Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

(15)
Amerykański sen „Idy” trwa jednak od pewnego czasu i wszystko wygląda tak, jakby zostało logicznie ułożone. Teraz zaczyna się spełniać najbardziej spektakularna faza tego marzenia.
 • 2014-12-11 16:51 | poprawka

  Błąd gramatyczny

  Ida z nominacją do Złotego GlobUUUUUU
  chryste""
 • 2014-12-11 20:52 | Byniek

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  Może wreszcie jakiś rzeczywisty sukces. Tyle to już lat posuchy.
 • 2014-12-12 09:52 | Darek

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  Tajemnica sukcesu danego filmu pozostaje zawsze zagadką. Film "Pokłosie" dla przykładu nie wywołał - poza Polską - takiej fali zainteresowania. Oczywiście cieszą nagrody dla "Idy", chociaż samo dzieło jest nieskomplikowane. Nie posiada ono również tej intensywności, jaką miał "Nóż w wodzie", pierwszy polski film nominowany do Oscara. W ostatnim czasie Akademia nagradzała fabuły skromniejsze, wyciszone, niehollywoodzkie. Irańskie "Rozstanie", czy francuska "Miłość" Hanekego są tego przykładem. Może w końcu się uda i polski film pełnometrażowy dostanie statuetkę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego?
 • 2014-12-12 14:35 | zyta2003

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  @Darek,
  Na to kto dostanie Oscara w grupie filmow nieangielskojezycznych sklada sie bardzo wiele czynnikow i nie zawsze rezultat jest po naszej mysli. Z reguly nagradzane sa filmy kameralne o uniwersalnym przeslaniu. Dwa tysiace czlonkow ASkademii nie zawsze musi miec poglad taki jak Ty.
  Ogladalam Ide w amerykanskim kinie, raczej pustym, obok grupka Polakow, komentowala film. I na koniec padlo : i chwala bogu, ze wrocila do naszej wiary. Amen.
  No i chwala bogu, ze "Poklosie" nie wywolalo takiego zaintyeresowania w swiecie. Chodzilo z tym zainteresowaniem o co? Zeby prosty ogladfacvz utrwalil sobie przekonanie jaki jest Polak? A moze na swiecie juz nie tlucze sie odwiecznego tematu, bo zycie idzie dalej i caly swiat i straszliwych krzywd na swiecie wiele.
 • 2014-12-12 19:22 | badnick

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  Nudny film, ale o Żydach...
 • 2014-12-12 22:48 | smb

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  Drogi Badnicku,

  chyba filmu nie zrozumiałes. "Ida" jest filmem
  o Polakach, katolikach i Żydach.
  Film jest ciekawy, obejrzalam go w jednym
  z kin programowych w Niemczech. Na sali było
  oprócz mnie 5 widzów.

  Pozdrawiam z Europy
 • 2014-12-13 00:01 | radzilowJedwabne

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  Nie przeszkadza mi zbytnio, ze w waszym kraju napisy "zydzi do gazu" kwitna na scianach domow i ze dowcipy o "wartosci opalowej" "zydkow" kwitna na waszym Internecie. Wy juz tak macie, taka wasza specyfika. W takim klimacie sie wychowalem do momentu, kiedy mnie i moja rodzine wypedzono z tego waszego kraju w ramach smierdzacej czystki etnicznej. Nie dziwia mnei brednie o "mordowaniu zwierzat", "mordowaniu palestynskich dzieci" etc ad absurdum. To wszystko jest tak oczywiste jak pizza w slonecznej Italii, Big Ben w Londynie czy wieza Eiffla we Francji. Wizytowka.

  Odruch wymiotny pojawia sie dopiero wtedy, kiedy w tej waszej stolicy, w jednej trzeciej polozonej na pozydowskich gruntach, otwiera sie "Muzeum Historii Zydow". Albo jak sie akurat u was kreci takie filmy jak "Ida". Taka lipa na kolkach nie zasloni napisow na scianach.

 • 2014-12-13 15:39 | badnick

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  A więc o Żydach. Inaczej było by o nim cicho!
 • 2014-12-13 15:43 | badnick

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  radzilowJedwabne
  Sam się z Polski wyrzuciłeś do kraju, gdzie ustrojem jest rabinistyczna, talmudystyczną teokracja, gdzie nie ma n.p. ślubów cywilnych a „żydowstwo” ustala się tam według „krwi” i wiary. Zrozum, że Polakiem zostaje się nie na podstawie „krwi” czy też wyznawanej wiary, że odchodząc z kościoła katolickiego nie traci się polskości, że katolicyzm rzymski nie jest w Polsce religią państwową.
  Zrozum też, że żydowski charakter Izraela wyklucza równouprawnienie w nim zarówno Muzułmanów jak też Chrześcijan oraz Ateistów. Chyba znasz przypadek polskiego Żyda, Szmula Oswalda Rufeinsena, któremu odmówiono obywatelstwa Izraela, ponieważ został on karmelitą (Bratem Danielem), a więc w swym izraelskim dowodzie osobistym miał on wpisane „Narodowość: Nieustalona” (więcej w książce Szlomo Sanda p.t. „The Invention of the Jewish People” - dostępna także po hebrajsku jako „?מתי ואיך הומצא העם היהודי?" czyli „Matai ve’ech humtza ha’am hayehudi?” - dosłownie „When and How Was the Jewish People Invented?”, podobno dostępna jest ta rozprawa także też w języku polskim).
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Invention_of_the_Jewish_People
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daniel_Rufeisen
 • 2014-12-13 16:12 | radzilowJedwabne

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  "Sam się z Polski wyrzuciłeś do kraju, gdzie ustrojem jest rabinistyczna, talmu"

  /ciach nieczytane/

  Nie przeszkadza mi zbytnio smierdzace antysemickie lajno, takie jak bzdet, na ktory odpowiadam, Nie przeszkadza mi zbytnio, podobnie jak popularne w tym waszym kraju napisy "zydzi do gazu" czy tez dowcipy o "wartosci opalowej" "zydkow" kwitna na waszym Internecie. Wy juz tak macie, taka wasza specyfika. Nie dziwia mnei brednie o "mordowaniu zwierzat", "mordowaniu palestynskich dzieci" etc ad absurdum. To wszystko jest tak oczywiste jak pizza w slonecznej Italii, Big Ben w Londynie czy wieza Eiffla we Francji. Wizytowka.

  Odruch wymiotny pojawia sie dopiero wtedy, kiedy w tej waszej stolicy, w jednej trzeciej polozonej na pozydowskich gruntach, otwiera sie "Muzeum Historii Zydow". Albo jak sie akurat u was kreci takie filmy jak "Ida".

  A wasz rodak "kagan" tym razem zapomnial postraszyc "prokuratura".
 • 2014-12-13 20:37 | Lechoslaw1943

  lipa na kółkach

  "lipa na kółkach" to za słaby argument w dyskusji...
 • 2014-12-13 22:18 | badnick

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  radzilowJedwabne
  Cierpisz na dysleksję? I zgoda co do tego "muzeum" fałszującego historię.
 • 2014-12-13 22:20 | badnick

  lipa na kółkach

  Lechoslaw1943
  Co się dziwisz "jedwabnemu"? Żydzi go na kiju z Polski wynieśli, biedaczka, i od tego czasu cierpi on te żydowskie kompleksy!
 • 2014-12-13 22:20 | badnick

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  A co nam z tego przyjdzie?
 • 2015-01-12 04:21 | edek66

  Re:„Ida” z nominacją do Złotego Globa, czyli o krok od Oscara

  Już się boję,jak ten film dostanie (nie daj Boże )Oskara,to się dopiero histeria zacznie-na końcu zostanie chyba wciągnięcie na ołtarze.Ludzie to tylko film .