Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Robin Williams: aktor z kłopotami

(11)
Przyczyn samobójstwa Robina Williamsa zapewne nie poznamy: problemy psychiczne łatwo zamaskować. Wiadomo tylko, że miał burzliwy życiorys i sporo kłopotów.
 • 2014-08-13 21:46 | kasiakaro

  grać

  I wciąż to pytanie: czy samobójstwo to dowód na odwagę i bezkompromisowość czy tez świadectwo słabości?
 • 2014-08-14 01:17 | Jan Bohynski

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  W kwesti formalnej, to w Ameryce miara ziemi sa akry, a nie ary i hektary. JB.
 • 2014-08-14 04:43 | Czaro

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Maly laps, otoz powierzchnia rancha nie powinna byc podana w arach lecz akrach, a to jest bardzo duza roznica w areale powierzchni.
 • 2014-08-14 08:59 | ktosia

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Sprawa jest prosta dla osób które zetknely się z tematem uzależnień. Alkohol jest silnym depresantem. Gdy się porzuca nałóg, wypada jeszcze przejść profesjonalną terapie, co by sobie w głowie poukladac. A Williams przez 20 lat po prostu nie pił i nie zażywał. Ale psychiki nie naprawial. Depresja i kłopoty finansowe rosły sobie dalej. A co do jego komiczno-cynicznego wizerunku- również nie jest tajemnicą, że są rodziny dysfunkcyjne, w których dzieci przyjmują pewne maski, żeby jakoś przetrwać. I takaą maską jest też 'dziecko błazen'. I pewnie to mu pozostało na resztę życia. Jak dla mnie, nie leczone zaburzenia, które kazały mu sięgać po używki plus depresja. I tyle.
 • 2014-08-14 14:25 | m.

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Film z 1980 to Popeye, nie Papaye...
 • 2014-08-14 22:59 | Paulina

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  W 100% się zgadzam, to mogła być tylko maska
 • 2014-08-15 08:31 | Władimir

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Dokładnie tak. Ironizowanie rzeczywistości to często pewne panaceum na to by nie zwariować w świecie który jest dużo gorszy niż innych, przeciętnych ludzi.
  W świecie, który bynajmniej nie jest piękny...
  Ach jak fajnie by było któregoś dnia przestać ironizować i po prostu szczerze się uśmiechnąć...
 • 2014-08-16 07:46 | Joanna Kopytowska

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Aktorstwo to zawód narcystyczny , zakłada afirmację siebie kosztem dobrych relacji z innymi , czytałam swietną książkę amerykańskiego lekarza który zauważył powazne zabuzenie relacji ludzi którzy wykonuja zawody które ich nie angażuja na tyle aby byc sensem zycia , dziwne ale na przykład handlowcy czy nawet nauczyciele czy lekarz alienuja się w czynnosciach rutynowych i popadają w depresją wynikajaca z praku poczucia sensu życia - ten lekarz zaleca w takich przypadkach wolontariat w hospicjum czy schronisku dla zwierząt ,uważa że kazdy człowiek ma silna potrzebe przynależnosci do grupy / rodziny , ojczyzny , grupy przyjaciół, grupy sasiedzkiej , ludzkosci ,!!!!!! / MYSLE ŻE JEST COS NA RZECZY W WIELU ZAWODACH POWODUJACYCH WYPALENIE - LEKARZY , NAUCZYCIELI , DZIENNIKARZY , Tam gdzie wdziera się rutyna zawód wykonywany alienuje się od naszych potrzeb psychicznych i nas niszczy
 • 2014-08-17 22:56 | Orca

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Pani redaktor,

  Doceniam przytoczenie informacji na temat Robina Williamsa. Przy naglym odejsciu artysty znalezienie tych danych nie jest proste.
  Chcialabym napisac o zalaczonym zdjeciu, na ktorym aktor ma tasme na ustach z napisem "Danger". To zdjecie jest z okladki DVD pod tytulem "Weapons of Self Desctruction". Robin Williams wystapil w DAR Constitution Hall, gdzie w swoj unikalny i genialny sposob mowil o polityce US, politykach, gospodarce i na wiele innych tematow dotyczacych US. Sa tam rowniez fragmenty na tematy osobiste.

  Slowo "Danger" na okladce DVD sugeruje, ze poruszane tematy sa wazne, nie zawsze dokladnie znane szerokiej publicznosci lub publicznie dyskutowane.

  Bez znajomosci kontekstu ktos moze interpretowac to zdjecie i slowo inaczej. Szczegolnie po tragicznej smierci artysty.

  Fragmenty tego wystepu sa dostepne na youtube. Jak zwykle bardzo dobry material wykonany przez artyste wysokiej klasy.
 • 2014-08-19 21:48 | Orca

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  David Letterman wspomina Robina Williamsa

  http://www.youtube.com/watch?v=4bVgilYncao
 • 2014-08-20 08:11 | mobydick

  Re:Robin Williams: aktor z kłopotami

  Zaciekawiło mnie jaki jest tytuł książki o której piszesz. Pamiętasz może? Albo autora? A wydawałoby się, że lekarze, którzy działają w imieniu szlachetnego celu, poczucia sensu nie tracą. Podobno popadają w rutynę ale bez niej chyba ciężko byłoby im ten zawód wykonywać. Tak czy siak jakby się dało jakieś namiary na książkę podać to będę wdzięczna:)