Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

pitera i kuklinski

(1)
2014-02-09 10:57 | toja1945

W radiu Zet Pani Pitera stwierdziła, że kuklinskiemu, jako wojskowemu należy się orser od Pana Prezydenta.
Można próbować zrozumieć bez wódki. Ja tylko przytoczę pułkownika Wieniawę, będącego autorytetem w zakresie honoru wojskowego.
Gdy objął stanowisko Ambasadora we Włoszech w przemówieniu inauguracyjnym do personelu wojskowego i politycznego oświadczył:
Panowie w wojsku dopuszczalna jest głupota, niedopuszxzalne są świństwa, a w polityce odwrotnie.
W takim kontekscie Pani Pitera pasuje do kuklińskiego jak chetka i pętelka jak mawiał Zagłoba (patriota zresztą, który nie brzydził się fortelami ele nie zdradą)
Pani Piterze sugeruję przejrzeć słownik i dopasować np.:
Zdrada - lojalność
Patriotyzm, wierność - internacjonalizm, kosmopolityzm (i ich rozszerzenia oraz przykłady)