Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sztuka stosunków polsko-tureckich

(3)
W tym roku mija 600 lat od nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Turcją. Polacy przygotowali się do tej fety wyjątkowo starannie, przynajmniej na gruncie sztuki.
 • 2014-03-07 23:06 | Jo.anka

  Balaton... nad Bosforem

  Szanowni Państwo,

  Chochlik zawitał na Państwa łamy, no bo jak inaczej rozumieć poniższe zdanie?:
  "W całoroczną prezentację naszej kultury nad Balatonem weszliśmy więc z rozmachem i efektownie. A jednak w tym celebrowaniu okrągłej rocznicy zabrakło mi dwóch rzeczy. Przede wszystkim symetrycznego zainteresowania nią ze strony tureckiej, która mogłaby podobnie zaprezentować się w Warszawie. "
  :)
 • 2014-03-08 22:57 | vinthund

  Re:Sztuka stosunków polsko-tureckich

  Od razu chochlik... może autor ma stare mapy.
 • 2014-03-09 07:57 | Wosinski

  Re:Sztuka stosunków polsko-tureckich

  Proszę o poprawienie w tekście wyrażenia "nad Balatonem" na jedno z poniższych, bliższych prawdzie: "nad Bosforem, w Drugim Rzymie, w europejskiej części największego miasta Turcji, między Morzem Marmara a Morzem Czarnym, nad Złotym Rogiem (trochę naciągam, bo Muzeum Sabanci znajduje się o dwa mosty od historycznej części Stambułu, ale przynajmniej nie eksportuję go na Węgry)"

  Oprócz tego pojedyńczego chochlika tekst jest dobry i miło się czyta.