Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

(20)
Negocjacje trwały dość długo, ale efekt jest znaczący – Unia Europejska objęła Rosję sankcjami gospodarczymi. Rosyjska gospodarka na pewno je odczuje.
 • 2014-07-26 07:37 | znafca in spe

  Unia zaciska pętlę wokół Putina

  Amerykanie jak na razie nie ponosza praktycznie zadnych kosztow, gdyz ich handel z Rosja jest na znikomym poziomie w porownaniu z krajami UE.
 • 2014-07-26 23:06 | Byniek

  Czekaj tatka latka.

  Gospodarka, głupcze !
 • 2014-07-27 03:29 | axiom1

  Sankcje sa bezprawiem. Fo forma wypowiedzenia wonjy.

  Europa to kontynent okupowany, nie pasiada wlasnej tozsamosci. Europejscy politycy sa marionetkami Washingtonu i na zlecenie Waszingtonu dzialaja na szkode Europy i europejczykow. USA wykorzystuje swych europejskich kundli w swych rozgrywkach z Rosja. Celem jest spowodowanie jeszcze jednej wyniszczajacej wojny w Europie. Tak jak w 1939 i w 1999.

  Dla tych co nie wiedza w kraju historykow, to USA odpowiedzialne sa za wywolanie IIWS. USA zainwestowaly w nazistwska ideologie i nazistowski przemysl zbrojeniowy i wspomagaly III Rzesze az do grudnia 1941 !!!

  Podobnie jest teraz. USA zainwestowaly w baderowskich nazistow i przy biernej postawie europejskich kundli doprowadzily do zamachu stanu. A teraz Rosja ma sie nie wtracac !

  Postawa Uni jest swinstwem wobec eurpejczykow i Europy. Unijni politycy to stado blaznow odurzone choroba nienawisci na tle narodowosciowym, rusofobia. Rusofobia zastapila anysemityzm.

  Jest oczywiste ze Rosja nie podda 15 mln rosjan mieszkajacych na wschodzie Ukrainy pod banderowka-faszystowska dyktature.

  Tylko zrozumienie tego faktu przez unijnych blaznow moze doprowadzic do pokojowego rozwiazania.

  I co za hipokryzja ze strony Uni. Gdy (niedawno) garstka francuzow czula sie zagrozona w Chadzie i w Mali Francja wyslala wojsko nikogo sie nie pytajac o zgode. A Rosja ma nie pomagac rosjanom na Ukrainie. Rzygac sie chce.

  Po bandyckiej napsci na Irak o sankcjanch nie bylo mowy w Europie.
 • 2014-07-27 14:00 | Wojciech

  Re:Rosną szanse na danie po nosie jankesom

  Jadowita wściekłość propagandy wolnego świata wobec Putina, który przeciwstawił się agresji US/NATO. Putin bohater Rosjan i wielki człowiek świata.
 • 2014-07-27 14:34 | Saurom

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Pewnie to się skończy tak samo jak z tym kontraktem na dostawy gazu do Chin, który jak to się cieszyli połytruki nie został podpisany a gdy okazało się, że jednak został podpisany pojawił się pełen wściekłości artykuł.
 • 2014-07-27 18:49 | Ekonom

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji?

  Tyle, że na tych sankcjach to straci głównie Unia, a więc także i Polska. Czy aby na pewno tego chcą nasze obecne władze, nawołując do tych sankcji, które przecież bardziej uderzą w Polaków niż w Putina?
  Szalom!
 • 2014-07-27 21:57 | stefan57

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Jedną rękę w nocniku już mamy, rośnie szansa na obie.
 • 2014-07-28 09:29 | natca

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  who cares ? napewno nie rosjanie. dlaczego mieliby ? polska dla nich to miejsce pomiedzy ukraina a niemcami , ktore wyswobodzili z pod nazistowskiej okupacji a teraz dostaja w zamian niewdziecznosc.
  juz nie mowiac , ze nie powinnismy wychodzic przed szereg. co sie stanie gdy za jakis czas ukraina i rosja beda dobrymi sasiadami ? co sie stanie gdy rosja bedzie miala wieksza wspolprace z chinami , a wiemy ze chinczycy sa wlascicielami usa ?
  gdzie sa politycy ktorzy wytlumacza nam nasze prawdziwe polozenie w swiecie ?
  czy zawsze musimy byc zaslepieni przez nasz egocentryzm , wynikajacy ze slabej edukacji i polozenia tego kurwidolka ?
  dlatego , wydaje mi sie , ze powinnismy , jak zawsze , eksportowac nasza kullture na wschod, bezwzgledu na wszystko, oraz kazdym kosztem.
 • 2014-07-28 10:01 | janadam48

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Gdzie w tym wszystkim jest Ukraina. Czy za wszystko co dzieje się na Ukrainie odpowiada Putin, przecież tam jest legalny prezydent i rząd! Czy oni nie powinni dążyć do pokojowego rozwiązania problemu? Dlaczego za sankcje nałożone na Rosję będą odpowiadać zwykli zjadacze chleba z Unii bo przecież rząd się sam wyżywi. Sankcje powinny objąć też Ukrainę. Tolerowanie walk bratobójczych jest zbrodnią. No ale w imię dobrych sojuszniczych stosunków zaraz polecimy robić,, łaskę " amerykańskim przyjaciołom.
 • 2014-07-29 09:45 | Adam 2222

  MH 17 zestrzelono używając 30 mm karabinów zainstalowanych na SU 25. Tak stwierdził, na podstawie zdjęć kokpitu, niemiecki lotniczy ekspert i pilot Peter Haisenko. Teraz nie ma co się dziwić, ze banderowcy nie chcą tam nikogo dopuścić


  http://www.anderweltonline.com/wissenschaft-und-technik/luftfahrt-2014/schockierende-analyse-zum-abschuss-der-malaysian-mh-017/
 • 2014-07-29 20:36 | tuciu

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Sądząc po reakcji forumowych fanów Władymira Władymirowicza wprowadzone sankcje są w końcu bolesne. Można mieć tylko nadzieję, że powstrzymają Rosję przed eskalacją konfliktu. Jeśli nie, UE zrobiła to co dało się zrobić bez uciekania się do opcji militarnych. Jest to jasny sygnał, że zajęcie wschodniej lub może i południowej Ukrainy przez wojska Rosyjskie pociągnie za sobą wymierne koszty ekonomiczne, a nie tylko wizerunkowe i że będzie to trwałą przeszkodą w kontaktach Rosji z krajami UE. Teraz rosyjskie kierownictwo może wybierać, czy woli pokojową i przyjazną koegzystencję z Europą czy też preferuje rolę młodszego brata Chin.
 • 2014-07-29 21:32 | pit

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Z tego co wiem to rakieta BUK posiada głowicę wypełnioną kulkami, coś jak naboje do śrutówek tyle że większe.
  Widać ruska propaganda daje do pieca ostro.
 • 2014-07-29 23:21 | Jan-Janusz

  Re:Rosną szanse na gospodarczy upadek Europy i Wolnego Świata.

  Globalni właściciele świata , banksterzy,ciężko świrują. Moja biedna Ukraina popełnia drugi raz błąd w ciągu jednego stulecia.
  Najpierw szukała niepodległości obok Hitlera , a teraz nacjonaliści kolejny raz są manipulowani , ale dla odmiany przez
  oligarchów-syjonistów. Jaki interes mają nacjonaliści w tym związku , trudno dociec.
  Oligarchowie wystawią ich do wiatru, sprzedadzą i skolonizują, Jako przyklad należy patrzeć na Polskę, w której już nic nie zostało własne z wyjątkiem długu.
  Wojna domowa w Europie za zgodą pożytecznych idiotów to eldorado dla cwaniaków i hochsztaplerów.
  Trzeba najpierw zbudować prawny i administracyjny porządek , a potem szukać drogi do suwerenności.
  Każda inna droga to kolonializm dla tubylczej hołoty za zgodą tubylczych wasali, kolaborujacych z ekonomicznym okupantem.
 • 2014-07-29 23:31 | Maciej

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Rosjanie nie tylko opanowali wschód Ukrainy, ale również ten wątek na forum. Śmiesznie się czyta kilka postów pod rząd z jednej "fabryki" :)
 • 2014-07-30 01:06 | Wojciech K.B.

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  @ Maciej
  Ty nie szukaj śmiesznych postów z jednej "fabryki" , bo takie są codziennością polskiej telewizji , ale napisz coś mądrego , od serca, albo z głowy. Niech się ci, z jednej "fabryki", zawstydzą czytając Macieja.
  Ta wojna domowa na Ukrainie obnażyła brak polskiej tożsamości , brak poczuciia godności polskich żurnalistów , którzy jak pospolite "psy medialnej wojny" szczekają w chórze oligarchów globalnych.
  O czym wyją wilki ?
  O agresywności owiec.
 • 2014-07-30 02:29 | Slawomirski

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji

  Calkowicie sie z panem zgadzam.To sa szalency. Pisza po polsku a mysla po putinowsku.Ciekawe za ta komusza gawiedz zbiera sie akurat na szpaltach Polityki i tyumaczy z cyrylicy na polski.
 • 2014-07-30 03:54 | Adam 2222

  obejrzyj dobrze ta cześć kokpitu i przeczytaj uważnie. Kokpit został ostrzelany z dwóch stron, dlatego są ślady wejscia i wyjścia na tej samej stronie, rakieta wybuchła by z jednej strony

 • 2014-07-30 06:53 | Caramba

  Amerykańskie mapki ciągle aktualne.

  http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/files/2014/01/ukraine-map-composite.jpg
 • 2014-07-30 06:56 | Caramba

  Ale przedtem,

  Trzeba zrobić, jak mawiał Sikorski, laskę Amerykanom i z wdzięcznością przyjąć poklepywanie.
 • 2014-07-30 08:59 | Ekonom

  Re:Rosną szanse na gospodarcze sankcje wobec Rosji?

  Drogi Tuciu!
  Tzw. współpraca transatlantycka, czyli inaczej NATO, oznacza tylko i wyłącznie ciągłe wojny prowokowane albo wręcz zaczynane przez USA, jako iż NATO to jest praktycznie USA, a więc współczesne imperium zła, państwo, którego gospodarka od dziesięcioleci oparta jest na zbrojeniach, a więc państwo, które musi wciąż prowadzić wojny, aby nie dopuścić do załamania swojej gospodarki. Tak więc to nie Rosja chce dziś tej kolejnej wojny, tym razem o Ukrainę, a Ameryka, która przecież od lat stara się oderwać Ukrainę od Rosji, pomimo wcześniejszych uzgodnień, w których Rosja zrzekła się kontroli nad tzw. ludowymi demokracjami w Europie (w tym szczególnie Polską oraz b. NRD) oraz zgodziła się na wejście Litwy, Łotwy i Estonii do UE oraz NATO.
  Szalom!