Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stosunki Polska-Niemcy

(7)
2014-05-03 00:33 | Logox
Witam wszystkich. Przygotowuję projekt dotyczący naszego zachodniego sąsiada i potrzebuje poznać zdanie obywateli na temat sosunków Polska-Niemcy a także ogólnej wiedzy na temat Niemiec.
LINK:
http://moje-ankiety.pl/respond-63755/ankieta-ankieta-o-stosunkach-polska-niemcy.html

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi.
Logox
 • 2014-05-03 07:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Stosunki Polska-Niemcy

  Historia Niemiec to konsekwentna realizacja programu dla zwiększania swoich wpływów.Dziś realizuje się to pokojowo na drodze ekonomicznej z wykorzystaniem kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.
  Politycznie też można powiedzieć,że do czynienia mamy z partyjniacka demokracją.Partyjniacka demokracja,ale znamienna tym,że poszukuje się różnych dróg aby realizować NIEMIECKI LOGOS.Wybrany kierunek jest realizowany na płaszczyźnie Parlamentu Europejskiego.
  Coraz bardziej okazuje się,że w swobodnym przepływie środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
  Niemcy w miejsce budowania koalicji militarnej budują gospodarczą,a jako narzędzie stosują kulturowo wypracowany swój ETHOS.
 • 2014-05-03 11:36 | zet

  Re:Stosunki Polska-Niemcy

  "Historia Niemiec to konsekwentna realizacja programu dla zwiększania swoich wpływów"

  Niemcy już miały wielki wpływ na sprawy świata i dobrze ten fakt wykorzystywały. Z ich woli wybierano papieży,co skutecznie hamowało pazerność kleru. Dopiero po utracie wpływów zaczął się wielki bałagan,który ciągle trwa. Polacy,zamiast przyjmować chrzest od Niemiec,wybrali biedne Czechy,tak samo odurzone religią,jak ma to teraz miejsce w naszym kraju. Dzisiaj,mądrzy Czesi rezygnują z usług Watykanu,my przyjmujemy nowych świętych. Niemcy zaś,umacniają swą pozycję,co dla otoczenia ma pozytywne skutki. Kapitał natomiast ZAWSZE idzie do zdolniejszych,nigdy odwrotnie.
 • 2014-05-04 08:02 | wnukmarek

  Re:Stosunki Polska-Niemcy

  Jaj świat światem nigdy Niemiec nie będzie Polakowi bratem.
 • 2014-05-04 08:31 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Stosunki Polska-Niemcy

  Polska była w najgorszej sytuacji kiedy bizantynizm niemiecki (pruski) zblizył sie do rosyjskiego,a katalizatorem antypolskości była CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.
  sPOLEGLIWIE DO rozwoju bizantynizmu niemieckiego Polska mogła iść ręka w rekę z Hitlerem.Ceną handlowania wojną i pokojem okazało się być niewolnictwo komunistyczne,bolszewickie.
  https://www.youtube.com/watch?v=3R3F7UoYMPU
 • 2014-05-05 11:32 | #-#

  Re:Stosunki Polska-Niemcy

  glupota jak widac nie boli....
 • 2014-05-13 06:50 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Stosunki Polska-Niemcy

  Zaprzaniec konsekwentnie dokumentuje,że nie jest spod znaku krzyża tylko czerwonej gwiazdy.Nie boli,bo zbrodnie komunistyczne nie zostały rozliczone.