Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tajne negocjacje Merkel - Putin

(2)
2014-08-01 08:46 | psr18gh
Pokój za Krym. Ta oferta negocjowana prawdopodobnie przez kanclerz Merkel z prezydentem Putinem nie jest durna. Szkoda że Rosjanie nie zaproponowali tego kilka miesięcy wcześniej. Teraz to na set-lecia będą mieli w Ukraińcach największych wrogów. Oczywiście, ostateczne zdanie należy do Ukraińców.
Prawdę mówiąc Krym w granicach państwa ukraińskiego znalazł się dość przypadkowo. Większość obywateli tam zamieszkujących, dzięki Stalinowi, to Rosjanie. Równie dobrze Krym mógłby być Tatarów krymskich jak Ukraińców.
Utopijna strategia Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych "ucywilizowania" Rosji na modłę zachodnioeuropejską poniosła klęskę. Opłaca się "zapłacić" Krymem za pokój na Ukrainie a może i za pokój na świecie, ale państwa zachodnie powinny skrajnie zmienić stosunek do Rosjan i ewolucyjnie wycofywać się z różnego rodzaju powiązań gospodarczych z tym krajem. Popełniać błędy to rzecz ludzka, ale popełniać taki sam błąd drugi raz to głupota.
  • 2014-08-04 04:11 | camel

    Re:Tajne negocjacje Merkel - Putin

    No, ale przecież Amerykanie sami przyznali, że urządzili tę awanturę - przewrót na Ukrainie, więc gdzie tu wina Rosji? Rosji też nie wolno się bronić tak, jak nie wolno Izraelowi? No chyba, że poprzez "ucywilizowanie Rosji na modłę zachodnioeuropejską" masz na myśli zamienienie jej w amerykańskiego pieska jak to się stało z ojczyzną Pana Jawła? Amerykanie za czasów Jelcyna już prawię wyjęli Rosję Rosjanom spod nóg. Trochę rozumiem ich frustrację i nienawiść do Putina. Trudniej mi zrozumieć Polaków, ale biorąc pod uwagę "polską logikę", która np. pięknie w swoim antyrosyjskim komentarzu prezentuje pan Ostrowski, to chyba nie ma nic do rozumienia.