Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

(19)
Biały Dom ogłosił nowe sankcje wobec Rosji – personalne w stosunku do 7 rosyjskich dygnitarzy i gospodarcze wobec 17 rosyjskich banków i przedsiębiorstw. Do sankcji personalnych przyłączyły się też kraje Unii Europejskiej.
 • 2014-04-28 20:33 | Set1

  Co chce Rosja?

  Panie Redaktorze,

  Rosja chce to, czego chciała rok temu, czyli wejścia terytorium Ukrainy do Euroazjatyckiej Unii Celnej, tyle ze zależanie od rozwoju sytuacji podkręca instrumenty, aby ten cel osiągnąć, a wciąż ma opcję wejścia na Ukrainę. 'Armia' uraińska ucieknie przy pierwszym strzale w niebo, bo zapewne nie będzie chciała poddac się rzezi biorąc pod uwagę dysproporcje sił.

  I to wszystko. Rosjanie się nie ugną przed sankcjami, a ich społeczeństwo jest przyzyczajone do niewygód. Zresztą Rosja się nigdy nie uginała, więc czemu by to miała zrobić teraz? Dziwi mnie, że inni się dziwią, co zrobi Rosja.

  A Polsca powinna uczyć się od Szwedów i Finów, jak się zachowywać w takiej sytuacji.

  Co mnie dodatkowo dziwi, to to, że Ukraina ma embargo na polskie mięso. Prawda to? Jeśli tak, to ja się zaczynam dziwić naszej strategii.
 • 2014-04-28 20:33 | axiom1

  Uznanie zamachowcow za legalna wladze jest oszczerstwem i prowokacja.

  Na tej podstawie przywodcy ukrainiskich poludniowo wschodnich republik rowniez sa legalna wladza.

  Polski partyjny motloch i media nie maja nic wspolnego z realiami wydarzen w Ukrainie. W Polsce wiadomosci o Ukrainie sa jednostronne, oszukane, podkrecone i nie pelne. To jest celowym oszukiwaniem spolecznestwa. Polskie stanowisko opiera sie na wasalstwie wobec USA ktore wydaly na zawieruche na Ukrainie $5 mld.

  Sankcje sa natomiast aktem wojny. Tak, to jest wypowiedzenie wojny. A wojna Nato-Rosja moze byc tylko nuklearna. W kazdym ze scenariuszy takiej wojny Polska znika z mapy juz w pierwszych godzinach i nawet nie bedzie mialo to znaczenia co pozniej Nato zrobi lub nie zrobi.

  I Polska wsciekle podzega do takiej wojny.

  To jest szalenstwo nieslychane. Polski wasal nie zna granic przyzwoitowci.

  Ogladam wiadomosci o sankcjach i wszedzie jest podobnie, wiara jak by to mialo cos zalatwic. Nikt nawet nie rozwaza co Rosja moze zrobic w odwet za sankcje. A przeciez to jest oczywiste. Jezlli sankcje zniszcza im np $20 mld ekononomi to Rosja zniszczy na $20 mld w krajach Nato. I tak to bedzie az pewnego dnia z oby stron wystartuje tysiace rakiet z ladunkami nuklearnymi.

  Dech zapiera widzac z ajka deteminacja partyjny motloch dazy to tego scenariusza. A media podzegaja.

 • 2014-04-28 21:06 | Saurom

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Panie Ostrowski o ile sobie przypominam porozumienie w Genewie przewidywało rozbrojenie wszystkich stron nie tylko separatystów ale takzę banderowców z majdanu a jakos nie widać, żeby ci zostali rozbrojeni. Czyżby porozumienie miało być łybiórcze a jak pan panie Ostrowski odniesie się do kłamstwa pana koleżanki Moskalewicz Kwiatkowskiej o tzw. uprowadzonych obserwatorach OBW a może oni nie są wcale takimi obserwatorami OBWE ale powiedzmy wprost szpiegami.

  "Mamy nadzieję, że będzie to możliwe jutro (w sobotę)
  — powiedział wicedyrektor Centrum Zapobiegania Konfliktom OBWE Claus Neukirch, występując w programie informacyjnym ZiB24 austriackiej telewizji publicznej ORF.
  Dodał, że OBWE nie jest partnerem w rozmowach z separatystami, gdyż uprowadzeni nie są członkami misji obserwacyjnej OBWE, lecz bilateralnej misji, podjętej pod kierownictwem centrum weryfikacyjnego Bundeswehry na zaproszenie ukraińskiego rządu. Dlatego rokowania będą prowadzone za pośrednictwem Niemiec - zaznaczył Neukirch." (http://wpolityce.pl/swiat/192960-niemieckie-msz-przyznaje-nie-mamy-kontaktu-z-porwanymi-obserwatorami-panstwa-g7-podjely-decyzje-o-nalozeniu-na-rosje-nowych-sankcji)

  No ale przecież panie Ostrowski jak trzeba dokopać Rosji to prawda się nie liczy nieprawdaż.
 • 2014-04-28 21:12 | jan

  Re: Oligarchia globalna popiera oligarchie Ukrainy , a co do tego mają biedne narody ?

  Okazało się , że oligarchiczny sytem polityczny jakim jest globalizm, stanowi największe zagrożenie dla światowego pokoju.
  Interesy wpływowych korporacji i banksterów, zagrożone biznesowymi podknięciami, reagują odwetem wobec oligarchów
  po drugiej stronie barykady.
  Jeżeli przegra Rosja , to neokolonializm zapanuje w Europie na wiele lat.
  Demokracja jest fikcją. Globalizm Europejski okazał się chory na tę samą chorobę co globalizm amerykański.
  Oligarchowie ukraińscy nie szukają 13 miliardów metrów sześciennych gazu co się ulotnił. Po przejęciu Ukrainy przez UE , to im darują to złodziejstwo. Globaliści dadzą im kredyty, dadzą im broń , tylko własnym narodom to zabiorą i nie będa się pytać o zgodę.
  Wszystko jest względne w systemie orwellowskim. Prawo jest takie jakie dyktują oligarchowie.
  Doczekaliśmy się nowej globalnej dyktatury.
 • 2014-04-28 21:28 | Jerzy z O.

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Panie Marku, myli się pan zasadniczo, właśnie dlatego, że Putin jest przewidywalny, aż do bólu. Jeżeli, jak pan pisze, kancelarie dyplomatyczne na Zachodzie, nie wiedzą co on myśli i zamierza, to to jest ich problem, ale ocierający się o groteskę. My w Polsce mamy problem z wami, polskimi dziennikarzami, w tym niestety także z Polityki. Nie wymieniam celowo polskiej klasy politycznej, bo oczywista beznadzieja !.
 • 2014-04-28 22:15 | bever

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  bez watpienia masz racje, dodam do tego specyficzny nacjonalizm biznesu czy pieniedzy, z dwoch zawsze jeden bedzie wybrany do rady nadzorczej, ten ktory zwykle jest lepszy, bo jest lepszy z definbicji i ma odpowiednie korzenie etniczne, jest po tej lepszej stronie boga, jedynego boga.
 • 2014-04-29 00:12 | camel

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Bardzo mnie martwią takie artykuły, ich ton. Moim zdaniem oznacza on, że Amerykanie, panowie i władcy obecnych elit warszawskich, wydali polecenie rozrabiania pod bokiem Rosji. Pan kazał, wasal musi. Tę część rozumiem. Jeśli się doda jeszcze do tego uwarunkowania wynikające z zastarzałych ale ciągle żywych fobii polskiej szlachty i kleru, to można próbować pojąć gorliwość warszawiaków tańczących na sznurku USA.

  Mówię: tylko granica za Koninem i niech księstwo warszawskie idzie sobie na wojnę z Moskalem. Pozostawienie całej Polski na pastwę okupanta warszawskiego oznacza zgubę i wieczną biedę dla wszystkich.
 • 2014-04-29 10:39 | marek

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  "loose canon" to nie jest okreslenie "osoby nieprzewidywalnej". Juz dawno nabralo jednoznacznie negatywnych tresci:"wariat", "swir", "nie wiadomo, co mu do glowy strzeli / co mu odbije". Choc akurat ja nie jestem przekonany, ze tow. Putin kwalifikuje sie do takiego rozpoznania, byc moze "w tym szalenstwie jest metoda". Ot, po prostu jedzie "po bandzie". Ale jak dotad - jedzie, a wszyscy odskakuja w przerazeniu, zeby nie wpasc pod kola "wariata".
 • 2014-04-29 11:04 | rumcajs

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Ciekawy artykuł

  http://www.altair.com.pl/magazines/article?article_id=5149

  Nie ma drugiego takiego kraju, jak Polska, gdzie zniekształcanie wydarzeń na Ukrainie poszłoby równie daleko. Nawet w Rosji najważniejsze media poświęcają im tylko część uwagi, normalnie informując także o tym, co dzieje się w kraju i na świecie. Tymczasem, by analizować sytuację, nie można ulegać propagandzie. Trzeba znać i uznawać twarde fakty.

  Postawa stabloidyzowanych polskich mediów przypomina sytuację z antyutopii George’a Orwella – Rok 1984 (to z niej pochodzi koncept Big Brothera – wiecznie obserwującego i wszystko wiedzącego, i określenie nowomowa). W powieści świat podzielony jest na trzy supermocarstwa, które – swobodnie zmieniając koalicje – nieustannie walczą ze sobą, by utrzymać napięcie wewnętrzne, a w efekcie zapewnić spokój i uległość wśród własnych obywateli. Dla nich organizuje się seanse nienawiści wobec symbolicznego wroga, niezwykle przypominające prymitywne ataki polskich polityków i dziennikarzy (z wcześniej mało znanym Piotrem Maślakiem z TVP Info i Tok FM na czele) na rosyjskiego prezydenta Władymira Putina. Propaganda, fałszowanie informacji i totalna inwigilacja to literacka codzienność, która właśnie zaczyna się spełniać. Nie ma to nic wspólnego z realnymi zagrożeniami bezpieczeństwa i interesów Polski, także z kierunku wschodniego
 • 2014-04-29 12:25 | tuciu

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Nie wiedziałem Sauromie, że reprezentowane przez Ciebie "środowiska związane z PiSem" są tak oddane interesom Rosji. Twa troska o biedną atakowaną Rosję, jak również o również polskiego obserwatora OBWE jest wprost obezwładniająca.
  Żeby tylko Ci straszni majdanowcy nie wysłali zielonych ludzików do matuszki Rossji, bo nie będziesz mógł zasnąć. Jak tak dalej pójdzie uznasz OBWE za organizację terrorystyczną i naniesiesz ją na stosowną listę, jaką z pewnością prowadzisz wspólnie z Antkiem i prezesem.
 • 2014-04-29 17:46 | Mak

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Ja bardzo przepraszam Panie redaktorze, ale jestem taki dość ciemny, więc liczę na Pańskie wyjaśnienie. W jaki sposób Rosja ma kogokolwiek rozbrajać na Ukrainie? Czyżby sugerował Pan, że wojsko rosyjskie powinno w tym celu przekroczyć granicę Ukrainy?

  Podobno "pokojowy protest" na Majdanie miał na celu skłonienie Janukowycza do podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE (co zresztą UE mu skutecznie uniemożliwiła, stawiając jako warunek zwolnienie Tymoszenko), gdyż Ukraińcy kochają "wartości europejskie" i zachodni model demokracji. Ten zachodni model demokracji a la Ukraina wygląda tak:
  do władzy dochodzi się na drodze zamachu stanu, łamiąc ledwo co podpisane porozumienie,
  w wyborach kandyduje się dzięki wpłaceniu 250 tys. dolarów,
  "nieznani sprawcy" (na pewno Rosjanie :-)) uniemożliwiają odbycie spotkań wyborczych przez kandydatów, albo ich biją, przy kompletnej bierności władz,
  przeciwko obywatelom własnego kraju wysyła się wojsko (które co prawda niewiele robi, ale głównie z braku chęci samych żołnierzy).
  nie wpuszcza się , albo się deportuje rosyjskich dziennikarzy - w ramach wolności słowa, jak sądzę.

  To parę przykładów tej miłości do wartości europejskich. A co na to Zachód? Nakłada kolejne sankcje na Rosję (niezbyt co prawda uciążliwe) i mówi, że po stronie ukraińskiej wszystko jest OK. Jak Pan myśli, Panie redaktorze, czy taka postawa UE skłoni kijowskich polityków do poszukiwania porozumienia z obywatelami Ukrainy, którzy nie podzielają ich "europejskiego" entuzjazmu. Z mieszkańcami wschodniej Ukrainy nikt nawet nie próbował rozmawiać inaczej niż za pomocą pałki i gróźb. Czy na tym polega na nowo zdefiniowana demokracja?
 • 2014-04-29 19:57 | Saurom

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Lemingu przeczytaj sobie cytat to będziesz wiedział, że ci obserwatorzy nie byli powiązani z OBWE. A poza tym dobrze jest od czasu do czasu poczytać sobie coś innego niż wypociny łybiórczej. Ale co tam w końcu gdyby leming przeczytał cokolwiek z wpolityce albo innego pisma niż łybiórcza to byłby dla niego wstrząs nieprawdaż. Poza tym skoro twierdzisz że zwolennicy PIS opowiadają się za Rosja to se przeczytaj komentarze pod wpolityce.pl Ja po prostu staram sobie wyrobić opinię czytając nie tylko Politykę ale takze Przegląd oraz inne gazety w tym takze te zwiazane z PIS.
 • 2014-04-30 10:50 | Adam 2222

  Set1, to są racjonalne działania Tuska, Geniuszy z Wiejskiej i od hrabiego oraz mediów. Mieszanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy odwraca uwagę od ich niekompetencji, głupoty, pazerności i przekrętów. Pismaki zaś maja łatwe dobrze płatne wierszówki

  "Rząd i pismaki zawsze się wyżywią, kosztem Polaków"
 • 2014-04-30 19:01 | ted

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Putin zamknie kurek i wtedy zobaczymy sankcje
 • 2014-05-02 10:38 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  To potwierdza,że Ukraina jest rozrywana przez dwa ZAKONY:SPEKULACJI (ekonomia polityczna globalizmu) i SIŁY (ekonomia polityczna rosyjskiego militaryzmu),a ktalizatorem tej reakcji jest ZAKON NARODOWY odwołujący się do bandyckich,również antyPolskich korzeni.
  Może zastanawiać,że w zbrodniczej kolaboracji antyPolskiej panuje zmowa milczenia nad zbolszewikowanymi Żydami z sowietami.To dokumentuje jakie w polityce historycznej przez analogię do faszyzmu mają konsekwencje braku rozliczenia się z komunizmem.Pozwala to na transformację systemu demokracji od socjalistycznej poprzez partyjniacką do oligarchicznej.To nie przypadek,że w tym procesie znaczacy udział ma nadreprezentacja mniejszości żydowskiej.
  Mówi o tym w ZWYCIĘSTWIE PROWOKACJI Józef Mackiewicz,który nosił na sobie piętno wyroku śmierci.
 • 2014-05-03 07:44 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  W ramach koalicji gospodarczej Putin musiał mieć tą wiedzę,że Niemcy nie poprą amerykańskich sankcji.
 • 2014-05-03 21:53 | #-#

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Mieciu! NIE BREDZ!!!!
 • 2014-05-03 21:54 | #-#

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  nie widze zadnych powodow, aby Niemcy mieli popierac amerykanska pseudopolityke prowadzona w Europie
 • 2014-05-13 06:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:USA i UE nowymi sankcjami uderzają pośrednio w Putina

  Też tak uważam,bo interesy STRONNICTW (wg podziału Stanisława Michalkiewicza) ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO i PRUSKIEGO (NIEMIECKIEGO) różnią się w obliczu jeszcze istniejącego RUSKIEGO.