Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Szczujące media, czyli jak rodzi się państwo wyznaniowe".

(12)
2014-07-31 10:14 | psr18gh
Pani redaktor Janina Jankowska dochodzi do wniosku że media szczują, ponieważ deklaracja wiary nauczycieli to tylko wymysł "świrniętego" blogera. Trochę się zgadzam z panią redaktor. Reakcje pani minister Kluzik-Rostkowskiej i pani profesor Środy była niepotrzebne w tym temacie. Redakcje programów telewizyjnych poświęciły temu wydarzeniu ogromnie dużo czasu antenowego (chyba z uwagi na sezon ogórkowy). Ale z drugiej strony mieliśmy wypowiedź posłanki pani Wróbel i europosła, pana Jurka. Nie zdziwię się, jeżeli przy najbliższej pielgrzymce nauczycieli na Jasną Górę będą oni podpisywać stosowny dekalog. Potem oczywiście dostaną wsparcie episkopatu. Scenariusz został dopracowany podczas pielgrzymki lekarzy a teraz wystarczy powielać go na inne zawody.
 • 2014-07-31 15:42 | jacek

  Re:

  Proponuje deklaracje wiary masarzy , ktorzy nie beda sprzedawali wyrobow miesnych w piatek ....!!!!!!!
  Ludzi czy wy nie widzicie ze osuwamy sie jako panstwo .... w strone katolickiego Iranu Europy ....??? Jakim prawem kato fundamentalisci chca narzucic WSZYSTKIM polakom swe prawa ...???!!!!!
 • 2014-07-31 22:01 | jer-11

  Re: Quo Vadis

  Osuwamy sie? Polska JUZ jest panstwem wyznaniowym, Konstytucja RP jest nagminnie lamana !
 • 2014-08-01 09:38 | wnukmarek

  Re:

  W pewnej katolickiej szkole wyrzucili z pracy lesbijkę. I słusznie. Ja wywaliłbym i heteryków. i ateistów, i katolików, bo to są ich prywatne sprawy, oni w pracy mają pracować a nie obnosić się ekshibicjonistycznie ze swoim światopoglądem i preferencjami.
  Klauzule sumienia czy deklaracje wiary niech sobie wydrukują i powieszą nad łóżkiem
 • 2014-08-01 09:50 | psr18gh

  Re:

  Też bym wywalił lesbijkę z katolickiej szkoły (chyba że szkoła korzysta z publicznych pieniędzy a w pobliżu nie ma szkoły komunalnej tego samego stopnia, to wtedy taka szkoła jest szkołą publiczną). Proboszcz także nie może odmówić pochowanie na cmentarzu parafialnym "antychrysta", jeżeli w gminie nie ma cmentarza komunalnego.
  Ciekawa byłaby deklaracja wiary handlowców. Wszystko w niedzielę pozamykane, bo handlowcy poszli w niedzielę do kościoła a potem z rodziną na spacer. Bo przecież w 7 dzień tygodnia powinniśmy święcić. Skoro lekarze mają prawo do postępowania zgodnie z swoim sumieniem, to dlaczego innym zawodom "łamie się kręgosłupy" ?
 • 2014-08-03 08:25 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:

  Można się upewnić,że są obrońcy państwa wyznaniowego z wiarą w mesjasza Karola Marksa,tylko inaczej,bo z jeszcze wiekszą radykalizacją jego wczesnych myśli.
  https://www.youtube.com/watch?v=YTc8D_MbHgw
  Dla potrzeb globalnego neomarksizmu można dostosować słownik Bertranda Russellla dla komunizmu.
 • 2014-08-03 13:46 | zet

  Re:

  Polska nie stanie się państwem wyznaniowym, wbrew staraniom biskupów i ich wspólników. Nie będzie też bastionem obrońców interesów Kościoła w Europie. Świadomość większości społeczeństwa /także wierzących/ zbyt daleko poszła w kierunku zdobyczy cywilizacji,wzrósł ogólny poziom wiedzy ludzi. Kler dostrzega zagrożenia dla swoich interesów i usiłuje bronić zdobyczy. Dotychczas się im to udawało bez zbytniego wysiłku.Teraz jest inaczej,trudniej a w wielu przypadkach,ich wpływy są niedostrzegalne/m.in. in vitro,aborcja/.
  Denis Diderot napisał:"Nikt nie otrzymał od natury prawa komenderowania innymi".
 • 2014-08-04 04:19 | camel

  Re:

  Posłuchajcie księdza z linka, który Miecio podesłało! Boki zrywać. Ten tembr głosu, te bzdury wygłaszane z nabożnym nabzdyczniem. Trudno uwierzyć, że ktokolwiek z rozumem ponad rozwielitkę może słuchać tego bez kpiny. A Miecio może :) Nie myślałem, że nasz kraj upadł intelektualnie tak nisko... Przecież te rozmowy niedokończone są skierowane do specjalnego rodzaju słuchaczy: ludzi, którzy nie wiedzą nic o niczym. Nie ma innego wyjaśnienia.

  Dobrym probierzem są encykliki pana papieża. Przeskanowałem je swego czasu, jako zapewne jednen z nielicznych w tym kraju i wiem, że nie są funta kłaków warte, nie zawierają nic ponad truizmy oplecione bełkotem. Serio. I mogę to udowodnić. A probierzem są w ten sposób, że możecie być pewni iż osoba, która powołuje się na nie, w rzeczywistości mówi "jestem kłamcą i manipulatorem a ciebie uważam za głupca".
 • 2014-08-04 10:34 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:

  Była mowa o BASTIONIE CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,a nie bastionie obrońców interesów kościoła w Europie Wschodniej.
  To tradycyjne mylenie pojęć,które bierze się z braku wiedzy o ewolucyjnych osiągnięciach cywilizacji łacińskiej.
  Takie pomyłki mają swoje konsekwencje i w sądownictwie :
  http://gazetaobywatelska.info/news/show/2111
 • 2014-08-04 10:36 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:

  Ksiądz profesor posługuje się konkretami,natomiast mój oponent zaprzaniec sloganami.Jaka zatem wartość komentarza?Boki zrywać z tej wartości!!!
 • 2014-08-04 12:27 | zet

  Re:

  "Boki zrywać z tej wartości!!! "

  Nie przesadzaj z ćwiczeniami. W pewnym/słusznym/ wieku nawet wietrzenie organizmu należy przeprowadzać niezwykle ostrożnie.
 • 2014-08-05 06:53 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:

  Dobra rada,bardzo uniwersalna.Dotyczy też wojujących bezbożników,ale wiernym bandyckiemu historycyzmowi Karola Marksa,czy też uznającym konieczność radykalizacji jego wczesnych myśli.Kij ma dwa końce.