Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

złodzieje, złodzieje, złłodzieje

(2)
2014-10-20 09:27 | toja1945
Sędziami będziem wówczas my.
W radiu jedynka Guział użył zwrotu: "zagrabione mienie". Przypominam Mu, że uczestniczącym w referendum z 30 czerwca 1946 roku "3 x tak" Polakom zadano trzy pytania:

"Czy jesteś za zniesieniem Senatu?
Czy chcesz utrwalenia w przyszłej Konstytucji ustroju gospodarczego, zaprowadzonego przez reformę rolną i unarodowienie podstawowych gałęzi gospodarki krajowej, z zachowaniem ustawowych uprawnień inicjatywy prywatnej?
Czy chcesz utrwalenia zachodnich granic Państwa Polskiego na Bałtyku, Odrze i Nysie Łużyckiej?"

Wolą Narodu to referendum obowiązuje NADAL w całości. Karykaturalny twór IPN i dawna reakcja zwana opozycją twierdzą, że było sfałszowane.
Proponuję: niech to powtórzą po raz trzeci (próba zmiany w latach 90.została totalnie odrzucona). Co tu jest do sfałszowania? Wszystko, co się dzieje m.in. w zakresie mieszkalnictwa i zwrotów budynków, (w tym oczywiste złodziejstwa i grabieże) jest sprzeczne z konstytucją i z wolą narodu i zostanie ukarane. (oby jeszcze za życia wyrzuconych na bruk).
  • 2014-10-20 16:41 | camel

    Re:złodzieje, złodzieje, złłodzieje

    Obawiam się, że Polacy mają duszę pańszczyźnianą i rozumieją a także uznają jako "naturalny" stan, w którym wszystko wokół należy do pana dziedzica i do pana plebana, zaś oni sami posiadają tylko kapotę na karku i dni odrobku. Oczywistym jest, że nacjonalizacja ani reforma rolna nie były żadną grabieżą. Były zgodne z wolą narodu. Oczywistym jest też, że obecni właściciele kraju będą usilnie próbować (z sukcesami) zakłamać historię dla swoich korzyści. Zresztą pokaż mi fragment historii Polski, który nie został ostatnio przepisany i poprawiony? Chcąc poznawać historię naszej ojczyzny trzeba zwrócić się do źródeł zagranicznych, bo polskie praktycznie pozbawione są wartości poznawczej.