Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

(100)
Aż 13 izraelskich żołnierzy zginęło podczas pierwszej doby trwania ofensywy w Strefie Gazy. Tak krwawego początku walk armia Izraela nie zanotowała od lat. Po stronie palestyńskiej liczba zabitych – głównie cywilów – liczona jest w setkach.
 • 2014-07-20 22:33 | tomaszek

  nieprawda

  izrael od pół wieku nie chce uznać Państwa Palestyna,ponieważ chce wszystko?Izrael jest traktowany uprzywilejowany,posiada nielegalnie broń atomową i sam izrael stworzył Hamas,tylko śię przeliczył.izrael jest zaprawiony w mordowaniu cywilów i miał i ma odpowiednich oprawców i umie ściemniać opinie międzynarodową redaktorze od kiedy można zablokować inne państwo,można jak pozwoli wielki brat.wypisuje pan tyle kłamstw,że to widać,że jest pan stroną w tym barbarzynstwie-dziękuje.""
 • 2014-07-21 09:04 | Abduzalem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Kolego Tomaszek, to ja V kolumna, radzę...odstawcie to co bierzecie. Zrujnujecie sobie zdrowie psychiczne. Czuwaj
 • 2014-07-21 09:55 | Pedro

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Ta przemyślana akcja wojskowa Izraela, za którą nie potępiają ją inne państwa arabskie, to po prostu MASAKRA PALESTYŃSKICH CYWILÓW. Zginęło ich już ponad 500, a ponad 80 tysięcy uciekło ze swoich domów. W jednym Frister ma rację: moment wkroczenia do Gazy Izraelczycy wybrali dobrze - akurat, kiedy uwaga całego świata skupiła się na ukraińskich separatystach i zestrzelonym przez nich pasażerskim liniowcu. Ale oni z reguły atakują Gazę wtedy, kiedy świat zajmuje się czymś innym.
 • 2014-07-21 09:57 | Bilbo Bagginski

  IDF...

  Co za jednostronne bzdury. Izrael prowadzi nielegalna okupacje poszezajac swoje granice od 60 lat. Ponad 28,000 domow palestynskich zniszczonych. Hamas sie nie chowa, oni tam mieszkaja, za ta sciana Gazanskiego getta.
  Pomiedzy 2000 a 2005 rokiem Izraelskie sily zbrojne uzywaly palestynczykow jako tarcze obronne az im tego nie zabronili... po czym

  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3154142,00.html

  Izrael jest prawdziwym terrorysta w tym rejonie.
 • 2014-07-21 10:10 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Drogi herstoryku, skoro już przywołałeś jako analogię Powstanie Warszawskie, to zdajesz sobie zapenie sprawę z jego opłakanych skutków i hekatomby ludności cywilnej, którą dowódcy postania wkalkulowali w swoje koszty. Nawet zakładając fałszywie, że ta analogia byłaby w 100% prawdziwa, dowódcy Hamasu kwalifikują sie do trybunału w Hadze.
  Analogia nie jest jednak prawdziwa, bo powstańcy Warszawscy walczyli o miasto wolne od okupantów niemieckich i czekali na ofensywę Armii Czerwonej. Bojownicy Hamasu mieli przez lata Gazę wolną od Izraelczyków i postanowili ją stracić, albo chociaż wykrwawić swoją ludność w imię ideologicznego buractwa, zaspokajania sponsorów, czy też demonów kierownictwa. Jeśli zaś chodzi o czekanie to oczekują chyba tylko Mahdiego, który w cudowny sposób zstąpi i rozwiąże wszelkie problemy, z brakiem rozsądku na czele, bo na nic innego nie można liczyć prowadząc tak kretyńską politykę.
 • 2014-07-21 10:33 | Janusz

  Krwawa Izrael

  Równie dobrze mógłby Pan rozpaczać nad śmiercią 13 hitlerowców w Generalnej Guberni.
 • 2014-07-21 10:40 | jotesz

  Ham-ass...

  Szanownym miłośnikom hamasu dedykuję kilka podstawowych pytań...

  Kto zaczął ten konflikt? Kto zamordował trzech nastolatków izraelskich? Kto wystrzelił pierwszą rakietę na terytorium Izraela? Kto odpalił kilkaset rakiet w ciągu tygodnia? Kto broni swoich obywateli przed ostrzałem? A kto traktuje swych obywateli jak żywe tarcze i zakładników? Kto wystrzeliwuje rakiety z bezpośredniej bliskości szkół, skupisk domów mieszkalnych? Kto magazynuje te rakiety pod meczetami?

  Zupełnie przypadkiem spędziłem tydzień w Izraelu w ten rakietowy tydzień. Bilety wykupiłem w marcu. Przyleciałem z Katowic na lotnisko Ben Guriona i dowiaduję się, że właśnie godzinę temu ogłoszono pierwszy alarm lotniczy! W Tel Avivie od momentu, gdy zaczynają wyć syreny do przylotu rakiet wystrzelonych ze strefy Gazy mija tylko półtorej minuty! W ciągu tygodnia musiałem wiele razy schodzić do schronu w piwnicy, do klatki schodowej, która ma solidną betonową konstrukcję. Raz biegłem z piasku plaży do restauracji, gdzie schronienie jest pod mocnym dachem.

  Największą winą Izraela jest to, że stworzył taki system obrony antyrakietowej, który chroni jego obywateli! Nasi propalestyńscy komentatorzy uważają, że ilość ofiar jest niesprawiedliwie nieproporcjonalna! Ich wyczulone poczucie sprawiedliwości domaga się, by choć raz system zawiódł, hamasowska rakieta rąbnęłą porządnie w blok mieszkalny, zabiła ze dwie setki żydków (to taka sympatyczna ksywka oznaczająca Izraelczyków) i wtedy byłoby symetrycznie! Niechby chociaż ci krwiożerczy Żydzi nie ostrzeliwali miejsc odpalania rakiet, skoro mają taki świetny system, który nazwali Żelazną Kopułą. Hamy z Hamasu by sobie strzelali, a Izraelczycy zasiadaliby na zewnątrz z popcornem w ręku i oglądali jak izraelskie wojska zestrzeliwują palestyńskie rakiety.

  Ja codziennie widziałem, w nieustannie pokazywanych aktualnościach telewizyjnych, przerażonych ludzi mieszkających w pobliżu strefy Gazy, którzy większość czasu spędzają w schronach, których jest za mało, bo tam od sygnału alarmowego do nadlotu rakiety mija dwa, trzy razy mniej czasu niż w Tel Avivie. Rozpacz starych ludzi albo inwalidów na wózkach, którzy nie mają jak dostać się po schodach do piwnicy czy schronu. Tego w europejskich telewizjach się nie pokazuje. Nie mówi się, że mieszkańcy miejsc w które trafi izraelska rakieta, są ostrzegani telefonicznie, by opuścili domy, przy których jeszcze niedawno stały wyrzutnie hamasowskich rakiet. Nie mówi się, ze hamy z hamasu zabraniają im ucieczki z tych domów. Hamasowskim terrorystom potrzeba ofiar, by świat, zachodnia Europa lub choćby piłkarze mundialu zapłakali nad niewinnymi ofiarami!

  Powinniśmy wreszcie zauważyć, że Hamas zamienił się w oprawcę swych pobratymców! A dokładniej od ilu to już lat Hamas z premedytacją zamienił się w oprawcę swych rodaków? Czy tylko mnie nie dziwi, że z terytorium Autonomii Palestyńskiej, tej administrowanej przez Mahmuda Abbasa, uznanego przez świat za przywódcę Palestyńczyków, nie wystrzelono żadnych rakiet? Następcy Jassira Arafata nie chcą być uznani za terrorystów i bandytów. A w strefie Gazy widzi się tylko dzieci, kobiety i starców. Nie ma tam wrzeszczących i wiwatujących młodych byczków z łbami zamotanymi w szmaty, wymachujących kałasznikowami.

  Czy to ślepota i durnota? Czy premedytacja? Czy takiej postawy Lenin nie nazywał kiedyś, chyba słusznie, pożytecznym zidioceniem?

  Dla mnie Hamas to Ham Ass, czyli wieprzodupcy!
 • 2014-07-21 10:53 | zet

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Ale oni z reguły atakują Gazę wtedy, kiedy świat zajmuje się czymś innym. "

  Nieprawda. Odpowiadają zbrojnie,kiedy zbrodniarze z Hamasu bezpośrednio zagrażają ludności cywilnej Izraela. Zapomniałeś o bestialskim i bezlitosnym mordzie na trójce żydowskich chłopcach i o ponad tysiącu wystrzelonych przez Hamas rakiet na Izrael?
  Palestyńczycy,podobnie jak Żydzi mieli szanse na powołanie własnego,niepodległego państwa. Żydzi szansę wykorzystali,Palestyńczycy wybrali wojnę. Oba narody ponoszą skutki swoich decyzji sprzed lat. Trudno wymagać,by Izrael zgadzał się na bezkarne mordowanie własnych obywateli.
  Zajęcie całej Strefy Gazy i ustanowienie tam izraelskiego gubernatora może być skutecznym zabiegiem na dłuższy pokój w regionie.
 • 2014-07-21 11:05 | _sens_

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  No i ja się pytam kto się wreszcie weźmie za to żydowstwo , które od 50 lat okupuje Palestynę???....nikt......z wiadomych względów . żyd jest nietykalny....nie to co katolik, którym żydostwo pomiata na lewo i prawo. Putin...wieliki i wróg i najeźdźca a izrealski żyd????
 • 2014-07-21 11:19 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Drogi joteszu, nie wiem ile trzeba mieć złej woli lub ignorancji by zrównywać Autonomię Palestyńską prowadzoną przez Abbasa z Hamasem, ile trzeba buractwa by żałować, że rakiety lecą z przepełnionej Gazy, ale już nie z okupowanego i nadal zasiedlanego przez nielegalnych lecz wspieranych przez armię Izraela mniej lub bardziej fanatycznych osadników. Widać pozazdrościłeś poziomu przywódcom Hamasu i postanowiłeś dołączyć do nich w swoim cienkim ranciku. Przyjmij proszę odemnie wyrazy pomieszanego z odrazą współczucia.
 • 2014-07-21 11:20 | Leon

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Zydzi buduja.
  Arabowie rujnuja.
  Nic dodac, nic ujac.
 • 2014-07-21 12:00 | Ba. Nie wątpię że to akurat "turbany" zaczęli agresję

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Pytanie, kto, za co i jakim sposobem im dostarcza weapon i ammo? Przecież sami mogliby skonstruować najwyżej włócznie. Nie to co Wielki Isra-El
 • 2014-07-21 12:08 | shrinki

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Raczej uwierze komus, kto byl na miejscu niz komus kto szczeka z daleka. Minelo wiele lat od mojej wizyty w Izraelu (prawie 20) ale byla ona bardzo pouczajaca. Proponuje TUCIU abys sie tam wybral i zobaczyl na miejscu jak to wyglada, a potem obrazal innych.
  Oczywiscie nikt nie chce smierci kobiet i dzieci - z wyjatkiem muzulmanow, dla ktorych kobiety to podludzie i praw zadnych nie maja.
 • 2014-07-21 12:24 | Bilbo Bagginski

  Wolna strefa wiezienia

  Nazywajac Gaze wolna, negujesz swoj caly argument. Gaza to najwieksze na swiecie wiezienie na najbardziej na swiecie zaludnionym kawalku ziemi. Byles? Widziales? Czy tylko przetwarzasz to co Ci przekazuja media? Palestynczycy nie moga poruszac sie swobodnie, nie moga wykorzystywac tych samych autostrad, ich auta sa oznakowane innymi tablicami, zeby latwiej bylo ich rozpoznac - brzmi znajomo? Codziennie sa zatrzymywani po kilka do kilkunastu razy, niektore przejscia zabieraja im z zycia kilka godzin. Nie sa w stanie utrzymac normalnej pracy przez to ani uczeszczac na wyzsze uczelnie.
  Izrael zniszczyl juz prawie 30,000 domow palestynskich i zbudowal na nich swoje - nielegalnie. Ich akcje lamia prawo ustalone w Genewie o karach zbiorowych. Miedzy 2000 a 2005 rokiem, IDF wykozystalo palestynskich cywili 1800 razy jako tarcze obronne.... mozna byloby wyliczac. ONZ uchwalilo 77 decyzji przeciwko Izraelowi i 4 przeciw palestynie. Tutaj masz liste uchwal, ktore Izrael zerwal:
  http://www.foreignpolicyjournal.com/2010/01/27/rogue-state-israeli-violations-of-u-n-security-council-resolutions/
  Czas zmienic troche podejscie do tego konfliktu. Pol prawdy i klamstwa przechodzily jak nie moglismy podrozowac i nie bylo dostepu do informacji, w dniu dzisiejszym, ignorancja jest wyborem osobistym
 • 2014-07-21 12:24 | kaesjot

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Przyjmij hipotetyczne założenie, ze Hitler nie przegrał wojny i wobec podbitych narodów prowadził politykę taką jak Izrael wobec Palestyńczyków..Jak wówczas my, naród ceniący nade wszystko wolność zachowalibyśmy - czy nie tak , jak Palestyńczycy, czy nie powstawałyby oddziały bojowe posługujące się wszelakimi, dostępnymi im metodami walki ?
 • 2014-07-21 12:27 | Bilbo Bagginski

  Co za bzdury

  To co Pan pisze, to stek bzdur. Nazywajac palestynczykow terrorystami to tak jak nazywac AK terrorystami. Izrael prowadzi najdluzsza okupacje w naszych czasach - uznana za nielegalna przez miedzynarodowe organizacje. Moze jednak troche literatury zanim zaczniem lykac to wszystko co nam podaja.
 • 2014-07-21 12:32 | Bilbo Bagginski

  kolejne bzdury

  Tutaj prosze liste wszystkich ustaw zerwanych przez Izrael:

  http://www.foreignpolicyjournal.com/2010/01/27/rogue-state-israeli-violations-of-u-n-security-council-resolutions/

  A tutaj maly cytat od pana Ben Guriona, pierwszego ministra [prosto z polski]

  “If I were an Arab leader, I would never sign an agreement with Israel. It is normal; we have taken their country. It is true God promised it to us, but how could that interest them? Our God is not theirs. There has been Anti - Semitism, the Nazis, Hitler, Auschwitz, but was that their fault ? They see but one thing: we have come and we have stolen their country. Why would they accept that?”

  Tlumaczenie - "Gdybym byl liderem Arabskim, nigdy nie podpisalbym umowy z Izraelem. To normalne, odebralismy im ich kraj. Jest to prawda ze Bog nam ja obiecal, ale co im do tego? Nasz Bog nie jest ichnim. Byly antysemityzm, nazisci, Hitler, Auschwitz, ale czy to byla ich wina? Oni widza tylko jedno: my tu przybylismy i ukradlismy ich kraj. Dlaczego oni mieliby to zaakceptowac?"

  David Ben-Gurion quotes (Polish born Israeli Statesman and Prime Minister (1948-53, 1955-63). Chief architect of the state of Israel and revered as Father of the Nation, 1886-1973)

 • 2014-07-21 12:37 | Bilbo Bagginski

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  No wlasnie... nic dodac nic ujac
 • 2014-07-21 14:37 | zyta2003

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @polecam, na pewno mozna znalezc na youtube kilkuodcinkowy film dokumentalny nadawany w USA przez stacje AlJazeera, kiedy jeszcze byla ona tutaj retransmisja - chyba europejskiego kanalu. Teraz kiedy jest juz niezaleznym kanalem amerykanskim wielce zmiekla.
  Film jest dokumentem historycznym o tym jak poczawszy od XIXwielu tworzyla sie idea panstwa izraelskiego, a nastepnie o warunkach w jakich powstalo. Wyglada na to, ze dopiero w czasie II wojny zmienila sie na jakims zjezdzie syjonistycznym w Nowym Jorku zydowska doktryna, kto jest "naszym wielkim bratem". Przedtem, poniewaz teren byl podlegly UK to ono bylo matka i ojcem przyszlego panstwa. Pokazano dokumenty z wiele konferencji w Londynie, z ktorych Palestynczycy ( okazuje sie, ze mieli niegorsza elite intelektualna i polityczna niz przeciwnicy- jeno, ze nie mieli wsparcia)) zawsze wychodzili przegrani. Szczegolnie jeden z odcinkow wielce mnie poruszyl, a dotyczyl grabiezy dobr kulturalnych tego narodu. Izraelczycy zachowywali sie dokladnie tak jak Rosjanie w okresie 45r. Przeczesywali dom po domu, kradli i wywozili wszystko. Dot. to m. in zbiorow ksiazkowych z domow prywatnych i bibliotek, ktore zagrabili "na przechowanie" i ani mysla oddac. Jesli historyk, filolog palestynski ( a tak, sa tacy) chce korzystac z zagrabionych zbiorow to musi zebrac o zezwolenie u wladz Izraela.
  Panie Frister, tak w ogolnosci. Gdyby Izrael nie postepowal tak jak postepuje, to nie trzeba by bylo plakac nad losem Izraela i dziwic sie dlaczego ta hydra antysemityzmu ciagle odrasta. Ja np. osobiscie jestem pelna nienawisci i pogardy do panstwa Izrael, a kiedys tak nie bylo. Przysiegam na zdrowie. I nie umiem sobie powiedziec, ze tam sa tez zwykli ludzie. Bylam dwukrotnie w tym kraju, nie z wycieczka pielgrzymkowa i niestety nie spotkalam "zwyklych ludzi". Zapewne jest ich promil, bo chyba nie ze strachu kryja sie z pogladami na polityke krajowa i zagraniczna swojej ojczyzny.
 • 2014-07-21 15:59 | michrich

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  USA to tez nielegalna okupacja ziemi Indan "Ziemie Odzyskane i Sudety to nielegalna okupacja Lwow to nielegalna okupacja Przejmowanie domostw pozydowslich to tez nielegalna okupacja Przylaczenie Inflatow do Polksi i Ukrainu az do morza tez itp, itp
 • 2014-07-21 16:49 | Andrzej

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Izrael jest od początku swojego istnienia w stanie ciągłego pogotowia bojowego i mimo tego trwa i rozwija się. Jest ciałem obcym na Bliskim Wschodzie, otoczonym przez wrogie państwa arabskie. Pomimo swojego religijnego charakteru, Izrael jest jedynym państwem z elementami demokracji i praworządności na tamtym obszarze, dlatego tak drażni swoich sąsiadów. Jest państwem nowoczesnym, z rozwiniętą gospodarką, prowadzącym zaawansowane badania naukowe. Jest też jedynym krajem, w którym próbowano w praktyce zastosować zasady komunizmu. Idea kibuców sprawdzała się w pionierskim etapie rozwoju, ale ostatnio dawne kibuce stają się normalnie funkcjonującymi przedsiębiorstwami na zasadach rynkowych. Strefa Gazy to 2-milionowa aglomeracja zagęszczona na skrawku wybrzeża, istniejąca dzięki miliardowym dotacjom od arabskich potentatów naftowych i Iranu. Bezrobocie sięga tam 70%.
 • 2014-07-21 17:23 | Eau de Cologne

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat...

  ... i "wyniki" tej wojny wygladaja podobnie jak kiedys na okupowanych ziemiach polskich... dziesieciu, dwudziestu, czy piecdziesieciu zabitych Polakow za kazdego zabitego Niemca.
 • 2014-07-21 17:24 | jer11

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Bojownicy Hamasu mieli przez lata Gazę wolną od Izraelczyków"

  Przecie ani przez chwile Izrael NIE zrezygnowal z okupacji zagarnietych ziem !!!
 • 2014-07-21 17:45 | jer11

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Zupełnie przypadkiem spędziłem tydzień w Izraelu w ten rakietowy tydzień."

  Glosik z ambasady izraelskiej, czy - calkiem zwyczajnie - polskojezyczny czlonek Hasbary ?
 • 2014-07-21 17:48 | Eau de Cologne

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Zydzi buduja? Tylko wpierw burza i zrownuja z ziemia swoimi
  buldozerami. To do (naiwnego?) "Leona".
 • 2014-07-21 18:51 | Fenrir

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Aż 13 izraelskich żołnierzy zginęło podczas pierwszej doby trwania ofensywy w Strefie Gazy. Tak krwawego początku walk armia Izraela nie zanotowała od lat. Po stronie palestyńskiej liczba zabitych – głównie cywilów – liczona jest w setkach."

  Muszę przyznać, że dawno nie czytałem takiej niestosowności... Trochę literackiej wrażliwości może...
  ...Panie Autorze.
 • 2014-07-21 21:10 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Wolny", a "wolny od żołnierzy okupacyjnych" to dwie różne rzeczy, nie udawaj, że nie zrozumiałeś mojego postu. Nie piszę, że Gaza była płynącą mlekiem i miodem oazą pokoju i dobrobytu. Piszę, że to Hamasu zdecydował o wywołaniu tego konfliktu, bo chyba nie spodziewali się zrzutu kwiatów i kartek z podziękowaniami za porwanie trzech nastolatków.
  Piszę też, że dzięki tej durnej decyzji życie w Gazie stanie się znacznie cięższe niż było i że dowódcy Hamasu spodziewali się tego i wkalkulowali to sobie w koszty. Dla mnie podejmowanie takich działań to zbrodnia na własnym narodzie aby ofiara krwi stała się tak duża, by zagłuszyć krytykę polityczną - chwyt z powodzeniem stosowany w Polsce do uzasadniania samobójczych powstań narodowych, ataków ułanów na czołgi, itp,.itd. Wszystko w imię wyższych moralnych racji i z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku, mimo że wszystko wykonane za cenę życia, zdrowia i dobytku własnego narodu, wbrew jego długofalowym interesom.
 • 2014-07-21 21:17 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Nawet Izrael nie twierdzi, że jest atakowany przez Autonomię Palestyńską kierowaną przez Abbasa. Nie wiem co Cię obraża w stwierdzeniu tego faktu.
  Jotesz wymyślił sobie, że tak jest, może na podstawie bogatej wyobraźni, lub może poprzez projekcję podświadomych pragnień, a może z jeszcze innych źródeł. Zapytaj jego. Zgadzam się z jego krytyką Hamasu i mogę tylko mieć nadzieję, że opacznie zrozumiałem część posta odnoszącą się do AP, bo inaczej pozostaje tylko ubolewanie nad otchłanią buractwa.
 • 2014-07-21 21:24 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Sory, ale analogia jest fałszywa. Nazwać Palestyńczyków terrorystami, to jak nazwać Polaków, albo Izraelczyków terrorystami. Nazywanie terrorzstami AK, to jak nazywanie tym mianem Hamasu, IDF lub Fatahu. Najdłuższa w świecie okupacja wg. najgorętszych komentatorów, to okupacja USA przez blade twarze. Międzynarodowe organizacje nie wyraziły najmniejszego zainteresowania tą sprawą i raczej tak już zostanie, mimo że Karl May przewraca się w grobie :-)
  A może powiesz coś na temat statusu państwwek Masajów w RPA, jeśli już tak dyskutujemy o literaturze? Jeśli rząd dusz wśród Palestyńczyków nadal będą miały takie buraki jak Hamasowcy, to już niedługo przy Twoim aplauzie, dojdą do tego samego statusu.
 • 2014-07-21 21:45 | Ekonom

  Re: Niemcy wdarli się do Ghetta w Warszawie. Czy to przypadkiem czegoś Panu Romanowi Fristerowi nie przypomina?

  Aż 13 niemieckich żołnierzy zginęło podczas pierwszej doby trwania ofensywy w Ghetcie. Tak krwawego początku walk armia Niemiecka nie zanotowała od lat. Po stronie polskiej liczba zabitych – głównie cywilów – liczona jest zaś w setkach.
  Trzeba było licznych żydowskich ataków na bezbronnych niemieckich cywili aby – po odrzuceniu przez ŻOB Anielewicza włoskiej propozycji zawieszenia broni i po bezskutecznym podobnym wezwaniu Ligi narodów aby armia niemiecka wkroczyła na gęsto zaludniony, liczący prawie milion mieszkańców obszar Ghetta, obszar w dużej mierze kontrolowany przez syjonistycznych oraz komunistycznych, fanatycznych bojowników z. ŻOB,
  Nastąpiło to po dziesięciu dniach trudnych deliberacji i rozważań zarówno na szczeblu politycznym, jak i w dowództwie armii, świadomym, że interwencja lądowa, przy równoczesnym użyciu lotnictwa, niewątpliwie spowoduje straty wśród ludności cywilnej, przy których liczba zabitych podczas likwidacji poprzednich ghett stanowi jedynie drobny ułamek.
  Wiedzieli o tym również przedstawiciele Aliantów, którzy podczas obrad w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w historii nie potępili państwa niemieckiego za agresję. Rzecznik ŻOB, Mordechaj Anielewicz, nie bez kozery ogłosił wszem wobec: „nasi bracia w Bogu odwrócili się do nas plecami”.
  Ale ten sam Anielewicz przemilczał fakt, że fanatyczni syjoniści w Ghetcie ukrywają swoich bojowników za plecami ludności cywilnej, że wyrzutnie rakiet działają na zapleczu prywatnych domów i gospodarstw rolnych i że tylko garstka wtajemniczonych posiada plany nielicznych otwartych jeszcze tuneli, którymi w razie potrzeby wciąż jeszcze można umknąć na stronę aryjską.
  Dylemat strony niemieckiej to data wycofania sil lądowych z Ghetta Warszawskiego. Przedwczesny odwrót, bez całkowitego zniszczenia infrastruktury rakietowej, nie zapewni państwu niemieckiemu kilkuletniego spokoju. Dłuższa okupacja będzie przedsięwzięciem kosztownym, które w końcowym efekcie wywołać może międzynarodową krytykę.
  Berlin czeka więc w napięciu na skutki wizyty sekretarza generalnego Ligi Narodów. Może on wyciągnie z ognia gorące kasztany.
  Szalom!
 • 2014-07-21 21:48 | Ekonom

  Re: Niemcy wdarli się do Ghetta w Warszawie. Czy to przypadkiem czegoś Panu Romanowi Fristerowi nie przypomina?

  Po drobnych poprawkach, głównie stylistycznych:
  Aż 13 niemieckich żołnierzy zginęło podczas pierwszej doby trwania ofensywy w Ghetcie. Tak krwawego początku walk armia Niemiecka nie zanotowała od lat. Po stronie żydowskiej liczba zabitych – głównie cywilów – liczona jest zaś w setkach.
  Trzeba było licznych żydowskich ataków na bezbronnych niemieckich cywili aby – po odrzuceniu przez ŻOB Anielewicza włoskiej propozycji zawieszenia broni i po bezskutecznym podobnym wezwaniu Ligi narodów aby armia niemiecka wkroczyła na gęsto zaludniony, liczący prawie milion mieszkańców obszar Ghetta, obszar w dużej mierze kontrolowany przez syjonistycznych oraz komunistycznych, fanatycznych bojowników z. ŻOB.
  Nastąpiło to po dziesięciu dniach trudnych deliberacji i rozważań zarówno na szczeblu politycznym, jak i w dowództwie armii niemieckiej, świadomym, że interwencja lądowa, przy równoczesnym użyciu lotnictwa, niewątpliwie spowoduje straty wśród ludności cywilnej, przy których liczba zabitych podczas likwidacji poprzednich ghett stanowi jedynie drobny ułamek.
  Wiedzieli o tym również przedstawiciele Aliantów, którzy podczas obrad w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy w historii nie potępili państwa niemieckiego za agresję. Rzecznik ŻOB, Mordechaj Anielewicz, nie bez kozery ogłosił wszem wobec: „nasi bracia w Bogu odwrócili się do nas plecami”.
  Ale ten sam Anielewicz przemilczał fakt, że fanatyczni syjoniści w Ghetcie ukrywają swoich bojowników za plecami ludności cywilnej, że wyrzutnie rakiet działają na zapleczu prywatnych domów i gospodarstw rolnych i że tylko garstka wtajemniczonych posiada plany nielicznych otwartych jeszcze tuneli, którymi w razie potrzeby wciąż jeszcze można umknąć na stronę aryjską.
  Dylemat strony niemieckiej to data wycofania sil lądowych z Ghetta Warszawskiego. Przedwczesny odwrót, bez całkowitego zniszczenia infrastruktury rakietowej, nie zapewni państwu niemieckiemu kilkuletniego spokoju. Dłuższa okupacja będzie przedsięwzięciem kosztownym, które w końcowym efekcie wywołać może międzynarodową krytykę.
  Berlin czeka więc w napięciu na skutki wizyty sekretarza generalnego Ligi Narodów. Może on wyciągnie z ognia gorące kasztany.
  Szalom!
 • 2014-07-22 01:08 | mr.off

  W GETCIE GAZA NIE MA WOJNY. NIE MA TEZ GORACYCH KASZTANOW. SA SAME ZIMNE TRUPY PALESTYNCZYKOW

  Dzieci, kobiet/mezczyzn/ojcow I ich rodzicow/dziadkow. Tak samo jak podczas wczesnijszych rzezi syjonistow w Palestynie. A szczegolnie tej przedostatniej (OPERACJA 'PLYNNY OLOW'), kiedy to syjonistyczni barbarzyncy zamordowali z zimna krwia 1400 Palestynczykow. W wiekszosci cywili , w tym ponad 300 DZIECI).

  PO TEJ ZBRODNI SWIAT OSKARZYL IZRAEL O ZBRODNIE PRZECIW LUDZKOSCI (RAPORT GOLDSTONE'A).

  Syjonisci morduja palestynczyk dlatego, ze chca byc wolni. Jak powstancy z Getta Warszawskiego, jak mieszkancy Warszawy podczas Powstania Warszawskiego.

  Syjonisci uwazaja , ZE MYSLENIE O WOLNOSCI TO ZBRODNIA. I zabijaja tak myslacych.

  A my udajemy, ze nie rozumiemy, ze TO, JAK MYSLA SYJONISCI TO ZBRODNIA. UDAJAC, ZE NIE WIDZIMY, ZE CHODZA JUZ W BUTACH HITLERA.

  To czyni z nas SWIADOMYCH wspolnikow ludobojcow.

  Spojrzcie w lustro.
  ZACZNIJCIE MYSLEC.
  A POZNIEJ KRZYCZEC.
  Jesli jestescie LUDZMI.
 • 2014-07-22 08:07 | Herstoryk

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Szanowny Tuciu,
  Widzę kilka problemów z powyższą opinią, zarówno historycznych, jak i politycznych.
  Po pierwsze, Powstanie w Getcie i Powstanie Warszawskie były aktami desperacji - pierwszy obliczony już tylko na śmierć z godnością, drugi zaprawiony hurra-optymistycznym chciejstwem. W obu przypadkach można by bojowników oskarżyć zarówno o ideologiczne buractwo (czyli beznadziejną walkę z wiatrakami w oparach religii czy nacjonalizmu), a w przypadku Powstania Warszawskiego także o dogadzanie alianckim sponsorom, którzy chojnie finansowali działalność AK. Pomijając motywy przywództwa, nazywanie "buractwem" gotowości do desperackiej walki z okupantem i prześladowcą bez względu na koszty, jest obrzucaniem błotem zarówno bojowników ŻOB, AK jak i Hamasu.
  Od momentu wycofania się z Gazy syjonistyczny reżym kontroluje bez przerwy jej granice lądowe, morskie i powietrzne i zaopatrzenie w energię (oczywiście nie za darmo). W odpowiedzi na zwycięzstwo wyborcze Hamasu w 2006 r. ustanowił całkowitą i dławiąca blokadę enklawy, proszę więc nie bzdecić propagandowo o "wolnej od Izraelczyków Gazie", która w rzeczywistości jest niedaleko od sytuacji Warszawskiego Getta.
  Syjonistyczny reżym pozwala Palestyńczykom poddać się w 100% kolonizatorom i okupantom i
  - wynieść się;
  lub
  - zdechnąć.
  To, że chcą z tym walczyć nie powinno dziwić nikogo, kto nie jest otumaniony fałszywie pojętym "patriotyzmem", czy lojalnością plemienną.
 • 2014-07-22 09:06 | zz

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Rzeczywisty problem Gazy polega na tym, że jest to byt całkowicie niezdolny do samodzielnego istnienia. Te 2 miliony ludzi nie ma rolnictwa, które dałoby im żywność, elektrowni, które produkowałyby wystarczającą ilość prądu, przemysłu, który potrafiłby zapracować na zakup żywności, ropy, prądu, lekarstw. Ci ludzie nie mają obywatelstwa, nie mogą więc nigdzie emigrować - zresztą, nikt ich nie chce, zwłaszcza po tym, co ich ojcowie zrobili w Libanie i Jordanii. Gaza od dziesięcioleci żyje z pomocy humanitarnej, głównie Europejczyków. W rzeczywistości Gaza i jej mieszkańcy od dziesięcioleci traktowana jest jak "broń biologiczna", mająca zniszczyć Izrael. Przecież to kwestia prawa powrotu uchodźców była głównym powodem załamania się wszystkich poważnych rozmów pokojowych. A prawa tego Izrael nie da, bo oznaczałoby to samobójstwo.

  Kluczem do pokoju na Bliskim Wschodzie jest uznanie prawa Izraela do istnienia. To jest główna oś konfliktu. Gdyby Hamas uznał to prawo, "sfinalndyzowana" Palestyna byłaby regularnym członkiem ONZ od co najmniej 10 lat, a pełne prawa "państwowe" (jak np. posiadanie własnej armii) miałaby za lat 40.

  Tylko co to za uchodźcy, którzy są już potomkami potomków uchodźców. Wyobraź sobie, że po 1945 przesiedleńców zza Buga zamknięto by w gettach, a ich ciężki los używano jako argumentu za zwrotem Kresów Polsce. Czy to nie byłaby zbrodnia przeciwko własnemu narodowi? A właśnie tak postępują Arabowie! Te obozy mają już nawet 70 lat!
 • 2014-07-22 10:41 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Drogi Herstoryku,
  Izrael nawet w najczarniejszych scenariuszach nie likwiduje Gazy i nie grozi jej mieszkańcom fizyczną likwidacją jak miało to miejsce w gettcie Warszawskim. Powstanie Warszawskie miało za sobą sensowną kalkulację polityczną, która nie uwzględniła jednak bezwzględnośći Stalina i siły jego pozycji wobec zachodnich aliantów. Za obecną rozróbą w strefie Gazy nie stoi nawet cień takiej politycznej kalkulacji, a czysta desperacja nie jest też porównywalna.
  Jest to próba zrobienia z Hamasu ruchu bohaterów narodowych uświęconych krwią ofiar izraelskich nalotów. Dla mnie to odrażająca bezwzględność i buractwo przywódców Hamasu. Bojownicy zawsze są dla swoich dzielni i niewinni jak lilie, bo "bronią przed strasznym agresorem", niezależnie od tego czy są z Hamasu, Fatahu IDF czy AK i niezależnie od tego ile krwi mają na rękach, ale czasami ich dowództwa wysyłają ich na głupią, niepotrzebną śmierć, bo boją się stracić pozycję polityczną jeśli pójdą na kompromis z wrogiem. AK nie miało z kim iść na kompromis, Hamas ma aż nadmiar partnerów do rozmów, ale gadać mu się nie chce, skoro już uparłeś się porównywać całkiem sensowne państwo podziemne z ruchem fanatyków religijnych.
  "Syjonistyczny reżym" robi wszystko by zająć jak najwięcej najlepszych obszarów na Zachodnim Brzegu, a Twoi bohaterowie z Hamasu robią wszystko by mu to ułatwić przykrywając ten naprawdę istotny temat swoją buraczaną wojenką. Do tego robią co mogą by zniechęcić do siebie możliwie dużą część światowej opinii publicznej. Gdyby nie byli nawiedzonymi debilami, zorganizowaliby serię pokojowych demonstracji i osiągnęli by 100 razy więcej za cenę jednej dziesiątej ofiar jakie ponieśli przez te parę dni. Niestety są na to albo za głupi, albo zbyt krwiożerczy i to jest prawdziwa tragedia narodu palestyńskiego.
  Gdyby to był pierwszy raz, można by ich jeszcze tłumaczyć, że spróbowali jak mogli. Tyle że to jest kolejna rozróba po pierwszej roztrwonionej i drugiej przegranej intifadzie i z góry wiadomo, że przyniesie tylko i wyłącznie straty.
  Samopoczucie przywódców mimo to na epwno jest świetne.
 • 2014-07-22 10:50 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Andrzej "Izrael jest jedynym państwem z elementami demokracji i praworządności na tamtym obszarze" - popatrz kochany na północ. Turcja jest tak duża, że na prawdę ciężko ją przeoczyć.
  "Strefa Gazy to 2-milionowa aglomeracja zagęszczona na skrawku wybrzeża" - najpierw okupowana przez Izrael a później blokowana gospodarczo, tak skutecznie że powszechne bezrobocie wyniosło de władzy fanatyków religijnych, a większość towarów włącznie z żywnością trzeba tam szmuglować nielegalnymi tunelami z Egiptu. Potem moożna się oburzać, że przy takim wymuszonym sytuacją rozwoju infrastruktury przemytniczej Hamasowi udaje się przerzucać również broń i urządzać ostrzał rakietowy Izraela.
 • 2014-07-22 10:52 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  z całym szacunkiem, nawet najwyższe C niewiele tu pomoże. Polityka międzynarodowa jest niestety bezwzględna jak widać choćby na przykładzie Ukrainy, ale również Kurdystanu, Tybetu, Syrii i wielu innych miejsc. Świętych też tu raczej nie ma, niestety.
 • 2014-07-22 11:29 | zet

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Ile tu jeszcze wyleje się pomyj na Izrael i napisze bzdur,które mają się nijak do prawdy i rzeczywistości na Bliskim Wschodzie.
  Zakłamywanie historii nie jest dobrym argumentem. Żydzi utracili państwo,wiele wieków temu,wskutek najazdu Rzymian. Palestyńczycy swojego państwa nigdy nie mieli. Jedni i drudzy otrzymali od społeczności międzynarodowej/ONZ/ możliwość utworzenia państw,z czego Żydzi skorzystali a Palestyńczycy nie skorzystali. Wybrali wojnę z państwem żydowskim. Nigdy jej nie wygrają,bo byłby to nie tylko skandal,lecz także błąd ludzkości.
 • 2014-07-22 13:29 | ewwwwa1109

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  A jak ci co żyli na naszych ziemiach zachodnich przed 45 zechcą je zająć oddasz?
 • 2014-07-22 16:17 | MegaX

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Brutalna prawda jest o wiele bardzej oczywista niz to sie wydaje - potomkowie z KL Auschwitz stworzyli KL Gaza, ktory obecnie wykanczaja razem z jego mieszkancami. Historia zatacza kolo, czyli tragedia przechodzaca w groteske.
 • 2014-07-22 16:32 | hematemesis

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Pomijajac (jesli ktos potrafi) caly aspekt kto zaczal obecny konflikt lub kto go zaczal wogole rozczulanie sie nad smiercia 13 profesjonalnych zolniezy armii Izraelskiej wykonujacych rozkazy swego dowodztwa w ktore jest wpisane ryzyko smierci podczas gdy ci sami zolnieze bez mrugneicia okiem wukonujac owe rozkazy ostrzeliwuja cywilne osiedla w Gazie bombami zawieracymi gwozdzie nota bene bronia ktora jest uznawana ze wiekszosc cywylizowanych panstw za niehumanitarna bo nie dyskryminuje miedzy celami ataku (choc izraelski sad najwyzszy uznal ja za legalna (sic!)) na lamach takeigo pisma dla intelygentow jak polityka jest po prostu goebbelsowska propaganda i niczym wiecej.
  Trzeba byc albo kompletnie niewrazliwym zwyrodnialcem, wypranym z wlasnych mysli polglowkiem lub zaslepionym ideologia fanatykiem zeby napisac tak jednostronnie skrzywiony artykol.
  zal ze redakcja polityki co raz czasciej dopuszca do publikacji tak niezetelnych artykolow/jednostronnie przedstawionych opinii/punktow widzenia.
  Wszak jest to pismo ktore kiedys mialo ambicje bycia obiektywnym. Niestety ideal co raz czesciej siega bruku. Rakowski chyba sie w grobie przewraca.
 • 2014-07-22 17:27 | Tuwim

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Jak przykro slyszec takie slowa po polsku i domniemam ze w dodatku od "Polaka" No ale czemu sie dziwic skoro co krok w kraju Jana Pawla II zabraklo juz wiary. Tak wiec aby sprostowac - to nie Israel chcial tej wojny, to Hamas ( pojmnij to slowo jako odwrotnie czytane slowo w Hegrajskim PRZEMOC ) porwal z zamordowal Zydowskie dzieci ( Panie Nasz przyjmnij ich dusze do domu Twego) to Hamas zaslania sie dziecmi i kobietami a jesli ktos tego nie chce to w czasie publicznych egzekucji scina takim "kolaboranta"glowy. Na wszystkie propozycje pokoju Hamas odpowiada zawsze NIE NIGDY bo musisz czlowieku wiedziec ze Hamas nigdy nie uzna PANSTWA ISRAEL Podczas wielu wizyt w tym kraju stwierdzilem ( i to nie tylko ja ) ze trudno o drugie takie panstwo na swiecie ktore by tak milowalo POKOJ. Uznac Palestyne i nie miec gwarancji - dlaczego Polska nadal podejrzewa Rosje o knucie przeciwko Polsce -dlaczego Polska nie moze poprostu bezgranicznie zaufac. A tak naprawde sadze ze tak dlugo jak dlugo slowo ZYD bedzie slowem majacym w Polsce znaczenie obrazliwe tak dlugo POLAK nie ma prawa sie o Nas wypowiadac. Zyjac w kraju gdzie tylko jedynym zmartwieniem jest posiadanie pieniedzy i wladzy nie jest sie w stanie pojac problemow innych nacji. A wojny tej nie przegramy bo Pan jest z NAMI SHALOM :-)
 • 2014-07-22 18:03 | Tuwim

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Nic dodac nic ujac - tak wyglada nasz cudowny "wolny" swiat gdzie nie ma miejsca dla B..A Ale jesli juz tak bardzo wzruszasz sie pragnieniem wolnosci u palestynczykow do czy aby jestes sie w stanie wzruszyc dola Ukraincow ktorzy rownierz pragneli wolnosci ale niestety spotkali sie z dobrymi Polakami ktorzy uznali ze ma byc inaczej. Zobaczymy kiedy faszysci Ukrainy upomna sie o swoje co powiesz wtedy. A teraz tak odrobina prawdy TA ziemia to ziemia ISRAELA to kraina ktora dostali na zawsze od B..A a zyc tam moze z Israelitami karzdy czlowiek i innej wiary ale na zasadach ktore nie sa sprzeczne z nauka Tory. A TEN ISLAM ktory do tej pory poznalismy zyc tam nie ma prawa. Kiedy KROL Salomon wybudowal SWIATYNIE przepowiedzial ze pod jej murami beda sie modlic ludzie innych wiar ale kiedy podstawa ich wiary bedze TEN JEDEN B.G TAM beda wszyscy wysluchani.
  A jesli chdzi o Getto i Powstanie Warszawskie dowiedz sie jaka role tam odegrali zolnierze SS z Bosni Twoi kochajacy wolnosc Muzulmanie.
  13. Waffen-Gebirgs-Division der SS „Handschar“ acha miano z nimi problemy bo byli analfabetami to im dolorzyli Chorwatow SHALOM
 • 2014-07-22 18:23 | Fenrir

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Tuwim się w grobie przewraca...
  Bądź przyjacielu łaskaw nie przyjmować tak górnolotnych imion, gdy nie tylko intelektu Ci nie staje, ale nawet pisać dobrze nie potrafisz. Zlituj się nad nami i literaturą...
 • 2014-07-22 18:42 | Czesław55

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @ Ekonom, "myślicielu", trafiłeś kulą w sedno płota. Anielewicz nie mógł, tumanie, zasłaniać się cywilami w walkach w gethcie, gdyż ci CYWILE już dawno przed powstaniem skończyli w Treblince i innych niemieckich SPA

  Jednak żeś prawdziwy, polski TUMAN. Tak trzymaj tumanie, a będzie się z kogo pośmiać.
 • 2014-07-22 19:13 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Tuwim
  A mnie Pan Bóg wysłał właśnie majla w którym wyraźnie twierdzi, że nigdy nie miał on nic wspólnego z tzw. Izraelem, ze nigdy nie obiecywał, a tym bardziej nie dawał czegokolwiek Żydom (czy tez, jak kto woli, Hebrajczykom). Tak więc Żydzi mają takie same prawo do Palestyny jak np. Chińczycy czy też inni Mongołowie albo Masaje.
  Szalom!
 • 2014-07-22 21:39 | tomasz

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  co za glupoty opowiadasz, mieszkalem w Palestynie do poprzedniego miesiaca.. Takze w Izraelu... Widzialem na wlasne oczy wiele wydarzen ktore opisywane byly potem w gazetach... Te glupoty co pleciesz per favore ale lepiej zatrzymaj dla siebie.. Izrael swiety nie jest, ale o mordowaniu cywilow... Mozemy mowic glownie z drugiej strony... Ja kilka razy otarlem sie o smierc tylko za twarz a ile problemow... Zobacz co muzulmanie tworza na calym bliskim wschodzie... Co Izrael to stworzyl.. Zatrzymaj te glupoty dla siebie... Nie chce byc wulgarny ale zeby komentowac trzeba wiedziec!!! A wiec chcesz wiedziec spraw sobie wycieczke na Bliski Wschod i pogadamy..
 • 2014-07-22 22:59 | mixxer

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Jakby "Terroryści" byli bardziej mężni i nie chowali się za cywilami nie byłoby strat w cywilach."

  Czy to tekst (patrz powyzej) pasujacy, np. do Powstania Warszawskiego?
 • 2014-07-22 23:03 | Eau de Cologne

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  O ile mi wiadomo to Palestyna nie chce uznać państwa Izrael, które ma takie samo prawo do tych ziem, bo żyli tutaj jako pierwsi, ale zostali wygnani.
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Powolywanie sie na historie danych ziem to pospolita bzdura! Przykladowo - ponad tysiac lat temu plemiona slowianskie zyly w poblizu Berlina.
  Moze Polska powinna wiec teraz zaczac powolywac sie na 'historyczne" prawo do tych ziem???

  p.S. I kiedy nastapi zwrot ziem, na ktorych zyli kiedys Indianie?
 • 2014-07-22 23:05 | jer11

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "A wojny tej nie przegramy bo Pan jest z NAMI SHALOM :-) "

  Zaslaniasz sie teraz Bogiem szmaciany Hasbarczyku ?
 • 2014-07-22 23:09 | Eau de Cologne

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Od momentu wycofania się z Gazy syjonistyczny reżym kontroluje bez przerwy jej granice lądowe, morskie i powietrzne i zaopatrzenie w energię (oczywiście nie za darmo). W odpowiedzi na zwycięzstwo wyborcze Hamasu w 2006 r. ustanowił całkowitą i dławiąca blokadę enklawy, proszę więc nie bzdecić propagandowo o "wolnej od Izraelczyków Gazie", która w rzeczywistości jest niedaleko od sytuacji Warszawskiego Getta.
  Syjonistyczny reżym pozwala Palestyńczykom poddać się w 100% kolonizatorom i okupantom i
  - wynieść się;
  lub
  - zdechnąć.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Pewnie zaraz posypia sie wpisy polsko-jezycznej Hasbary negujace powyzsze fakty !
 • 2014-07-22 23:16 | jer11

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Oczywiscie nikt nie chce smierci kobiet i dzieci - z wyjatkiem muzulmanow, dla ktorych kobiety to podludzie i praw zadnych nie maja."

  Zbyt daleko posuniete i mocno uproszczone stwierdzenie! Kraje muzulmanskie roznia
  sie i to bardzo mocno (prosze np. porownac Arabie Saudyjska z Indonezja, czy Malezja)...

  P.S. W jaki sposob traktuja kobiety ortodoksyjni Zydzi... moze jakies przyklady?
 • 2014-07-22 23:21 | bl-ue

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Jest państwem nowoczesnym, z rozwiniętą gospodarką, prowadzącym zaawansowane badania naukowe.
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Nawet bron atomowa zbudowali zupelnie sami, bez zadnej zewnetrznej pomocy -:))

  P.S. Ile miliardow dolarow rocznie doplacaja podatnicy amerykanscy (USA)
  do tej izraelskiej "nowoczesnosci"?
 • 2014-07-22 23:25 | jer11

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  "Jedni i drudzy otrzymali od społeczności międzynarodowej/ONZ/ możliwość utworzenia państw,z czego Żydzi skorzystali a Palestyńczycy nie skorzystali."

  Dlaczego pan klamie, panie "zet"???
 • 2014-07-23 00:30 | Saurom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Lepsze tanie arabskie piwo niż wspomaganie zbrodniarzy wojennych
 • 2014-07-23 01:59 | Herstoryk

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Kończą nalotami dywanowymi, co zaczęli blokadą, laniem ołowiu, itp.: http://monde-diplomatique.pl/index.php?id=2_3
  Mimo to Getto walczy!
 • 2014-07-23 06:37 | Andrzej

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @tuciu - Turcja demokratyczna? Wolne żarty. To kraj, gdzie wymordowano blisko 2 miliony Ormian i setki tysięcy Kurdów i Greków, gdzie torturuje się więźniów politycznych i stosuje czystki etniczne. Chyba, że znajomość Turcji ogranicza się do ośrodków wczasowych nad morzem
 • 2014-07-23 08:26 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat


  Czesław55
  1. Nie obrażaj mnie, nazywając mnie "polskim tumanem", jako iż to jest typowy rasizm.
  2. Słyszałeś coś o "licentia poetica"?
  3. Poza tym, to w Warszawskim Ghetcie wciąż byli cywile, kiedy wybuchło tam powstanie, na którego czele stał zresztą komunista Anielewicz.
  Szalom!

 • 2014-07-23 08:27 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @ hematemesis
  Masz 100% rację!
  Szalom!
 • 2014-07-23 09:34 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Izrael blokował i nadal blokuje Gazę, ale to nie oznacza bynajmniej, że atakowanie terytorium Izraela prymitywnymi rakietami, lub porywanie i mordowanie izraelskich nastolatków poprawi w jakikolwiek sposób tą sytuację. Czy wspomniałem już, że moralnie jest również nie do obrony? Chyba nie, więc może teraz wspomnę.
  Sytuacja samych Palestyńczyków zmieni się tak że setki osób zginą w wyniku akcji militarnej, strategiczne położenie się nie zmieni, psychicznie jeszcze trudniej będzie obu stronom usiąść do jakichkolwiek rozmów, wzmocniona zostaną w samym Izraelu partie preferujące brutalne traktowanie Palestyńczyków i popierające politykę konfrontacji. Amerykanie mówią, że jeśli chcesz wyjść z dołka, to zacznij od tego by przestać go pod sobą kopać. Kierownictwu Hamasu bliższa jest niestety wizja raju po "męczeńskiej" śmierci niż takie przyziemne rozwiązania.
 • 2014-07-23 09:41 | tuciu

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  W Izraelu mamy za to doczynienia z kastą ludzi znajdujących się ze względu na swoją narodowość częściowo poza prawem, a częściowo jest traktowana gorzej niż pełnoprawni obywatele. Historyczne czystki etniczne są częścią mitu założycielskiego całego państwa. Więźniów się wyrafinowanie szykanuje, ale na szczęście nie ma podobnie jak w Turcji przyzwolenia państwowego na systemowe tortury.
  Jak widzisz nie kwestionuję w Twojej wypowiedzi statusu demokratycznego Turcji i Izraela, bo obydwa są demokracjami. Co do przestrzegania praw człowieka, muszą niestety obydwa odrobić jeszcze sporo zadań domowych. Pozostaje trzymać kciuki.
 • 2014-07-23 10:01 | Herstoryk

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Właśnie pojawił się filmik, pokazujący jak izraelski snajper zabija bezbronnego człowieka, szukającego w gruzach swej rodziny. Świetnie pokazuje jak Najbardziej Moralna Armia Świata uderza z milimetrową precyzją, by uniknąć ofiar cywilnych: https://au.news.yahoo.com/thewest/world/a/24529127/sniper-kills-man-looking-for-family-in-gaza/
 • 2014-07-23 11:50 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  szkoda za tych Izraelskich żołnierzy.
 • 2014-07-23 12:03 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Fenrir,.............. jak by twoja głupota bolała to byś cały dzień biegała/ biegał i z bólu krzyczała/ krzyczał. Ty przestań głupoty tu pisać. Faszyści i antysemici są wszędzie i ty tez należysz do nich.
 • 2014-07-23 12:19 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  jotesz.....Popieram twoją wypowiedz na 100%.
 • 2014-07-23 12:32 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  500 zabitych ciekawa islamska propaganda, byleś tam ze o tylu piszesz. Co Hamas pisze jest nie prawdą. Poza tym przeczytajcie w końcu muzułmańska biblie koran, to dostaniecie odpowiedz na dużo waszych głupich wpisów tu.
 • 2014-07-23 14:01 | _sens_

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  szkoda to mi chrześcijańskich baranków mieszkajacych w Polsce , którzy tak daja sie zwodzić za nos żydowskiej propagandzie ...
 • 2014-07-23 16:57 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @za Israelem (sic)
  Proszę pisać tę swoją rasistowską pochwałę żydowskiego apartheidu, szowinizmu i militaryzmu na syjonistycznych, a nie na polskich blogach, gdzie propagowanie idei rasistowskich oraz nienawiści pomiędzy narodami jest prawnie zakazane.
  Szalom!
 • 2014-07-23 17:21 | Stanisław Błaszczyna

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Od czasów powstania państwa Izrael było kilka takich momentów, kiedy można było utworzyć państwo palestyńskie. Ale Izrael wybrał inną drogą: przez kilkadziesiąt lat rugował Palestyńczyków z ich ziemi, budował nowe osiedla na coraz to większych obszarach zagrabionej ziemi, stosował politykę apartheidu, niewolenia i dyskryminacji… etc.
  Czy można się dziwić temu, że Palestyńczycy nie mogą się z tym pogodzić?
  I się nie pogodzą.
  Co wobec tego może zrobić Izrael? Utrzymywać status quo w nieskończoność?
  Nie da się. Na przeszkodzie stoją miliony poszkodowanych przez Izrael Palestyńczyków. Musieliby ci ludzie zniknąć.
  Ale przecież to niemożliwe, by wymordować kilka milionów Palestyńczyków (wprawdzie wygnano miliony, ale wszystkich się ni dało wygnać), więc dopóki Izrael będzie stosował wobec nich opresję, to będzie się spotykał z oporem i w końcu może się doigrać. I im większe będzie stosował represje, tym bardziej będzie się uzbrajał po zęby i żył pod presją zagłady. To jest błędne koło.
  Z militarnego punktu widzenia (a obecnie właśnie taka się wydaje być polityka Izraela: istnienie państwa Izrael może być jedynie utrzymane przemocą za pomocą wojska) jedynym rozwiązaniem byłoby zastosowanie “ostatecznego” rozwiązania, czyli biologiczna eksterminacja narodu palestyńskiego. Oczywiście jest to w tej chwili – z różnych względów – niewykonalne.

  Tak więc, wydaje się, że obecnie racją (warunkiem) istnienia Izraela jest militaryzm i opresja wobec innego narodu (to jest potworny chichot historii, zważywszy na tragedię Holocaustu jakiej doświadczyli Żydzi podczas II wojny światowej).
 • 2014-07-23 20:46 | michrich

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  | Stanisław Błaszczyna
  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Od czasów powstania państwa Izrael było kilka takich momentów, kiedy można było utworzyć państwo palestyńskie. Ale Izrael wybrał inną drogą:.
  Arabowie ktorzy namowili Arabw do opuszczenia Palestyny tymczasowo po przegranej w 1948 ROKU WOJNIE MOGLI STWORZYC PANSTWO PALESTYNSKIE B MIELI POD SWOJA KONTROL GAZE I SZACHODNI BRZEG JORDAMU ALE NI WYBRALI INN ADROGE LICZAC NA TO ZE W KONCU WT=YELIMIJA IZRAEL Z MAPY SWIATA. WOLELI TRZYMAC ICH W OBOZACH OBIECUJAC ZE PRZYJDZIE DZIEN KIEDY IZRAEL PRZESTAMOE ISTNIEC.
 • 2014-07-23 21:27 | michrich

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  | Stanisław Błaszczyna
  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Od czasów powstania państwa Izrael było kilka takich momentów, kiedy można było utworzyć państwo palestyńskie. Ale Izrael wybrał inną drogą
  ***
  Arabowie majacy pod swoja kontrola do 1967 roku zachondi brzeg Jordanu i Gaze nie chcieli utworzyc Panstwa palestynskiego. Dlaczego? Bo woleli Arabom obiecac ze zlikwiduja Izrael.
 • 2014-07-23 22:31 | Tuwim

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  A nawet jak 100 Miliardow roczne to i tak za malo. Boisz sie braciszku no masz sie czego bac jak tak dalej pujdzie to juz za lat pare bedziesz posuwany przes sasiada Islamiste - i to pamietaj ze ze oni nie uzywaja gumek. No bo wiesz Alla i tak dalej.... Ale nie jest tak zle kiedy zdasz sobie sprawe ze psa by nie przelecial ale ciebie wezmie.
 • 2014-07-24 01:16 | michrich

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  UNITED NATIONS - UN Secretary-General Ban Ki-moon expressed alarm on Wednesday that 20 rockets found hidden in a United Nations school in the Gaza Strip had gone missing
  ***
  Dzieci pomagaja ukrywac rakiety przeznaczone do wystrzenia w Izrael. Poryw patriotyzmu.
 • 2014-07-24 09:41 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @za Israelem
  Rozumiem, że teraz każdy, kto krytykuje zbrodnie wojenne Izraela, to jest już nie antysemita, a tylko zwyczajny faszysta, nawet nie nazista. A to jest spory postęp. Tak trzymać! ;-) Szalom!

 • 2014-07-24 09:56 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Stanisław Błaszczyna
  Masz pełną rację! Koło historii wykonało pełny obrót, a więc dawne ofiary (Żydzi) stały się dziś oprawcami. Rację miał więc Marks (a przed nim Hegel) pisząc o powtarzaniu się wydarzeń historycznych, ale tym razem, to nie jest farsa jak to było we Francji z operetkowym wręcz cesarzem Napoleonem III jako parodią Napoleona I, ale kolejna tragedia, tyle że tym razem głównie Palestyńczyków, a nie, jak poprzednio, Żydów.
  Ale historia uczy nas także, że państwa oparte na ideologii rasistowskiej, jaką jest przecież Syjonizm – oficjalna doktryna polityczna Państwa Izrael, nie trwają długo (III Rzesza, RPA pod władzą białej mniejszości czy też Rodezja za rządów Smitha). Izrael będzie się więc musiał się poddać, kiedy to praktycznie 100% zdolnych do noszenia broni Żydów (a wiec mężczyźni i kobiety w wieku plus minus 14-66 lat) będzie musiała być powołana do wojska oraz policji, a broń jądrowa nic Syjonistom nie pomoże, tak ja nie pomogła ona “białemu” reżymowi w RPA, jako iż nie nadaje się ona do walki z partyzantką, szczególnie zaś miejsko-podmiejską, jak to jest przecież w przypadku Strefy Ghazy oraz większości zamieszkałej Palestyny.
  Szalom!
 • 2014-07-24 10:15 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Tuwim
  1. Nie wycieraj sobie Tuwimem, wielkim polskim poetą żydowskiego pochodzenia, swej nasączonej nienawiścią do Polski i Polaków syjonistycznej gęby!
  2. Obecny prezydent Izraela to znany rasista, a więc nie macie się kim chwalić.
  3. Jakim prawem? Kaduka? Skąd on wziął pieniądze na te kamienice, jak nie z wyzysku (najprawdopodobniej z lichwy), czyli inaczej z kradzieży?
  4. Polska pisownia to szalom. Shalom to pisownia angielska. W oryginale to jest שָׁלוֹם, ale nie wiem, czy Wordpress to wydrukuje, ale znaczy to wszystko “pokój”. Ironia, nieprawdaż?
  5. Jestem ateistą, a więc nie wyznaję żadnego z waszych bliskowschodnich, azjatyckich bożków: ani Jehowy, ani Allacha ani też Jezusa z Maryją.
  Szalom!
  @za Israelem (sic)
  1. Po polsku pisze się “Izrael”.
  2. Ja mam też obywatelstwo Australii, ale to nie czyni ze mnie Aborygena, czyli prawdziwego Australijczyka.
  3. Co to z ciebie za Polak (Polka?), skoro wyrażasz się pogardliwie o Polakach per “polaczki”. Miło by ci było, jak bym was, Żydów, wyzywał od “żydków”?
  4. Możesz popierać, tak samo jak to robi np. USA czy UE, “demokrację” w Arabii Saudyjskiej – twoja sprawa, ale nie daje ci to pozwolenia na obrażanie tych, którzy bronią praw Palestyńczyków, praw łamanych przez syjonistyczny, izraelski reżym od dziesiątków lat.
  5. Wolę Europę, a w Katarze za niewolników to robią głównie Azjaci (Indie, Pakistan, Bangladesz etc.), a nie Europejczycy, którzy zajmują tam przeważnie stanowiska kierownicze. Jak ty mało wiesz o otaczającym cię świecie… :-(
  Szalom!
 • 2014-07-24 10:52 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Ekonom widzę ze jesteś bardzo inteligentnym "człowiekiem " który umie bardzo pięknie innych pouczać .Mój drogi ja żydówką nie jestem . A jestem za IZRAELEM:)))) bo ta cudowni ludzie i piękny kraj, aby to zrozumieć to raczej jesteś za inteligentny. Widocznie wystarcza twoja inteligencja tylko dla terrorystów hamasa.""
 • 2014-07-24 11:24 | Herstoryk

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  “You take my water
  Burn my olive trees
  Destroy my house
  Take my job
  Steal my land
  Imprison my father
  Kill my mother
  Bomb my country
  Starve us all
  Humiliate us all
  But … I am to blame: I shot a rocket back.” (Placard first seen in Gaza, 2012.)

  "Kradniecie moją wodę
  Palicie moje drzewa oliwne
  Burzycie mój dom
  Zabieracie mi pracę
  Kradniecie moją ziemię
  Więzicie mego ojca
  Zabiliście moją matkę
  Bombardujecie mój kraj
  Głodzicie nas
  Poniżacie nas
  Ale to ja jestem winny: strzeliłem w odwecie rakietą"
  Plakat po raz pierwszy widziany w Gazie w 2012 r.

  http://www.globalresearch.ca/israel-international-anger-mounts/5392802

  Na powyższym kończę mój udział w dyskusjach, nic więcej ani lepiej nie można powiedzieć.
 • 2014-07-24 12:50 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @ ekonom Czyli jesteś kaznodzieją nienawiści.
 • 2014-07-24 14:55 | michrich

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Klamstwa pana Bilbo Bagginski
  Wolna strefa wiezienia

  Nazywajac Gaze wolna, negujesz swoj caly argument. Gaza to najwieksze na swiecie wiezienie na najbardziej na swiecie zaludnionym kawalku ziemi.
  a ty kwalku ziemi wolno instalowac rakiety i wystrzeliwac je w Izrael z nadzija zabijania ludnosci cywilnej Izraela.

  Byles? Widziales? Czy tylko przetwarzasz to co Ci przekazuja media? Palestynczycy nie moga poruszac sie swobodnie, nie moga wykorzystywac tych samych autostrad, ich auta sa oznakowane innymi tablicami, zeby latwiej bylo ich rozpoznac - brzmi znajomo? Codziennie sa zatrzymywani po kilka do kilkunastu razy,
  ***
  Nie na terytorium Gazy bo w Gazie NI urzduje jak na razie policja izraelska.
  niektore przejscia zabieraja im z zycia kilka godzin. Nie sa w stanie utrzymac normalnej pracy przez to ani uczeszczac na wyzsze uczelnie.
  Nikt nie zabrania Gazianom zakladac wyzsze uczelni. Wola tracic srodki finansowe na instalowanie wyrzutnierakietoweych
  wycelowanych w Izrael

  Izrael zniszczyl juz prawie 30,000 domow palestynskich i zbudowal na nich swoje
  ***
  W Gazie obecnie nie ma zadnych Izraelczykow ani domow Izraelskich. Sharon w swoim czasie opuscil Gaze i w odpowiedzi na to Hamas zaczal wypuszczac rakiety w Izrael.
 • 2014-07-24 15:27 | michrich

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Herastoryk:
  Od momentu wycofania się z Gazy syjonistyczny reżym kontroluje bez przerwy jej granice lądowe, morskie i powietrzne
  ***
  Azeby utrudnic jak sie tylko da aopatrzenie Hamasu w srodki terroru. To wlasnie karta programowa Hamasu glosi ze celem Hamasu jest zalozenia panstwa islamskiego na terutorium ktore ma wlaczac Izrael
 • 2014-07-24 15:47 | za Israelem

  Ekonom

  zgadłam ze jesteś islamistą który próbuje ukryć się za Polskim pseudonimem, przestań wylewać tą twoją" inteligencje" na naród ISRAELSKI... Jako zwolennik hamaus podpowiedział byś twoim braciom i siostrom zamiast kopać tunele i dziury jak szczury pod całą strefa gazy niech zaczną inwestować te pieniądze i silę roboczą dla twoich rodaków, Ale jako obywatel Australii siedzisz natyranie tu u nas w Polsce zamiast u twoich ziomów w gazie.
 • 2014-07-24 15:53 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Dziwne tylko ze za wszystko jest Izrael winy a hamas to na pewno święta krowa. Rakiety wystrzeliwane i tunele wszystko samo się robi. Przestań bzdury wypisywać a poinformuj się ,
 • 2014-07-24 19:53 | Tuwim

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  No i sie nawysilalem i co z tego mam jak zwykle duze NIC. Jestem przekonany ze wielu ludzi zaglada tutaj i dziwi sie ze jest az tylu ludzi ktorzy sadza ze mozna sie poprostu uczuciowo wypowiedziec i w dodatku nie zdradzic swoich przekonan jak i wiary. KOCHANI jesli sadzicie ze na lamach tej strony mozecie to wszystko czynic musze WAS niestety rozczarowac. I tutaj tak dlugo jaj glugo popierasz strone arabska - jestes mile widziany. Tak dlugo jak popierasz strone polskiego nacjonalizmu i bedziesz czapkowal jakims polsko/arabskim mieszancom tak dlugo bedziesz tutaj mile widziany. Strojcie sie nadal w te wasze kolorowe piorka i powtarzajcie mantre ze
  "Niech na całym świecie wojna, ..."
  ... byle polska wieś zaciszna,
  byle polska wieś spokojna."
  Juz nie tylko raz obudziliscie sie PANOWIE POLACY z reka w nocniku tak wiec dlaczego i tym razem ma byc inaczej. Tak dlugo jak jestes tutaj poprawnie myslacym czlonkiem bezmzuzgowia europejskiego tak glugo pozostana Twoje pisemne przemyslenia na tej stronie ale gdy sadzisz ze mozesz tutaj pisac prawde - TO SIE MYLISZ A jesli sie nie ukrywasz i z DUMA mowisz jestem ZYDEM to juz tutaj jak i w calej Polsce nie masz nic do szukania. Ta wiecznie opiewana polska tolerancja umarla wraz z Kazimierzem Wielkim. CZYLI podsumowujac nie ma tu sesu nic pisac bo jako ZYD masz tu tyle samo do powiedzenia ile mieli TWOI BRACIA I SIOSTRY na Gestapo. WSTYD WSTYD WSTYD ""
 • 2014-07-25 10:37 | Bryda33

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Tylko, że patrząc na historię obu tych krajów to Izrael pierwszy zasiedlał te ziemie i to oni mają do niej prawo przynajmniej takie samo jak Palestyńczycy także o żadnej okupacji tutaj nie ma mowy ;]
  ...
  http://www.tantumverde.pl/
 • 2014-07-25 13:43 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @za Israelem
  1 Źle zgadłaś.
  2. Poza tym, to polsku piszemy Izrael, izraelski etc., a nie Israel czy też israelski.
  3. Żydzi, zamknięci przez Nazistów w ghettach, np. w Warszawie, też musieli kopać tunele i dziury jak szczury, aby przemycać do ghetta zywność niezbedna do przeżycia oraz broń do walki z okupantem.
  4. Kim są te ziomy siedzące w gazie?
  Szalom!
 • 2014-07-25 14:03 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @"Tuwim"
  1. Nie raz zwracałem ci uwagę, że nie wypada podszywać się pod wielkiego poetę polskiego, mając tak rasistowskie poglądy, jak ty.
  2. Świat nie zazna pokoju, dopóki Izraelem będą rządzić syjoniści.
  3. Odróżnij także antysemityzm, czyli odmianę rasizmu, od syjonizmu, nieco innej odmiany rasizmu.
  Szalom!
 • 2014-07-25 14:07 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat


  @ryda33A
  A jakie masz dowody, poza Torą, będąca przecież tylko legendą, na to, ze to Żydzi pierwsi zasiedlili Palestynę oraz na to, że współcześni Żydzi są potomkami tych Żydów, którzy w zamierzchłych czasach zasiedlili Palestynę? Słyszałeś może coś o Chazarach?
  Szalom!

 • 2014-07-25 22:06 | za Israelem

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Ekonom
  Poza tym nie "to polsku" pszemy ghetto po polsku pisze sie getto.
 • 2014-07-25 22:28 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @za Israelem
  Niech ci będzie, że getto, co nie zmienia jednak faktu, że rząd Izraela zamknął miliony Palestyńczyków w owych gettach, tyle że nie dla Żydów, a dla Arabów. Ale sama idea dyskryminacji na tle rasy (dokładniej narodowości) została przecież ta sama, co za Hitlera!
  Szalom!
 • 2014-07-26 15:46 | Momentus

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Tak czytając ten temat przychodzi mi tylko jedno na myśl "No religion = no war"

  Ta wojna zwyczajnie nie miała by sensu, ale jednak jest napędzana ślepą ideologią, wyniszczając Palestyńczyków.
  ---
  syneko.pl
 • 2014-07-27 07:59 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @o_Onufry
  1. Jakim cudem twój wpis, zawierający tak jawnie rasistowskie treści, znalazł się na tym forum?
  2. Równie dobrze można przecież napisać, że starożytni Hebrajczycy to była dzicz plemienna, która nigdy nie miała swojej świeckiej państwowości, że tułali się po tak zwanej Ziemi Świetnej (p. np. nowela „Prawo” Tomasza Manna) a syjonistyczna zaraza wykorzystuje ich do wojny przeciwko reszcie świata.
  3. Jakie masz dowody, poza Torą, że to właśnie żydowski bożek Jahwe (JHWH) przyobiecał ten teren, czyli Palestynę, Żydom i Mojżeszowi, a nie że to np. arabski bożek Allach przyobiecał ten teren Arabom albo że to np. Królowa Polski, czyli Maryja, Zawsze Dziewica, obiecała cały ten obszar Polakom-Katolikom?
  4. Świat nie może i nie powinien tolerować terrorystycznych izraelskich ataków na teren Gazy, szczególnie że Żydzi (wł. Syjoniści) są dobrze zorganizowani a ginie ich stosunkowo mało.
  5. Syjoniści, którzy dziś rządzą Izraelem, to jest więc nic innego, jak tylko zwyczajna banda terrorystów, atakująca z premedytacją miejsca skupisk ludności cywilnej (szkoły, szpitale i urzędy publiczne) i stąd przy bombardowaniu takich celów ponoszone są ofiary głównie wśród niewinnej ludności cywilnej. A przecież podobno izraelski Mosad to jeden z lepszych wywiadów świata! Nie mają Żydzi (dokł. Syjoniści) świadomości tego faktu, że są oni dziś wszyscy odpowiedzialni za zbrodnie wojenne Izraela?
  Szalom!
 • 2014-07-27 18:41 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Pseudo-Tuwim.
  1. Już nie raz tłumaczyłem ci wielką niestosowność powoływania się przez takiego rasistę i polakożercę jakim jesteś przecież ty, na Juliana Tuwima.
  2. Daj sobie raz na zawsze spokój tymi chamskimi atakami ad personam. To, że ty dmuchasz, z braku kobiet, które by cię chciały, te plastykowe lale to nie znaczy przecież, że ja mam je dmuchać. ;-)
  3. I nie rób sobie głupich żartów z palestyńskiego holocaustu, zgotowanego Palestyńczykom przez twych syjonistycznych przyjaciół z Izraela.
  4. Odbudowa Gazy nie jest możliwa, dopóki w Izraelu u władzy są syjoniści. Oni są bowiem zdeterminowani, aby Gazę wciąż burzyć, w imię swojego, fałszywego zresztą, boga Jahweh.
  5. Pewnie masz nadzieję, że został bym aresztowany przez waszą żydowska tajną policję na lotnisku w Tel Aviv, jak by nie było lotniska znajdującego się na ziemi skradzionej Palestyńczykom. Ale próżne są te twoje nadzieje, gdyż ja się nie wybieram do państw, w których rządzą zbrodniarze wojenni, a więc nie ma szansy, abym zjawił się w Izraelu dotąd, dopóki rządzą tam syjoniści.
  6. Ten nowy, mlekiem i miodem płynący Izrael, Izrael pozbawiony rasizmu, dyskryminacji rasowej, apartheidu etc. może powstać tylko wtedy, jeśli Świat ogłosi pełne embargo na obecny, rasistowski oraz militarystyczny Izrael, a szczególnie przestanie dostarczać broń oraz amunicję izraelskim przestępcom wojennym, czyli inaczej siłom zbrojnym oraz policjom obecnego, rasistowskiego państwa Izrael. Zapewniam cię, że w dłuższym okresie czasu skorzystają na tym embargu głównie Żydzi, którzy przecież od ponad pół wieku siedzą w Izraelu na bagnetach. Przecież wiadomo, że na bagnetach nie da się długo siedzieć, o czym przekonały się np. białe reżymy w RPA oraz Rodezji Południowej.
  7. I na koniec ad waluta – Austriacy, Belgowie, Hiszpanie, Holendrzy, Niemcy, Włosi oraz sporo więcej narodów nie ma dziś swojej własnej waluty. I co z tego? Żyje się im lepiej niż Izraelczykom z ich własnymi szeklami… ;-)
  Szalom!
 • 2014-07-27 20:56 | Tuwim

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Ekonom@

  BOLALO - TO DOBRZE BO MIALO.
  Dziwi mnie tylko ze w tym calym smutnym blogu tacy wlasnie jak ty rasisci maja zawsze troche do powiedzenia i ich wypociny umyslowe pozostaja jako swiadome wypowiedzi polskiej opini publicznej a ja sam juz od pewnego czasu podejrzewam ze pod psedonimem Ekonom ukrywa sie jakis faszysta i sadze ze jego twarz jest sniada. Wylewaj dalej swoje brudy na Zion i tak sie tego nie bedziemy bac bo juz jak sam przyznales to ty juz boisz sie samej mysli aby tam przyjechac.

  Dziwi mnie tylko ze ze zawsze inne niz pro islamskie opinie sa usuwane i wlasnie dlatego sam ten fakt dyskredytuje ten blog. Zawsze masz szanse aby sie wykazac - pakowac manele i do Gazy albo do Iraku ale do tego trzeba mniec cosik takowego co kura znosi.
  Tuwimem pozostane bo i nie tobie tutaj decyzja przypisana;
  " Stoi na stacji lokomotywa........" ale nie dla ciebie RASISTO ISLAMSKI
  Pozdrawiam Julek
 • 2014-07-28 09:29 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Fałszwy Tuwim
  1. Nie, nie bolało, gdyż twe ataki na Polskę i Polaków są po prostu wręcz śmieszne. To tak, jakby Niemcy zaczęli narzekać, że byli oni w okupowanej przez Nazistów Polsce obiektami ataków polskich partyzantów.
  2. Rasistą na tym blogu to jesteś właśnie ty, jako iż syjonizm jest przecież, klasyczną wręcz, odmianą rasizmu, chorą ideologią głoszącą wyższość tzw. narodu wybranego, czyli żydowskiego, nad innymi narodami.
  3. Muszę cię zmartwić, ale jest bladą twarzą. Natomiast prawowici właściciele Palestyny mają twarze na ogół śniade, po tysiącach lat mieszkania w gorącym, słonecznym klimacie Bliskiego Wchodu.
  4. Nie boję się przyjechać do Palestyny, a tylko unikam kontaktu z rasistowskimi służbami mundurowymi Izraela tak samo, jak mieszkańcy państw okupowanych przez III Rzeszę unikali kontaktów z funkcjonariuszami SS, SD czy też Gestapo.
  5. Z tego blogu usuwane są tylko rasistowskie, syjonistyczne opinie, takie jak twoje, czyli wzywające do eksterminacji Palestyńczyków, którzy, jakby to nie było, są przecież w 100% semitami.
  6. Nie życzę więc sobie, aby rasista-syjonista, nienawidzący także Arabów, a więc antysemita, wyzywał mnie tu od rasistów, i to mnie, zagorzałego wręcz filosemitę, obrońcę praw semickich przecież Palestyńczyków!
  Szalom!
 • 2014-07-30 07:36 | Ekonom

  @Miłośnicy Izraela – co wy na to?

  Strefa Gazy: 20 Palestyńczyków zginęło w izraelskim ataku na szkołę ONZ (WB, PAP, 30.07.2014 06:54)
  20 Palestyńczyków zginęło, a ponad 50 zostało rannych dziś rano w wyniku izraelskiego ostrzału szkoły ONZ w północnej części Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie służby ratownicze.
  Rzecznik służb ratowniczych powiedział, że izraelska armia ostrzelała w mieście Dżabalija jedną ze szkół oenzetowskiej agencji pomocy uchodźcom UNRWA, gdzie schronili się Plaestyńczycy. Szkoła zamieniona w obóz dla uchodźców została ostrzelana o 5.30 lokalnego czasu.
  Władze ONZ potwierdziły, że atak miał miejsce. Pocisk miał uderzyć w łazienkę i dwie sale lekcyjne w szkole. Podano jednak, że zginęło między 13 a 15 osób.
  Od 8 lipca, kiedy Izrael rozpoczął operację wojskową przeciwko radykalnemu Hamasowi w Strefie Gazy, zginęło ponad 1260 osób, a ponad 7 tysięcy zostało rannych. Izrael stracił 53 żołnierzy. W wyniku ostrzału rakietowego, prowadzonego przez Hamas, zginęło także trzech cywilów.
  Szalom!
 • 2014-07-30 13:14 | wiatraczek.nl

  Czy również Europa stanie w obliczu konfliktów etnicznych i religijnych?

  Niestety, jest szansa że konflikt poszerzy się na europejskie kraje zamieszkałe przez różne grupy etniczne i religijne jak na przykład Holandia:
  http://wiatraczek.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=719:rotterdam-stoi-w-obliczu-konfliktow&catid=49:flesz
 • 2014-07-31 21:39 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  Biały Dom ostro o ataku Izraela na palestyńskich cywilów w szkole ONZ: To nie do zaakceptowania
  mw, pap 31.07.2014 , aktualizacja: 31.07.2014 21:14
  Biały Dom stwierdził, że zbombardowanie przez Izrael oenzetowskiego budynku w Strefie Gazy, gdzie chronili się cywile, jest "absolutnie nie do zaakceptowania i nie do obrony".
  To, jak zauważa BBC, najostrzejsze słowa krytyki skierowane przez USA w stroną Izraela podczas jego ofensywy na Strefę Gazy.
  Cały tekst:
  http://wyborcza.pl/1,75477,16410285,Bialy_Dom_ostro_o_ataku_Izraela_na_palestynskich_cywilow.html#ixzz394m0qLpt
 • 2014-07-31 23:16 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  @Autor artykułu
  1. Nie moja to wina, żeś Acan nawiedzonym, syjonistycznym zwolennikiem rasizmu i apartheidu. Świadczy o tym bowiem twoje poparcie dla zbrodni syjonistycznego reżymu, rządzącego państwem Izrael.
  2. Dla mnie zaś każda zorganizowana religia to jest zwyczajne oszustwo, a więc różnica pomiędzy Chrześcijaństwem a Islamem jest dla mnie taka sama jak pomiędzy włamywaczem a kieszonkowcem – jeden i drugi to jest przecież tak samo złodziejem.
  3. Problemem numer jeden Izraela byli oraz dalej są jego przywódcy, którzy, co do jednego, są syjonistami a więc rasistami, a różnica między nimi jest tylko taka, że jedni są takimi rasistami jak Mussolini (poprzedni prezydent Izraela), a jeszcze inni takimi jak Hitler (obecny premier Izraela). Niestety, ale elity rządzące Izraelem od roku 1948, a wiec od jego powstania, to są, praktycznie w 100%, nawiedzeni na tle religijnym psychopaci. Nawet prezydent USA zmuszony został ostatnio do krytyki ich najnowszych posunięć:
  Biały Dom ostro o ataku Izraela na palestyńskich cywilów w szkole ONZ: To nie do zaakceptowania
  mw, pap 31.07.2014 , aktualizacja: 31.07.2014 21:14
  Biały Dom stwierdził, że zbombardowanie przez Izrael oenzetowskiego budynku w Strefie Gazy, gdzie chronili się cywile, jest "absolutnie nie do zaakceptowania i nie do obrony".
  To, jak zauważa BBC, najostrzejsze słowa krytyki skierowane przez USA w stroną Izraela podczas jego ofensywy na Strefę Gazy.
  http://wyborcza.pl/1,75477,16410285,Bialy_Dom_ostro_o_ataku_Izraela_na_palestynskich_cywilow.html#ixzz394m0qLpt
  4. Znam ten rodzaj argumentacji – nie jestem rasistą (albo antysemitą), jako iż mam znajomego Murzyna (albo Żyda).
  5. Ocena obecnej, kolejnej zresztą, agresji Izraela na Gazę jest prosta jak budowa cepa, gdyż po jednej stronie mamy praktycznie bezbronnych rodowitych (native) mieszkańców Gazy, czyli Palestyńczyków, a po drugiej mamy uzbrojonych po zęby przez tzw. Zachód syjonistycznych najeźdźców, którzy uważają, że Bóg (dokładnie Jehowa czyli JHWH) dal im na własność całą Palestynę włącznie z prawem dokonywania czystek etnicznych, czyli eksterminacji innych narodów ową Palestynę zamieszkujących.
  6. Tylko po stronie agresora, czyli izraelskiej, są mocno umocowane, popierane przez USA, siły mające interes w podtrzymywaniu wiecznego zbrojnego konfliktu w Palestynie. Pisząc, że Palestyńczycy mają interes w podtrzymywaniu tego konfliktu piszesz taką samą bzdurę jak ktoś, kto twierdził podczas II Wojny Światowej, ze Polacy mieli interes w podtrzymywaniu konfliktu z nazistowskim okupantem.
  Szalom!

 • 2014-08-01 08:04 | Ekonom

  Re:Izrael wdarł się do Strefy Gazy. Najkrwawsza wojna od lat

  pawel_zet, @s.fug
  Pokojowe rozwiązanie konfliktu nie jest obecnie możliwe, niestety. Poparcie USA i Europy Zachodniej dla bandyckiego państwa Izrael powoduje, że nie da się na serio rozmawiać o demokratyzacji Izraela, wprowadzeniu prawa do powrotu przez Palestyńczyków czy zwrocie zagrabionych ziem czy choćby wypłacie odszkodowań. A są to kwestie kluczowe.
  Niestety, tylko bezwzględna międzynarodowa izolacja Izraela mogłaby załamać syjonistów.
  pawel_zet, @tenare
  Na czele tej hałastry stoi syjonistyczny rząd, ale możliwe, że jego by nie było, gdyby nie syjonistyczne społeczeństwo. To, czego potrzeba w Izraelu, to międzynarodowa okupacja z programem desyjonizacji. Tak jak w Niemczech po II WŚ wprowadzono denazyfikację.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16410634,Jest_porozumienie__Izrael_i_Hamas_zgadzaja_sie_na.html?lokale=warszawa#BoxWiadTxt
  Szalom!