Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

(11)
Niewielu Polaków, według badań, zdecydowałoby się oddać dla obrony kraju zdrowie lub życie. Oczywiście to niskie morale narodu jest według prawicy winą Tuska. Problem w tym, że tych naprawdę zdeklarowanych obrońców ojczyzny jest znacznie mniej niż nawet wyborców PiS.
 • 2014-04-04 18:42 | Jabberockky

  patriotyzm ?

  Jak można oczekiwać "poświęcenia się dla ojczyzny" skoro od lat Polska jest krajem dla swojaków. Jesteś w bandzie co kraj okupuje to masz wszystko bez względu na talent, umiejętności i pracę. Jak nie to nie, masz ochłapy lub ochłapy z ochłapów. Żyjemy w dzikim kraju gdzie wszyscy " dbają " o " życie poczęte" lecz gdy czlowiek się urodzi to zdany jest praktycznie tylko na siebie i swoich bliskich. Pogarda jaką żywią rządzący ( nieważne jaka partia w danym momencie jest u władzy ) do narodu i jego problemó powoduje,że nie można w Polsce czuć się dobrze, nie można być jej patriotą. A od siebie dodam,że tego kraju nienawidzę jak by co to będę bić brawo, tym co ten kraj zniszczą oczywiście.
 • 2014-04-04 20:45 | zet

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  "A od siebie dodam,że tego kraju nienawidzę jak by co to będę bić brawo, tym co ten kraj zniszczą oczywiście. "

  Złość i jej skutek,czyli nienawiść jest złym doradcą. Kraj trzeba budować w cywilizowany sposób, przy pomocy jasnego prawa,które będzie skutecznie egzekwowane wobec wszystkich, którzy go naruszają.
  W mediach ostatnio, pojawiły się wypowiedzi znanych polityków, którzy dość podobnie oceniają mijające 25 lat budowy państwa prawa.
  Zmiany w gospodarce są widoczne,natomiast w mentalności społeczeństwa nie zmieniło się za wiele.
  Caryca Katarzyna w liście do Woltera/z dn.14 sierpnia 1771 r/ o Polakach pisała:" każda głowa jest wirem, który kręci się bez przerwy a jeśli się zatrzymuje to tylko przez przypadek, nigdy dzięki mądrości czy właściwemu osądowi".
  Pruski Fryderyk II nazywał polską szlachtę "irokezami północy", czyli ogłupiałymi dzikusami.
  W oczach naukowego świata /Encyklopedia d'Alemberta i Diderota/, Polska to kraina wszelkiej patologii, anarchii i brudnych głupków.
  Ani świebodziński król,Jezus Chrystus, ani opieka królowej,zawsze dziewicy,ani arsenał wszelkich świętych,błogosławionych oraz kandydatów na ołtarze, nie byli w stanie niczego w mentalności zmienić.
  O prawdę historyczną zabiega wielu, natomiast wniosków ze zdarzeń minionych, nie wyciąga prawie nikt.
  Ciągle nie posiadamy elit, które dobre pomysły, były by w stanie pokazać i wprowadzić w życie.
 • 2014-04-05 08:16 | liczar

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  @zet. Ileż można bajdurzyć o wnioskach ze zdarzeń minionych i zachwalać polską patologię gospodarczą, polityczną, społeczną, naukową, importową, eksportową itp. itd. Przejrzyj sobie publiczne wystąpienia Komorowskiego, Tuska, Kwaśniewskiego, Millera, Kaczyńskiego – że o innych nie wspomnę – za ostatnie lata. Przypomina to dowcip jak Jasio opowiadał mamusi, co mówił tatuś, gdy uderzył się młotkiem w palec. Przezornie Jasio zapytał czy może powtarzać brzydkie wyrazy. Nie, nie można odpowiedziała mamusia. To w takim razie nic tatuś nie powiedział. Ci faceci – podobno politycy – żyją w wyimaginowanym, nierzeczywistym świecie. Doskonale był to widać na tle wydarzeń krymskich. Uwidoczniły się przerażająco wyraźnie dwa przeciwstawne rozumienia polskiej racji stanu, I jak tu rządzić takim krajem i jak w nim żyć?
 • 2014-04-05 08:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  Jest POLSKIE LOGOS A ETHOS,które napisał polski badacz Feliks Koneczny.
  Do tej książki trzeba dopisać językiem matematyki rozdział o wartościach narodowych.
  Przykładowo Niemcy swój LOGOS nie rozpowszechniają za pomocą czołgów,lecz ekonomii.
 • 2014-04-05 09:26 | zet

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  "Ileż można bajdurzyć o wnioskach ze zdarzeń minionych i zachwalać polską patologię gospodarczą, polityczną, społeczną, naukową, importową, eksportową itp. itd."

  Pytasz,ileż mozna? Odpowiedż: dopóki nie zacznie się wniosków z zamierzchłych i "wczorajszych" wydarzeń wyciągać.
  Mimo obserwowanych patologii, kraj w gospodarce uczynił olbrzymi krok do przodu. Przed 25 laty wartość naszego eksportu nie przekraczała 15 mld rocznie, za rok 2013 wyniosła 203 mld zł.
  Natomiast świadomość ludzka nie idzie w parze ze wzrostem gospodarczym,co wyżej napisałem.

  " Ci faceci – podobno politycy – żyją w wyimaginowanym, nierzeczywistym świecie. Doskonale był to widać na tle wydarzeń krymskich."

  Politycy nie wypadli sroce spod ogona ani nie spadli z księżyca. Takie mamy społeczeństwo i jego reprezentację. Narazie nie wypracowano skutecznego sposobu, by do sprawowania władzy dostawały się jednostki ponadprzeciętne a nie tylko reprezentatywne. Władza powinna dawać impulsy,tworzyć klimat i wspomagać aktywnych,czyli mieć pomysły i je realizować wraz ze społeczeństwem.
  Dawno już wskazywałem,że nie posiadamy dalekosiężnej polityki zagranicznej, opartej na dobrym sąsiedztwie ze wszystkimi/bez wyjątku/ państwami granicznymi. Pan Sikorski w roli ministra się nie sprawdza.Szkoda.
  Podczas wydarzeń na Ukrainie,politycy rządzący i opozycyjni nie wykazali mądrości przyjaznego sąsiada, ale gremialnie opowiedzieli się za jedną z ukraińskich opcji politycznych. Ze szkodą dla polskich interesów.

  W czym jesteśmy mistrzami świata?
  Nikt nas nie przebije w ilości posiadanych sanktuariów,słynących cudami i w przyroście nowych obiektów sakralnych. Sanktuariów jest dostatek, gorzej z cudami. Ludzie ciągle oczekują manny a dostają ...... świętej panny.
  Na codzień zaś,żyjemy według schemtau,że władza wszystkie braki wynagradza a brak wiedzy nie przeszkadza.
 • 2014-04-05 15:32 | #-#

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  ...Do tej książki trzeba dopisać językiem matematyki rozdział o wartościach narodowych....

  moze jasniej zamiast poslugiwac sie tym malo zrozumialym belkotem?
 • 2014-04-05 20:38 | kaesjot

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  Patriotyzm przejawia się nie pod pomnikami i na akademiach ku czci lecz w życiu codziennym , w sklepie.
  Niemiec - patriota jeżdzi niemieckim samochodem, kupuje wyroby wytworzone przez Niemców a usługę zleci swemu sąsiadowi, gdyż wie, że jak da zarobić sąsiadowi to te pieniądze wróca do niego. Gdy firma sąsiada popadnie w kłopoty to mu pomogą, gdyż wiedzą, że jak ona upadnie to sie odbije negatywnie na ich interesach.
  Czy w Polsce taka forma patriotyzmu jest di pomyślenia ?
 • 2014-04-07 08:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  Do patriotyzmu z ekonomicznego punktu widzenia społeczeństwo trzeba odpowiednio wyedukować i politycznie wspierać.POLSKI program edukacyjny raczej ma na celu realizację projektu politycznego : RZĄD ŚWIATOWY-GLOBALIZM,ANTYRELIGIA I SUPERELIGIA,który opisał Pierre Virion.
  Mam nadzieję,że tym bardziej pojmie to Zaprzaniec,bezbożny wojownik zakonspirowany pod #-#.
  Był też projekt polityczny JUDEOPOLNONIA i nie można wykluczyć działań w kierunku jego realizacji.
 • 2014-05-26 14:27 | mariusz.m.lodz

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  wywalczona 25 lat temu wolność dawała nadzieję Polakom na lepsze dostatnie życie...stało się inaczej,wysiłki wielu walczących o wolność zostały zniweczone.W narodzie tli się jeszcze nadzieja,ale przygasa.Polacy najwyraźniej nie chcą już walczyć wolą dostosować się do panujących warunków i chronić najbliższych.Na listach wyborczych pojawili się intelektualiści tacy jak Adamek,Żurawski,pani Marczuk Pazura czy Otylia Jędrzejczak....to jakaś kpina ze społeczeństwa!!!!!.Unia Europejska jest śmietniskiem narodów,może mieć jedną walutę,prawo,ale nigdy nie będzie narodem,pozostanie sojuszem,który wcześniej czy później rozsypie się jak wiele podobnych unii z historii.Polacy pozostaną Polakami,Niemcy Niemcami itd...Każde państwo unijne dba o swoje interesy i to nigdy się nie zmieni.Unia nigdy nie będzie Państwem tożsamym takim jak USA,CHINY,AUSTRALIA,JAPONIA....
 • 2014-05-26 15:51 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  Przy instalowaniu partyjniackiej demokracji znaczącą rolę odegrała nadpreprezentacja mniejszości żydowskiej.
  Znamienną rzeczą jest WYCIĘSTWO ZWYCIĘSTWO dla poszanowania wartości nowej lewicy,czyli radykalizacji wczesnych myśli Karola Marksa.Myślę tu o okolicznościach związanych z wystąpieniem Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim.Tym bardziej trzeba to rozważać i z punktu widzenia świata metafizycznego: kryptosatanizm nowej lewicy - Ks. Guz demaskuje Nie można pomijać i watku syjonistycznego pamiętając,że jednym z założeń było "SOCJALIZM JEST W ICH OCZACH NOWOCZESNĄ EWOLUCJĄ STAREGO TESTAMENTU",a więc żydowskiej monolatrii wzorca rasizmu.Perspektywicznie Karol Marks obok Teodora Herzla ma być traktowany jako sławny Żyd i wielki mąż,a razem "...świadczyć będą na naszą korzyść".Mesjanizm żydowski miał na celu tepić prawo rzymskie.Żydowska religia mogła funkcjonować obok komunizmi,a w Tambowie wystawiono pomnik Judaszowi.Więcej o syjonizmie w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA feliksa Konecznego. 
  Jeżeli chodzi o UE to są oczekiwania aby to była Europa Narodów.
 • 2015-03-12 09:33 | przeszkolny_patriota

  Re:Patriotyzm Polaków: wojujący czy obrzędowy?

  Wspolczesny_patriota
  Zwracam sie do wszystkich tych co przy kabzie i wladzy aby mi odpowiedzieli z czym ja mam w tym kraju sie idntyfikowac jako patriota.
  Przeciez ten kraj przerobiono na wydmuszke wg ideologii powszechnie propagowanej. "Nie wazne czyj warsztat pracy jest
  byle byl tzw. ekonomiczny i wydajny. Jest tez takie haslo: "Nie wazne czyja jest ziemia". Niby haslo racjonalne, ale dzieki takiemu haslu pokretna klasa polityczna i cwaniaki prawne wyspolkowala to spoleczenstwo do golej "du..py". Wyglada na to ze moj patriotyzm ma polegac na bronieniu gaci forsy i majatkow roznej masci cwaniakow i kabziarzy ktorym wszystko wg prawa polskiego w papierach gra tylko kabza wywedrowala w krzaki. Gdzie macie g..nojki nawet fragmenty nowoczesnego przemyslu elektromaszynowego, elelektronicznego, stalowego, farmaceutycznego,chemicznego itp. gdzie macie smier...le, przemysl zbrojeniowy zaplecza naukowo badawcze, itp. itd. Gdzie macie perspektywe dla mlodego pokolenia w markecie biedronce kauflandzie, sklepikach obcych towarow, uslugach, burdelach polskiej gospodarki?. A moze produkcja fliz terakoty majonezu lub zurku bedzie potega tego kraju?. Gdzie macie merytoryczne dyskusje na tematy gospodarcze.
  W zamian za to raczycie Polakow aferami i ich uzasadnieniem ze wlasciwie wszystko gra w papierach. Dyskusje publiczne wiekszosc to bzdety . Dominuja spory pseudomoralne,pseudoprawne na tle osobistych interesow wplywowych kabziarzy i ich pacholkow, z ktorych po dlugich i kosztownych prawnych analizach wynika ze wszystko jest zgodne z prawem i w papierach gra, tylko miliony poszly w krzaki.Sile prawa i sprawiedliwosci pokazujecie karajac ograniczonego umyslowo za batonik. Bedziecie teraz obdzierac emerytow rolnikow i inne grupy spoleczne aby finasowac obcy kompleks zbrojeniowy. Przeciez jak ostatnio jakis general w TV wyjakal to nawet w tym kraju nie da sie w Polsce zlomu czolgowego unowoczesnic.Mowcie mi do d...py jesli chodzi o patriotyzm.