Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rada Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy poinformowała o przejęciu przez wojska rosyjskie kontroli nad Nowoazowskiem i kilkoma innymi miejscowościami na południu od Doniecka w rejonie nowoazowskim, starobieszewskim i amwrosijewskim.
 • 2014-08-28 14:05 | aussie

  reakcja zachodu

  Panstwa zachodnie wyrazaja glebokie niezadowolenie :-)
 • 2014-08-28 14:22 | Piotr

  Zachód nie wypowie słowa WOJNA

  Niestety przywódcom zachodu nie przejdzie przez gardło słowa wojna. Bo to by oznaczało, że jest wojna. I to że nie mają żadnego planu na taki wypadek. Będą zaniepokojeni, będą prosić o deeskalację, będą dzwonić i rozmawiać o kryzysie. I to jest na rękę Putinowi. On dzięki temu kawałek po kawałku osiągnie swój cel.

  Co nim jest? Upokorzenie Ukrainy doprowadzenie jej stanu całkowitego chaosu. A potem się zobaczy. Może zrobi się tak jak z Krymem, może tak jak z Naddniestrzem, może tak jak z Czeczenią, może tak jak z BIałorusią, Może tak jak z Abchazją.

  Najważniejsze aby ruski świat zachował swe granice. Nie wolno dopuścić mu do oderwania się np Ukrainy tak jak to się stało Pribałtiką. Metody to sprawa drugorzędna.
 • 2014-08-28 14:50 | Wojciech

  Re:Władze Ukrainy do więzienia

  Rosja upomina się o los zabijanych swoich rodaków przez banderowców i UPA. Z pamięcią dla 200 tys Polaków bestialsko zabitych na Wołyniu.
 • 2014-08-28 14:53 | Znafca

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Putler pozostający pod kontrolą lekarza wysyła z pokoju bez klamek na Kremlu osiemnastolatków na wojnę. Bajdurzy o dziejowej niesprawiedliwości, nazistach ukrywających się od II Wojny Światowej na Majdanie i co minutę sprawdza rosnące ceny mirabelek i szczawiu. Pijani terroryści strzelają do nie tych samolotów cywilnych co trzeba, konwoje humanitarne wysłane na Ukrainę ostrzeliwują się rakietami i odlatują do Rosji, a na Placu Czerwonym stoją kilometrowe kolejki do kuchni polowych po zupę i przydział słoniny.

  W interesie Polski jest to żeby Rosja połamała sobie zęby na Ukrainie. Wtedy przynajmniej przez jakiś czas będzie siedzieć cicho zamiast myśleć o kolejnych wojnach.

  Przy okazji pytanie do Putlerków - ilu ludzi (wliczając w to osoby z zestrzelonego, cywilnego samolotu) udało się już Rosji zabić i czy to aby nie za mało jak na rosyjskie standardy prowadzenia wojny? :)
 • 2014-08-28 14:54 | Adalberty

  Re:Czy żona polskiego ministra kieruje propagandą państwa polskiego ?

  Fenomen żon polityków staje się regułą w globalnym świecie. Słynna żona prezydenta Clintona doprowadziła USA do konfliktu z całym światem. Teraz żona polskiego ministra robi wykładnię sytuacji politycznej we wschodniej Europie?
  Niech się te żony zajmą gotowaniem , bo z tego będzie wielkie nieszczęście.
 • 2014-08-28 15:04 | axiom1

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Bandero-faszyzm zatrzymany. Skoncza sie bestialskie bombardowania miast republik donieckiej i luganskiej przez bandero-faszystow. Co polskski partyjny motloch i medialna holota popierali i do czego podzegali.

  Jest szansa na pokoj w republikach donieckiej i luganskiej. Nareszcie.
 • 2014-08-28 15:29 | Janusz

  Puczyści na Ukrainie

  Nie ma najmniejszego powodu, żeby wierzyć zbrodniarzom Poroszence oraz Arszenikowi, a tym bardziej enuncjacjom notorycznych kłamcówz USA, znanych doskonale opinii publicznej choćby ze spektaktu w ONZ.

  Miejsce obu pseudoukraińców jest w Norymberdze i taka powinna być reakcja Europy, na którą czeka Jaceniuk.
 • 2014-08-28 15:53 | Żonaty (szczęśliwie ze Słowianką)

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Obie żony są żydówkami, nie działają ot tak sobie, tylko w określonym interesie, sprzecznym z interesem wolnego świata. Gotować nie pójdą, chyba że "gojów" tak jak raki - żywcem.
 • 2014-08-28 15:57 | Realista

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Obawiam się, że masz całkowitą rację. Widać, że Putin przeczytał podręcznik "Jak ugotować żywą żabę, by nie wyskoczyła z garnka", i teraz implementuje go, podsycając konflikt kroczek, po kroczku. Celem jest zrujnowanie i zdestabilizowanie Ukrainy, tak by żadna organizacja międzynarodowa nawet nie pomyślała o przyjęciu tego kraju do swojego grona. Z perspektywy Putina, ten konflikt może się sączyć i przez następne 2-3 lata - Rosję kosztuje niewiele, a "wiadomość" jest klarowna dla każdego obserwatora.

  W tej chwili Ukraina ma w sumie dwa wyjścia - albo skapitulować, albo ogłosić stan wojenny i mobilizację kilkuset tysięcy żołnierzy, bo tylko taka armia jest w stanie szybko i skutecznie zdusić ten konflikt i uszczelnić granice. Każde inne rozwiązanie oznacza ciągnięcie się konfliktu w nieskończoność, rosnące niezadowolenie, ruinę finansową i ostateczną przegraną z wycieńczenia, która byłaby jeszcze gorsza politycznie i gospodarczo, niż kapitulacja w tym momencie :/
 • 2014-08-28 16:34 | Saurom

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  A tak między nami to pytanie dla banderodzinówek

  Ilu cywili zginęło na pokładzie zestrzelonego samolotu rosyjskiego przez ukraińców?

  Ilu cywili zginęło na pokładzie zestrzelonego samolotu irańskiego przez Amerykanów?

  Za pewne odpowiedź na tak proste pytania nie będzie trudna dla banderodzinówki
 • 2014-08-28 19:50 | vertigo13

  ,....,............korytarz

  .
  Na liscie potencjalnych zadan
  jest exterytorialny korytarz
  do kaliningradu....

  to co moze by zrobic upgrade
  leo2 z A4 do A7, soon ?
  + longbows z hellfire ?
  powszechna sluzba wojskowa?

  ..)

  .
 • 2014-08-28 21:43 | axiom1

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Nieuleczalnie chora na rusofobie Anne Applelbaum narzeka ze 'carrot/stick policy has failed'.

  Nie do wiary. Pani Appelbaum powinna uzywac carrot/stick na swoim Radku i swoich bachorach. Do negocjacji z Rosja trzeba byc dyplomata a nie chamem.
 • 2014-08-29 02:44 | mr.off

  'Why the Ukraine Crisis Is the West’s Fault' (FOREIGN POLICY By John J. Mearsheimer)

  'Why the Ukraine Crisis Is the West’s Fault'

  FOREIGN POLICY
  By John J. Mearsheimer
  SEPTEMBER/OCTOBER 2014 ISSUE

  http://fam.ag/1oUJzO4
  * * *
  Najlepsza jaka znam dyskusja nt. kryzysu Zachod-Rosja na Ukrainie w ktorej udzial biora prof. S.Cohen (Princeton, NYU) oraz J.J.Mearsheimer (Chicago University) w …rosyjskiej RT.com.

  http://youtu.be/S9674pRBm6g
  * * *
  ‘Should Washington Consider Accepting a Chinese Monroe Doctrine?’

  HUFF POST
  Ted Carpenter
  Senior Fellow, Cato Institute
  08/26/2014

  http://www.chinausfocus.com/foreign-policy/should-washington-consider-accepting-a-chinese-monroe-doctrine
 • 2014-08-29 03:10 | mr.off

  'Why the Ukraine Crisis Is the West’s Fault' (FOREIGN POLICY By John J. Mearsheimer)

  PS. Sadze, ze warto dodac, iz komentarza o dokladnie tej samej tresci tresci jak powyzej nie udalo mi sie zapisac/edytowac na portalu TOK FM (wyswietlil mi sie komunikat: KOMENTARZ ZAWIERA TRESCI NIEDOZWOLONE).

  W 'Polityce' na dzien dobry wyswietlil mi sie zas komunikat 'wpis zostal usuniety', co oznaczalo w praktyce, ze nie moglem dac swojego komentaarza do tekstu, ale moglem 'skomentowac' czyjs tam takst i napisac swoje.

  Cholera, taki jakis bylejaki mamy klimat za demokracji.
 • 2014-08-29 03:17 | mr.off

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  @axiom1

  Anne Applebaum nie jest chora na rusofobie.

  A.Applebaum jest przedstawicielka rzadowych mediow USA (w znaczenniu 'grupy trzymajacej waladze', czyli mediow Wielkiego Kapitalu). I robi za co jej placa: okadza Wladze.

  Udajac, ze Zachodem nie rzadzi Wall Street (dla ktorej pracuje) a Angela Merkel.

  Tyle.
 • 2014-08-29 13:28 | camel

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Wiesz, mnie zastanawia jak się ma do tego fakt, że konflikt ukraiński został zapoczątkowany przez Amerykanów. Czyżby Rosja, podobnie jak Izrael, nie miała prawa do obrony swoich interesów? Przecież głównym celem ukraińskiej rewolucji jest odcięcie Rosji od Morza Czarnego, likwidacja baz floty czarnomorskiej i przysunięcie NATO do jej granic. Putin został zmuszony do reakcji, nie zapoczątkował akcji. Ukraina i Ukraińcy po obu stronach to są ofiary amerykańskiej rozgrywki. Nie pierwsze i nie ostatnie.

  Ciekawe jakby zareagowali Amerykanie na wciągnięcie do sojuszu wojskowego z Rosją Meksyku? A pamiętamy co wyczyniali w sprawie Kuby.
 • 2014-08-29 20:18 | Indoor Prawdziwy

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  ''klechom , politykom , komornikom , sędziom ,prokuratorom oraz mundurowym pasożytom !!! '' A dziennikarze to co?
 • 2014-08-29 21:07 | Andrzej

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Rosja Europie nie skłamie, ani jej prawdy nie powie.
 • 2014-08-30 11:44 | Caramba

  NA WOJNIE PIERWSZA UMIERA PRAWDA

  po obu albo lepiej po wszystkich stronach.
 • 2014-08-30 23:30 | Żebyś się nie zdziwił

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  sprawdź swoją ślubną do 30 pokolenia wstecz, bo możesz obudzić się w filmie "Cud purymowy" :P
 • 2014-08-31 11:24 | Kaiman

  Re:Władze Ukrainy: rosyjska inwazja na terytorium naszego państwa

  Rosja nie przebaczy Polsce "wybryk" z samolotem Szojgu

  http://prawda-ua.pl/co-m-wi-w-rosji/187-rosja-nie-przebaczy-polsce-wybryk-z-samolotem-szojgu.html
 • 2014-09-01 01:05 | ZWarszawy

  Można pomóc Ukrainie!

  Mozna pomóc Ukrainie wejdź na http://www.kuloodporni.org/