Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

(18)
Przedstawiamy listę „pewniaków” i prawdopodobnych zdobywców mandatów, oraz tych, którzy mieli być lokomotywami list wyborczych, ale nawet sami nie zdołali dostać się do europarlamentu.
 • 2014-05-26 06:07 | sławek.m

  ja rozumiem demokrację

  Ja rozumiem, demokracja ale Fotyga, Gosiewska, Mikke. Cytując klasyka - taki wybór to nie grzech ale wstyd. A wstydu nie powinno się pokazywać publicznie.
  Jedno co mnie cieszy to klęska Kurskiego. Bez immunitetu wreszcie odbiorą mu prawo jazdy i zrobi się bezpieczniej na drogach.
 • 2014-05-26 08:34 | jagat

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  czy powinniśmy sie obawiać JKM i jemu podobnych? czy to aby nie jest powtórka z historii
 • 2014-05-26 10:07 | MMK

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  "czy powinniśmy sie obawiać JKM i jemu podobnych? czy to aby nie jest powtórka z historii "
  Lubiący socjał Polacy nigdy nie dadza JKM większości parlamentarnej.
  Socjalno narodowy PiS bliżej NSDAP niż JKM.
 • 2014-05-26 10:28 | jagat

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  oby Pan/Pani miała/a rację ...
 • 2014-05-26 14:05 | zet

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  "czy powinniśmy sie obawiać JKM i jemu podobnych? czy to aby nie jest powtórka z historii "

  Kiedyś takie okazy wożono po jarmarkach i każdy za 3 grosze mógł sobie popatrzeć. Dzisiaj niejeden błazen próbuje zastępować władcę. W niedalekiej przeszłości znany z wygłupów kabareciarz uzyskał mandat parlamentarzysty i spoważniał na tyle, by dobrnąć do końca kadencji. Inny pozazdrościł,zgłosił się do wyborów na urząd prezydenta, lecz przepadł . Oznacza to,że demokracja ma poczucie humoru ale czasami poważnieje.
  Wyborcy JKM to mentalni spadkobiercy albo ci sami, którzy kiedyś usiłowali wybrać Stana Tymińskiego na wysokie stanowisko w państwie. Mają nowego idola.
 • 2014-05-26 15:22 | wladimirz

  Mnie szokuje dostanie się do PE Buzka, Pitery i Kamińskiego!!!

  Tak nieudolnych i szkodliwych (dla Polski!) kandydatów świat nie widział, a jednak ... ;-)
 • 2014-05-26 23:34 | wladimirz

  No Kamiński się ostatecznie nie dostał, dzięki Bogu! ;-)

 • 2014-05-27 05:52 | haud

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  Jedno jest pewne - prezcietny poziom IQ miedzy Odra a Bugiem wzrosnie w momencie wyjazdu wymienionych osob do Kasy Europejskiej w Brukseli. Warto bylo obciazyc przyszle pokolenia rachunkiem za te imprezke.
 • 2014-05-27 07:20 | tomasz muca

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  witam
  drobne sprostowanie
  jeśli chodzi o PSL to nastąpiła drobna zmiana mandat europosła Bratkowskiego przejał europoseł Hetman
  pozdrawiam
 • 2014-05-27 08:33 | Wojciech K.Borkowski

  Re: "Enfant terrible" - Parlamentu UE

  "Enfant terrible" Parlamentu UE ?
  Enfant terrible, dosłownie - okropne dziecko, osoba nietaktowna, żenująco prawdomówna. Czy "enfant terrible" Parlamentu UE zostanie Janusz Korwin- Mikke, którego partia przekroczyła zdecydowanie próg wyborczy i zdobyła 4 mandaty ? Po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu UE, Janusz Korwin-Mikke podziękował swoim wyborcom - "Obiecuję, że z tej drogi nie zejdziemy i w Brukseli będziemy głosić to samo, co głosiliśmy w Polsce". Z czego znany jest Janusz Korwin-Mikke współtwórca i polityk Nowej Prawicy? Znany jest z mediów III RP i znaku rozpoznawczego jakim stała się jego muszka, znakomicie komponująca się z jego kreacjami medialnymi. Jego poglądy polityczne były i są "żenująco prawdomówne".
  Na tle powszechnej obłudy politycznej działają one ożywczo na wyborcę, jak zimny prysznic w duszny, upalny dzień. Nasz "enfant terrible" ośmiesza obecne elity polityczne, które przyjęły rolę "papugi" narzuconą im przez europejski globalizm i nie stać ich nawet na szacunek dla samego siebie.
  Jednak Bruksela nie czeka na efektowne riposty w czasie posiedzeń parlamentarnych, tylko na cud gospodarczy, który może ocalić Unię Europejską przed tendencjami separatystycznymi. Wyniki wyborów we Francji są poważnym ostrzeżeniem dla nowych parlamentarzystów.
  Szokująca jest niska frekwencja wyborcza w Polsce. W wyborach do Parlamentu UE aż 77 procent uprawnionych nie wzięło udziału w głosowaniu. Niska frekwencja odbiera potrzebną moc tak poważnemu wydarzeniu, jakim powinny być wybory do Parlamentu UE.
  Do zdobycia "wymarzonego" mandatu, niektórym politykom wystarczyło 24 tysiące głosów. Te wyniki mówią same za siebie. Politycy udają, że nie ma problemu, a ci, którzy zwyciężyli i dostali upragnioną synekurę, serdecznie dziękowali wyborcom za wyrażone zaufanie.
  Zwyciężyła nieznacznie Platforma Obywatelska, 19 mandatów, ale sukcesem może pochwalić się Prawo i Sprawiedliwość, która również zdobyła 19 mandatów. Trzecie miejsce i 5 mandatów do Parlamentu UE, wywalczyła SLD. Po 4 mandaty zdobyły Nowa Prawica i PSL.
  W poniedziałek, w dzień po wyborach, na wschodniej Ukrainie zginęło przeszło 100 osób. Frekwencja wyborcza była na Ukrainie prawie 3 razy większa niż w Polsce. Ukraina ma nowego prezydenta, ale stary parlament i mnóstwo problemów.
  "Poszedłem na wybory, oddałem swój głos. To mój obowiązek. Ale od urny ciągnęło mnie na Majdan. Dlaczego? Bo stałem tutaj tyle czasu po to, żeby coś się zmieniło - mówi reporterce Gazeta.pl Annie Pawłowskiej jeden z protestujących na kijowskim Majdanie. - A od trzech miesięcy nie widzę zmian - dodaje. Niedzielne wiece były rewolucyjną tradycją Majdanu. Rozpoczynały się zawsze w południe od wspólnego śpiewania hymnu, antyrządowe okrzyków. Dziś grupka ludzi niezadowolonych z nowej władzy postanowiła kontynuować tę tradycję.
  Coś poszło nie tak. - Nie tak to wszystko miało wyglądać - słychać na Majdanie. Część niezadowolonych nie zamierza odpuszczać. - Udało się pokonać Janukowycza, uda się znowu zawalczyć o swoje - twierdzą. To właśnie oni zwołali dzisiejszy wiec pod hasłem "Majdan III - ludowa opozycja".
  Problemy ukraińskie to problemy europejskie. Przedłużająca się frustracja może spowodować nieobliczalną tragedię w tej części Europy, która w XX wieku była najciężej doświadczona przez rewolucję i dwie wojny światowe. Oby o tym nie zapominali Europejczycy, że świeżo wybranego Parlamentu. Pomoc finansowa dla Ukrainy jest warunkiem niezbędnym do wyjścia z zapaści gospodarczej i emocjonalnej.
  W dniu wyborów do Parlamentu UE i wyborów nowego przezydenta na Ukrainie zmarł generał Wojciech Jaruzelski. W kontekście obecnych wydarzeń na Ukrainie możemy porównać polską i ukraińską drogę od dyktatury komunistycznej do demokracji parlamentarnej. Generał Jaruzelski odegrał w tych przemianach znacząca i rolę. W wywiadzie zamieszczonym w Newsweeku powiedział :
  "Polska nigdy nie była państwem komunistycznym", a on nie był komunistą "niezależnie od tego, co się o nim mówi".
  Jeżeli generał Jaruzelski nie był komunistą, będąc pierwszym sekretarzem PZPR , to wchodzimy w świat iluzji i politycznego kabaretu "Qui pro quo", w którym występujemy jako widzowie i wyborcy.
  Jeżeli generał Jaruzelski nie był komunistą, jak sam stwierdził, to na pewno był żołnierzem. Podczas konferencji prasowej z Nową Prawicą, zapytano Korwina-Mikke, czy generał Jaruzelski powinien być pochowany z państwowymi honorami? Korwin odpowiedział: " To mu się należy. Był dobrym generałem" i dodał :" Jaruzelskiego można cenić jako generała, ale nie jako polityka".
  Opinie wyrażane przez Janusza Korwina-Mikke przyniosły mu sukces wyborczy do Parlamentu UE. To jest temat do przemyśleń dla kombatanckich elit politycznych, które utraciły kontakt emocjonalny z młodymi wyborcami.

 • 2014-05-27 10:12 | majk

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  Spokojnie ludziska! Muszka Miki ten cyrk odstawiał tylko przed wyborami. W Brukseli będzie pilnował stołka i słowem się nie odezwie, bo który tłumacz będzie w stanie przetłumaczyć jego bełkot? Przypomnijcie sobie Czarneckiego jak straszył Unią, jak tylko dostał się do Parlamentu to cichutki, nie rzucający się w oczy, za to pierwszy przy kasie. Mamy takich parlamentarzystów na jakich zasłużyliśmy. O Kurskiego się nie martwcie, godnie zastąpi go Karski.
 • 2014-05-27 12:41 | Karol

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  Zgadzam się. Ale też należy cieszyć się, że nie weszły inne tuzy intelektu z różnych partii, w tym z PO jak Henryka Krzywonos czy nadzwyczaj prymitywny Roman Kosecki.
 • 2014-05-27 16:09 | bever

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  wyrobiles sobie wlasne osobiste zdanie czytajac wyborcza michnika, ktory powszechnie wiadomo pala awersja dio wszystkiego co pis, dobry z ciebie mysliciel, dobrze oceniasz scene polityczna pl, wiesz na jakiego konia stawiac. i przestac papugowac cudze opinie, wysli sie sam jesli masz mozg a nie kawalek spalonej frytki.
 • 2014-05-27 17:21 | Krzysiek

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  A ja mam takie pytanie.Czy ta Pani Gosiewska która się załapała to jest ta jedynie słuszna, namaszczona przez rodziców śp Przemysława czy ta druga niesłuszna bo już się pogubiłem w podbojach tego Przemysława.
 • 2014-05-27 17:30 | antys

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  Korwin ma IQ ponad przeciętne cymbale :-)
 • 2014-05-28 06:51 | sławek.m

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  Jaka gw i spalona frytka? Proszę dalej - pani Krzywonos, Po, nie jestem pewien ale w Brukseli chyba nie ma tramwajów do zatrzymywania. pani była Pazura, SLD - z wypowiedzi wrecz tytan intelektu, pani, nie pomnę nazwiska ale były mężczyzna, Palikot, pewnie równie twórcza i elokwentna jak Grodzka. Ale Jerzy Buzek, PiS, jego nie wybrać to byłby i grzech i wstyd. Ty weź trochę pomyś, bo parafrazując klasyka, ludzie nie dzielą sie na tych z pis i po, gw i nz, tylko na mądrych i głupich
 • 2014-05-28 20:02 | bever

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  slawek, moze to ty ktorego znam?
  co ty masz do takiej fatygi, albo korwina - pisarza ksiazek, on ma wiele trafnych spostrzezen, gosiewska coz nie znam, to ta ktora atakowala tuska za prowadzenie dochodzenia w sprawie katastrofy? jesli to ona to ma moj plus. gdybys zyl w demokratycznym kraju takie tuski nie utrzymalyby sie u wladzy. ale polska nigdy nie byla krajem demokratycznym i wszystko wymaga czasu zanim sie nauczycie byc demokratami. jesli da wam czas historia, w co zaczynam watpic. amen.
  najbardziej destrukcyjna jest monowladza medialna bo wielkie spustoszenia zrobila w waszych zdolnosciach trzezwego osadu rzeczywistosci, mysle ze wy czytacze polityki.pl hurtem podreptaliscie glosowac na tuskowizne.
 • 2014-05-29 06:20 | sławek.m

  Re:Kto wejdzie, a kto nie wejdzie do europarlamentu

  Co mam do Fotygi? Półtora roku na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych przy boku „najwybitniejszego” prezydenta wyjaśnia wszystko. Korwin? Pogląd, że koniec XIXw był najlepszym czasem dla robotników, to rzeczywiście bardzo trafne spostrzeżenie, o poglądach na rolę kobiet w XXI w nie wspomnę. Gosiewska? Wdowieństwo po ofierze katastrofy komunikacyjnej uważasz za kwalifikację do PE? Sposób atakowania państwa za prowadzenie dochodzenia, zwłaszcza razem z Antonim i jego ekspertami to dla mnie duży minus do tej pani.
  „Gdybym żył w demokratycznym państwie…” no i to wyjaśnia wszystko. Nasłuchałeś się Radyja, TV Trwam, naczytałeś Naszego Dziennika i to ty masz swoje zdanie? Może to ty „przestac papugowac cudze opinie, wysli sie sam jesli masz mozg a nie kawalek spalonej frytki”.
  I gdzie ta monowładza, skoro masz swobodny dostęp do wymienionych powyżej źródeł?
  P.S. Osobiście głosowałem na Adama Gierka, liberalizmu Tuska nie znoszę.