Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pożegnanie Tuska

(13)
I się skończyło. Na konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie partia pożegnała swojego przewodniczącego, który odpłynął do Brukseli. Pożegnała godnie i ze wzruszeniem oraz dekorując funkcją przewodniczącego honorowego.
 • 2014-11-08 16:12 | ania

  ostatnie pożegnanie.

  OBY nigdy jego noga nie stanęła na Ziemi Polskiej i jego pobratymców. Człowiek który skrzywdził tylu ludzi.
 • 2014-11-08 20:23 | I niech diabli dmuchają mu z żagle

  Re:Pożegnanie Tuska

  Na jego tle nawet towarzysz Edward G. jawi się postacią pozytywną.
 • 2014-11-08 20:40 | axiom1

  Re:Pożegnanie Tuska

  Publiczny audyt finansow panstwa jest potrzebny.

  Juz tu widac brak doswiadczenia i kwalifikacji u lekarza pediatry. Ktora, jezeli nie przeporwadzi audytu zostanie prograzona 7 latami swinstw, klamstw i manipulacji rezimu dyktatora Donka.

  Nawet z dystansu widac sprawy ktore przerazaja. Np dyktator Donkek ukryl czesc dlugu publicznego w funduszu drogowym. Systemaqtycznie przekraczal deklarowane deficyty budzetu i tzw progi oszczednosciowe. Np 54% bylo tzw progiem oszczednoscowym. To bylo prawem, zatwierdzonym przez Sejm. Obecnie polski dlug publiczny siega juz 62% PKB. Jak to mozliwe zeby nikt za to nie odpowiadal ?

  Dlatego tez nowy rzad lekarza pediatry, nie wybrany – zainstalowany, w swym wlasnym interesie powinien przeprowadzic publiczny audyt finansow panstwa.
 • 2014-11-08 21:10 | abchaz

  Re:Pożegnanie Tuska

  Patrząc na fotografię wyraznie widzę,że garnitur Tuska uszyty jest ze znacznie lepszej tkaniny niż kostium Kopacz.
  I przez znacznie lepszego krawca.

  Czym że Ania zawiniła ,że moderator ,niedoszkolony empatycznie,wyciął był jej posty pisane od serca ?
 • 2014-11-08 22:58 | cccamel

  Re:Pożegnanie Tuska

  @abchaz > Czym że Ania zawiniła ,że ...

  Najpewniej pospolitą głupotą. Tę akurat należy tępić, bo jest podglebiem dla wszelkiego łajdactwa wraz z antysmeityzmem i wiarą religijną.

  Ad rem: nie wygląda na to, żeby Polska była państwem niepodległym, prawdziwie znaczące decyzje są podejmowane w Waszyngtonie, więc postać figuranta będącego "premierem" czy "gubernatorem" czy jak tam się toto nazywa, nie ma praktycznie żadnego znaczenia. Dowodem na to są takie osoby na tym stanowisku jak Buzek czy ten nauczyciel z Gorzowa, ten z krzywym nosem, nigdy nie zapamiętam jak na niego wołali.. no wiecie, który?
 • 2014-11-09 00:39 | Marcin Kazikiewicz?

  Re:Pożegnanie Tuska

  Ten od Belisy?
 • 2014-11-09 00:40 | Polska Zjednoczona Partia Złodziei

  Re:Pożegnanie Tuska

  Oszołomów i Tych Co Chcą Rozwalić Ten Kraj. PS. To ni moje - obczajcie skecz Neonówki i Łowców.B - Parlament.
 • 2014-11-09 10:06 | T1000

  Re:Pożegnanie Tuska

  Rządząca klika urządziła sobie żenujący teatrzyk o ukochanym (przez swoich) przywódcy. Laurka jak dla Kima.
 • 2014-11-09 15:07 | z daleka

  Re:Pożegnanie Tuska

  "Moja mama po 42 latach pracy w szpitalu dostała 1600 złotych odprawy, a prezes kontrolowanej przez państwo spółki po 17 dniach miał dostać 700 tys. Wtedy powiedziałem dość tego. Napatrzyłem się na ludzi władzy, którzy myślą, że wszystko im wolno, których pazerność nie zna granic. Ale dziś mówię z całą powagą: koniec z ich przywilejami. Weźmiemy za to odpowiedzialność.", powiedział Donald Tusk w ... 2005 roku.

  Coz tu wiecej dodawac autentyczny geniusz, geniusz Pr i nic wiecej.
 • 2014-11-09 23:09 | białas

  Re:Pożegnanie Tuska

  Zamknął się historycznie ...etap dziejów... Panie prof. red. to zbyt wielkie słowa jak na 25 lat III RP, i wiedzę uczonego/badacza. Jak na tak "eksponowany" okres "dziejów" RP to jednak zbyt wiele. Na pewno jakiś okres zamknął się..., ale nie dziejów. Tym bardziej, że jest to okres dyskusyjny. Chociażby ta swoista księgowość budżetowa, która nie jest tylko naszą bolączką. Ważna jest także ocena swoistej taktyki unikania odpowiedzialności za przyjęcie stanowiska "prezydenta" UE. Szczególnie wana jest także ocena unikania odpowiedzialności i bierna postawa byłego /już/ premiera za politykę zagraniczną /szczególnie wschodnią/, która narzucał MSZ Sikorski, a premier był zawsze o krok w tyle. Nie mógł nie akceptować wcześniejszych zachowań byłego MSZ. Itd, itp. Czy wróci były premier do polityki w Polsce... Jego taktyka okaże bardziej widoczna/zrozumiała po około 2 latach.
 • 2014-11-10 10:01 | don_Pedro

  Re:Pożegnanie Tuska

  Człowiek mający wielki potencjał (tysiące składanych obietnic, to nie w kij dmuchał!). Kłamca i lawirant. Sprawny manipulator. Niemniej, w zaprzyjaźnionych mediach, bardzo go chwalą.
 • 2014-11-10 11:32 | Ereke

  Re:Pożegnanie Tuska

  Tusk to jest bodaj pierwszy w historii UE wypadek by urzędujący premier dużego kraju porzucał rządzenie dla posady unijnego urzędnika.

  Donald Tusk będzie 78 z kolei Przewodniczącym Rady, z tym, że do 2009 roku funkcję tę piastowała głowa państwa sprawującego akurat prezydencję. Była to fucha o tyle "niewdzięczna", że przewodniczący zobowiązany był m.in. do przedstawiania Parlamentowi Europejskiemu sprawozdania z każdego posiedzenia Rady Europejskiej.

  Od 2009 r. wymyślono więc "stałego przewodniczącego" - pozbawiając go
  jednocześnie jakichkolwiek mocy decyzyjnych. Tak więc obecny Przewodniczący Rady nie może NIC. Nie ma nie tylko prawa do podejmowania jakichkolwiek decyzji, on nie ma nawet prawa oddania głosu na posiedzeniu Rady!

  Tusk będzie więc kelnerem, który gości głowy państwa, oczekuje aż przegłosują swoje ustalenia po czym leci zdać sprawozdanie do Parlamentu.

  I to, że Tusk nie zna języków, jest doprawdy najmniejszym problemem. Tak zwany „prezydent Europy” i tak nie ma nic, absolutnie nic do gadania.

  A teraz wyobraźmy sobie poważnego szefa rządu jednego krajów Europejskich, który rezygnuje z realnego rządzenia swoim krajem w zamian za organizowanie spotkań szefów innych krajów. Trudno? Bardzo trudno. Niemożliwe wręcz. Nawet premier Danii powiedziała, że nie może zrezygnować ze swojej odpowiedzialności za państwo na rzecz stanowiska w Brukseli.

  Co więc mówią nam wybór Tuska i zachwyt jego medialnej klaki, czyli głównych ośrodków opiniotwórczych III RP? Jak traktują nasze państwo?
 • 2014-11-10 15:57 | rtr

  Re:Pożegnanie Tuska

  Polski Breżniew odszedł, trzymać się mocno - teraz zacznie się ostra jazda z górki.