Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

(39)
Wcześniejsze wybory do Rady Najwyższej odbędą się 26 października – poinformowała w poniedziałek wieczorem na Twitterze administracja prezydencka w Kijowie.
 • 2014-08-24 21:15 | Wojciech K.Borkowski

  Ten konflikt trzeba zakończyć , to powód do wstydu dla UE.

  Na wschodzie Ukrainy grzmią armaty, na zachodzie Ukrainy wcielają młodych ludzi do wojska. Unia Europejska prowadzi mediacje z obu stronami konfliktu
  a do porozumienia dalej niż bliżej. Ten konflikt nie może trwać wiecznie. Może go rozstrzygnąć krótka krwawa wojna, albo długa "zimna wojna".
  W folwarku ukraińskich oligarchów , tak jak w folwarku orwellowskim : War is Peace. Freedom is Slavery. Ignorance is Strenght.
  Czyli, wojna jest pokojem, wolnośc jest niewolnictwem, niewiedza jest siłą.
  Zbliżamy się do orwellowskiego roku 1984, mimo, że niektórzy twierdzą, że jest rok 2014.
 • 2014-08-24 21:17 | Wojciech K.Borkowski

  Ten konflikt trzeba zakończyć , to powód do wstydu dla UE.

  Ci którzy pilnują wolności nie pozwalają mi wysłać e-maila
 • 2014-08-25 02:28 | camel

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  "Wojna z Rosją"? Ale odjazd! Znaczy, wiem, że propaganda zachodu obowiązująca panią Jagienkę, takie rzeczy usiłuje nam wmówić, ale come on! Jakieś dolne granice śmieszności chyba są nieprzekraczalne, prawda? Choć patrząc na polskich biskupów stwierdzam, że jednak nie mam racji. Nie ma takich granic. Pani Jagienko, przepraszam!
 • 2014-08-25 07:19 | wladimirz

  Tego hymnu o Ukrainie po San? No to Polska ma kłopot bo to są wyrażane przez najwyższe władze Upainy żądania terytorialne... ;-)

 • 2014-08-25 08:01 | axiom1

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  "Jeśli ta rozmowa ma przynieść efekt, musi toczyć się wokół kwestii natychmiastowego wstrzymania rosyjskiej pomocy dla separatystów, która jest dziś niemal jawna,.."

  Unia, USA i Fundusz Walutowy rowniez powinny wstrymac pomoc dla Ukrainy ktora jest oczywiscie jawna i czesc nawet ukryta.

  Jagienka ustala podwojne standady. Brak elementarnej uczciwosci. Jak zwykle.
 • 2014-08-25 09:38 | garmisch

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  https://twitter.com/poroshenko/status/503059475306397696
  Hmm,
  "W dniu Święta Narodowego zamanifestowali miłość do barw i hymnu".
  Chyba nie tylko ?.
 • 2014-08-25 09:52 | Wojciech

  Re:UPA

  Święto banderowców, upowców i święto tej Polski
 • 2014-08-25 14:28 | Kaliban

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Pisanina tej baby to odlot na grzybach i obraza inteligencji każdego człowieka, który cokolwiek myśli i zna więcej języków niż polski.

  Zaprawdę sprzedawczyki wstydu nie znają.
 • 2014-08-25 15:30 | wladimirz

  Szczególnie mieszkańcy Donbasu czy Odessy czują się zjednoczeni z Kijowem - o niczym innym poza zemstą za bomby i rakiety na cywili nie myślą ... ;-)

  A to są miliony ludzi - ta wojna raczej podzieliła Ukrainę nie do sklejenia - bestialstw banderowców nie da się ani zapomnieć ani wybaczyć!!!
 • 2014-08-25 15:57 | Andrzej

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Za długo trwało dojrzewanie Ukrainy do niezależności. Gdyby stało się to zaraz po rozpadzie Związku Sowieckiego, na początku lat 90., Ukraina byłaby dzisiaj tam, gdzie Litwa, Łotwa i Estonia, a więc w NATO i UE. Teraz moment jest fatalny, bo rządzi Putin, a nie pijaczyna Jelcyn. Jednak lepiej późno, niż nigdy.
 • 2014-08-25 17:07 | m.gawka

  Wojna kształtuje świadomość narodową

  Agresja Putina na Ukrainę i jej obrona staną się mitem założycielskim nowoczesnego narodu Ukraińskiego. Sen o wolności był historycznie częściowo realizowany przez powstanie klasy kozaków, lecz w większości było to społeczeństwo rolnicze, poprzetykane ziemiaństwem polskim lub spolonizowanym ukraińskim. Wschód był we władaniu Moskwy. W relacjach z Polską szczególnie tragicznie przebiegły masowe morderstwa Polaków na Wołyniu. Czy nie był to również odwet za zdradę Petlury przez marszałka Piłsudskiego? Opieranie mitu założycielskiego na Banderze nie wróży nic dobrego relacjom wzajemnym. Właściwie dopiero po epoce sowieckiej, w której Stalin najpierw zagłodził wiele milionów Ukraińców, w końcu jednak znaczna część Ukraińców uzyskała po wojnie gruntowne wykształcenie. Profil społeczny obywateli Ukrainy zaczął przypominać społeczeństwa zachodniej Europy. Aspiracje europejskie na Ukrainie stanęły w poprzek imperialnym zamiarom Władymira Władymirowicza. Rozpoczął zatem najpierw bunty, później otwarte powstanie we wschodnich regionach, zamieszkałych w znacznej części przez ludność rosyjskojęzyczną, co wcale nie znaczy, że czujących się Rosjanami. Krym był tatarski, później rosyjski a w końcu został "podarowany" Ukraińskiej Republice Radzieckiej przez Chruszczowa. Ciekawostka!
  Prawdopodobny cel Putina, to połączenie lądowe Rosji z Krymem. To pierwszy etap. Drugi, to uderzenie dwustronne z Rosji i Krymu oraz z południa, ze strefy Naddniestrza, okupowanej od lat przez oddziały rosyjskie części Mołdawii. Skutkiem będzie zajęcie całego południa Ukrainy i odcięcie jej od morza. Wydaje się, że to jest najbardziej prawdopodobny cel Putina.
  Jedyna metoda pokrzyżowania jego planów, to intensywne dozbrojenie Ukrainy i pomoc w szkoleniu, informacji i logistyce. Ten front potrwa wiele lat, więc będzie okazja wypróbować w boju całkowicie nowe typy broni. Równocześnie niezbędne będzie wprowadzenie kolejnych sankcji obejmujących dalszy sektorowy zakaz handlu z Rosją, blokadę ich aktywów na zachodzie i znaczna redukcja zaopatrzenia w węglowodory z Rosji. To powinno znacznie osłabić ekonomicznie Rosję Putina. Konieczna też jest akcja propagandowa przez radio, telewizję i internet w transmisji strumieniowej. Propaganda rosyjska tak dalece zamąciła w głowach Rosjan, że uwierzyli w sprawiedliwy cel "pomocy" bratniemu narodowi.
  Realizowane aktualnie francuskie mistrale, mają być użyte w drugiej fazie aneksji, w desancie na południowe wybrzeża Ukrainy w rejonie Odessy i połączenie z oddziałami z Naddniestrza.
 • 2014-08-25 17:30 | Slawomirski

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Rosja jest agresorem i to jest fakt na ktory Europa musi odpowiedziec ekonomicznie i militarnie. Rosja nie moze deptac po palcach poteznej Unii Europejskiej bo dochod Rosji jest tylko 4 razy taki jak Polski. A co jest Polska to wszyscy wiemy. Im szybciej Rosjanie zapomna o potedze tym lepiej bedzie dla nich.
 • 2014-08-25 19:54 | stefan57

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  " W starciach w Doniecku zginęli cywile a kilka tysięcy osób opuściło miasto'.
  To zdanie Pani Jagienki oddaje całą jej wiedzę w temacie wojny na wschodzie Ukrainy.
  Zero litości dla inteligencji czytelników.
  Kobieto tam jest wojna a nie Majdan, masowo giną kobiety i dzieci od trzech miesięcy.
 • 2014-08-25 21:00 | Jan-Janusz

  Re:Zjednoczona Ukraina ?

  @migawka
  Pan znasz cele Putina i chcesz wojny w Europie ? Oj biedny ponury chłopie , nie wiesz co mówisz .
  Wojna w Europie , to rozpad Unii Europejskiej i polski dylemat , co z naszymi granicami, które na nowo
  wyznaczą zwyciężcy tej nowej wojny . Ciebie "m.gawka" nie znajdziemy wśród zwyciężców tej wojny.
  Podżegacze do wojny w Unii Europejskiej są jej grabarzami.
  Rosja tej wojny nie przegra. A oligarcha Poroszenko jest już byłym politykiem , co widać , słychać i czuć.
 • 2014-08-25 21:49 | Saurom

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Skąd taka złość pani WIlczak, że homosovieticusy jeszcze nie złożyły broni. To nie Odessa pani Wilczak, gdzie pani ulubieńcy z piątego sektora mogli zapedzić bezbronnych ludzi do budynku i podpalić go. Jak widać tym razem jak mają do czynienia z oporem to tak łatwo im nie widzi. Co więcej jak widać ludzie na Ukrainie powoli trzeźwięją i mają dość zabijania się w imię interesów USA i UE.
 • 2014-08-25 21:53 | chris

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Dla m.gawka, w nadzieji, że posłucha:
  http://nem.yahooeu.ru/
 • 2014-08-25 22:30 | Tanaka

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Za chwilę będą kolejne zdziwienia komentatorów obficie komentujących a niewiele myślących. Kto w Ukrainie będzie "zjednoczony"? Czy Rosjanie mieszkający na Ukrainie będą "zjednoczeni"? Z kim znowu nic o przyczynach konfliktu, a wszystko o "uszczelnianiu granicy" i "konflikcie wokół konwoju".
  Poroszenko rozwiązał parlament, a czy rozwiązał oligarchów i korupcję ukraińską? Jak jest konflikt, to zawsze jest tak, że ceny łapówek rosną.Nigdy nie znikają. Jak więc zostanie rozdysponowana pomoc 500 mln Euro od Merkel? Ano tak: 20-30 milionów pójdzie na to na co powinno, 470-80 milionów pójdzie na łapówki i oligarchów. W związku z konfliktem rosną juz zastępy nowych oligarchów, jeszcze głodniejszych niż ci starzy.
 • 2014-08-26 01:07 | Jurand

  Ludzie otwórzcie oczy !!!! .Poznacie ich po czynach

  Wcześniejsze wybory do Rady Najwyższej ...cel jeden. Pozbyć się opozycji. Potem tylko nazizm.
  Proszę to zobaczyć
  https://www.youtube.com/watch?v=o5We-mpc3c4
  https://www.youtube.com/watch?v=JFW1CT_QHPs

  Potem lustracja przez tego pana

  https://www.youtube.com/watch?v=Bx-iXJhUYvg&feature=player_embedded
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=COK211wu3uE

  Polacy powinni się obudzić

  http://wyborcza.pl/1,75477,16500564,Ukrainskie_fabryki_wciaz_sprzedaja_sprzet_wojskowy.html

  Junta kijowska za te pieniądze chce kupić trochę gazu bo zima za pasem.Wegla już nie ma bo kopalnie Donbasu są zniszczone lub woda je zalała. Górnicy polegli na froncie lub uciekli do Rosji. Miasta Donbasu w gruzach. Przykładowo Ługańsk przed Majdanem liczyło 450 tyś miasto. Teraz 1 lub 2 tyś staruszków.Trupy na ulicach w rozkładzie. Miasto widmo ,jak określił reporter TVN24. Bogatsi uciekli do Rosji. Biedacy i starcy zostali. Im już wszystko jedno.

  W dniu Dniu Niepodległości właśnie w tą niedzielę
  Poroszenko nic nie mówił o zniszczeniu szpitala
  Kalinina w Doniecku.To już 12 placowka zniszczona
  z jego rozkazu

  ….Podczas niedzielnego bombardowania Doniecka, jednego z bastionów prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, zaatakowany został szpital w centrum miasta. Pociski trafiły w kostnicę oraz dwa budynki szpitalne. Dziesiątki pacjentów wyprowadzono do piwnicy w budynku, w którym mieści się oddział chirurgii….

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/galerie/ostrzelano-szpital-w-doniecku-zdjecie,iId,1549216,iSort,5,iTime,1,iAId,124245

  Tusk mówił prawdę .Dzieci we wrześniu nie pójdą do szkoły !
  Wtedy już wiedział, że tak do tego dojdzie.Tak panie Tusk…..Dzieci Donbasu nie pójdą we wrześniu do szkoły. Pan i inni zadbali o to. Będziemy o tym pamiętać !!!

  Myślałem,że Srebrenica już nigdy ale jest, obok nas.Bliziutko. Nie widzicie jej?

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=vJxamRLFd8M • 2014-08-26 09:31 | Andrzej

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Ukraina jest w trudnej sytuacji, ale Polska w 1920 r. miała jeszcze gorzej.
 • 2014-08-26 10:03 | Mirek

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Z pani tekstu przebija logika, na zasadzie której Polsce robi się zarzuty, że na jej terytorium były niemieckie obozy koncentracyjne. Twierdzenia w rodzaju "Że Ukraińcy będą ginąć z rąk ukraińskich żołnierzy." są nie tylko egzaltowane ale zwyczajnie głupie. Nie ma żadnych dowodów, że Ukraińskie wojsko celowo zaatakowało jakichś cywili, były sytacje ostrzelania, ale przypadkowe. W sytuacji, kiedy rosyjskcy żołnierze, specnaz, celowo kryją się za cywilami i sami ich intencjonalnie zabijają, tego typu pisanina jest kuriozalna. Mam poglądy lewicowe i przykro mi, że ludzie o tej samej wrażliwości często chorują na jakąś zjadliwą odmianę rusofilii, szerzy się ona w niemieckim SPD, wśród lewicy francuskiej czy włoskiej. Nie rozumie Pani, że ukraińscy politycy, w obliczu agresji rosujskiego reżimu, nie mają zwyczajnie innego wyjścia jak bronić się przy użyciu wojska. I wtedy wychodzi Pani, z pani niemądrą krytyką, że dwa lata temu to było Euro.
 • 2014-08-26 10:06 | Mirek

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  No jasne, Rosja śle wojsko i broń do sąsiedniego kraju, a ty o ukraińskich oligarchach. Fakt, okradli państwo ukraińskie i niektórzy odpowiadają za cywilne ofiary na majdanie, ale nie słyszałem aby zaatakowali jakieś sąsiednie państwa. Jeśli do czegoś pasują słowa Orwella to do dzisiejszej Rosji.
 • 2014-08-26 10:10 | Mirek

  wojna a jakże

  Oczywiście, że wojna z Rosją. Jak inaczej nazwać zaanektowanie cyzjegoś terytorium, naruszenie integralności jego terytorium, strzelanie przez rosyjskich bojówkarzy i żołnierzy do cywili, ostrzał artyleryjski ukraińskiego terytorium z terytorium Rosji, przejęcie kontroli nad przejściami granicznymi na długości ok. 100 km, zatopienie okrętów w ujściach ukraińskich portów, poniżanie ukraińskich jeńców. Jest to nie tylko wojna, ale wojna rozbójnicza, kiedyś społeczeństwo rosyjskie będzie się tego wstydzić tak jak dzisiaj Niemcy IIWŚ (którą Niemcy wywołali na spółkę z Rosjanami).
 • 2014-08-26 10:49 | Mirek

  bzdurzysz

  Bzdura, nacjonaliści na Ukrainie mają kilka procent poparcia, natomiast nacjonalista Putin cieszy się poparciem 80-90% społeczeństwa. Jeśli jakiś kraj na świecie ma dzisiaj problem z faszyzmem to jest to niewątpliwie Rosja.
 • 2014-08-26 10:58 | Mirek

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  1. Nie rzadna pomoc dla rosyjskich sepratatystów tylko pomoc dla rosyjskich bojówkarzy, a nawet wysyłanie na ukrainę własnego wojska.
  2. O ile wiem, państwo ukraińskie nikogo nie zaatakowało, w przeciwieństwie do państwa rosyjskiego, które nawet było na tyle bezczelne, że zaanektowało terytorium sąsiada. Dlatego nie widzę powodu dla ktrórego nie powinno dostawać pomocy, a w obliczu rosyjskiej agresji powinno się ją nawet zwiększyć.
  3. Rosja też przyjmowała pomoc gospodarczą z zachodu, np. US Aid, utylizacja broni jądrowej, adopcja chorych dzieci. Oczywiście częściowo z niej zrezygnowała, ale spokojnie reżim Putina mógł sobie na to pozwolić, przecież ciężar tego ponieśli tylko rosyjscy obywatele, a nie elita władzy (kawior i pałac dla ziomali być musi).
 • 2014-08-26 11:01 | Mirek

  czyżby rosyjska agentura?

  Po połączeniu banderowców i Polski w kontekście jednego święta widać, że do rzeczywistości stosunek prezentujesz dość lekki. Jeśli szukać ideowych spadkobierców bandery to można ich znaleźć głównie w Rosji.
 • 2014-08-26 11:03 | Mirek

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Wiesz, aby kogoś wysłać do diabła w nieparlamentarnych słowach - na przykład takiego rosyjskiego agenta internetowego jak ty - wystarczy znajomość języka polskiego.
 • 2014-08-26 11:07 | Mirek

  da się

  Da się wybaczyć wiele, jeśli potomkowie winowajców się od nich odetną, jak to zrobiono na Ukrainie czy w Niemczech. Nie da się za to wybaczyć śmierci ludzi zabitych przez Rosjan, czy to w Katyniu, czy teraz na Ukrainie, skoro "bracia" Rosjanie nie widzą w tym nieczego złego. Swoją drogą trzeba nie mieć sumienia aby mordując ludzi krzyczeć, że oni są źli bo 70 lat temu ich przodkowie popełnili jakąś niegodziwość.
 • 2014-08-26 11:18 | Mirek

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Pozwól, że cię oświecę: parlament na Ukrainie rozwiązano, aby w nowych wyborach wykopać zdrajców z partii regionów i z partii komunistycznej. Martw się oligarchami w twojej ojczystej Rosji. A sprawy poważnych ludzi zostaw tymże ludziom.
 • 2014-08-26 11:20 | Mirek

  Obudź się Rosjo

  Jeśli ktoś powinien się budzić to Rosjanie, mają u władzy mordercę, który szybko ciągnie ich w stronę przepaści. Czy się w porę otrząsną, czy ochoczo skoczą za wodzem, czas pokaże.
 • 2014-08-26 13:15 | Gawka

  agentura

  Uderz w stół, agentura się odezwie.
  Bolszoje spasiba!
 • 2014-08-26 13:34 | ecres

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Brawo dla naszych.Jak pokazują zniszczone szpitale ,to milczą kto je zaatakował.Durny lud wszystko kupi ,bo to na pewno ruskie rzucają bomby.Oni się bronią atakując swoje miejsce pobytu.To więc jest nowoczesne ,pole walki wg ,naszych mediów.
 • 2014-08-26 14:34 | Kaliban

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Aha ślą karabiny, haubice, działa samobieżne, okręty podwodne i głowice nuklearne, a amerykanie dalej nie przedstawili ani jednego zdjęcia satelitarnego n dowód prawdziwości tych oskarżeń.

  Nie przeszkadza to jednak chłopkom roztropkom "chodzić i powtarzać". Tak się rodzą religie moi państwo.
 • 2014-08-26 14:48 | Kaliban

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  "Jak inaczej nazwać zaanektowanie cyzjegoś terytorium, naruszenie integralności jego terytorium,"
  Kazusem Kosova?

  "strzelanie przez rosyjskich bojówkarzy i żołnierzy do cywili,"
  Chciał Pan napisać upańskich. Póki co tylko oni palą ludzi żywcem.

  " ostrzał artyleryjski ukraińskiego terytorium z terytorium Rosji,"
  Chyba odwrotnie.

  "przejęcie kontroli nad przejściami granicznymi na długości ok. 100 km,"
  To, że Noworosję zamieszkują etniczni rosjanie nie oznacza, że Rosja zdobyła kontrolę nad przejściem. A jeśli nawet to co? USA jawnie sponsoruje ukrańsich faszystów, potomków bandery.

  "zatopienie okrętów w ujściach ukraińskich portów"
  Poproszę dwa źródła anglo- i rosyjsko- języczne.
  "poniżanie ukraińskich jeńców."
  Wow, sprawdź Pan co upaińcy robią z Rosjanami. Żołnierze na których Striełkov wymienił upańców nie wyżyli tak byli skatowani. A Pan się przejmujesz, że oprowadzono przestępców, którzy przyłożyli rękę do wzniecenie wojny domowej i strzelali do cywili wobec tłumu na paradzie.

  "Jest to nie tylko wojna, ale wojna rozbójnicza, "
  Oczywiście wszczęta za 6mld pieniędzy amerykańskich podatników.

  "kiedyś społeczeństwo rosyjskie będzie się tego wstydzić tak jak dzisiaj Niemcy IIWŚ "
  Dla mnie raczej to powód do dumy jak wielka wojna ojczyźniana. Którą wszczął Hitler z brakuj hajcu.
  Z którym amerykanie handlowali do ostatniej chwili.
  to, że Polska była po drodze i była słaba jak zawsze i w dużej części rozbrojona na życzenie Anglików i Francuzów to zupelnie inna para kaloszy. O ile Niemcom chodziło o jakąś lebensraum to eksportowanie komunizmu miało celować w Niemcy. Polska to,cóż, jeno kłopot. Ani to bogate, ani ludzie robotni, ani bitni, za to złośliwi, toksyczni i z biblią zamiast mózgu.

  To, Hitler, że wyprzedził Stalina, który zamierzał zaatakować Niemcy jako pierwszy to inna sprawa.

 • 2014-08-26 18:58 | Eau de Cologne

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  "Jedyna metoda pokrzyżowania jego planów, to intensywne dozbrojenie Ukrainy i pomoc w szkoleniu, informacji i logistyce. Ten front potrwa wiele lat, więc będzie okazja wypróbować w boju całkowicie nowe typy broni."

  Kolejny militarysta na forum ?
 • 2014-08-26 19:13 | jer-11

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Nie ma żadnych dowodów, że Ukraińskie wojsko celowo zaatakowało jakichś cywili, były sytacje ostrzelania, ale przypadkowe. W sytuacji, kiedy rosyjskcy żołnierze, specnaz, celowo kryją się za cywilami i sami ich intencjonalnie zabijają, tego typu pisanina jest kuriozalna.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  W pierwszym zdniu pisze pan, ze "nie ma zadnych dowodow", w drugim zas o dowodach (lub ich poszukiwaniu)
  nie ma juz mowy, przedstawia pan swoja opinie jako pewnik. Kiepski propagandzista, czy tez
  uczen na poziomie szkoly gimnazjalnej ?
 • 2014-08-27 02:02 | Kaliban

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Zabawne, amerykański agent wysyła w cziortu rosyjskiego na łamach, rzekomo, polskiego tygodnika.

  Nic tylko nam to opić braci agencka.
 • 2014-08-27 21:44 | aleksander

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  A relacje tv i wywiady z żołnierzami wziętymi do niewoli to fikcja
 • 2014-08-28 06:29 | Marcin

  Re:Zjednoczona Ukraina w Dniu Niepodległości

  Ukraina przespala naplyw zielonych ludzikow na Krym, bo gdyby z kacapstwem zrobila porzadek gdy ta bezczelna nacja zaczela podboj Krymu, wtedy zadna gnida nie wspominalaby o szpitalach bombardowanych, bo by zobaczyli ze nie maja szans.
  Teraz gdy juz sie na dobre rozbestwili, gdy widza ze Krym polkneli bez strazlu, pchaja sie dalej. W 1920 zaszli az pod Warszawe.
  Kacapstwo nigdy sie nie nauczy. Rabunek to jego natura. Jest jednak szansa ze do Kijowa nie dojda. Ukraina broni cywilizowany swiat przed kalmukami. Chyba w koncu to zrozumiecie rowniez agenci obecni tutaj. Macie szanse zerowe. Agresor zawsze przegrywa.
 • 2014-08-28 15:30 | ewa

  Re:Poroszenko rozwiązał parlament i oświadczył, że ratyfikacja umowy

  z UE nastąpi we wrześniu. Czyli ratyfikuje ją ten parlament, którego już nie ma, bo następny powstanie dopiero pod koniec października. Swoiście pojęta demokracja na tej Ukrainie.