Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Recenzja filmu: „Miasto 44”, reż. Jan Komasa

(3)
Film operuje najprostszymi schematami. Przeciwstawia naiwnej fantazji, dziecięcej brawurze, erotycznemu nienasyceniu paranoiczny terror, okrucieństwo wojny. Tylko i aż tyle.
 • 2014-09-19 20:01 | Rackham

  Świetny film

  Właśnie wróciłem z kina i cieszę się, że film nie jest martyrologiczny. Pamiętam, z dawnych lat, jak gloryfikowano powstanie. Dopiero teraz mówi się, że wszczynanie walk było błędem i niepotrzebnym posłaniem na śmierć młodych ludzi i moim zdanie ten film wyraźnie to pokazuje
  Świetne aktorstwo, ciekawa scenografia, dobre efekty.
  Prawie zgadzam się z recenzją Pana Janusza... Biedronka opuszcza oddział z innej przyczyny niż podaje autor. Ona przez cały film nie ma problemu z rannymi i śmiercią wokół. Bohaterka Zofii Wichłacz idzie ratować ukochanego. :)
 • 2014-09-29 23:12 | Mariusz

  Re:Recenzja filmu: „Miasto 44”, reż. Jan Komasa

  Ja też wróciłem wczoraj z filmu - i na prawdę gratuluję człowiekowi o 4 lata starszemu ode mnie talentu - żeby pokazać coś normalnie, tak jak było na prawdę - a nie z przesadnym pateosem i ni stąd nizowąt udawanym patriotyzmem (sorry, sam nie należe do wyznawców zielonej wyspy, a wręcz przez do tej pory odwrotnie, i sam widzę jak beznadziejne pojęcie o patriotyzmie mają wyznawcy przeciwników zielonej wyspy - w związku z czym wyznawcom idei patriotyzmu martyrologicznego już podziękuję - na zawsze). Po prostu zdolny człowiek - świetny film, ukazujący wiele aspektów o których na portalach polityka.pl / niezależna.pl ludzie boją się mówić: bunt, młodzieńczość, uczucia, szczęscie, strach, niepewnośći, tragedia, przyjaźń, odwaga - co nam daje w zamian ta psychodeliczna/książkowa patriotyczność: NIC - oni tacy nie byli, byli szczęśliwi, niepewni, głupi, wiedzący że zginą - byli ludźmi, a nie patrytiotycznymi książkowymi bajdurzeniami rodem z kacz**ych opowieści. I chwała im za to - i za kogoś kto zrobił film który trafia do wszystkich, nie tylko do 20 krytyków, dziennikarzyn którzy od 10 lat poza swóim stołkiem i biurkiem świata nie wiedzieli
 • 2014-10-16 10:33 | sobonas

  Re:Recenzja filmu: „Miasto 44”, reż. Jan Komasa

  Bardzo dobrze, iż ktoś zrobił wspaniały film pokazujący dramat ludzi, którzy przez RUSOFOBIĘ i grę na emocjach doprowadzili do śmierci setek tysięcy ludzi. Sami byli daleko od frontu. Politycy drogi czytelniku zawsze Ciebie maja d...