Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

(46)
Państwo polskie jest dłużnikiem Kościoła rzymskokatolickiego. Bo jeszcze nie oddało wszystkich dóbr kościelnych zabranych po wojnie.
 • 2014-07-30 21:03 | zalamander

  A może byłoby dobrze sporządzić wreszcie jakiś bilans?

  Bilans tego co KRK otrzymał w postaci zwrotu, tego co otrzymuje w postaci donacji i tego co chce jeszcze otrzymać w ramach zwrotu. Bo to bardzo ważny bilans. On bowiem powinien wyznaczyć ostateczną granicę oddawania i zwracania oraz wykazać ile KRK naprawdę czerpie od Państwa, czyli od nas.Ale do tego potrzebne jest zniesienie konkordatu, bo w innym przypadku jakakolwiek próba stworzenia bilansu skazana jest na porażkę i będzie uznawana jako atak na Kościół. On to bowiem uważa, że nigdy nie wypłacimy się z "wdzięczności"... tylko za co mamy być wdzięczni w końcu i czy wszystko ma swoją cenę na tej ziemi? Bo skoro jednak ma to bilans jest konieczny!
 • 2014-07-30 22:44 | Tuwim

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  ROZWIAZAC KONKORDAT - no prosze to brzmi tak bardzo spokojnie i swiatowo, ale dlaczego nikt nie nazwie tego po imieniu WYMOWIC KONKORDAT I JUZ WARA OD NASZYCH PIENIEDZY NIECH SIE CZARNI SAMI WYZYWIA ( to ostatnie w innej formie to juz gdziejs slyszalem) Ale z tego co sie orientuje sprawa nie jest taka prosta. POLSKA jest ojczyzna ludzi uczciwych i szanujacych prawo,wolnosc a szczegolnie demokracje mozna by powiedziec tacy europejscy amerykanie - tak wiec sa to ludzie dla ktorych prawo wlasnosci prywatnej ma bardzo duze znaczenie. Wymowic konkordat i pozbyc sie jakich kolwiek zobowiazan w stosunku do Kosciola RK. Czemu nie ale i nie miec w stosunku do niego zadnych zadan i prosze nie zapomniec o koniecznosci uregulowania spraw w zwiasku ze sprawa wlasnosci prywatnej (polskiej swietosci demokratycznej) Jak bym nie przegladal strony histori nie moge "niestety" znalesc jakiegos dowodu ze to kosciol kradl i zdobywal swoj majatek droga nie uczciwa. Byly i sa to darowizny, spadki i najnormalniejsze prezenty ala kosciolow, klasztorow, koscielnych szpitali , osrodkow pomocy, szkol i wielu innych koscielnych organizacji ktore nadal dzialaja i nadal musza sie same zastanowic z czego prowadzic ta dzialalnosc. Czesto to wlasnie tylko dlatego ze sa KOSCIELNE A NIE KOMUNALNE ALBO JESZCZE LEPIEJ PANSTWOWE dzialaja nadal i niosa pomoc, opieke i oswiate no i co by tu nie pominac ( osatnio bardzo nie lubiane i czesto juz poprzez nie ktorych znienawidzone i piekace w oczy ) WARTOSCI CHRZESCIJANSKIE. Tak wiec skoro nie ukradli a kiedys KTOS kosciolowi ta wlasnosc zabral to uwazam ze karzdy POLAK PATRIOTA I URODZONY DEMOKRATA powinien byc za tym aby ta krzywde wyrownac a TYCH ktorzy sa winni albo do dzisiaj z tego zabranego majatku czerpia korzysci zmusic do zadoscuczynienia.I PO TYM WSZYSTKIM MOZEMY POWIEDZIEC ZE ROZWIAZALISMY KONKORDAT. A co bedzie potem --- NIC --- Kosciol nie ucieknie z pieniedzmi i nie schowa sie gdziejs na jakis waspach wspanialych. ON nadal bedzie i bedzie czynic to do czego jest tez stworzony - GLOSIC EWANGIELIE POMAGAC BLIZNIM ALE ZDAJMY SOBIE SPRAWE Z TEGO ZE MUSI TEZ MIEC ZA CO I CZYM Z POWIETRZA SIE SAMO NIE ZROBI. Tak wiec POLACY patrioci czas sie rozliczyc do ostatniego grosza - UCZCIWIE. Tak to czynili POLACY SARMACI - PRAWDA :-)
 • 2014-07-30 23:05 | mlody

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej i nic nie daje...

  Może nie pamiętam czasów komuny, ale myślę logicznie i obserwuję co się dzieje w Państwie jak fanatyczni wyznawcy chcą przerobić Polskę na drugi Watykan.
  Patrząc na to wszystko co Państwo oddało bezpośrednio lub pośrednio (w postaci dotacji na remonty i budowy ) uważam że Kościół Rzymsko-Katolicki już dawno odebrał to co się mu należało za mienie które po wojnie zostało odebrane.
  Jakoś wszystkie zabytkowe świątynie i niepowstające muzea nie są utrzymywane czy budowane ze środków wyłącznie kościelnych, do tego dokładają się podatnicy. Pomijając tzw. tacę, która w zależności od parafii jest albo pełna albo pusta...
  Sprawa nie była by tak rażąca gdyby kościół dysponował tymi środkami na zaspokojenie potrzeb wiernych i pomoc wiernym. Niestety zamiast tego widzimy rosnące jak na drożdżach świątynie za ciężkie miliony i samo funkcjonowanie księży, a przede wszystkim zwierzchników Kościoła w Polsce.
 • 2014-07-30 23:09 | and

  W Polsce gwałtownie pustoszeją kościoły

  Bardzo dobrze że w Polsce pustoszeją kościoły i to w tempie dość gwałtownym i w tym procesie społecznym widzę wielką modernizacyjną nadzieję.
  ps
  Dlaczego ksiądz święcił z 10-15 lat temu nową siedzibę redakcji "Polityki" na ulicy Słupeckiej , hę ?
  Pzeglądając książkę z fotografiami na temat "Polityki" widziałem foto na którym ksiądz macha miotełką w redakcji "Polityki" , wstydż się redakcjo , wstydż ! Książki nie kupiłem i z obrzydzeniem odstawiłem na sklepową półkę.
 • 2014-07-30 23:30 | Robin

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Konkordat chroni kler i kościelne majątki.
  Dość tego bogacenia się i rozpasania.

  Opolski duchowny skazany na zapłacenie niemal 2 mln zł podatku za nieujawniony dochód wystąpił o kasację wyroku, argumentując, że wyrok na niego narusza konkordat. I wygrał. Bo Trybunał Konstytucyjny uznał część przepisów podatkowych za niezgodne z konstytucją
  NSA zdecydował uchylić decyzje Urzędu Kontroli Skarbowej i późniejszą Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego o konieczności zapłacenia przez księdza 1,88 mln zł podatku za to, że nie wykazał, skąd posiada 2,5 mln zł.

  - Decyzja NSA oznacza, że sprawa jest zamknięta, a mój klient oczyszczony z ciążących na nim zarzutów - cieszy się mec. Mariusz Orliński, pełnomocnik duchownego.

  Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,14953435,Ksiedzu_z_milionami_sie_upieklo__Nie_zaplaci_gigantycznego.html#BoxSlotII3img#ixzz38zPcCQxr
 • 2014-07-31 00:51 | Eau de Cologne

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  W takim USA ksiadz (katolicki) otrzymuje (ustalona) pensje, a z reszty pieniedzy musi sie rozliczyc... co do jednego dolara.
  A w polsce koscielni bonzowie pozostaja praktycznie poza wszelka kontrola !

  P.S. Czy ktos kiedys policzyl wartosc dobr, ktore po II wojnie otrzymal kosciol katolicki na tzw. Ziemiach Odzyskanych?
 • 2014-07-31 05:25 | Adam 2222

  gramin, nieklękający przed księdzem, premier Tusk ma ministrów w Opus Dei i jego wice w PO, HGW tez. Jak Tusk cofnie Episkopatowi polskie paszporty dyplomatyczne a hrabiemu przejdzie ochota na całowanie rak papieżom i robienie jubli z tego powodu

  to wtedy można mieć nadzieje na zmiany.
  Ale wtedy Watykan zacznie szczuć na władze, jak to robił za PRLu, a styropian patriotycznie kocha koryta
 • 2014-07-31 06:15 | guru

  pozostaje jeszcze pytanie na czym polegało przedwojenne wzbogacenie kościoła?

  W jaki sposób kościół uzyskał to co ma? Należy to oddać jedynie wówczas, jeśli zawdzięcza to pracy własnych rąk,.
 • 2014-07-31 07:43 | Caramba

  Obywatele Watykanu

  Przypadek Wesołowskiego pokazuje, ze księża są obywatelami Watykanu.
  "Co ma wspólnego Konkordat z pedofilią?"
  Ten sam przypadek. pedofil otoczony opieką Stolicy Apostolskiej nie będzie podlegać jurysdykcji ani Polski ani Jamajki.
 • 2014-07-31 08:02 | Caramba

  M.in. chodzi o uczciwe rozliczenie

  Przed zaborami "uczciwie" rozliczany kk wszedł w posiadanie ponad 60% majątku narodowego (ani grosza podatku np. na żołnierza). Teraz robi podobnie. Dlaczego działalność Komisji Majątkowej jest utajniona? Dlaczego nie można policzyć ile pieniędzy dostał krk od państwa w skali kraju? Też tajne?
  Dlaczego (dzięki konkordatowi) państwo nie może kontrolować placówek kościelnych, choćby takich jak dom dziecka prowadzony przez Boromeuszki (!) "najświętszego serca jezusowego". Nie może osądzić Wesołowskiego i innych.
  Niech krk zarabia, pomaga albo nie, ale niech się rozlicza z państwem polskim. Owsiak i jego WOŚP mogą mieć transparentne finanse. Dlaczego krk nie? Dlaczego Konkordat uniemożliwia kontrolę finansów kościoła na terenie Polski?
 • 2014-07-31 08:23 | rr

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  "Konkordat jest, bo tego sobie życzą polscy wierni wyznania rzymskokatolickiego." Naprawdę?
  Mów za siebie, nie za wszystkich.
 • 2014-07-31 08:41 | Slawczan

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Panie Redaktorze a gdzie Pan był gdy ten syf się zaczynał? Gdzie byli ci wszy liberałowie? Gdy ów ,,wielki" T. Mazowiecki z pogwałceniem prawa naruszał świeckość szkolnictwa? Gdy pani Suchocka będąc na ,,wylocie" podpisała konkordat, który został podyktowany w Watykanie? Bez żadnego procedowania i dyskusji w kraju? Potem ten terror : nie można robic ,,świństwa Ojcu św. (jaki z niego ojciec? i na pewno nie święty)? Gdzie byli ci liberałowie gdy wielokrotny oszust wyborczy Kwaśniewski zadeklarowawszy,że ,,nie podpisze" podpisał? Gdy ,,lewica" postkomunistyczna nie robiła ABSOLUTNIE NIC by owe procesy powstrzymać? To ja swoim 15letnim a potem 19letnim mózgiem wiedziałem, co oznaczają te dzieła ,,pragmatyków", te akty ,,wdzięczności dla Ojca św." a tylu mądrych ludzi mówiło o ,,rozsądnych kompromisach"? Oni w tym czasie upajali się dykteryjkami ks. Tischnera - zresztą ciągle wynajdują sobie jakiegoś ,,postępowego/przyzwoitego" księdza (co dla mnie jest oksymoronem) a to Bonieckiego a to Lemańskiego, oszukując się, że nie cały KRK to ,,rydzyki". Obecnie ,,rydzyki" rządzą na całego i się nagle okazuje, że to nie ich ,,liberałów" Kościół.
  Obecnie bestia jest wyhodowana i chce więcej. To Geremki, Michniki, Mazowieckie, Kwaśniewskie ją karmiły - nie Kaczyńscy. Kaczyński ją im tylko ukradł.
  Czy jest możliwa zmiana sytuacji? Nie sądzę - potęga tej korporacji jest tak wielka jak stopień ześwinienia naszych elit politycznych. Pomijam działalność agentów Watykanu typu członkowie Opus Dei czy indywidua typu Królikowskiego.
  Na lata utknęliśmy w tym katolskim stuporze.
 • 2014-07-31 09:23 | Miłosz

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Nic dodać, nic ująć.
 • 2014-07-31 09:44 | ecres

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Sytuacja rozwija się zg0dnie z planem .Przykład p.Przecizewskiego-gołębia -pokazuje zaostrzenie konfliktu.Gołębie są przeganiane przez sokoły krk.Biedak wie ,że gdy nie zaostrzy dzioba to wyleci z miasta na peryferie a tam nie będzie babć ,który karmią ptactwo na osiedlach.
 • 2014-07-31 10:03 | zDaleka

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Ale tez pomaga, ten kosciol, np wiemistrowi sprawiedliwosci w zamiataniu pod dywan. A raczej w podziemia, w ktorezaparkowala pani Izabela Ch (nazwisko w internecie) rodzona corka pana Krolikowskiego, jak Internet powiada. Z dwoma zawieszonymi wyrokami za gorzalkowanie. Nepotycznie pani ta, wedle Internetu zarzadza....biurem pisania opinii prawniczych.
  I wierzyc tu Internetowi czy nie?
 • 2014-07-31 10:04 | hrefna

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  "Paś owce moje, paś baranki moje". Owce i baranki, które trzeba paść. Najwyraźniej heros kulturowy chrześcijaństwa przewidział działanie katolicyzmu. Który działa jak Toxoplasma gondii, atakując mózg zakażonych tudzież nosicieli i wymuszając na nich zachowania korzystne dla siebie, nawet gdy całkowicie pozbawione sensu i niekorzystne dla samego chorego. Dokładnie tak samo, jak toksoplazma wymusza na swoich nosicielach kotolubność.

  Ale od toksoplazmozy jest jeszcze gorszy - ona nie upośledza zdolności intelektualnych i nie odbiera zdolności samodzielnego myślenia. U nosicieli poza indukcją kotolubności nie zmienia właściwie nic. Jako patogen mniej perfidny - chorych po prostu zabija.

  Dodatkowo wyraźne jest założenie, że wyznawca, czyli zakażony patogenem katolicyzmu, nie jest zdolny do samodzielnego myślenia i osądu, musi za niego myśleć i decyzje podejmować kapłan, hierarchia, urząd nauczycielski kościoła. Charakterystyczne jest też dążenie do zakażenia jak największej liczby ofiar, nie tylko tych, które dobrowolnie chcą poddać się działaniu pasożyta, ale i wpływ na tych, którzy nie chcą mieć z nim do czynienia i sprawienie, żeby postępowali tak, jak dyktuje czynnik zakażający. Zakażeni i nosiciele...

  Cała ta religia, w jej scentralizowanym, katolickim wydaniu, skonstruowana jest jak pasożyt, potrzebujący i w pełni zakażonych ofiar, i posłusznych nosicieli, zmuszający człowieka do postępowania wbrew jego naturze (ale ten przymus nazywająca prawem naturalnym) i ślepego posłuchu wobec hierarchii.
 • 2014-07-31 10:09 | roger

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Ale tez pomaga, ten kosciol, np wiemistrowi sprawiedliwosci w zamiataniu pod dywan. A raczej w podziemia, w ktorezaparkowala pani Izabela Ch (nazwisko w internecie) rodzona corka pana Krolikowskiego, jak Internet powiada. Z dwoma zawieszonymi wyrokami za gorzalkowanie. Nepotycznie pani ta, wedle Internetu zarzadza....biurem pisania opinii prawniczych.
  I wierzyc tu Internetowi czy nie?
 • 2014-07-31 11:15 | Ted

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Kościół od Państwa nie dostaje nic. roszczenia ma kler i on staje się właścicielem dóbr. Kościół jako społeczność potrzebny jest do wybudowania plebanii (choćby tak ubożuchnej jak ta przy Św.Opatrz.Boż.) i jej utrzymywania.
 • 2014-07-31 12:44 | R. Ozgardiasz

  Problem państwa neutralnego światopoglądowo

  Problem rzeczony rozwiąże się sam, gdy obywatele będą neutralni światopoglądowo. Ani ateiści, ani wierzący - po prostu neutralni. Ten optymalny - z punktu widzenia państwa neutralnego światopoglądowo - stan jest oczywiście trudny do osiągnięcia, a to ze względu na uparte trwanie przy swoim zarówno ateistów, jak i wierzących. W tej sytuacji szukać należy rozwiązań kompromisowych i przyjąć tezę ateistów o konieczności zaprowadzenia państwa neutralnego światopoglądowo.
 • 2014-07-31 13:25 | Tylko Prawda Nas Wyzwoli

  Kościół Katolicki to normalne przedsiębiorstwo nastawione na maksymalizację zysków

  Rynek zbytu to wierni, produkt to religia, a siły wytwórcze to świątynie i kler. A ponieważ jest to przedsiębiorstwo globalne to ma też swoją centralę w Watykanie.


 • 2014-07-31 13:38 | Caramba

  krk każdą krytykę traktuje jak atak na kościół

  To kuriewni powinni być wdzięczni, bardzo.
  A no, dokumenty dotyczące współpracy z UB i SB księży zostały zniszczone. Dlaczego?
  A no, ptaszki ćwierkają, że ok. 90% sutannowych to TW (Tajni Współpracownicy).
  Można było lustrować innych? Dlaczego nie można było katabasów?
  Tu też widać uprzywilejowaną pozycję sukinkowych.
 • 2014-07-31 14:55 | #-#

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  bastionem ale glupoty jest wymowa tego typu postów.
 • 2014-07-31 14:55 | Alla

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Nie lubię rzymskokatolickiego kościoła w Polsce. Nie ma zasad. Zniszczy nas.
  Kościół traktuje polskie państwo jak chusteczkę higieniczną. Wysmarka się w nie i wyrzuci - od razu, jak zabierze / ukradnie wszystko, co tylko da się zabrać / ukraść.
  To smutne, że kościół, który kiedyś był wartością, do której można się było odwoływać w niemal każdej sytuacji stał się gnijącym wrzodem. Szkoda.
 • 2014-07-31 15:34 | Slawczan

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Odnośnie kasy klechów jest to przez naszych rządzących sługusów kleru tak sprytnie rozpisana, że ,,nie prawica co czyni lewica". Jest rozpisana po ministerstwach, funduszach, agencjach tak, że trzeba by wdrożyć śledztwo przy którym prześledzenie powiązań kapitałowych i struktury firm J. Kulczyka to dziecinada. I oto chodzi.
  Łatwo wtedy ukrywać korupcyjne mechanizmy charakteryzujące stosunki na linii elity polityczne-kler.
 • 2014-07-31 16:46 | bl-ue

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  "Konkordat jest, bo tego sobie życzą polscy wierni wyznania rzymskokatolickiego."

  Wierni nie mieli (i nadal nie maja) nic do powiedzenia w tej sprawie !

  P.S. Poza tym, kogo nalezy w Polsce zaliczac do powyzszej kategorii?
  W koncu, miliony Polakow bywaja w kosciele "dla swietego
  spokoju" i z czystego konformizmu. Faktycznie zas, z owym
  kosciolem nie czuja zadnej "ideowej' wspolnoty...
 • 2014-07-31 16:52 | Eau de Cologne

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  "Paś owce moje, paś baranki moje"
  ``````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Dobry pasterz opiekuje sie swoimi owieczkami, a potem... prowadzi je na rzez !
 • 2014-07-31 17:01 | Eau de Cologne

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Polska "bastionem" cywilizacji lacinskiej? Czy pan raczy zartowac, panie "Kazimierzak"??
 • 2014-07-31 18:08 | wlodwoz

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Dodam tylko pytanie. Co, mianowicie, Państwo polskie jest zobowiązane do zwrotu kościołowi rzymsko-katolickiemu, za mienie zabrane przez stalinowską Rosję na ziemiach zrabowanych Polsce na wschodzie? A mienie jakie kościół zyskał na ziemiach zachodnich? Jeszcze, tej pazernej na ziemskie dobra, instytucji mało?
  Śmieszy też argument o przez kk niesionej oświacie. To nauczanie o mitycznym dziadku, jednym z kilkutysięcznej ich masy na całym świecie, to nauka??
 • 2014-07-31 18:58 | zza kałuży

  Cała ta religia, w jej scentralizowanym, katolickim wydaniu, skonstruowana jest jak pasożyt

  Interesujące...zobaczymy, czy zwycięży scentralizowany model katolicki czy żydowski model Al Kaidy...
 • 2014-07-31 19:08 | lonefather

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej  Zlosci mnie ilekroc slysze, ze sie "kosciolowi nalezy" ...

  W/g mnie nic sie kosciolowi nie nalezy. NIC ...

  Nie ma i nie bylo bardziej szkodliwej instytucji, ktora by przez tak dlugi czas szkodzila ludziom i ludzkosci. Wmawiajac dzieciom wiare, robia z nich kaleki pozbawione zdolnosci krytycznego myslenia, a potem tym umyslowym kalekom wmawiaja co im tylko przyjdzie na mysl. Caly majatek kosciola pochodzi z wyludzenia , a to jest w polskim prawie PRZESTEPSTWEM - wiec caly majatek pochodzacy z przestepstwa powinien przepasc na rzecz Skarbu Panstwa...

  Chce "wierni" miec koscioly i czary mary przy oltarzach? OK niech dzierzawia te koscioly od panstwa na uczciwych komercyjnych zasadach. A jak nie starcza kasy, bo ubywa "wiernych" , to trudno, jak biznes nie ma sprzedarzy to bankrutuje.
 • 2014-07-31 19:58 | jer-11

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Czym (miedzy innymi) zajmuje sie teraz polski kler rzymsko-katolicki:

  "Dostajecie SMS-y? Mam nadzieję, że nie od szatana. Bo mi się to zdarza - ogłosił w lokalnych mediach egzorcysta ks. Marian Rajchel z Jarosławia. Tydzień później polski duchowny był już bohaterem europejskich, amerykańskich a nawet australijskich mediów. - Szatan strollował polskiego księdza. Szatanie, nie słyszałeś o opłatach za roaming? - pytają zagraniczni dziennikarze."

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,16409833,Ksiadz_z_Podkarpacia_bohaterem_zagranicznych_mediow_.html#MT#ixzz394PEyFDC
 • 2014-07-31 20:00 | narciarz2

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Ja nie bardzo rozumiem, dlaczego spoleczenstwo toleruje osobnikow, ktorym znad kołnierzyka wylewaja sie trzy podbrodki, ktorzy mieszkaja w pałacach, sa wozeni drogimi samochodami, i ktorzy powtarzaja „jestesmy przesladowani”. Ja tych osobnikow uwazam za skołtunialych oszustow, zeby sie wypowiedziec jak najłagodniej. W moim odczuciu polski biskup to jest skrzyzowanie towarzysza Szmaciaka z towarzyszem Ciemniakiem. Przy polskim biskupie nawet towarzysz Albin Siwak wyglada na intelektualiste. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego powyzsze oceny maja mi zdobyc tytuł „ateisty”. Nie widze potrzeby dyskutowania Pana Boga w kontekscie dowolnego biskupa I jego wypowiedzi.
  .
  Moze pora powiedziec głosno, ze tzw. społeczenstwo dało sie wrobic w mieszanie Pana Boga do dyskusji o Kosciele Katolickim. Moze czas wytrzezwiec. Czas powiedziec, ze Kosciol Katolicki to jest zwiazek zawodowy pasozytow, ktore z Bogiem maja bardzo niewiele wspolnego. Pasozyt, nawet bardzo sprytny, to w dalszym ciagu pasozyt. Mozna oczywiscie argumentowac, ze Pan Bog stworzył zarowno tasiemca, jak tez biskupa. Jeden i drugi to boska kreatura. Ale czy z tego wynika, ze tasiemca trzeba karmic i bic mu pokłony? Czy nalezy spełniac zachcianki tasiemca na temat dostarczanego mu jedzenia? Istnienie tasiemcow nie oznacza, ze kazdy obywatel ma obowiazek hodowac takowego w swoim brzuchu. Pozbycie sie tasiemca nie oznacza braku szacunku dla Pana Boga. Ja bym raczej powiedział, ze szacunek dla Pana Boga wymaga, zeby nie pozwolic sie okradac z pozywienia i pozbyc sie tasiemca ze swojego brzucha.
  .
  Tak samo na temat Koscioła. Szacunek dla Pana Boga wymaga, zeby pozbyc sie koscielnej propagandy ze swojego umysłu. Czlowiek, ktory oczysci swoj umysł, nie staje sie z tego powodu ateista. Staje sie raczej czlowiekiem wolnym od umysłowych nałogow i nachalnej propagandy rozpowszechnianej przez społecznych pasozytow.
 • 2014-07-31 23:31 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Sam fakt ataku na wartości wynikające z ewolucyjnych osiągnięć CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ i konieczności ich obrony kwalifikuje Polskę jako bastion.
 • 2014-08-01 01:58 | vertigo13

  Drake equation

  .

  --- POINTS TO CONSIDER---

  1. masa krytyczna (-)

  jak dotad to ciagle bakanie pod nosem,
  dwa profesory grzecznie a potulnie zauwazyly
  ze kosciolek lekko przeholowal, zaden sie
  nie osmielil stwierdzic ze kryminalna sekta
  panoszy sie jak by byla u siebie w watykanie
  pomstujac na polskich parobkow opieszalych
  z nalezna mu dziesiecina, krzyk polakow
  obdzieranych ze skory jest ciagle slabo
  slyszalny, o ministrantach spenetrowanych
  nie wspomne..

  2. pendulum theory (+)

  kazdy system dazy w sposob naturalny
  do rownowagi, kryminalna sekta wraz
  z ochoczo kolaborujaca masywna wiekszosci
  politykow przy totalnej inercji spoleczenstwa
  przesunely te rownowage daleko poza punkt w
  ktorym grawitacja jest bezlitosna, jak by sie im
  wydawalo ze w RP Newton’a prawa nie
  dzialaja, usmiech shamana na buzce spasionej
  moze szybko zniknac....

  3. polak obywatel (-)

  polak-obywatel nie jest bytem realnym,
  przechodzenie z bytu urojonego do realnego
  zajac moze polakowi pare generacj, jest to
  parametr ktory u shamana wywoluje szeroki
  usmiech zadowolenia i glebokiej pogardy,
  w tym Drake equation to bardzo mocny
  punkt dla kryminalnej sekty

  4. wymieranie (+)

  parametrem z punktu widzenia sekty wyraznie
  negatywnym jest nieuchronne wymieranie
  zelaznego elektoratu, zeby nie wiem jakich
  cudow dokonywali w ~ 3-5 generacje powinno
  byc po ptokach...

  5. reinfekcja (-)

  parametrem szalenie pozytywnym dla
  sekty jest konkordatem gwarantowana,
  a gorliwoscia MEN (paniusia kluzik)
  wzmocniona indoktrynacja w madrasach
  zwanych umownie szkolami, reinfekcja
  gwarantujaca przynajmniej czesciowa
  kompensate strat w stadzie spowodowana
  wymieraniem

  6. wiedza krytyczna (+)

  jak bunt baranow katolowych w bostonie,
  irlandi i hiszpani, spowodowany rewelacjami
  o zboczonych shamanach pedofilach,
  ostatnie rewelacje o irlanckich domach
  dla upadlych matek z nieslubnymi dziecmi
  i setkach szkieletow dzieciecych w wychodkach
  tych przybytkow milosierdzia, maja szanse
  zainfekowac pancerne mozdzki polskich
  katoli, shamana to frasuje ale bez przesady...


  7. polski polityk (-)

  w brew pozorom kolaboracja ma
  w polsce spore tradycje, targowica
  jest tego dobrym przykladem, jej
  sladem poszly polskie rzady Vichy
  na wiejskiej, od ’89 mamy do czynnienie
  z kolejnym rozbiorem polski konkordatem.
  szanse na TK dla sprzedajnych politykow
  maleja, polski polityk kolaborant
  to sekty powazny atut

  tak wiec score wynosi 4:3 dla
  kryminalnej sekty, to moze jeszcze
  troche potrwac...


  ..)
 • 2014-08-01 08:24 | jam perlisty III

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Zatem p. Kazimierzak chroń pan zdobycze Świętej (a jakże!) Inkwizycji, Indexu Xsiąg Zakazanych, niewolnictwa czarnoskórych w obydwu Amerykach, tudzież wzgardź milionami innowierców w imię Twojego: "Gott mit uns".
  Zdrowia życzę CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ, cokolwiek brednia ta znaczy;)
 • 2014-08-01 09:28 | wnukmarek

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Katolików ci u nas dostatek, zwłaszcza tych "prawdziwych". Ale bardzo mało chrześcijan, zwłaszcza tych prawdziwych.
 • 2014-08-01 12:10 | Leming

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Pora by wreszcie rozwiązać pewne kwestie związane z kościołem. Statystyki kościelne na temat wiernych i praktykujących wiarę są jednoznaczne. Uprzywilejowanie kk , indoktrynacja dzieci od żłobka powinna się skończyć. Ale niestety władza jest słaba i chwiejna. A przyszła władza ( po wyborach) może być po stokroć gorsza.
 • 2014-08-01 15:07 | J.S.

  Krótka pamięć

  Nie kto inny lecz Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński zapewniał w siedzibie "Tygodnika Powszechnego", że KK nie będzie domagać się zwrotu zabranych przez władze PRL-u majątków.
  Nic nie mówi się o poniemieckich dobrach kościelnych na Ziemiach Odzyskanych, które wstrętni komuniści dali KK. Gdy w latach 90-tych protestanci w poznaniu zapragnęli odzyskać choć jeden kościół, to ówczesny arcybiskup odparł :" Jak Wam potrzebny jest kościół, to go sobie zbudujcie !"
  Biskupi realizują nauki JP II, który nakazywał troskę o dobro materialne KK.
 • 2014-08-01 18:39 | zet

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Hierarchowie Kościoła jednoznacznie i co pewien czas przypominają wiernym,kto jest właścicielem dóbr gromadzonych od wieków przez pokolenia etatowych pracowników religii,czyli przez tych, którzy z opowieści o Bogu, żyją. Warszawsko-praski biskup zamyka "dom boży",czyli kościół jak każdy właściciel innego domu,np.uciech nie troszcząc się zupełnie o los głównego lokatora zamykanego obiektu. Po pewnym czasie,jakby nic się nie wydarzyło",dom boży" otwiera i zaprasza gości przy okazji zmieniając zarządcę/administratora/. Bywalcy tego domu wykazali cierpliwość,tłumnie przybyli na ponowne otwarcie,całując palce hierarchy-właściciela z widoczną wdzięcznością.
  Historia Watykanu i papiestwa jest przykładem dążenia grupy ludzi do osiągania bogactwa i przywilejów. Mamy wiek 21 i nic się w obowiązującej od powstania tej religii doktrynie nie zmieniło.Może tylko tyle,że początkowy znak,rybę od IV wieku zamieniono na krzyż.Pazerność pozostała nienaruszona. Im biedniejszy kraj i społeczeństwo, tym większe bogactwo funkcjonującego tam Kościoła.Polonia ciągle semper fidelis i bardzo szczodra dla swych przewodników do nieśmiertelności.
 • 2014-08-01 19:46 | bl-ue

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  W sumie, az do polowy XIX wieku kosciol rzymsko-katolicki uwazal niewolnistwo za cos dopuszczalnego i go nie potepial !!!
 • 2014-08-01 20:30 | Gama

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Episkopat teraz bardziej jak za PRL-u szczuje. Brak wdzięczności dla Rządu i społeczeństwa u tych sukienkowych.
 • 2014-08-01 20:42 | Gama

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Gadzina zwana kk wysysa krew ze społeczeństwa. W tym kraju stale brakowało i brakuje na podwyżki płac, emerytury, ale czarnym spaślakom na wszystko wystarcza. Wszystkie nasze rządy i te PRLowskie tuczyły i tak już tłuste geby kościelnym. Oni biorą wzór z kapłanów egipskich.
 • 2014-08-02 00:32 | Eau de Cologne

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Czy Polska (w krotkim okresie czasu) stanie sie mentalno-religijnym skansenem na krancach Europy???
 • 2014-08-02 00:55 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Trudno dyskutować z kimś kto nie zadał sobie trudu aby zapoznać się z ewolucyjnymi osiągnięciami cywilizacji łacińskiej.Nie przez przypadek opisał je Feliks Koneczny w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA,która zawędrowała aż do Niemczech..
  Duchowny profesor potwierdził,że wszystko zaczyna się od filozofii :
  https://www.youtube.com/watch?v=o3lOVtCQXhc


 • 2014-10-04 23:20 | Ateistka

  Tytuł na zachętę

  Kolejna manipulacja Szostkiewicza, który jest "za" a nawet "przeciw". Tytuł jest jedynie przynętą, żeby złapać nieuważnie czytających na haczyk: np. niby krytykuje pazerność KrK, ale zupełnie nie a propos przytacza przykład Czech ("widzicie, ateistyczne Czechy też zwracają majątek kościołom) itp. Jego pozorna krytyka Kościoła, zawsze ma za zadanie mu służyć.
 • 2014-10-19 11:11 | ted 48

  :Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej

  Jestem podobnego zdania ,ze rzeczony problem rozwiąże się sam i to głównie dzięki Kościołowi . Obecne zachowania tegoż Kościoła to nie przymierzając jak lot ćmy do palącej się świecy . Wypowiedzi co niektórych hierarchów są tego przykładem .Jest powiedziane ,ze Bóg chcąc kogoś ukarać najpierw odbiera mu rozum . Brak pokory ,arogancja ,hipokryzja czy wreszcie pazerność to przywary które w każdym społeczeństwie postrzegane są negatywnie . Odejście od praktyk religijnych w Kościele już się rozpoczął . Pytanie kiedy to przyniesie efekty w postaci rzeczywistego rozdziału Kościoła i Państwa . Po prostu tak długo Kościół będzie miał wpływ na polityków jak długo będzie to im się opłaciło i przynosiło wymierne korzyści w postaci wyników wyborów .