Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lewicy potrzeba wyrazistości i wiarygodności

(8)
Wynik wyborczy może być bolesny dla Janusza Palikota i kandydatów z list E+TR. SLD też nie ma powodu do specjalnej radości.
 • 2014-05-26 10:04 | MMK

  Lewicowość partii.

  "Bo przecież język PO jest dziś bardziej lewicowy, niż dziesięć lat temu język rządzącej wówczas SLD"

  Nie tylko język. Działania (wzrost podatków, nacjonalizacja oszczędności emerytalnych, wzrost długu publicznego, fiskalizacja i biurokracja) jak najbardziej też.
  Polskie społczeństwo mimo lekcji PRLu ciągle wierzy w socjalizm i za nim głosuje.
 • 2014-05-26 16:51 | Anna

  Re:Lewicy potrzeba wyrazistości i wiarygodności

  Moim zdaniem E+TR nie stracili poparcia z powodu stopnia radykalizmu swoich poglądów, bo one odpowiadają sporej grupie osób, tylko dlatego, że kwestie światopoglądowe wysunęłi w swojej parlamentarnej działaności przed gospodarkę, a wiele głosów zyskali za program gospodarczy, oraz ze względu na happeningową formę lansowania swoich poglądów.
 • 2014-05-26 17:20 | camel

  Re:Lewicy potrzeba wyrazistości i wiarygodności

  O jakim socjalizmie mówisz? Polaków praktycznie obrano do gołej kości z zabezpieczeń socjalnych, rozmontowano prawo pracy, praktycznie zlikwidowano opiekę nad kobietami w ciąży, zlikwidowano urlopy macierzyńskie, sprzedaje się kamienice z lokatorami, których potem "czyściciele" wywalają na bruk. To wszystko czysty liberalno-konserwatywny model. Wzrastające podatki to tylko wynik tego, że obecne elity starają się za wszelką cenę utrzymać spokój społeczny poprzez finansowanie przywilejów dla wybranych grup przyjednoczesnym zmniejszaniu opodatkowania dla kapitału. Gdzie tu masz socjalizm? I na koniec: polskie społeczeństwo dzięki lekcji PRLu i w porównaniu do wzrastającego wyzysku w czasach obecnych, mimo wściekłej propagandy nowych panów, zaczyna na powrót wierzyć w socjalizm. Państwa, w których ludziom żyje się najlepiej, są socjalistyczne.
 • 2014-05-26 17:23 | Anna Poll

  Lewicowość jest wymagająca

  Jeśli się uzna, że lewica to jest formacja, która opiera się na trzech filarach: humanizm, racjonalizm i wolność, to od razu widać, jak trudno jest sformułować program lewicowy. Tu nie działają żadne dogmatyczne numerki ideologiczne i religijne. Wyborca lewicowy jest wymagający. Chce racjonalnego uzasadnienia.
  A tu stosunkowo młody narybek, niejaki Gawkowski, bierze się za propagowanie chrześcijańskiej lewicy. Nie rozumie, że wyborcę lewicowego nie interesuje, że Gawkowski chodzi co niedzielę do kościoła, wierzy w niepokalane poczęcie i spożywa ciało i krew Pana. I wiele innych głupot i bon motów. Oczywiście Kwaśniewski należy do głównych wrogów SLD, ale nie trzeba się było wdawać w spory z palikociarnią.
  Dobrze, ze chociaż heppenerzy Palikota wypadli za burtę. Ale tylko dlatego, że znalazł się jeszcze większy świr od nich i bardziej spodobał się jajcarskiim wyborcom. Tacy wyborcy potrafią czasem być inteligentni, ale w przypadku wielce czcigodnego idioty, to na całej połaci bezmózgowie.

  POPiSiaki mają łatwo. Wystarczy, że wodzowie, Tusk i Kaczyński, poobijają się po gębach i już elektoraty są gotowe do boju. Jedni ratują Polskę przed Tuskiem, a drudzy przed Kaczyńskim. Nie ma żadnych problemów społecznych czy państwowych. Alleluja! I do przodu!
  Niestety, przytłaczająca większość mediów dba o to, żeby spór między PO a PiS tak właśnie wyglądał. Widać jakieś wspólne interesy za tym przemawiają.
 • 2014-05-26 17:35 | Anna Poll

  PO jako formacja lewicowa, to oksymoron.

  POPiS jest tożsamym blokiem. Kwintesencja neoliberalizmu, konfesji i uwielbienia USA.
 • 2014-05-26 19:46 | ruski agent

  Re:Lewicy potrzeba wyrazistości i wiarygodności

  "A tu stosunkowo młody narybek, niejaki Gawkowski, bierze się za propagowanie chrześcijańskiej lewicy. Nie rozumie, że wyborcę lewicowego nie interesuje, że Gawkowski chodzi co niedzielę do kościoła, wierzy w niepokalane poczęcie i spożywa ciało i krew Pana. I wiele innych głupot i bon motów."
  A co ci przeszkadza chrześcijańska lewica? Ja mam poglądy lewicowe, prowadzę gospodarczą działalność i nie przeszkadza mi to w wierzeniu w Boga. W coś lub kogoś trzeba wierzyć, bo w innym przypadku życie staje się jałowe.
 • 2014-05-26 20:40 | Anna Poll

  Życie niejałowe jest piękne. Oczywiście!

  Mam nadzieję, że nie tylko Pańska wiara powoduje, że życie Pana nie jest jałowe.
  A poza tym, zupełnie tak samo, jak w przypadku sekretarza generalnego, nie interesuje mnie w co wierzy “ruski agent“. Ale, nie. Polski katolik musi robić ze swojej wiary znak wyższości. Mimo, że Jezus z Nazaretu powtarzał, że królestwo moje jest nie z tego świata. Ale co tam Jezus z Nazaretu. Polski katolik wie lepiej.
 • 2014-05-28 11:36 | MMK

  Re:Lewicy potrzeba wyrazistości i wiarygodności

  "kwestie światopoglądowe wysunęłi w swojej parlamentarnej działaności przed gospodarkę"
  Nawet ta drugorzędna kwestia gospodarki była niespójna. Z jednej strony liberalne wsparcie dla przedsiębiorczości, a z drugiej Ikonowicz i państwo budujące fabryki.