Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sonda Rosetta rozpoczyna swoją niezwykłą misję

(3)
Historia zaczyna się 200 lat przed naszą erą w Egipcie. Kończy się w 2014 r., daleko w kosmosie, w odległości 550 mln km od Słońca.
 • 2014-08-07 04:43 | varpho

  egipski

  na temat komety się nie wypowiem, bo się nie znam, ale na kamieniu z Rosetty wyryto tekst wprawdzie w trzech pismach, ale tylko w dwóch językach.

  "wyryto na nim tekst, upamiętniający Epifanesa w trzech językach: staroegipskim, czyli hieroglifami, a także pismem demotycznym (ludowym, prostym zapisem egipskim, który wyparł w Egipcie w ostateczności zapis hieroglifowy) i po grecku."
 • 2014-08-07 11:55 | Grejpfrut

  Re:Sonda Rosetta rozpoczyna swoją niezwykłą misję

  Przepraszam, ale jakim cudem kapłani egipscy postanowili w 196 r p.n.e. wyryć stelę, na której upamiętniono wszystkie dobre dokonania Ptolemeusza V, skoro był on faraonem od 194 r p.n.e.?
  Najpierw go upamiętniono jako wybitnego faraona, a 2 lata później został faraonem?
  Czy autor rozumie jak numerowane są lata przed nasza erą?
 • 2014-08-07 21:56 | p.berg

  Re:Sonda Rosetta rozpoczyna swoją niezwykłą misję

  Szanowny Grejpfrucie

  Otóż Epifanes był już faraonem znacznie wcześniej. W 196 był już koronowany, ale formalnie przejął pełnię władzy dopiero w 194. Kapłani postanowili wyryć stelę, nim to się stało. """"""