Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

(6)
28 proc. głosów dla Platformy Obywatelskiej i 22 proc. poparcia dla PiS – oto wyniki najnowszego sondażu CBOS.
 • 2014-10-03 14:55 | lolek

  hahahha

  w zyciu w to nie uwierzę !!
 • 2014-10-03 20:56 | Jacek, NH

  Re:PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

  "Rządowa sondażownia CBOS, powołana przed laty na rozkaz Wojciecha Jaruzelskiego, w której zasiada przedstawiciel Tuska - prof. Radosław Markowski, robiący w zaprzyjaźnionych z tym samym premierem mediach za tzw. „niezależnego eksperta” - przygotowała pierwszy od wybuchu afery taśmowej sondaż. Jaka partia jest na prowadzeniu? Oczywiście, zgadliście państwo. To ta, która zostawia po sobie ch…, d… i kamieni kupę, jak mówi to minister Sienkiewicz. Jednak paradoksalnie nie ma wątpliwości, że z tej sondażowni mogły wyjść takie wyniki. Otóż tajemnicą sukcesu jest metodologia badań. Cytat:Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 3-9 lipca na liczącej 943 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. Na czym mogło polegać „wspomaganie komputerowe” sondażu? Np. „niezależny ekspert Markowski” siada do komputera i odpowiednio „tnie kanty”. Np. z 42 procent dla pewnej partii po przestawieniu cyferek „niezależny ekspert Markowski” zrobi 24 procent. Zaś tej, której wyszło z sondażu 19 – „niezależny ekspert Markowski” – machnie 29. Ot i mamy „wspomaganie komputerowe”.
 • 2014-10-03 21:11 | kaesjot

  Re:PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

  A może pierwszym pytaniem było:
  Czy weźmie Pan/Pani iudział w najbliżych wyborach?
  Jeśli odpowiedź brzmiała - NIE "wspomaganie komputerowe" odpowiadało: " Dziękujęmy za chęc wzięcia udziału w naszej ankiecie ale mamy już wystarczającą ilośc respondentów o Pana/Pani profilu demograficznym."
  Ostatnie wybory do Europarlamentu wybitnie pokazały stosunek Polaków do naszej klasy politycznej.
 • 2014-10-03 22:02 | zet

  Re:PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

  "Ostatnie wybory do Europarlamentu wybitnie pokazały stosunek Polaków do naszej klasy politycznej."

  Klasa polityczna swoim składem odzwierciedla społeczeństwo. Ona nie spadła z kosmosu. Ciągle udowadniamy,że najbardziej skutecznie potrafimy sami sobie szkodzić. Lata niewoli,rozbiorów,braku państwowości zrobiły swoje,nie szanujemy wolnego kraju.
  Chcąc się rozwijać,trzeba było podjąć słuszną decyzję o wstąpieniu do UE. Innej drogi dla Polski nie ma. Jednak unia nie zreformuje naszego państwa,musimy to zrobić sami,przy ich życzliwej pomocy. Nie może być tak,że kraje nam przyjazne są ciągle największym pracodawcą dla polskich obywateli.
  Siedząc w domu,bojkotując wybory /wszystkie,jakie by nie były/ ułatwiamy kariery osobom przeciętnym,nawet intelektualnie słabym.
 • 2014-10-04 15:17 | don_Pedro

  Re:PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

  To ''efekt Tuska'' i ''efekt Sienkiewicza''.

  PS. Do końca września mieliśmy poznać szczegóły afery podsłuchowej ''pisanej cyrylicą''. I co? Sławek Nowak powrócił na salony z szerokim uśmiechem na twarzy :-D
 • 2014-10-04 18:59 | kaesjot

  Re:PO wyraźnie wyprzedza PiS przed wyborami samorządowymi

  No dobrze ! Pójdę na wybory i ponieważ nie widzę żadnej partii czy koalicji, która wg mnie wprowadzi pozytywne, prorozwojowe zmiany i oddam kartkę bez skreśleń jest to głos nieważny a ktoś z komisji może tę kartkę wykorzystac. Oddam więc głos na dwóch kandydatów by temu zapobiec no ale głos nieważny i nie liczy się do wyniku. Ani iloś głosów niewaznych ani frekwencja nie mają wpływu na wynik czy ważnośc wyborów coż to za róznica czy oddaję głos nieważny czy bojkotuje wybory. Skoda więc czasu na spacer do lokalu wyborczego , bo moim zdaniem niska frekwencja jest propagandowo bardziej nośna.
  Dopóki nie zmieni się ordynacja zmuszająca partie do wystawiania poważnych i kompetentnych kandydatów a wyborcom prawo wyboru (pusta kartka jest też wyborem i powinna by głosem ważnym ) spośród alfabetycznie zestawionych kandydatów z jednej listy dla wszystkich ugrupowań postanowiłem je bojkotowac ( co czynie od ostatnich do europarlamentu ) za wyjatkiem lokalnych ( wyborów wójta, radnych gminy czy sołysa.
  Co do mentalności Polaków to masz rację. Pamiętam, że w 1980 do władz zawiązującej się Solidarności wybierano tych, co najgłosniej "papy darli" ( poznańskie gwarowe określenie krzykaczy ) choc rzadko z sensem. Nawołujacych do spokoju i rozsądku wycinano. Bardziej nośne było hasło do wieszania komunistów na drzewach niż do przystapienia do rzeczowych rozmów z ówczesną władzą. Bo nimi kto miał z tą władzą gadac - elektryk po OHP-ie ( sorry - pomocnik elektryka ), historyk malujacy kominy, czy suwnicowa ze stoczni ?