Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Remanent po Tusku

(7)
Co teraz, kochane siostry oraz bracia w sieroctwie? Przestaliśmy kochać tatusia, to poszedł sobie do innych. I w całej polskiej rodzinie konfuzja.
 • 2014-09-16 22:41 | bobek

  Boze dotrwalem tylko do 2 strony tego artykulu!!!

  Ten czlowiek nie powinien pisac!
  Nawet ktos taki jak ja, neutralny i mieszkajacy zagranica - nie mogl zniesc tego wazeliniarstwa!
  Pewnie ten autor juz w myslach zaciera lapki i szykuje sie by za 5 lat piac peony na temet opisywanej tu persony jako Najwspanialszego Prezydenta Wszechczasow.
  Niestety Tusk to jeden z najgorszych premierow w historii Polski a jedyne dobro, ktore go obchodzilo to wlasne dobro. Dowodem tego jest ucieczka z tego tonacego statku.
 • 2014-09-17 10:42 | zet

  Re:Remanent po Tusku

  "Niestety Tusk to jeden z najgorszych premierow w historii Polski a jedyne dobro, ktore go obchodzilo to wlasne dobro. Dowodem tego jest ucieczka z tego tonacego statku. "

  Z oceną pana Tuska, jako nieudolnego premiera,należy sie zgodzić. Kolejny raz pokazano,że zdolny aparatczyk partyjny,niekoniecznie jest dobrym premierem. Wniosek winni wyciągać politycy,że to partia,która wygra wybory ma wyłaniać kandydata na premiera,niekoniecznie swojego przewodniczącego. Nie wierzę,że pan Obama był szefem partii, która go zaproponowała na urząd prezydenta państwa.
  Nie jest dobrze w państwie, z którego premier i wicepremier szukają pracy za granicą.
  Jeśli pani Kopacz połączy funkcję przewodniczącej partii ze stanowiskiem premiera, rozpocznie się marsz PO do śmietnika historii.
 • 2014-09-17 17:28 | Byniek

  Re:Remanent po Tusku

  Dzisiejszy dzień może skłonić i do takiej refleksji. Wówczas, 17 września, rząd uciekł, a naród pozostał ( rozwinięcie w skeczu " fryzjera" z Kabaretu J.P. ). Dziś, też sytuacja bez precedensu. Urzędujący premier i jego pierwszy zastępca wyjeżdzają z kraju do pracy w Brukseli..
 • 2014-09-18 09:34 | sol3zna

  Re:Remanent po Tusku

  @bobek, zet, Byniek - ludzie, czy umiejętność czytania ze zrozumieniem zakrywa wam zapiekły żal do świata z powodu uzmysłowienia sobie własnej miałkości w konfrontacji z życiem lub naiwna wiara w opozycyjnych rozdawaczy wszystkim wszystkiego...? zauważcie proszę, że zawsze partie będące w opozycji szczekają na rząd tak długo, dopóki same nie dostąpią tej misji... a w moich oczach artykuł jest próbą analizy sytuacji „po Tusku” a nie peanem, lecz oczywiście nie będę się przy tym upierał bo nie mam monopolu na prawdę... pzdr
 • 2014-09-18 20:52 | chemist

  Re:Remanent po Tusku

  Sol3zna , madra ocena.
 • 2014-09-25 18:42 | abchaz

  Re:Remanent po Tusku

  Remanent ,"remament" w PRL,czyli spis z natury , inaczej inwentaryzacja, dokonywany dla zestawienia stanu spisanego ze stanem wynikającym z dokumentacji działalności podmiotu
  Publicyści POLITYKI starają się przedstawic polską politykę jako misterium niedostępne do zrozumienia przez "polską rodzinę"
  a jedynie oni,publicysci, mają monopol na objaśnianie tego misterium .Natomiast polityka ,nie jest misterium, jest działalnością racjonalną (ma byc) i całkowicie mierzalną.Remanent ma sens gdy pokazuje obraz "jak byc miało" a "jak jest naprawdę" w kategoriach mierzalnych.
  To co popełnił redaktor Żakowski nie jest remanentem .Nie wiem czym jest .Metafory "bracia w sieroctwie" i "TATUŚ" sic !.
  miały byc ironiczno-wzruszające (chyba) ale ,dla mnie,są tylko ,dosyc marną,paplaniną.
 • 2014-09-26 16:18 | Andrzej

  Re:Remanent po Tusku

  Tusk zdobyłł wszystko co się dało w polityce krajowej i teraz rozwinie w pełni swoje możliwości w Brukseli. Wybór na przewodniczącego UE przyszedł w samą porę. Naturalną koleją rzeczy Ewa Kopacz uporządkuje schedę po Tusku i poprowadzi koalicję PO-PSL do dalszych zwycięstw.