51 | Saurom

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Typowa propagandówka mająca odwrócić uwagę od tego co wyprawia się w Palestynie szkoda tylko, że nie dopowiedziano, że ci ranni, którzy zostaną wyleczeni po prostu trafią z powrotem do Jordanii albo turcji do obozów szkoleniowych terrorystów z tzw. Wolnej Armii Syrii lub innej organizacji. A skoro już mowa o Ochojskiej to w takim razie dlaczego wprost nie napiszesz, że tutaj nie chodzi o jakąś troskę o wyczerpanie się zasobów wody ale o to, żeby odciąć od niej Palestyńczyków i zmusić ich, żeby opuścili swoją ziemię. Jakoś dziwnym trafem jak chodzi o nielegalne żydowskie osadnictwo w świetle prawa narodów to tutaj jakoś nie widać tak wielkiej troski o zasoby wody. Ale co tam w końcu jurgieltnik i najmita z ambasady przy Marii Curie Skłodowskiej prawdy nie napisze nigdy.
 • 2014-01-25 23:33 | gjasz

  Izrael: cicha, cichuteńka, cichutenieczka pomoc dla Syryjczyków

  Pan Frister raczy mówić - wg klasyfikacji ks. Tischnera (ćwierćprawda, półprawda i gówno prawda) - GÓWNO PRAWDĘ bo Izrael siedzi po uszy w agresjii na Syrię (tak samo jak Arabia Saudyjska, Kuwej, Jordania)
  Israel Sides with Syrian Jihadists z 18.09.2013 ( http://consortiumnews.com/2013/09/18/israel-sides-with-syrian-jihadists/

  "Exclusive: Israel’s Ambassador to the U.S., Michael Oren, has confirmed suspicions that Israel has taken the side of Syrian rebels in their bloody civil war and wants President Assad to fall even if that turns Syria over to al-Qaeda-connected jihadists, a disclosure that may change how recent events are viewed, reports Robert Parry......"
 • 2014-01-25 23:56 | Janusz

  Pokojowego Nobla dla Izraela ?

  Palestyńczykom też pewnie pomagają po cichu, tylko nikt o tym nie wie, bo p. red. nie napisał. A to tacy porządni ludzie są. Wszystkim pomagają, Irakijczykom, Afgańczykom, Egipcjanom, Tunezyjczykom, Libijczykom, nawet Amerykanom, Francuzom, Angolom, Polakom, Ukraińcom teraz bardzo pomagają - komuż oni nie pomagają?
 • 2014-01-26 02:23 | Herstoryk

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Być może niektórzy wyleczeni - z wdzięczności, dla pieniędzy, lub po odpowiednim zaprogramowaniu zgodzą się być "naszymi ludźmi w Damaszku".
 • 2014-01-26 15:22 | biki

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  To dobrze, że pomagają.
  Jeśli ktoś nie może udowodnić, a przynajmniej przedstawić mocnych argumentów za zarzutem, że jest to tylko akcja polityczno-propagandowa to może niech lepiej zachowa zdanie dla siebie.
  Niestety w większości komentarzy niechętne opinie są poparte przekonaniem (może uprzedzeniem) o złych zamiarach Izraela, a nie argumentami.
  Warto pamiętać, że "Europa", USA etc. wręcz wprost wspierała rozognienie konfliktu stając jako polityczny adwokat strony protestantów, a później rebeliantów. Na ile te wszystkie wcześniej "głęboko zaniepokojone" Państwa czują się odpowiedzialne za przyłożenie ręki do wojny domowej, której liczby ofiar i wyniku nikt nie potrafi jeszcze przewidzieć?!

  Myślę, że warto doceniać każdą pomoc, a ganić każdą krzywdę. Dopóki nie jesteśmy pewni, że pierwsze jest drugim rozsądniej wydaje się nie krytykować.
 • 2014-01-26 16:47 | grzegi25

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Jeśli o mnie chodzi, to nie odczuwam dysonansu poznawczego, chwaląc Izrael za rannych Syryjczyków i jednocześnie potępiając go za Palestyńczyków.
 • 2014-01-27 06:34 | Ekonom

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Co w tym dziwnego? Podczas II Wojny Światwoej Niemcy opiekowali się przecież chorymi i rannymi polskimi żołnierzami: od obrońców Westerplatte po Powstańcach z Warszawy! Ale czy to coś zmienia jeśli chodzi o niemieckie zbrodnie wojenne?
 • 2014-01-27 14:15 | Andrzej

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Jak uczy Pismo Święte, dobre uczynki trzeba robić dyskretnie.
 • 2014-01-27 15:23 | sławek.m

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Jakie studnie kopała Ochojska? Bo z tego co czytałem to PAH tylko remontował stare, w większości starsze niż Izrael cysterny do zbiórki wody deszczowej. A jeśli chodzi o to, że "źli Izraelczycy zarzucili małostkowo kopanie studni z pogwałceniem ich praw" to od czasu okupacji żaden Palestyńczyk nie dostał zgody na wykopanie studni na terenach okupowanych przez izraelskie wojsko. Z jednej strony nic dziwnego bo w terenie pustynnym woda powinna być rozsądnie dystrybuowana. Ale Izraelczycy, skoro tak się chwalą zielonymi osiedlami na pustyni, to sobie chyba wody nie żałują. Co widać po wysychającym Jordanie, jeziorze Galilejskim i morzu Martwym.
  A co do pomocy Syryjczykom, to ja osobiście nie mam żadnych oporów, żeby uznać to za dobro i chwalić Izrael.
 • 2014-01-29 16:50 | Anna Poll

  @ Camel

  Biedny “Camel”, jakich strasznych ma rodaków. I jaka straszna ta Ochojska, która ośmieliła się prowadzić akcję humanitarną na rzecz palestyńskich pasterzy żyjących na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu. Akcja polegała na remontowaniu tam cystern zbierających deszczówkę, które systematycznie niszczone są przez zbójeckie państwo Izrael. Chodziło o remont cystern a nie budowę studni! Nie łgać! Atak na Janinę Ochojską za remont cystern przypuścili na forach internetowych polskojęzyczni syjoniści przy okazji wyrzucenia z Izraela - mimo interwencji Unii Europejskiej i międzynarodowych organizacji pomocowych - Polaka Kamila Qandila, wolontariusza PAH, kory organizował tam właśnie remont cystern. Syjoniści jak kogoś wezmą sobie na swój nienawistny i mściwy cel to już na zawsze.
  Będziecie już Janinę Ochojską poniewierać gdzie się da i do końca swego życia. Jesteście wstrętni.
 • 2014-02-08 22:30 | Ewa

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Jestem pod wielkim wrazeniem i lepiej jest mi na sercu, kiedy wiem, ze istnieja jeszcze ludzie dobrej woli. Szczegolnie teraz, kiedy widze , jak w wielu sytuacjach, swiat lepiej sytuowanych jest zupelnie bierny i obojetny wobec wielu, wielu poszkodowanych. E.
 • 2014-03-11 02:26 | ,

  Re:Izrael: cicha pomoc dla Syryjczyków

  Ciekawe jak się ma handel organami ?
  Czarno to widzę, żal tych ,,adoptowanych''.