Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski: Powtórzyć wybory? A czy wieczorem zaatakują nas Chińczycy?

(16)
Bogdan Rymanowski w TVN24 zapytał, czy wybory powinny zostać powtórzone. Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk odpowiedział: „Nie wykluczam”. Nie wiem, co ich napadło, ale wiem, że to może być groźne.
  • 2014-11-19 13:36 | Jan

Panie red, Żakowski, to jest dramat,

w Szwecji rząd by się już poddał do dymisji. No cóż Polska ma standardy wschodnie. Wczoraj na stronie internetowej Gazety POlskiej znalazłem artykuł, że każdy średnio rozwinięty informatyk z łatwością wejście do tego sytemu i może np. wejść na do dowolnej komisji i dodawać, usuwać głosy czy dodać nowego kandydat system to przyjmie. Po prostu system zabezpieczeń jest tak prymitywny, Nie chciało mi się wierzyć, ale prze chwilą przeczytałem na wp.pl artykuł: SPRAWA GODZI W BEZPECZENSWTWO PANSTWA, WYNIKI CAŁKOWICIE NIEWIARYGODNE.

Cytat:
    " Zdaniem dr. Sokały (pracownik nauk. Akademii Kochanowskiego w Kielcach dziś jest oczywiste, że wszystkie wyniki znajdujące się w systemie informatycznym PKW są niewiarygodne. - Każdy średnio rozgarnięty student informatyki jest w stanie wejść na tzw. kalkulator wyborczy, czyli tę część systemu, która jest zainstalowana w komisjach w terenie, i dokonać tam dowolnych zmian w protokołach - tłumaczył politolog.

Dodał, że jego znajomi m.in. eksperci pracujący dla państwa w sferze bezpieczeństwa - w ramach eksperymentu wprowadzali różnego rodzaju zmiany w protokołach np. jednemu z kandydatów dodali 10 głosów i system to przyjął. - Co więcej, jeden z moich znajomych dodał do kandydatów na burmistrza dowolne nazwisko i system wstawił go do drugiej tury - opowiadał. "

Panie redaktorze, już skończcie w POLLITYCE z popieraniem PO, przecież to co ona robi woła o skargę do nieba.
  • 2014-11-19 14:36 | Wojtek 1942

Re:Żakowski: Powtórzyć wybory? A czy wieczorem zaatakują nas Chińczycy?

Panie szanowny redaktorze.
    Rzadko tak się z Panem zgadzam. Dodał bym tylko, że jeśli karty do głosowania leżą w workach to znaczy, że już zostały policzone i są na to odpowiednie protokoły. Problem powstał gdy system zaczął zliczać poszczególne protokoły. Ręczne ich zliczenie nie jest trudne. Raczej spowolni to konieczność fizycznego dostarczenia protokołów do tych, którzy będą liczyć.
    Z poważaniem W.
  • 2014-11-19 14:39 | Wojtek 1942@ Jan

Wedle tego co piszesz to PO namotała przy wyborach bo tak bardzo jej zależało by PiS wygrało?
    Z poważaniem W.
  • 2014-11-19 15:53 | zet

"Panie redaktorze, już skończcie w POLLITYCE z popieraniem PO, przecież to co ona robi woła o skargę do nieba. "

Oczywiście. Doszło i do tego,że opanowali /ci z PO/ sztukę nasyłania gradobicia na niepokorne rejony oraz obdarzania łupieżem co gorliwszych sympatyków PiS.
    Nic nie można "poprawiać" w wynikach, bo komisje obwodowe liczą głosy bez udziału techniki. Sporządzają protokoły,które podpisują wszyscy członkowie. System miał ułatwić obliczanie ilości mandatów. Skoro jest niewydolny,zrobią to ręcznie.
    Jedną dolegliwością będzie opóźnienie w podaniu ostatecznych wyników wyborów.
  • 2014-11-19 16:10 | El-Ka

Zgadzam się z p. Żakowskim. Ten szum wokół wyborów zaczyna mnie męczyć. Wiadomo, ze system informatyczny zawiódł i tu ktoś odpowiedzialny powinien za to odpowiedzieć. Ale powtarzać wybory, których wyniki bez problemów można przeliczyć "ręcznie"? Niestety, ulubione pytanie dziennikarzy politycznych to pytanie "Czy poda się pan/pani do dymisji?" i bicie piany na ten temat przez kolejne dni. Podoba mi się apel prezydenta o spokój i rozwagę.
  • 2014-11-19 16:12 | Yo

Zartownis z tego Zakowskiego. Myszy? Znikajacy tusz. No boki zrywac.

Pyta w tytule, czy wieczorem zzatakuja Chinczycy? Rok temu zapytalby tym samym he he tonem puszczajac oko a czy wieczorem zaatakuja Rosjanie?

To jest miara tego jak konczy sie rzadzenie ludzi znajacych sie na pilce noznej przy basowaniu dziennikarzy bez poczucia wstydu. Panstwo to nie zabawa. Do kabaretu blazny!
  • 2014-11-19 17:21 | 4ward

III RP znowu zdała egzamin

PKW ogłasza prowadzenie PSL w Świętokrzyskiem. Kielecka komisja wyborcza odpowiada: „Nie wiemy, skąd PKW ma takie wyniki”

W Szczecinie wygrał kandydat, którego nie było na listach wyborczych, itd. itp.

Kogo Pan podejrzewa o te 'nadprzyrodzone i mało prawdopodobne' zjawiska, Arsena Lupina ?

Trawestując klasyka: prawda jest arcybUleśnie prosta, III RPrl znowu zdała egzamin.
  • 2014-11-19 18:35 | le_mon

Szanowny Panie redaktorze.
    Byłoby wspaniale gdyby pisał Pan o tym, o czym ma Pan pojęcie. Bo Pan pisze o teorii.
    Teoria sobie, a praktyka w państwie "c...j, dupa i kamieni kupa" sobie :D
    Parę ciekawostek:

"Jeden z czytelników, proszący o anonimowość, a biorący udział w procesie komunikacji z PKW napisał co następuje:
    1. Nikt nie weryfikuje protokołów papierowych opracowanych przez GKW i wprowadzonych do kalkulatora a następnie zatwierdzonych przez TKW o ile nie pojawią się protesty wyborcze, bodajże po 30 dniach od upłynięcia czasu na zgłaszanie protestów protokoły oryginalne są utylizowane, na kolejnych szczeblach sprawdzana jest tylko suma kontrolna. (chodzi o skan kodu z protokołu papierowego i jego porównanie z sumą kontrolną danych dostarczonych elektronicznie — dop. red.)

2. PKW w trakcie wprowadzania protokołów (oni to nazywają raportów) skasowała parę tysięcy, przez co pojawiły się problemy z wysyłką (kalkulator twierdził że wysłał a na serwerach protokoły miały statut wycofany), ponowne wprowadzenie protokołu w identycznej formie nic nie dawało bo był identyczny (duplikat). Trzeba było dokonać jakiejkolwiek zmiany (dodać kropkę, przecinek) następnie wysłać protokół znów go wyedytować usunąć dodany znak i wysłać.

3. Na tą chwile sypie się aplikacja do ustalania wyborów (powinna prawidłowo zaciągnąć dane ze wszystkich obwodów przeliczyć i pokazać w formie jednolitej, w przypadku gmin można podglądnąć protokoły z obcych gmin, dodatkowo aplikacja do rady gminy nie umie sobie poradzić z okręgami gdzie nie było głosowania bo był tylko jeden kandydat."

"PS. Problematycznie było podobno nie tylko “w internecie” – także przekazywanie wyników (wypełnionych kart do głosowania) do urzędów przez Komisje Obowodowe było, wedle jednej z przewodniczących, źle zorganizowane:

Pod urzędem były za to setki wkurzonych członków komisji i tysiące kartonów, które dotarły na miejsce prywatnymi samochodami (zamiast transportem z policyjną eskortą) i walały się kiepsko pilnowane po ziemi. Nikt nie wiedział, gdzie iść, ani co robić. Worki (niektóre komisje miały je rozprute) kazano nam położyć w holu, w którym czekaliśmy do ósmej rano, gdzie były byle jak oznakowane i rzucone razem do kupy. Do wydrukowanych protokołów moja komisja dopisywała ręcznie tabelkę z wynikami Rozenka, bo jej brakowało."

Jeszcze parę ciekawostek znajdzie Pan tu: http://niebezpiecznik.pl/post/problemy-w-pkw-zliczanie-glosow-wyborcow-sie-opoznia-zawiodl-system-informatyczny/?xPTR1 i tu: http://niebezpiecznik.pl/post/caly-swiat-oglada-i-komentuje-kod-zrodlowy-obslugujacy-polskie-wybory/?similarpost

I co? Wszystko według Pana było w porządku i nie ma o co kruszyć kopii?
    No chyba że przywykł Pan do myśli że burdel w tym nibypaństwie to norma. Jeśli tak, to nie mam pytań :/
  • 2014-11-19 19:29 | Leszex

SLD przegrał wybory samorządowe i jest niezadowolony co jest zrozumiałe. PIS wygrało i jest niezadowolone co jest mniej zrozumiałe ale ta partia z reguły jest w opozycji do rzeczywistości. Tajne wybory się nie sprawdziły może należałoby wprowadzić wybory jawne. Ja się zgadzam i oświadczam, że na te partie nie głosowałem i nie zamierzam głosować. Optowałem za PSL i cieszę się z jego sukcesu podobnie jak wielu myślących pozytywnie Polaków.
  • 2014-11-19 19:39 | stok

Przez pomyłkę zagłosowałem na PSL. Większość wyborców jest mniej bystra od red. Żakowskiego i została wprowadzona w błąd sprytnym zestawieniem kart wyborczych.
  • 2014-11-19 20:46 | Leszex

Nie można było się pomylić. Nie słyszałem by ktoś nie sprawdził kart do głosowania i wstawił znak X w niewłaściwe miejsce. By głosować trzeba zadać sobie minimum trudu i wiedzieć gdzie wstawiać znak X. Jak się jest tumanem to nie powinno się mieć praw wyborczych. SLD niezadowolone ale czemu PIS protestuje. Prezes PIS ma pretensje do Prezydenta nieuzasadnione. Kłótniom nie ma końca. Zmniejszyć piramidę władzy, otrzeźwić polityków i nie robić zadymy. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Radzę wyciszyć emocje, i pomodlić się o łaskę rozróżniania złego i dobrego oraz odrobinę miłości do bliźniego swego. W Warszawie jest Świątynia Opatrzności Bożej. To dobre miejsce na taką modlitwę i piękne.
  • 2014-11-20 06:29 | Andrzej Falicz

Najgorsze czego sie obawia Pan Zakowski to przyznanie sie oficjalnie, ze obecne rzady sa fatalne a panstwo istnieje jedynie teoretycznie.
    Dlatego wyborow powtorzyc NIE MOZNA.
    Polacy -nic sie nie stalo.
  • 2014-11-20 06:30 | Andrzej Falicz

Oczywiscie wszystkiemu winny jest Kaczynski.
  • 2014-11-20 22:43 | ziemek52

Re:Powtórzyć wybory? A czy wieczorem zaatakuja nas Chińczycy?

Byłem na wyborach i jakoś dla mnie było wszystko zrozumiale. Przy stoliku obok zasiedli starsi pan i pani. Owa pani stawiała znak X na każdej stronie. Podobnie uczynił starszy pan. Czyli w przeciągu 5 minut już 2 głosy nieważne. Można przypuszczać że w przeciągu godziny nazbierało się ich 12. w przeciągu całego dnia 168. W jednym małym lokalu wyborczym. Jak zagłosujemy , tak wybierzemy. A już nieraz dawała wyraz, część społeczeństwa polskiego, kompletnej ignorancji. Wiadomo nikt nam nie będzie mówił, ani nas pouczał. Poza tym już nie raz widziałem skale ignorancji obywatelskiej w wyborach. Szczecin jest tego przykładem. Gdzie wyborach na prezydenta miasta 2001 wybrano Mariana Jurczyka. I nic by w tym nie było strasznego, gdyby nie to , że ci co Go wybrali, na drugi dzień stukali się w głowę i śmiali w kułak z Jurczyka. Zawsze głosujemy przeciw czemuś a nie za. Głosujemy by zrobić komuś na złość odpowiedzialność i dojrzałość obywatelska? Ilość głosów nieważnych systematycznie wzrasta.Z wyborów na wybory. Oczywiście sprzyja to tylko tym, co chcą zbić kapitał polityczny podważając wiarygodność wyborów. Nie zastanawiają się jednak nad tym dlaczego ta tendencja wzrasta. czyżby społeczeństwo przechodziło wtórny analfabetyzm? A może po prostu ludzie idą na wybory,żeby iść. Oddają tylko głos formalnie. Ale nie głosują już na nikogo. Mają bowiem dość rządów wszystkich partii PO, PiS, SLD, PSL , razem wziętych. Ale w to politycy nie uwierzą. Wierzą bowiem tylko w siebie. Wola wywoływać hucpę niz szukać przyczyn zniechęcenia ludzi.A PIERWSZYM PUNKTEM NAPRAWY PAŃSTWA POWINNO BYĆ WPROWADZENIE BYCIA POSŁEM I RADNYM TYLKO PRZEZ DWIE KADENCJE NAJDŁUŻEJ.Tu nie może być mowy o dożywotnim posłowaniu i radowaniu. Traktowania bycia posłem lub radnym jako dożywotniej posadki i wypracowywania na nich emerytury. I być może Polacy powiedzieli dość oddając tak dużo głosów nieważnych .
  • 2014-11-20 23:18 | Leszex

Nie wszyscy wiedzą jak i na kogo głosować ale spełniają patriotyczny obowiązek ich zdaniem, a to przecież tylko prawo z którego powinno się korzystać mając odpowiednią wiedzę. Niestety starszych coraz więcej i żadne kursy nie pomogą, pomyłek będzie proporcjonalnie coraz więcej. Prezes poucza Prezydenta jak powinien się zachować w obecnej sytuacji. Przestrzegałbym Prezydenta przed radami Prezesa bowiem wiadomo, że dobrymi radami Piekło jest wybrukowane. Utyskiwania na prace komisji różnych szczebli być może w jakimś stopniu są zasadne. Dlatego chciałbym zobaczyć wypowiedź jakiegoś członka komisji wyborczej reprezentującego partię Prawo i Sprawiedliwość. Czy fałszował wyniki wyborów? Czy zauważył, że ktoś fałszował karty do głosowania i co zrobił w takiej sytuacji? Czy uważa, że rzetelnie wypełnił swoje obowiązki? Czy wziął 300 złotych za pracę w komisji? Czy rozumie zarzuty kierowane do komisji wyborczych? Dlaczego tak długo były liczone głosy? Co zrobił by usprawnić pracę komisji wyborczych? Jakie instrukcje otrzymał od Prezesa PIS dotyczące swojego udziału w wyborach? Państwo pewnie też liczą na rzetelną odpowiedź?
  • 2014-11-21 09:54 | A może napadną na nas demony z USA

Tak, dobrze przeczytaliście, nie z ISIS ani z USSR:
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/egzorcysci-w-usa-maja-coraz-wiecej-pracy-czulismy-czyste-zlo/93f7v

Może już nie zacieśniajmy współpracy i darujmy sobie te wizy.
    :D