Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?

(5)
To, co miało być karą za aneksję Krymu i wojnę na Ukrainie, wielu Rosjan przyjęło z radością i nadzieją, ba, z ekstatyczną euforią.
 • 2014-09-05 23:07 | camel

  Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?

  Mmo odbębnienia obowiązkowej propagandówki na początku artykułu, udało się przemycić nieco słów prawdy, za co serdecznie dziękuję. Rozumiem, że zakończenie o "wyżywieniu wyłącznie kartoflami" jest także daniną dla wielkiego brata, który mógłby odmówić druku nieprawomyślnego tekstu. Dodam tylko, że te sankcje staną się początkiem odrodzenia państwa rosyjskiego i... dobrze dla nas, Polaków.
 • 2014-09-06 12:02 | marek

  Re:Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?

  doceniam ironie. Mysle jednak, ze mylnie interpretuje Pani intencje zachodnich sankcji. Chce wywarcia nacisku na Rosje, tak szeroko deklarowana przez politykow oglaszajacych kolejne "fazy" sankcji, sa najmniej istotne, i sluza wylacznie na uzytek zachodnich wyborcow: patrzcie, robimy to, co nalezy" (a ani zachodni politycy, ani zachodnie spoleczenstwa, nie chca wojny). Mysle, ze jednak zachodni politycy nie sa az tak glupi, zeby nie znac podstawowych elementow rosyjskiej mentalnosci (kompleks nizszosci, mentalnosc oblezenie, zapatrzenie w przeszlosc, uwielbienie dla rzadow silnej reki). Tyle ze nie maja zadnych innych sposobow, aby zareagowac na obecna sytuacje, skoro nie chca sie angazowac militarnie. Zatem musza zrobic "cos" - i robia.
  nb: ja bym jednak wolal, zeby przekaz byl inny: wprowadzamy sankcje, nie dlatego, ze chcemy wywrzec nacisk na Rosje, nie dlatego, ze chcemy Rosji cos pokazac, tylko dlatego, ze - zwyczajnie - nie chcemy zadawac sie z bandytami. No, ale wtedy te sankcje musialyby wygladac "troszke" inaczej.
  Jak mawial zlotousty Urban - rzad sie sam wyzywi, Rosja tez sie wyzywi (i znajdzie dosc chetnych, ktorzy ta zywnosc im sprzedadza). Ale na DLUZSZA mete, izolacjonizm, szczegolnie w obecnych czasach, to rownia pochyla. Pewnie, rozwoj niektorych technologii, np. wojskowych, bedzie mozna (czesciowo) wymusic, czesciowo te technologie kupic (oficjalnie u Chinczykow, a nieoficjalnie od tych, bardziej "elastycznych" kol na Zachodzie), a co sie nie da kupic, bedzie mozna sprobowac ukrasc, ale to nie zastapi w miare swobodnego przeplywu. Reglamentacja (szeroko rozumiana) gwaltownie hamuje rozwoj (znwowu: szeroko rozumiany), na dluzsza mete taki stan jest niemozliwy do utrzymania. I albo ten kraj sie zagotuje wewnatrz, albo sprobuje starych, wyprobowanych metod "wyzwalania" krajow (i zasobow) sasiedzkich.
 • 2014-09-07 00:53 | ara

  Re:Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?: BO DE FACTO 'sankcje" OZNACZAJA

  przywrócenie SUWERENNOŚCI państwa (w tym przypadku FR) na swoim terytorium. Brzmi to paradoksalnie.Wiem. Ale pod hasłem "globalizacji" kryje się trywialny "IMPERIALIZM". A tak na marginesie, to jak zapewne wszystkim zainteresowanym, to tzw. NAFTA ('strefa wolnego handlu' hue, hue) zaowocowała:
  - budową płotu między USA a Meksykiem taki sam jak między Izraelem a strefą Gazy
  - rozwojem bandytyzmu w Meksyku,
  - wyeksportowanie miejsc pracy z USA do Meksyku
  - etc, etc.
  Prawo aby Rosjanie swoje sprawy na swoim terytorium prowadzili - a jakoś nikt nie kwestionuje przestrzegania reguł demokracji w Rosji - wg swojego pomyslu a nie wg pomyslu Michnika/Chodorkowskiego/Brzezińskiego/Sorosa/Obamy/Camerona/Rasmussena/etc,etc jest trywialnym prawem Rosjan i Rosji. Tak samo Rosja/Rosjanie mają OBOWIĄZEK czuć się zagrożeni, "pokojową" polityką NATO a przede wszystkim debilizmem ELYT Polactwa za co wszyscy Polacy zapłacą. Bo przecież koncept, żeby inni (USA, EU) płacili za być przedmurzem "demokracji", jest tak głupi jak ci co go wymyślili (Tusie,Komoruskie,Sikorski, Jaro, etc, etc).
  PALCE LIZAĆ OGLĄDAJĄ POLSKI DEBILIZM W czystej, klinicznej postaci. I dziwić się, że niejaki Churchill za czasów II RP nazwał ją "Greedy hyeena of Europe".
  I to by było na tyle.
 • 2014-09-07 17:02 | stefan57

  Re:Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?

  Czyżby polscy sadownicy faktycznie nie mieli problemów ze sprzedażą jabłek?
  Kłopoty ze sprzedażą owoców przez naszych producentów to wymysł rosyjskiej propagandy?
  Nawet tu polska megalomania nie zna granic. Jak ruskie nie kupią naszych jabłek to zapomną smaku jabłek.
  To jest przykład mądrości gospodarczej naszego dziennikarstwa.
  Proszę Panią to my zapomnimy o tym rynku zbytu owoców na długie lata.
  Zyskamy za to "wdzięczność" wielu sadowników z wielu krajów.
 • 2014-09-08 22:25 | ziemek52

  Re:Dlaczego Rosjanie cieszą się z sankcji?

  Uff aż ciężko od tego debilizmu , imperializmu. Jakbym słuchał politruka za czasów gomułkowskiego PRL-u. I jak to dzielny naród rosyjski miłuje pokój. Szkoda że wcale nie napisano o rosyjskim debilizmie. Bezgranicznym serwilizmie. Władza "łuczsze znajet". Ma więc racje /w mniemaniu Rosjan/ zakładając łagry. Mordując za Lenina i Stalina 20 milionów ludzi. Za to maja pomniki. No bo tawariszcz Ulianow , Stalin i Putin łuczsze znajet. I się zastanawia się przeciętny Rosjanin ,ze na Kremlu złota sala. jest wprost z Magadanu i tamtejszych kopalń złota. Gdzie pracowali i pracują w łagrach ludzie traktowani jak nieludzie. Ale Rosjanin nie wie lub nie chce wiedzieć. Może jakby się dowiedział przestał by unosić się głupim rosyjskim honorem. Więc może jednak coś nie tak z tym polskim debilizmem.Mówmy raczej o rosyjskim. Bo trzeba być ślepym i głuchym żeby pochwalać działania Putina na Ukrainie. Mowmy raczej o debilizmie ale rosyjskim.