Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Porozumienie jest, gwarancji nie ma

(14)
Liderzy opozycji i Rada Społeczna Majdanu podpisali wynegocjowane z Wiktorem Janukowyczem porozumienie o rozwiązaniu konfliktu na Ukrainie.
 • 2014-02-21 15:58 | Vicmac

  A co jeżeli?...

  Zachód jest przyzwyczajony do tego, że po tak spektakularnych wydarzeniach obciążających władzę, normalnym jest, że władza ta w jakichkolwiek wyborach nie ma szans na zwycięstwo. No i tu zaczyna się problem. Ukraińskie społeczeństwo nie jest monolitem, wręcz przeciwnie, jest podzielone jak mało które. Z jednej strony mamy "obóz" Janukowycza, z drugiej zaś rozdrobnioną do granic możliwości opozycję, którą łączy w zasadzie tylko to że jest opozycją. O ile rzucając kamieniami na Majdanie stoi ramię w ramię, to w momencie rozpoczęcia wyborczej walki o władzę, ta jedność pryśnie. W takiej sytuacji nie jest zupełnie niemożliwym scenariusz, kiedy to zwolennicy dotychczasowego prezydenta, w demokratycznych i niesfałszowanych wyborach zwyciężają. I co wtedy? Jak w takiej sytuacji powinna się zachować, kochająca demokrację zachodnia Europa?
 • 2014-02-21 17:57 | Jasi0

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  Dzięki tym ukraińskim Jasełkom minister Sikorski zalicza kolejne punkty na drodze do europejskiej kariery. Media z TVN-em na czele oszalały w euforii na temat ilości trupów których sprawcami są - a jakże - Matrioszki , Tituszki i Berkut. W tle tych tańców lansowana jest teza opozycji ukraińskiej że jeżeli to opozycja jest u władzy to mamy demokrację, jeżeli zaś opozycja przegrała wybory - to oczywiście mamy okupację. Ważne żeby zrobić na złość Rosji.
  To jest chore.
 • 2014-02-21 19:07 | aga

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  wczorajszych trupów? autorowi chyba trochę brakło empatii. Co do dzisiejszych wydarzeń, Jestem Polką, ale mnie też ponosi że morderca na swoim stanowisku ma zostać jeszcze prawie rok. Powinien gnić w więzieniu a nie rządzić państwem.
 • 2014-02-21 20:02 | Ted

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  problemów jakie się zaczynają nikt się nawet nie spodziewa.(lub o tym nie mówi). podział Ukrainy wisi w powietrzu. co będzie? oby nie Jugosławia. j e s t gorzej niż źle. (pospolite ruszenie bez czytelnej wizji).
 • 2014-02-21 20:26 | Ted

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  zdecydowanie chore
 • 2014-02-21 20:27 | Ted

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  a Bereza nie przeszkadza?
 • 2014-02-21 21:08 | o_Onufry

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  Naoglądaliście się obrazków z Ukrainy?
  Wiecie ile jest ofiar tych pokojowych demonstracji?
  No to czas najwyższy podziękować panu generałowi Wojciechowi Jaruzelskiemu za wprowadzenie u nas stanu wojennego. Poza ofiarami z kopalni Wujek faktycznie innych z masowych działań ZOMO i innych oddziałów nie było.
  Gdyby wówczas związkowcy z Solidarnosci nie podjudzali górników do stawiania oporu przy użyciu łomów, siekier i innych narzędzi - ofiar by nie było w ogóle.
  Dzieki ci Panie Generale!
  Postawią Ci jeszcze pomnik. Jak glupota z pewnych decydenckich kręgów odparuje.
  ++++++++++++++
  PS. Mój wujek zginął na Wujku.
 • 2014-02-21 22:26 | Danka

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma - czas na warunki nowej miliardowej pozyczki

  Teraz czekamy na miliardową pożyczkę Unii Europejskiej , bo to jest być albo nie być Ukrainy, jej gospodarki, jej wypłacalności , jej pieniądza którego zje inflacja. Rosja zamroziła pożyczkę, to teraz czas na Unię i jej wymagania jakie postawi Ukrainie w zamian za pożyczkę . Czy naród ukraiński zaakceptuje warunki jakie postawi Unia. Co trzeba będzie oddać w zastaw i czy ten zastaw będzie wiarygodny , a bank ukraiński wypłacalny?
 • 2014-02-21 23:14 | Astratow

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  Czy polscy dziennikarze zapomnieli, jak się pisze artykuły, cofnęli się do Pozytywizmu i zaczęli pisać teksty tendencyjne? Boże, widzisz i nie grzmisz! Tyle pytań, tyle paniki, a fakty gdzie? To ja Ci Jagienko odpowiem: Wschód będzie prorosyjski, a Zachód da się mamić europejskiej/zachodniej marchewce. Ostatecznie jednak stracą na tym bałaganie i jedni i drudzy, cała Ukraina osłabnie, tak na arenie międzynarodowej, jak i wewnętrznie (powrót do systemu parlamentarnego). Trzeba przyznać, że Janukowycz Putinem nie jest i pociągnąć swego kolosa nie potrafił. I to jest argument za tym aby odszedł, a nie to, że zginęło paru kiboli, którzy sobie na to dzielnie zasłużyli. Zginęli też pracownicy służby bezpieczeństwa, świeć panie nad ich duszami. Pozdrawiam
 • 2014-02-22 00:29 | glossystemu

  Ciekawe artykuly...

  www.glossystemu.bloog.pl
  Początkujący bloger. Mam zamiar pisać o życiu, mediach, polityce,
  a także o absurdach naszego życia oraz ustroju, w którym żyjemy. Zapraszam
 • 2014-02-22 09:11 | znawca

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  to napewno wiesz kto byl z Solidarnosci i Krk w tym czasie w Wujku!
  To oni powinni odpowiadac za ofiary w kopalni Wujek.
 • 2014-02-22 12:56 | wnukmarek

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  Z wczorajszej konferencji prasowej min. Sikorskiego wynika, że to porozumienie jest zasługą UE, a zwłaszcza: "Tytanicznej pracy premiera Tuska".
  Porozumienie jest nietrwałe, to tylko próba zyskania na czasie. A Tusk słowami Sikorskiego już odniósł ogromny sukces. Ja nie wierzę, że ten sukces odniesie Ukraina.
 • 2014-02-24 19:50 | osterik

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  Gwarancji to nie będzie jeszcze przez lata...

  ---------------
  nieruchomości Włochy
  sprzedaż mieszkań Raszyn
 • 2014-03-05 15:27 | Jurek1954

  Re:Porozumienie jest, gwarancji nie ma

  Sikorski wynegocjował porozumienie i tu koniec jego klasy. Po zerwaniu porozumienia, stracił wiarygodność jako negocjator. Mógł honorowo się wycofać, a tak widać, że chodzi o dokopanie Rosji a nie o dobro Ukrainy. Ani słowem Unia, polski rząd nie potępiła faktycznego zamachu stanu. Nie bronię Janukowicza, to przegrana postać, teraz marionetka na łasce Putina, ale zmiana rządu na nacjonalistyczny nie jest dobra ani dla Ukrainy ani dla Polski czy Unii Europejskiej. Obawy przed nacjonalistami są na wschodzie Ukrainy uzasadnione i w tej sytuacji widzą Putina jako gwaranta wolności. Putin to nie tylko neobolszewik jak go jednostronnie widzi Tym (strasznie jestem zawiedziony!), ale mąż stanu, który nie jest pod butem USA realizuje politykę dla Rosjan i Rosji. Hipokryzja i cynizm określone przez p. Hartmana odnoszą się bez wyjątku do wszystkich polityków tak w Polsce jak i w Europie czy szczególnie w USA. Ukraina jest przedmiotowo traktowana przez USA i Unię jako "pionek: w grze z Rosją. Polityka nie odnosi się do postrzegania konfliktu przez Polaków, a 95% wypowiedzi na forach to uwagi o mieszanie się w nie swoje sprawy, brak dbałości o polski interes, podziw dla Putina i wyśmiewanie naszych politykierów (bo nie polityków) np. komentarze na temat zawieszenia wyjazdu Biernackiego do Soczi. Dochodzi do tego obłuda i jednostronny przekaz mediów sytuacji na Ukrainie (propaganda żywcem jak w PRL, co daje "paliwo" dla PiSu o niepolskości mediów). Dlaczego moja Polityka traci obiektywizm?