Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Arsenij Jaceniuk nadal premierem Ukrainy. Rada Najwyższa odżuciła jego dymisję

(7)
Ta rozgrywka udała się premierowi Arsenijowi Jaceniukowi. Złożył dymisję, gdy za sprawą dwóch partii, UDAR-u i Swobody, rozpadła się koalicja parlamentarna „Europejski Wybór”. Jednak w czwartkowym głosowaniu za jego odejściem zagłosowało jedynie 16 deputowanych.
 • 2014-07-31 17:35 | Danka

  pamięć o 1 sierpnia 1944 w historycznym tle z obecnymi wydarzeniami

  Co to będzie ? Co to będzie ?
  Normalny człowiek przestaje rozumieć przesłanie "humanistów" brukselskich. W Gazie mordują , na Ukrainie mordują,
  a panowie magnaci żydowscy i ukraińscy uzyskują poparcie demokratów dla tych ponurych czynów.
  Oligarchowie ukraińscy robią rewolucję demokratyczną ? To tak jakby inicjatorem Rewolucji Francuskiej była francuska plutokracja.
  Rozum odebrało banksterom , którzy opanowali światowe media i "onanizują" tabloidową publikę. Nie ma ładu i składu w przekazach telewizyjnych i papierowej prasie przejętej przez właścicieli miliardowych fortun.
 • 2014-07-31 20:17 | Tuwim

  Re:Arsenij Jaceniuk nadal premierem Ukrainy. Rada Najwyższa odżuciła jego dymisję

  Danka @
  A co Pani Danka od Izraelitow tak bardzo chce. A czym Oni Pani Dance zawinili - a moze i Pani Danusia w domku po Izraelitach mieszka i sie boi ze przyjda i powiedza - Trzeba by oddac bo to moje. No i racje beda mieli bo wlasnosc prywatna rzecz swieta. Czy to w USA ; EUROPIE na calym DEMOKRATYCZNYM SWIECIE. I skoro mowimy o demokracji to trzeba byc dumnym ze w EU jest ONA taka mocna ze nawet w tak duzym panstwie jak Ukraina rzadzic moga faszysci ale demokrytycznie wybrani i pro EU i USA itp.
  Bac sie nie ma czego i tylko wstyd ze z politowaniem popatrza na Polske bracia slowianie i znowu tylko bieda dla polakow. Zawsze do Niemiec wyjechac mozecie tam czeka zasilek Harz IV i cieple mieszkanie w bloku Made in DDR ZAPRASZAMY""
 • 2014-08-01 11:55 | afgan

  Re:Arsenij Jaceniuk nadal premierem Ukrainy. Rada Najwyższa odżuciła jego dymisję

  faszysta powinien wisiec za wojne na wschodzie i za zabujstwa ponad 1300 cywili w tym dzieci
 • 2014-08-01 15:10 | Adalbert

  Re: Arsenij Jaceniuk najlepszym kandydatem na ministra spraw zagranicznych UE

  Premier Arsenij , kolega Julii Tymoszenko to dobry kandydat na ministra spraw zagranicznych UE . Oddał ogromne usługi w poszerzeniu UE na wschód , gdzie zaczął tworzyć raj na ziemi . Polityk to układny, zdolny do kompromisu i poszukiwania zgody narodowej .
 • 2014-08-03 04:30 | Adam 2222

  a może Danka boi się tego co IDF zrobiło w ciągu godziny z części dzielnicy mieszkalnej w Gazie. @ 59s są dwa zdjęcie przed i po https://www.youtube.com/watch?v=fdoYZ1-9XsM


 • 2014-08-04 06:24 | Wojciech K.Borkowski

  Re: Co dalej ?


  Folwark oligarchów, co dalej?
  Generałowie po tych samych akademiach wojskowych, które kończyli w czasach istnienia ZSRR, stają przeciwko sobie jako szefowie resortów wojskowych i służb specjalnych Rosji i Ukrainy. Oba państwa Rosja i Ukraina powoli wchodzą na ścieszkę wojenną, na którą prowadzą te kraje oligarchowie, właściciele latyfundiów i bogactw naturalnych .
  Nad całością sprawuje "subtelną" opiekę wojujący globalizm, którego "pokojowe" deklaracje i komentarze warczą jak propagandowe werble tej zbliżającej się wojny.
  Wojna jest niecierpliwie oczekiwana przez globalistów, ponieważ lokalna destabilizacja kolejnych państw była zawsze instrumentem polityki makiawelizmu, zalecającą stosowanie przemocy w dążeniu do realizacji zamierzeń. Każda wojna jest przedłużeniem aroganckiej polityki, ponieważ tylko wojna rozwiązuje problemy, które nie mogą rozwiązać skorumpowane, lub opętane nienawiścią elity polityczne.
  Wojna zaskakująco szybko pokazuje cały bezsens stagnacji i pielęgnowania mitów i porozumień, które weryfikuje czas, a które elity polityczne nie chcą przyjąć do świadomości.
  Wojna jest tragiczną formą politycznego i ekonomicznego "resetu" dla aroganckich i pustych głów zdeprawowanego establishmentu.
  Według słownika wyrazów obcych, "establishment to nazwa zbiorowa tych, którzy sprawując władzę, uważani są za ekskluzywną społeczność, zawiadującą krajem, chcącą zachować swoje kryteria, prawa i przywileje, na ogół kosztem reszty ludności. Establishment to społeczność do której zalicza się arystokracja, plutokracja i wszyscy którzy mają władzę i wpływy w kulturze i mediach, od reżysera po potentata prasowego."
  Establishment ma naturalną skłonność do alienacji, w której trwają elity przestające rozpoznawać samych siebie.
  Konflikt interesów strategicznych Rosji i lokalnych interesów establishmentu Ukrainy jest wystarczającym powodem do wojny. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt sobie tego nie potrafił wyobrazić. Najnowsza historia Ukrainy nie była jednak usłana dywanami. Nacjonaliści z ugrupowań politycznych zachodniej części Ukrainy popełnili tragiczną pomyłkę w wyborze hitlerowskiego koalicjanta w czasie II wojny światowej, kiedy kolejny raz próbowali utworzyć samodzielną Ukrainę. Wojna skończyła się klęską III Rzeszy, a koalicjanci antyhitlerowscy po porozumieniach zawartych w Jałcie ustanowili nowe granice ZSRR, a więc i granice Ukraińskiej Republiki Ludowej, która została częścią tego giganta.
  Paradoksalnie, ten okres po drugiej wojnie światowej wydawał się niezwykle pomyślny dla rozwoju przemysłowego i kulturalnego Ukrainy. Kijów stał się potężną aglomeracją miejską z ogromnym potencjałem naukowym i przemysłowym.
  Po transformacji ustrojowej obudziły się na Ukrainie dawne demony nacjonalizmu, które wykorzystali dla własnych interesów oligarchowie ukraińscy. Oligarchowie ukraińscy broniąc własnych, zawłaszczonych majątków, posłużyli się nacjonalistami na tej samej zasadzie, jaką w Polsce wykorzystali doradcy Solidarności, przyłączając się do ruchu społecznego zapoczątkowanego przez Solidarność.
  Żądza władzy i okazja wejścia w posiadanie miliardowych fortun wywołała prawdziwą "gorączkę złota" w krajach Europy wschodniej. Spekulanci i banksterzy potraktowali te kraje jako tereny łowieckie. Ukraina okazała się niezwykle smacznym kąskiem dla wilkołaków globalizmu. Demokracja stała się dziurawą przykrywką dla gangsterskich transakcji i powszechnego łapówkarstwa.
  Ten stan anarchii i bezprawia zrodził prostesty na kijowskim Majdanie.
  To co stało się później, to wyreżyserowany zamach stanu, który podzielił Ukrainę na wschodnią i zachodnią. Oddzielenie się Krymu i utworzenie przez separatystów Republiki Donieckiej, w tej części Ukrainy gdzie dominował język rosyjski, dopełniły szalę goryczy. Dalszy ciąg był do przewidzenia. Rosja nałożyła sankcje na Ukrainę. Globalizm nałożył sankcje na Rosję, stając się stroną konfliktu.
  Na wschodzie Ukrainy grzmią armaty, na zachodzie Ukrainy wcielają młodych ludzi do wojska. Unia Europejska prowadzi mediacje z obu stronami konfliktu
  a do porozumienia dalej niż bliżej. Ten konflikt nie może trwać wiecznie, tak jak to się dzieje w Gazie. Może go rozstrzygnąć krótka krwawa wojna, albo długa "zimna wojna". W folwarku oligarchów , tak jak w folwarku orwellowskim : War is Peace. Freedom is Slavery. Ignorance is Strenght.
  Czyli, wojna jest pokojem, wolnośc jest niewolnictwem, niewiedza jest siłą. Zbliżamy się do orwellowskiego roku 1984, mimo, że niektórzy twierdzą, że jest rok 2014.

 • 2014-08-04 11:33 | Andrzej

  Re:Arsenij Jaceniuk nadal premierem Ukrainy. Rada Najwyższa odżuciła jego dymisję

  Widać, że Poroszenko ma głowę na karku, w przeciwieństwie do poprzednich prezydentów Ukrainy.