Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Barbarzyńca w laboratorium

(2)
 • 2014-11-25 17:28 | victorast

  Barbarzyńca w laboratorium

  Chciałbym coś jeszcze dopisać, jeszcze jakoś mocniej skomentować, ale brakuje mi słów. Napiszę tylko: DZIĘKUJĘ i BRAWO!!!!
  PS. Tragicznum jest dla mnie jednak też fakt , że w poprzednim numerze "Polityki" w artukule o panu Stokłosie nazwano go miłym człowiekiem. Człowieka, który zabił dla przyjemności pięć słoni (płakać mi sie chciało wyobrażając sobie to polowanie) a jednego z tych słoni nawet spreparował. Pieniedzmi, które na to wydał, można byłoby pomóc wielu chorym. Taki człowiek jak on nie powinien pojawiać się w mediach, a już z całą pewnością nie w "Polityce". Takich ludzi jak pan Stokłosa należy omijać..., albo opluwać.
  Pozdrawiam, Victor Ast
 • 2014-11-27 00:08 | katarzynal1

  Re:Barbarzyńca w laboratorium

  Fakty, z którymi Pan Profesor nie zapoznał się przed napisaniem felietonu:
  - spór dotyczący praktyki przecinania zwierzętom laboratoryjnym strun głosowych toczy się tylko na łamach tabloidów. Projekt ustawy tego nie dopuszcza (Art. 14).
  - Art.3. ust. 5. dopuszcza wykorzystanie zwierząt do „kształcenia prowadzonego w szkołach ponadgimnazjalnych,…….., w celu nabycia lub doskonalenia umiejętności zawodowych”. Czyli dotyczy nauczania np. w technikach weterynaryjnych, ale nie umożliwia „wiwisekcji” w każdej szkole rejonowej.

  Sam projekt ustawy, a także dokumenty dotyczące jego procedowania są łatwo dostępne:
  http://www.nauka.gov.pl/projekty/projekt-ustawy-o-ochronie-zwierzat-wykorzystywanych-do-celow-naukowych-i-edukacyjnych.html

  Czytelników zachęcam do zapoznania się z petycją:
  http://www.petycjeonline.com/w_obronie_dobrego_imienia_naukowcow_i_nauki
  """"