Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

(22)
W kraju zmieni się niemało. Zaczęliśmy podróż w nieznane. Ale coś jednak wiadomo, rysuje się kilka ciekawych pytań.
 • 2014-08-31 10:40 | Andrzej

  Przyszly premier.

  Dobrze byloby rozwazyc ewentualna kandydature Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jest ona w tej chwili jedna z nielicznych osob legitymujacych sie rzeczywistymi osiagnieciami i olbrzymia skutecznoscia swojej dzialalnosci.
  Pomijajac juz fakt, ze jest to naprawde kobieta z klasa.
 • 2014-08-31 10:47 | thamb

  Punkt 8

  Zdecydowanie najbardziej realny jest ostatni scenariusz. Ktory przeciez otwiera droge do prezydentury Tuska
 • 2014-08-31 10:59 | axiom1

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Przez 7 lat dyktator Donek pozbywal sie kazdego w kim widzial zagrozenie dla swej przewdniej roli dyktatora absolutnego. Przez 7 l;at dyktator Donek swa osoba i po przez partyjny nepotyzm ustalal dozwolony poziom intelektu na kazdym szczeblu zarzadzania krajem.

  A teraz zamierza opuscic stanowisko na ktore zostal zaprzysiezony na cala kadencje. Co warta jest przysiega na Konstytucje ? Jak widac przysiega na Konstytucje jest gowno warta.

  Jest oczywiste ze porzucenie stanowiska premiera przed koncem kadencji jest nielegalne. To zdrada stanu i jezeli dyktor Donek porzuci obecne stanowisko powinien stanac przed sadem za zdrade stanu.
 • 2014-08-31 11:13 | zet

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Wydaje się,że najbardziej naturalnym zjawiskiem będzie nominacja pani Bieńkowskiej na szefową rządu i pani Kopacz na szefową PO. Obydwie panie są dobrze zorientowane w problemach;rządu- pani Bieńkowska/wicepremier/,partii- pani Kopacz/wiceprzewodnicząca/.
  Ten kobiecy duet jest w stanie skutecznie zablokować przechwycenie władzy w Polsce przez środowiska skrajnie nieodpowiedzialne.
 • 2014-08-31 12:12 | docno

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  jeśli przeprowadzenie Polski przez światowy kryzys sucha stopa to smród to powinieneś poszukać sobie jakiegoś dobrego psychiatry. Ciekawe dlaczego nikt kaczorowi nie proponuje żadnych eksponowanych międzynarodowych funkcji skoro on jest taki niezwykły?
  Czyli uważasz ze cały świat jest głupi i tylko kaczor mądry? Zastanów się poważnie w co się wmanipulowałeś!
  Takie funkcje jak Tuskowi powierza się tylko prawdziwym męża stanu a żaden z kaczorów nigdy nim nie był i nie będzie.
  Teraz ma kaczka prawdziwy problem, jakoś wygląda ze znowu mu się wymknie wygrana w wyborach chyba ze wybiorą go na prezydenta USA
 • 2014-08-31 12:49 | kaesjot

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Tusk mężem stanu ?!
  Jaja sobie robisz ?!
  Mąż stanu to myśli o następnych pokoleniach i ma plan na dziesięciolecia, który konsekwentnie realizuje !
  W Polsce ostatnim takim był ( wg mnie ) E. Gierek.
  Tusk myślał jedynie o najbliższych wyborach i utrzymaniu się przy korycie bo nawet tego, z czym szedł do wyborów nie realizował a to cecha typowa dla polityków a nie mężów stanu,
 • 2014-08-31 13:06 | stanislaw

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Na twoją chorobę lekarstwa nie ma. Możesz pocieszyć się tym, że nie jesteś przypadkiem odosobnionym.
 • 2014-08-31 13:31 | kropka52

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Wyrazy wspolczucia " kaesjot " , ze masz takie nieudane zycie - skoro potrafisz w takim momencie tylko pluc i narzekac ! Ale pamietaj - tylko ty sam jestes za nie odpowiedzialny- nikt inni ci go za ciebie nie urzadzi ! Tak, Tusk jest mezem stanu - o czym swiadczy omawiany awans ! W przeciwienstwie do takiego np. Kaczynskiego ( jak wspomnial tez " docno " , ktory jest nikim-poza swoimi zaslepionymi wielbicielami ! Bo ani ne potrafi prowadzic samochodu, ani zalozyc sobie i prowadzic konta, ani nawet zrobic samodzielnie zakupow ! Trudno sie zatem dziwic, ze do zadnego gremium miedzynarodowego przez te wszystkie lata nikt go nie powolal ! A Polska przez ostatnie 25. lat zmienila sie diametralnie - co widze w moim malym miasteczku, czy okoicznych wsiach. Wszewdzie nowe domy, takze uzytecznosci publcznej, nowe ulice, a w kazdym gospodarstwie wiecj niz jeden samochod ! W z zadnym z pobliskich 5. sklepow nie moge zrobic szybkich zakupow, bo wszedzie sa tlumy ! I w tym lumie sa takze znajomi rencisci i ermeryci, ktorzy tez wyjedzaja z pelnymi wozkami ! To wszystko samo sie nie zrobilo ? ! Wyjedz choc na dzien za granice ( w sieci jest mnostwo biletow lotniczych za grosze, wiec wyjazd i powrot tego samego dnia nie stanowi zadnego problemu ) to przekonasz sie, ze Polska ma sie lepiej niz taka np. Hiszpania ( gdzie bylam 2. tyg. temu czy Grecja, gdzie bylam przed rokiem, czy tak samo jak Niemcy czy Francja, gdzie bywam b. czesto, z racji tej, ze obecnie pracuje i mieszkam w Szwajcarii ! ) Ogladam tu mnostwo TV niemiecko- i francuskojezycznych i wszystkie one chwala Polske ( m.in. ze jako jedyna z UE ma dodatki przyrost gospodarczy, a bezroboicie wsrod mlodych ludzi na niskim poziomie, tuz za Niemcacmi i Austria a przed- Hiszpania, Portugalia, Grecja, czy nowymi czlonkami UE ! ) PS. Gierek mezem stanu ???!!! Ty sie na pewno dobrze czujesz ???!!! Albo nie masz cienia pojecia o PRL !!! ( maz stanu. ktory np. pozwalal na mordowanie ludzi odmiennie myslacych !!!! )
 • 2014-08-31 13:49 | jacek

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Na premiera najbardziej kompetentna wydaje sie byc pani Bienkowska .... Pod warunkiem ze nie wyjedzie do Brukseli by objac stanowisko komisarza ...
 • 2014-08-31 13:51 | jacek

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  @zet + 1 !!!
 • 2014-08-31 16:18 | Saurom

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Typowa ucieczka liska chytruska z Gdańska nie chce odpowiadać za błędy więc ucieka do Brukseli. Tyle, że jak to pokazuje przykład Ziobro nawet Bruksela nie uchroni przed odpoweidzialnością Tuska. Niejaki Juziu Buziu znany jako Jerzy Buzek także pachołek gliwickiego oligarchy Frankiewicza schronił się pod skrzydła swojego pana za pewne jego śladem pójdzie niejaki Jasiu Kazimirczak. Kto będzie następny? Skończą się rządy PO przyjdzie odpowiadać między innymi za aferę taśmową jak i inne sprawki. A Polityka cóż straci te 590 tysięcy złotych łapówki jaką otrzymała z publicznych pieniędzy od PO.
 • 2014-08-31 16:38 | Polak

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Proszę nie komentować. Może ktoś pomyśli, że to dobry pomysł i przyjmie moje zaproszenie do wspólnej modlitwy za pokój na świecie.

  Myślę, ze Polska w ostatnich latach zaprzepaściła nauczanie JPII i sprzeniewierzyła się Bogu ( ideologia gender, manify, walka o prawo kobiet do aborcji, palenie Biblii )

  Proponuję utworzenie silnej 'twierdzy modlitwy" zbudowanej z naszych serc — każdego dnia o godzinie 15.00 ( pora, w której Pan Jezus prosił Św.Faustynę o modlitwę do Miłosierdzia Bożego). Odmawialibyśmy modlitwy: „Koronka do Bożego Miłosierdzia", „ Pod Twoją Obronę ” oraz krótki akt strzelisty do Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel ( np. Królowo Szkaplerza Świętego okryj nas i świat cały płaszczem Twej opieki). W przypadkach wyjątkowych zamiast Koronki można by pomodlić się słowami "Jezu ufam Tobie" trzy razy. W miejscu, w którym zastanie nas godzina 15.00.
  Osobiście czynię to codziennie, więc osoby chętne nie będą osamotnione w tej modlitwie. Uwierzmy w siłę modlitwy :) A jej siła przy Państwa udziale będzie ogromna!!!!

  Podaje link do Koronki
  http://www.zaufaj.com/milosierdzia-bozego.html
 • 2014-08-31 17:24 | marek

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Tusk został wybrany, bo jest uległy wobec Merkel - stocznie, Nord Streem, hołd berliński, itp.. DLaczego nie biorą Kaczyńskiego? Bo on nigdy nie zgodziłby się na likwidowanie polskich stoczni i prowadzenie gazociągu przy wejść do portów. Po co Merkel twardy polityk w Europie? Ona potrzebuje cieniasa,
 • 2014-08-31 19:28 | remm

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  "Tak, Tusk jest mezem stanu - o czym swiadczy omawiany awans !"

  - Sorry, ale na stanowisko prezydent Rady Europejskiej nie wybiera się polityków o cechach męża stanu, bo się do tego nie nadają. Tu są potrzebne predyspozycje dyplomatyczne i "gładka gadka", którą Tusk ma, no i bardzo dobra znajomość języków, której nasz bohater, niestety, nie ma.

  Poza tym Tusk nie jest i nigdy nie był mężem stanu, nie miał też chyba nawet takich ambicji (jak słusznie napisał @kaesjot powyżej, mąż stanu musi mieć wizję i patrzeć dalej niż do najbliższych wyborów). W dzisiejszym świecie nie jest to zresztą żadna ujma - nawet w zamożnych i dojrzałych demokracjach politycy o cechach męża stanu zdarzają się coraz rzadziej.
 • 2014-08-31 20:08 | kaesjot

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Dlaczego uważasz, że ktoś kto ocenia Tuska jako politycznego "cieniasa" a nie męża stanu jest życiowym nieudacznikiem ?
  Zgadzam się z Tobą, że JarKacz to struś ( też ptak ale nigdy nie pofrunie ) jednak nie znaczy to, iż Tusk to orzeł. Raczej pingwin - dobrze pływa ale na twardym gruncie porusza się nieporadnie. Obydwaj to nieloty.
  Oczywiście znam miejscowości, gdzie w ciągu ostatnich 25 lat powstało wiele nowych obiektów ( najczęściej na obrzeżach dużych miast wojewódzkich ) ale znam i takie, "daleko od szosy" gdzie obecnie ludziom żyje ciężej niż 25 lat temu. Chociażby moje rodzinne miasteczko. Z nowych domów pobudowanych w nim po 1945 r. ponad 80% powstało w czasach PRL-u - większość w dekadzie Gierka. Mojego ojca spłata kredytu jaki wówczas wziął na budowę domku ( 100 tys. zł na 25 lat na 1 % ) pochłaniała ok. 7% jego zarobku. Mnie 25 lat później kosztowało to 30% moich zarobków. Ludzie, którzy wówczas budowali sobie domki dzisiaj zmuszeni są je sprzedawać , bo nie stać ich na jego utrzymanie. Większość mieszkańców miała pracę na miejscu lub w pobliskim mieście powiatowym - dzisiaj wielu żyje z prac dorywczych , pomocy społecznej ( 1/6 budżetu gminy ) a co bardziej operatywni wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy.
  A i tak mieszkańcy innych gmin w powiecie zazdroszczą, bo jest tam, jedyna, bezpłatna, ogólnie dostępna plaża miejska z bezpłatną zjeżdżalnią ( za korzystanie z wyciągu nart wodnych trzeba jednak płacić). A to za sprawą dochodów z kilkudziesięciu wiatraków stojących na terenie gminy.
  Co do samochodów - średnia wieku samochodu w Polsce wynosi ok. 16 lat. Głównym źródłem zaopatrzenia Polaków w samochody są niemieckie szroty.
  "Emeryci wyjeżdżający ze sklepu z wózkami pełnymi zakupów" - czy za równowartość 300 - 400 euro ( bo tyle wynosi najczęściej emerytura - choć są i wyższe ) można poszaleć z zakupami ?
  Nie twierdzę, że tak nie jest, jak piszesz ale jest to obraz absolutnie niereprezentatywny.
  Obecnie np. w Poznaniu dwa największe zakłady przemysłowe ( VW i Bridgestone ) zatrudniają obecnie mniej, niż kiedyś nie największy Pomet ( dawniej 6000 pracowników, obecnie ok. 200 ). HCP - kiedyś ponad 20 tyś. obecnie może 10% tego, PFMZniw, Wiepofama, Teletra, ZREMB , PFŁT - już nie istnieją. Ale za to wiele efektownych galerii handlowych - tyle , że w większości zapełnionych towarem z importu lub mieszczących się w Polsce zakładów firm zagranicznych.
  Na koniec - proszę, podaj kilka przykładów nazwisk osób, które kazał zamordować Gierek..
 • 2014-08-31 21:51 | slimak

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  co za głupoty...
 • 2014-09-01 05:36 | Byniek

  Jaki pan, taki kram.

  Lista nazwisk przyszego premiera jest krótka, przewidywalna, wręcz banalna.
  Kopacz - zaufana Tuska
  Siemoniak - zaufany Komorowskiego, no i konflikt Ukraina - Rosja, a więc wojna ?
  Bieńkowska - sprawdziła się przy wydawaniu ( czy dobrze ? ) pieniędzy unijnych
  Buzek - też się sprawdził i to na różnych frontach.

  Jaka tu rewolucja ? Gdzie ta spodziewana swieżość, energia, impuls do działania ? Ot stare, zasiedziałe towarzystwo.
 • 2014-09-01 14:39 | atalia

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Tkliwie dziękuję Panu Tuskowi za to, że:
  - umożliwił kobietom, by obowiązkowo pracowały dla dobra Ojczyzny dłużej o siedem lat (a kobietom-nauczycielkom o lat 17);
  - umożliwił mężczyznom, by przymusowo pracowali dla Dobra Polski dłużej o dwa lata (a nauczycielom-mężczyznom o lat 17);
  - wzbogacił konta pracowników należących do OFE;
  - oddłużył Polskę o jakieś dobre kilkaset miliardów;
  - zbudował Zieloną Wyspę o stabilnych filarach o zdolności kredytowej;
  - zatroszczył się o bezpieczeństwo Ojczyzny;
  - sklecił Państwo Polskie realne, a nie tylko istniejące w teorii;

  Ps. Polska to cywilizowany kraj, jak powiada Drzewiecki-minister Tuska.
 • 2014-09-02 10:38 | wladimirz

  Tusk ma teraz okazję pozbycia się, z twarzą, z rządu skrajnych nieudaczników jak wielopartyjna Kluzik-Rostkowska!!! Za chwilę będą oni kamieniem u szyi PO w wyborach!!!

  Minister, którego jedyne kwalifikacje do stanowiska polegają na tym, że ma trójkę dzieci (zresztą w bardzo drogich szkołach, które w praktyce(!) MEN nie podlegają!), a który w Sejmie potrafił jedynie wygłosić 10-minutowy chaotyczny bełkot, na dodatek, mimo iż mieni się być dziennikarką, fatalną polszczyzną już jest, będzie z całą pewnością o niebo większym, takim kamieniem!!!
 • 2014-09-02 13:01 | axiom1

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Dyktator Donek nie ma prawa zrezygnowac dla lepszej podadki przezd koncem kadencji. Opuszczenie stanowiska przed koncem kadencji bedzie aktem dezercji.

  Brytyjski 'Telegraph' ujawnia szczegoly porozumienia Tusk-Cameron. Cameroon poparl Dpnka a w zamian Donek ma poprzezc w Brukseli brytyjski plan reform Uni.

  Brytyjczycy chca pozbawic immigrantow z krajow Uni wiekszosci benefitow. Czyli europejczycy pracujacy w Brytani beda traktowani jako obywatele drugiej kategorii.

  Dla swej prywaty Donek chce pozbawic 600 000 polakow pracujacych w Brytani benefitow ktore prawnie im sie naleza.

  Co za perfidia !!! Z powodu braku elementarnych kwalifikacji takiego Donka i jego partyjnej kliki miliony polakow sa zmuszone szukac pracy za granica. I tenze Donek manipuluje zeby im zaszkodzic nawet za granica. I tylko z powodu osobistej zachlannosci i prywaty.

  Oczywiscie Donek liczy ze nominuje swego nastepce i ten bedzie poruszal sie na smyczy glosujac w Brukseli tak jak Donek obiecal Cameroonowi. To skandal nieslychany.

  Dlatego Donek musi byc zaskarzony za dezercje i zdrade stanu jezeli zerezygnuje przed koncem kadencji. A gdy zerezygnuje wybory sa koniecznoscia.
 • 2014-09-03 22:34 | Tola

  dot.: nominacja Dziamdziarandzi

  Komentarz dla docno:

  Czy wyborcy PO są naprawdę tak głupi ? Pytasz, dlaczego K. nie zaproponowali tego stanowiska, jeżeli jest tak znakomity ?
  A co nominacja Tuska miała wspólnego z jego kwalifikacjami ? Przecież on nie zdobyłby nawet 20 % punktów na
  egzaminie obowiązującym starających się o posadę w EU ! Nominacja była z klucza, nadeszła pora na kandydata z Europy Wschodniej, a zaakceptowano go z uwagi na jego nijakość i mierność dającą pewność, że nikomu nie podskoczy. Dla przeforsowania swojej własnej nominacji spuścić z wodą klozetu Radka, mającego chrapkę na stanowisko ministra, a wcześniej dla zwiększenia swoich szans wchodził europejskim lewakom w 4 litery przymilając się 6-cio kolorowym, itp, itd.
  I cały czas łgał, że poprowadzi PO do wyborów.


  Dusk przez 7
 • 2014-09-04 10:30 | jpet

  Re:Kto teraz będzie rządził Polską, kto przejmie ster w Platformie? [OSIEM PUNKTÓW]

  Żarty Waść sobie stroisz , kpisz czy o drogę pytasz?
  "Panią Hanię" wolał bym widzieć jako osobę prywatną i wówczas nic a nic nie przeszkadzała by mi ani jej ciasnota umysłowa ani wyznawane poglądy....