Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kontrowersje wokół hostelu LGBT

(9)
Idea powstania hostelu LGBT wywołała oburzenie prawicy. Takiego nasilenia agresji i pogardy wobec osób homoseksualnych jak dziś jeszcze w debacie publicznej nie było.
  • 2014-08-27 01:10 | bever

Bluzgiem i kopem

ty sie zajmij tym co niszczy polske, kraj peryferyjny, producent palet i montownia lodowek samsunga, w ktorej rozkradziono caly przemysl . bylo 2850 duzych zakladow pracy teraz jest 50 duzych i 550 srednich w tym wiekszosc obcych reszta nie istnieje. pomysl jesli nie ma przemyslu to nie ma potrzeby na innowacyjnosc i nie ma potrzeby ksztalcenia inzynireskiego, bo kto ma pomysly inzynierow wyprodukowac? poczytaj wallersteina i kiezuna, moze przejrzysz na oczy. zajmujecie sie pedalstwem i lemanskim a nie prawdziwym zyciem w tym kraju bez przyszlosci z emigracja nasilajaca sie i pogarda polakow do samych siebie, pogarda panstwa wobec wlasnych obywateli.
  • 2014-08-27 01:49 | camel

Re:Kontrowersje wokół hostelu LGBT

Z katolikami, tak samo jak z muzułmanami, nie da się żyć w jednym państwie. Będą jęczeć, kłamać i szczuć podkopując porządek prawny do momentu, w którym nie uzyskają władzy, jak to ma miejsce obecnie w Polsce, a wtedy pokażą kły. Fakt, że są tacy posłowie, jak Pięta, gotowi usprawiedliwić łamanie prawa państwa, które ten łajdak reprezentuje, pokazuje tylko, że katolicy są realnie i jawnie tego państwa wrogami. Polskę należy podzielić. Nie da się skleić niczego działającego z posłem Piętą i jego panami w sutannach w tle.
  • 2014-08-29 11:33 | dandab

Wspaniala i potrzebna inicjatywa. Sledzac polska prase jest bardzo widzone, iz potrzebne jest schronienie dla ludzi odrzucanych przez najblizszych z powodu swojej orientacji seksualnej.
    Te dzikie polskie nagonki na "ludzi innych niz ja" sygnowane przez katolikow i patriotow jawia mi sie jak barbarzynskie sceny inkwizyzyjne ze sredniowiecza.
    Edukacja w szkolach, zachecanie i promowanie akcepatacji, szacunku i tolerancji dla kazdeczo czlowieka jest w Polsce palaca potrzeba.
    Chetnie zasile fundusze na budowe hostelu - czy redakcja ma ewentualnie nr konta na ktory mozna przelac pieniadze?
  • 2014-09-02 11:05 | m.

Przypomnialy mi sie sceny z lat 80-ych kiedy Kotanski zakladal hospicja dla chorych na AIDS, nic sie nie zmienilo...
  • 2014-09-04 21:14 | Homosceptyczny

Dobrze, że nie mam tego problemu odkąd w wieku 17 lat rodzice złapali mnie na paleniu trawki i wyrzucili z domu. Nie tułałem się po dworcach, nie musiałem się prostytuować. Szybko założyłem firmę zajmującą się doradztwem personalnym i pomocą w poszukiwaniu pracy, zdobyciu doświadczenia zawodowego poprzez szkolenia. Nigdy nie użalałem się nad sobą, bo zawsze wiedziałem że świat jest brutalny. Na szczęście rodzice nie wychowali mnie "bezstresowo" dlatego utrata dachu nad głową, czy mobbing w pracy nie sprawiły, że załamałem się psychicznie. Żal mi osób LGBT, że zawsze robią z siebie ofiary prześladowania, a są dobrze zorganizowaną, bezwzględną w swoich działaniach grupą dewiantów.
  • 2014-09-04 21:41 | Równiejszy

Geje i lesbijki polskim dobrem narodowym. Życie geja jest równe życiu setki heteryków. Tak zaczynają się.....pogromy. Proszę nie tworzyć podziałów, nie kształtować równych i równiejszych. Hostel nie zapewni pracy, nie zapewni solidnego wykształcenia... Pomysł jest genialny z punktu widzenia fundacji, której finanse można będzie kreatywnie księgować - jak swego czasu Jakub Śpiewak z KidProtect. Zamiast hostelu proponuję fundację, która prześwietli inne fundacje (na chwilę obecną w Polsce jest zarejestrowane ponad 7000 przeróżnych fundacji pozarządowych) oraz jak realizują swoje zadania statutowe.
  • 2014-09-08 10:35 | Berkano

Słowa Prawdy. Dodam jeszcze, dajcie im zapałki, to na nowo podpalą stosy, tak jak już to robili przez 300 lat w Europie.
  • 2014-09-11 17:32 | camel

Och nie, jeśli dałeś sobie radę w życiu to z pewnością nie dzięki temu, że rodzice zapewnili tobie mnóstwo stresu w życiu a potem wywalili na zbity pysk. I nie, osoby LGBT nie robią z siebie ofiar prześladowania. Nie muszą, tacy jak ty zapewniają im odpowiednią dawkę realnych prześladowań. Zdanie o "bezwzględnej grupie dewiantów" to tylko kłamstwo prawicowych katolików usiłujących wybielić swoje parszywe działania, usprawiedliwić przed ludźmi.
  • 2014-09-11 17:39 | camel

Wiesz, podziały tworzy w tym kraju kościół i katolicy. Wierzę tobie, że pogromy zaczynają się od takich podziałów, bo historia opowiada o pogromach na Żydach i innowiercach wedle tego samego schematu - najpierw osaczano kłamstwami i pomówieniami, szczuto i straszono parafian, potem jakiś księżulo na mszy rzucał zapałkę na przygotowane paliwko.

Trochę mi trudno zrozumieć, dlaczego schronienie dla wyrzuconych z domu przez zacofanych rodziców, za "dewiację", ma czynić ich równiejszymi? Dlaczego schronienie, dach nad głową, ma zapewnić im pracę i solidne wykształcenie? Nie taka jego rola. Gdyby wyrzucano z domu katolików za wiarę w jezuski, też bym popierał powstanie zakonnego schroniska dla nich. I nie uważałbym, żeby przez to stali się "równiejsi".

Jak można tak absolutnie wszystko pomieszać?