Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska jest sadowniczą potęgą Europy. Naszymi jabłkami i sokiem jabłkowym podbijamy rynki eksportowe. Co jeszcze można z jabłka wycisnąć?
 • 2014-01-28 04:04 | bever

  Cydr nad Wisłą

  glowa w gore, mamy dalekowzrokowca premiera, ktory nam obiecal, ze za 6 lat, wszyscy beda nam zazdroscic innowacyjnej i nowoczesnej gospodarki. mial juz 6 i zrobil pare tys km autostrad, wiec za 6 nastepnych bedziemy innowacic w cydrach, ziemniakach, truskawkach, pszenzycie i calej reszcie nowoczesnych koleji, samochodow, samolotow i statkow z telefonami i kosmosem. zalatwi nam noblistow kilku, o ile mu tez pokraczny kaczafi nie bedzie przeszkadzal, bo te cale szec lat to przeciez zmagania polski modernizacyjnej z zasciankiem kaczafiego, radia maryja i tv republika z trwam. wstecznistwo i zacofanstwo. wiec jak sie tuysku wezmi za kaczora i wykonczy go to zrobi sie lepiej, prawda?
 • 2014-01-28 07:35 | kajetan

  Re:Polski alkohol z jabłek

  bever- a poza tym wszyscy domownicy zdrowi?
 • 2014-01-28 09:53 | ziołolipa

  Re:Polski alkohol z jabłek

  Prawda.
 • 2014-01-28 16:42 | gsj

  Re:Polski alkohol z jabłek

  Domownicy może zdrowi, ale sam autor wymaga chyba pilnej interwencji medycznej.
  Sądzę, iż mimo narzekań na opieszałość służby zdrowia, tym razem oczekiwanie na pomoc nie będzie długie. Oby.
 • 2014-01-29 10:15 | oakpark

  Cydr Lubelski - "wzorzec"?

  De gustibus...ponoć nie to dobre, co dobre a to, co komu smakuje.... 8^). Obawiam się jedynie, że jak Polacy tego "wzorca" się napiją to już po żaden inny cydr czy poire/perry nie sięgną....Ktoś na Sieci zrobił ranking cydrów - to, co tam napisano o Lubelskim nie nadaje się do cytowania... w mojej opinii to jest jadąc Fredrą co najmniej cienkusz i deresz - rozcieńczono aby alkohol nie przebijał 5% i powstał pusty, niezharmonizowany smak. Posmaku zero. Osobiście z cydrów robionych w kraju masowo najlepiej mi wchodzi produkowany koło mnie - za miedzą, w Chociszewie ze 2 km przez jezioro. Nazywa się "7 Sadów", bazuje na renecie - szarej i złotej, jest frizzante czyli półmusujący i sprzedawany w butelkach do wina musującego jak np. cydry we Francji. Smak ma ściągający, silny i świeży aromat i leciutki posmak drożdżowy jak w cydrach francuskich. Jest ciut za mocny - wg idei, że cydr to taki alkohol na imprezy dla gimnazjalistów...góra 3% alkoholu. Jest też dla mnie za słodki - ale to w Polsce nie wada.

  Trzy kompanie piwowarskie dzielące nasz rynek latami lobbowały aby cydr uwalić - stąd kuriozalne przepisy. Rynek jest mikroskopijny ale potencjał duży bo nie ma ludzi, którzy spróbowawszy dobrego cydru nie kupili go jeszcze raz i jeszcze raz....

  Czekam na dobry polski gruszecznik.... we Francji szła mi butelka tej pychotki do obiadu....
 • 2014-01-29 18:04 | bever

  Re:Polski alkohol z jabłek

  "Otaczający nas świat nie krytykuje cnoty – on ją niszczy, poniewiera, nie dając szans na obronę, czy choćby prezentację jej racji. Dlatego za wszelka cenę należy wyartykułować – wykorzystując te same środki przekazu – podstawową narrację o prawdzie i zakłamaniu. Trzeba z uporem opowiadać o Historii Dobra i Zła. Nawet, jeśli jest to bardzo trudne; Ciemna Strona Mocy – mając świadomość siły oddziaływania mediów na społeczeństwo zrobi wszystko, żeby ten przekaz uniemożliwić! Albo przynajmniej zakłócić..."

  jeszcze tylko 30% glosujacych na psiorow nie przymuje prawdy, jest opornych na swiadectwa wiary dawanych przez niezliczonych dobroczyniacych samarytanskich dziennikarzy, nie widzi naszego nadzwyczajnego postepu cywilizacyjnego, zadowolenia wyborcow i to wszystko w tak krotkim 6-leciu rzadow najlepszego z premierow w calej historii. ale i wy dojrzejecie, badz czas was zmiecie. nie trzeba nam tu destrukcji szerzonej przez wpolityce.pl, wsieci, prawicowa telewizjarepublika, czy ich opiniotworczy nowakonfederacja, lub mnostwo innych jakie rozmnozyly sie jak plesni, ktore celowo deformuja prawde, klamia, reinterpretuja historie najnowsza, niszcza szkole wprowadziwszy tam religie, uswiecajac majestat purpuratow, pozbawiaja nas zdroworosadkowego i swieckiego spojrzenia. to wszystko prowadzi do zniewolenia umyslow i kto temu ma sie oprzec jak nie gazeta z redaktorem m, telewizja jaka przezywaja systemowa - tuba dyktatury donka. jak mozna z takimi okresleniami i ludzmi dyskutowac? trzeba nie chciec widziec, ze to od zawsze problem polski, dosc niskiej, katolickiej kultury: albo dasz sie zrusyfikowac lub zgermanizowazc i bedziesz uczestniczyc w kulturze wiekszego obszaru albo pozostaniesz w zascianku otoczony chlewikiem, krowka, kurkami msza w kosciolku i analfabetyzmem utrzymywanym przez kk, listami proskrypcyjnymi ksiazek. dzis zwie sie to europeizacja narodu, unowoczesnianiem i modernizacja, racjonalnoscia myslenia i decyzyjnosci. opor przeciw formatowaniu umyslow jest bezcelowy, trzeba to zrobic z pelnym przekonaniem obiektu o dobrowolnosci jego wyboru. nie dostrzegacie nadzwyczajnego sukcesu operatorow?
  swoja droga, co potrafi wyksztalt. gomulka prostak z gierkiem glupkiem i cwaniakiem jaruzelskim a michnik inteligent i prosze jaki sukces.