Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

nie wezęa udziału w wyborach

(1)
2014-11-01 16:01 | toja1945

Ja nie wezmę udziału w głosowaniu samorządowym.
Uzasadnienie.
Samorząd nie spełnia żadnych pro społecznych funkcji. Zużywa olbrzymie pieniądze, gdyż żadnego działania nie jest w stanie wykonać aktywizując społeczeństwo na swoim poziomie.
Jest przechowalnią popleczników jakiejś partii.
Są to wyłącznie ludzie, którzy działają używając formułowane przez IPN kłamstwa: "naprawiają szkody wyrządzone społeczeństwu przez Komunę".
W praktyce samorządów pomijany jest społeczny aspekt jako podstawa ich istnienia, a określony już art. 5 KC*
Przykład:
"Samorządowiec" Guział m.in. nadzoruje i powinien ukierunkowywać aktywność zgodnie z cytowanym Art. 5 KC i zapewniać prawa użytkujących legalnie przydzielone lokale obywateli. Nie można oczekiwać od Guziała obiektywizmu i nastawienia pro społecznego w pełnieniu funkcji jeśli lokale te nazywa "zagrabionym mieniem". To znacznie bardziej obrazliwe niż "frajerzy". (tak, tak, robi to w celu naprawienia zniewoleń komuny). Teraz jest wolność i z tego wynika to co wynika.
Jak chronic ludzi przed Guziałem napiszę osobno bo to b. Trudny i wredny w okresie "przemian" temat.
Na temat Guziała patrz także**

================================================================================
* Artykuł 5 Kc. dotyczy nadużycia prawa podmiotowego. Ma on następujące brzmienie: ”Nie można czynić ze swego prawa pożytku, (użytku) który byłby sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Taki działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony”. Powyższy przepis został przeniesiony do art. 8 K.p Oba arykuły tj. 5 k.c. i 8 k.p. mają jednakowe brzmienie.
http://www.poradaprawna.pl/porady/

** toja1945 złodzieje, złodzieje, złlodzieje - forum - polityka.pl
albo
http://www.polityka.pl/forum/1208120,zlodzieje-zlodzieje-zllodzieje.