Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

(9)
85 najbogatszych ludzi na świecie zgromadziło tyle majątku, ile 3,5 miliarda najbiedniejszych. Czyli połowa ziemskiej populacji.
 • 2014-10-14 21:19 | Judyta.Aleksandra

  Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

  "Mimo osłabienia przewagi najbogatszych nad resztą społeczeństwa raport Credit Suisse wciąż zalicza Polskę do krajów o wysokiej nierówności społecznej, plasując nas w gronie takich krajów, jak Meksyk, Czechy, Chile czy Korea Płd."


  A w UK czy USA jak raport ocenia owe nierówności społeczne? Bo tak na czuja to w UK jest pod tym względem znacznie gorzej niż w Polsce.
 • 2014-10-15 06:20 | joanna

  Re:Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

  Bo tak na czuja to w UK jest pod tym względem znacznie gorzej niż w Polsce.

  "Na czuja" to pewnie tak, ale współczynnik nierówności Ginniego jest dość skomplikowanym wzorem matematycznym. Nie tylko uwzględnia istnienie dużych majątków ale również ile osób je posiada, nie tylko poziom biedy (jaki ułamek średniej stanowią dochody najbiedniejszych), ale również ile osób żyje na takim poziomie, a tak naprawdę najistotniejsza jest liczebność "średniaków".
  Jest to w miarę wiarygodne badanie.
  W przeciwieństwie do badania porównawczego ilości biednych w poszczególnych . krajach, wg którego WIĘCEJ jest biednych w Niemczech niż w Bułgarii, i mniej więcej tyle samo co w Rumunii.
 • 2014-10-16 23:06 | konrad.ludwik02

  Re:Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

  Wg miarodajnych danych OECD (http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/wpis.1778), ojczyzna SOLIDARNOŚCi, Polska, posiada największe rozwarstwienie społeczne spośród europejskich państw OECD: 13,5-krotność przeciętnych wynagrodzeń skrajnych grup 10%-ych, podczas gdy zamożni Niemcy tylko 7.5-krotność, a bogatsi od nas Czesi zaledwie 5,5-krotność! Gorsi od nas są Amerykanie: 16-krotność i zwłaszcza Meksykanie: 25-krotność.
  A tego wydumanego Giniego, to sobie wsadźcie gdzieś.
 • 2014-10-23 15:55 | badnick

  Re:Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata?

  W gettach dla miliarderów!
 • 2014-10-24 09:13 | badnick

  Z czego żyją najbogatsi ludzie świata?

  (b] Z wyzysku, czyli inaczej z kradzieży!
 • 2014-11-25 13:24 | waldemarwegrzyn

  Błąd merytoryczy w artykule

  Zdążyłem się już przyzwyczaić do błędów językowych w artykułach w sieci. Jednak jeśli autor posługuje się liczbami, warto, aby miał o nich jakieś pojęcie. O ile lead artykułu zawiera prawidłowe "3,5 milarda", o tyle w pierwszym akapicie napisano "Majątek 85 najbogatszych ludzi na świecie równa się majątkowi 3,5 biliona najbiedniejszych". Na świecie nie ma 3,5 biliona ludzi. Amerykański bilion, to nasz miliard. Warto byłoby to poprawić.
 • 2014-11-25 20:23 | bever

  Re:Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

  ludzi jest ponad 7 miliardow, amer. bilionow,
  - najbiedniejszych ? to zalezy jaki w roznych krajach jest poziom biedy, poziom dostatku i bogactwa.
  np klasa srednia amerykanska z dochodami ok $3.000 na 4 osoby w rodzinie lub $20.000 i powyzej
 • 2014-11-25 20:38 | bever

  Re:Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

  egzekutuja ciebie, mnie czesto tez. niepoprawnie myslimy i mowimy, jestesmy jacys niekompatybilni, nie polityczni i nie gazetowi, za malo w nas ducha niekopromisowej tv.
 • 2014-11-25 22:37 | ragan

  Re:Gdzie żyją najbogatsi ludzie świata

  Kagan ma taki los niemal na każdym z kilkudziesięciu forów, na których umieszcza swoje wpisy :)