Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polski pressing na Francuzów?

(4)
2014-10-02 11:51 | adam_37
29 września br. prasa francuska oraz brytyjska, korzystając z informacji płynących z dziennika Rzeczpospolita, poinformowała iż władze w Warszawie uważają, że realizacja francuskiego kontraktu na dostawę okrętów typu Mistral do Rosji może wpłynąć na ograniczenie szans przemysłu tego kraju w przetargach w Polsce.

http://dziennik-polityczny.com/index.php/polska/927-polski-pressing-na-francuzow
 • 2014-10-02 12:32 | camel

  Re:Polski pressing na Francuzów?

  Francuzi i Anglicy wiedzą, że ośrodek władzy leży za oceanem a Polacy tylko wykonują polecenia, nikt więc nie będzie zwracał uwagi na to, co twierdzą Polacy. Francuzi doskonale zdają sobie sprawę, że Amerykanie będą się na nich mścić za brak posłuszeństwa w czasie obecnie trwającego ataku na Rosję. Jedną z form zemsty mogą być wstręty czynione przez Amerykanów francuskim firmom na podległych im terenach.
 • 2014-10-04 21:24 | Obserwer

  Re:Polski pressing na zasadę solidarności UE

  Kwestie podstawowe takie jak pokój, bezpieczeństwo różnego rodzaju to nie zabawa to twarde reguły gry. Nie ma znaczenia kto , gdzie ,kiedy i dlaczego straci na kontraktach w obliczu takiej sytuacji , kiedy stracić mogą wszystko, gdy naczelna zasada Wspólnoty będzie łamana. Solidarnośc szeroko pojeta wymaga dostosowania sie do wspolnych ustaleń. Inaczej grozi , ze putinowski plan rozwalenia Unii Europejskiej powiedzie się.

  Nie jest sloganiem bez znaczenia , że w jedności, w solidarności siła. Potęga ekonomiczna Unii Europejskiej właśnie zostalo wybudowane na tej naczelnej zasadzie. Teraz czas na solidarnośc w dziedzinie militarnej i energetycznej. Unia Europejska jak do tej pory nie wykorzystała siły jaka dysponuje w realnej rzeczywistości, bo w stosunku do putinowskich gierek jeszcze są luki we Francji oraz w Anglii w tej zasadzie.To jednka długo już nie potrwa.

  Świat cywilizowany jednoczy się w linii handlowo-celnej bez Rosji. Rosja zostaje w ogonie świata na własne życzenie. Europa, Unia Europejska i USA łaczą się, a Putin zostaje z chwiejnymi krajami Azji. 800 mln rynek pójdzie razem szkoda , że do tego nie przyłączy się rynek rosyjski. No cóż w ślad za Panem Jowialskim ; sam pan chciałeś.
  W momencie , gdy wszyscy członkowie Unii Europejskiej zdecydują się tej zasady solidarności użyć wobec Rosji to będzie to najbardziej czarny dzień w rosyjskich dziejach. Łabędzi śpiew dla Moskwy jest tak pewny jak cudne Jezioro Łabędzie w Balszoj, które zawsze wystawiają na najwyższym poziomie.

 • 2014-10-06 09:50 | zet

  Re:Polski pressing na Francuzów?

  Francja powinna wypełnić warunki kontraktu podpisanego z Rosją. Wrzaski sprzeciwu z innych krajów nie mogą być poważnie rozważane.