Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

List otwarty do członków partii politycznych RP

(2)
2014-10-23 21:02 | Zdzisław Gromada
Art. 4 Konstytucji RP mówi jednoznacznie że władzę zwierzchnią w naszej ojczyźnie ma sprawować Naród. Niestety jest to jak dotychczas martwe prawo. Demokracji a w szczególności tej bezpośredniej nie można obywatelom wychowanym od zarania dziejów w poddaństwie odgórnie narzucić. Sprawowania władzy zwierzchniej obywatele na wstępie muszą próbować i nauczyć się na „płytkiej wodzie” tj. w małych ojczyznach np. w gminach. Taką szkołę zaliczyli Helweci. Stowarzyszenie Demokracja Bezpośrednia wyszło z inicjatywą uruchomienia takiej szkoły w naszej ojczyźnie. Proponujemy uzupełnić obecnie obowiązującą ustawę o zapis:

Mieszkańcy gmin w drodze referendum przeprowadzonego zgodnie z tą ustawą mogą zmienić w swojej gminie częściowo lub całkowicie jej treść i ustanawiać zasady organizowania oraz przeprowadzania referendów w ich gminie według własnych przekonań i możliwości

Szanowni Państwo

Największa wadą naszego systemu politycznego jest konflikt interesów polityków i obywateli. Ugrupowania polityczne pod groźbą przegrania wyborów nie mogą proponować wyborcom niepopularnych a często niezbędnych decyzji typu "zaciskanie psa". Nasz dług publiczny zastraszająco rośnie. Dobrym sposobem racjonalnej gospodarki finansowej jest system polityczny stosowany przez spółki w których akcjonariusze sprawują władzę zwierzchnią nad zarządem. Taki system polityczny stosują z powodzeniem Szwajcarzy. Proponowane OIU to pierwszy krok wprowadzenia takiego systemu w naszej ojczyźnie. Niestety nie jest to referendum/pytanie rodzaju: Czy chciałbyś być pięknym, mądrym i bogatym? - i my "naiwni idealiści" mamy niewielkie szanse na jego realizację.

Deklarowanym celem każdej partii jest dobro obywateli tzn. że OBYWATELE powinni być dla niej najważniejsi. Nasza propozycja to tylko/aż przekazanie więcej władzy OBYWATELOM małych ojczyzn.

Jaka jest Twoja partia? Czy dla Twojej partii OBYWATELE są najważniejsi ?

Czy TWOIM zdaniem naszą propozycję TWOJA partia może/powinna włączyć do swojego programu przedwyborczego i go zrealizować?


Zdzisław Gromada
http://www.demokracjabezposrednia.pl