Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Najgorsze inwestycje 10-lecia

(8)
2014-05-03 17:36 | lzeppelin
Być może linia kolei podmiejskiej na lotnisko Chopina jest błędem. To pokaże przyszłość, gdy korek w Alejach Jerozolimskich sięgnie ulicy Hynka. Nie mniej jednak pozwalam zwrócić sobie uwagę, że zamieszczone zdjęcie przedstawia modernizowany w ramach przygotowań do EURO2012 przystanek Warszawa Stadion na linii średnicowej oddanej do użytku w 1933 roku.
 • 2014-05-03 20:17 | majkel

  Re:Najgorsze inwestycje 10-lecia

  Narzekacie jak bys cie nie mieli na co, czas pokaze za 20 lat czy sie oplacalo wydac te kilka miliardow zlotych na inwestycje. Nie jestem ani za pisem ani za po sld czy inna partia ale kto pamieta zeby wzzystko w tym kraju wszystko sie udawalo. Zyjemy w takim kraju i juz nie ma rady. Zamiast na to narzekac zmienmy to!
 • 2014-05-04 01:06 | Jacobsky

  Re:Najgorsze inwestycje 10-lecia

  Tak, tak, niewygodne dojście do terminalu .. W ogóle to sam fakt, że SKM nie zatrzymuje się bezpośrednio przy stanowisku odpraw, najlepiej przy tym, przy którym my akurat mamy się odprawiać, już dyskwalifikuje SKM na lotnisko. Zdaje mi się, że na znakomitej większości lotnisk trzeba dojść, czasem sporo z kolejki/z metra do hali odpraw, co samo w sobie wiąże się z niewygodą, skoro dochodzić trzeba z walizkami. Z tym że 90% podróżnych ma walizki na kolkach, a poza tym są wózki bagażowe.

  Należy również zaznaczyć, że kiedyś w końcu trzeba było zabrać się za remont tunelu średnicowego i torów w węźle warszawskim. Tak się jakoś kiepsko złożyło, że pieniądze przyszły z Unii, zarówno na SKM na lotnisko, jak i na remonty torów. Hard luck, można powiedzieć. No i ponarzekać, bo bez tego trudno być Polakiem. Jak to było ? Łatwo jest mówić w mediach o Polsce, trudnej dla niej pracować, ale najtrudniej jest nie jojczyć i nie narzekać, jak nie przymierzając red. Kowanda.
 • 2014-05-04 09:23 | gaw ron

  Re:Najgorsze inwestycje 10-lecia

  ciekawe czy Polityka zrobiłaby podobny artykuł, ale z 10 najbardziej udanymi inwestycjami? - to mogłoby być ciekawe i pokazałoby czy w ogóle potrafimy to zrobić czy tylko narzekać...
 • 2014-05-04 09:25 | aleksandraz

  Re:Najgorsze inwestycje 10-lecia

  Taki analogiczny artykuł powstał. Tu: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/10l/1577559,1,najlepsze-inwestycje-10-lecia.read
 • 2014-05-04 12:01 | kamila

  Re:Najgorsze inwestycje 10-lecia

  W rankingu zabrakło molo w Płocku :D :D
 • 2014-05-05 18:08 | Widz63

  Re:Najgorsze inwestycje 10-lecia

  Dlaczego Szanowna Redakcja puszcza materiał zdjęciowy nie na temat-bez sensu (zdjęcie do tematu kolej podmiejska na lotnisko Chopina - to zdjęcie przystanku Warszawa Stadion) może wydawca nie jest z Warszawy, poważny tygodnik opinii nie powinien puszczać takich rzeczy.
 • 2014-05-11 09:24 | Ekonom

  Najgorsze inwestycje 10-lecia to nie jest to, co nam dzis najbardziej przeszkadza zyc jak ludzie!

  Niestety, ale Dochód narodowy to rósł nam w czasach PRLu. Dziś zaś podobno rośnie nam PKB, czyli Produkt Krajowy Brutto, ktory nie jest jednak równoważny z dochodem narodowym (tzw. NMP czyli Net Material Product, czyli po naszemu Produkt Krajowy Netto). Tyle, że PKB systematycznie maleje w Polsce od roku 1990, jak to już wyjasniałem, głównie na skutek utraty ponad 5 milionów miejsc pracy, co musiało także spowodowac tę olbrzymią, wielomilionową emigrację z Polski na tzw. Zachód. Podróżujac po świecie (antypody, Europa Zachodnia), widzę więc tam dziś więcej pracujących młodych Polaków niż w Polsce. A ten ubytek miejsc pracy, spowodowany z kolei likwidacją tysięcy fabryk oraz gopodarstw rolnych, musiał przynieść w Polsce znaczny spadek PKB, szczególnie, że wydajność pracy w Polsce rośnie obecnie wolno, jako iż w Polsce pozostały nam już tylko głównie tradycyjne, pracochłonne gałęzie przemysłu, wykorzystujące niskie koszta pracy w Polsce.
  Rzekomy wzrost polskiego PKB to jest zaś, co raz jeszcze podkreślam, głównie wynik inflacji (wzrostu cen) oraz kooperacji, czyli że to, co kiedyś było liczone do PKB tylko raz, dziś liczy się kilka razy, jako iż np. autobus powstaje dziś w ten sposób, że jedna firma produkuje silnik, druga skrzynię biegów, trzecia nadwozie a czwarta tapicerkę, piąta tzw. elekktrykę i elektronikę, zaś szósta składa to wszystko do kupy i przykleja znaczek firmowy a siódma ten autobus sprzedaje.
  Wejście do Unii przyspieszyło zaś tylko proces owego upadku polskiego przemysłu oraz polskiej mysli technicznej zapoczatkowanego tzw. reformą Balcerowicza, a także radykalnie ułatwiło emigrację z Polski, przez co Polska już dziś jest głównie krajem starców, emerytów i inwalidów, a więc krajem bez przyszłości. :-(
  A co jest w innych krajach tzw. postsocjalistycznych to dość mało mnie obchodzi, jako iż ja jestem Polakiem, a nie Czechem czy też innym Słoweńcem. Wiem tylko, że Rosja ma dziś większy PKB (także per capita) niż Polska. Według Banku Światowego w roku 2012 to Rosja miała PKB per capita 23,589 a Polska mniej, gdyż tylko 22,783 (dane w USD PPP czyli po uwzględnieniu poziomu cen).
  Szalom!