Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jedyne takie imperium

(1)
2014-09-16 16:47 | lonefather


Drodzy Panowie Redaktorzy,
Już na wstępie popełniliście błąd kardynalny. W skład United Kingdom nie wchodzi Irlandia, ale Walia ...

Odzwierciedleniem tego jest ni mniej, ni więcej, ale "Union Jack", czyli znana powszechnie flaga Zjednoczonego Królestwa. Jest ona złożeniem flag Anglii, Szkocji i Walii ... hmmm, jakby o tym nie mówić, to śladu najmniejszego irlandzkiej flagi w tym "Union Jack" nie znajdziemy ...

Mamy angielski krzyż św. Jerzego, mamy szkocki ukośny biały krzyż na granatowym tle, mamy też walijski czerwony ukośny krzyż na białym tle, ale nei mamy NIC z irlandzkich zieleni, czy pomarańczy ...

Politycznie Irlandia NIGDY nie była częścia Zjednoczonego Królestwa... choć w jego skład wchodziła ...

To, że Irlandia wchodziła w skład, i Północna Irlandia nadal wchodzi, wyciągnęli Panowie zbyt pochopny wniosek i stąd popełniony przez Panów błąd.

Decyzję o sprostowaniu i formie naprawienia, popełnionego przez Panów błędu, pozostawiam Panom.

Od siebie dodam jedno. Mianowicie to, że z potencjalnie możliwej zmiany i wyjścia Szkcji ze Zjednoczonego Królestwa, najbardziej cieszą się wytwórcy flag i promocyjnych, turystycnych gadżetów. Bo prosze sobie wyobrazić te miliony flag, ktore trzeba będzie uszyć, tu na wyspach i na calym świecie. Bo sprawa nie tylko Szkocji dotyczy, ale i samego UK też. Bo choć jak do tej pory nikt o tym nie wspomniał, to z angielskiej flagi (Union Jack), do której przywykliśmy, po wyłączeniu się Szkocji, trzeba będzie wprowadzić zmiany. Ubędą wszystkie trójkątne ciamno niebieskie pola i biała połówka ukośnego krzyża...

Miliony nowych flag do uszycia... miliony nowych turystycznych gadżetów do wyprodukowania ... producenci, już zacierają ręce!