Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowa z Danutą Olewnik: Polska zabrała mi brata i musi za to zapłacić

(26)
Gdańska prokuratura zdecydowała, że z powodu braku podstaw prawnych nie będzie wnosić kasacji od wyroku uniewinniającego dwóch policjantów, którzy przez trzy pierwsze lata pracowali nad sprawą porwania Krzysztofa Olewnika.
  • 2014-12-29 14:15 | TAURUS

Nie do wiary

Ciekawe czy wie ilu rodzinom zabito brata, siostrę, ojca, matkę i nigdy nie wykryto sprawcę(ów). Co do tego jej brata. Nie był taki kryształowy jak go sama opisuje. Dlaczego tą sprawą zajmowała się nawet sejmowa komisja. To jest praca dla policji, prokuratorów i sędziów. Ewenement na skalę światową. Chcieli w to umaczać Kalisza który w ówczesnym czasie był ministrem MSWiA a rwał się do tego Kaczyński.
  • 2014-12-30 06:28 | znafca

Re:Rozmowa z Danutą Olewnik: Polska zabrała mi brata i musi za to zapłacić

Problem nie polega chyba na tym jaki "Krzysio" był, a jaki nie był. Nie polega też na tym, że go porwano nawet jeżeli sam maczał w tym na początku paluszki. Problem polega na tym, że niektórzy z tych, którzy mają nad nami władzę było w to zamieszanych (bez względu na to kim byli) i umiejętnie zatarło za sobą ślady dzięki pomocy seryjnego samobójcy i wielu innych "przypadków", bo to jest właśnie wyraz rozkładu krainy w której żyjemy i to z tym trzeba zrobić porządek.
  • 2014-12-30 10:20 | ziemek52

Przepraszam panią Olewnik, ale mówiąc "Polska mi brata zabrała i Polska musi za to zapłacić" ma też mnie na myśli i siebie także. Bo jesteśmy jakimiś tam milionowymi cząstkami owej Polski. Proszę więc nie doprowadzać sprawy do absurdu. Nie wciągać mnie, w te bardzo niejasne sprawy, nawet dla samej prokuratury.A cóż dopiero dla takiego szaraczka jak ja. A swoją droga to dziwne ,że tak ukochany brat nie dostał zaproszenia. Zresztą sama wypowiedź pani Olewnik jest niejasna i nieprzekonująca. Zbyt dużo w tym wszystkim niejasności, jasnych tylko dla pani Olewnik.

• 2014-12-30 10:47 | zet

Polska niczego nie zabrała państwu Olewnikom. Wprost przeciwnie,pozwoliła im się dorabiać majątku i dostatnio żyć. Brat pani Olewnik,gdyby staranniej dobierał sobie znajomych,żyłby do dzisiaj.
  • 2014-12-30 11:58 | XII05

Gdyby tatuś nie robił szemranych interesów i nie wciągnął w nie syna, to być może żyłby do dzisiaj...
  • 2014-12-30 14:36 | Andrzej

Już mam dosyć rodziny Olewników z ich problemami. Krzysztof Olewnik w ciągu swojego krótkiego życia zaplątał się w tyle podejrzanych interesów, ze rozwikłanie tego wszystkiego jest praktycznie niemożliwe, tym bardziej, że rodzina nie kwapi się do pomocy.
  • 2014-12-30 15:06 | Byniek

" Seryjny samobójca" - po prostu genialne.
  • 2014-12-30 15:32 | mg

Nie rozumiem tej rodziny.

Od samego początku widać wyraźnie, że płocka policja robiła wszystko, żeby ukręcić łeb tej sprawie (nie porównywanie odcisków palców z bazą, brak analiz połączeń telefonicznych, olanie właściwie wszystkich najważniejszych śladów w domu i spalonym bmw); że porywacze współpracują z tą policją (kradzież akt i dowodów z Nubiry w tajnej akcji przewożenia ich do Warszawy); że świadkowie są eliminowani w płockim więzieniu, ba! niektórzy wiedzieli, że żywi z niego nie wyjdą (Pazik).

Co ci ludzie robili na imprezie u Olewnika juniora i seniora? Jak wygląda obecna relacja seniora z byłymi przyjaciółmi od wódki i interesów?

...i skąd pretensje do Polski - Pani Danuto, do dawnych przyjaciół proszę mieć pretensje...

PS. Tak dalece posunięta idealizacja Krzysia nadaje się, niestety, na leczenie.
  • 2014-12-30 21:25 | Nie do wiary

Trudno czytać niektóre komentarze. To co przeszła ta rodzina nie mówiąc już o samej ofierze jest nie do wyobrażenia. Ma rację p. Danuta mówiąc że Polska zabrała jej brata . Wygląda na to że była to nie tylko nieudolność organów ścigania. Zarzuty wobec rodziny są świadectwem pustki moralnej niektórych osób pozbawionych całkowicie uczuć wyższych.
  • 2014-12-31 04:12 | observer

To nie Polska zabrała pani brata i pani roszczenia sa absurdalne. Trzeba odróżniać odpowiedzialność Państwa od odpowiedzialności ludzi. Skorumpowani lub nieudolni policjanci są w kazdym państwie. Jest wiele spraw w których nie wykryto sprawców.
    PS Ma pani "parcie na szkło".
  • 2014-12-31 05:51 | Jan Bohynski

To, ze ta sprawa jest kompromitujaca dla naszych organow scigania, to jedna sprawa. Druga to taka, ze kto zaprasza na imprezy policjantow i zlodziei - moze miec potem klopoty. Jestem okropny. Wiem o tym. JB.
  • 2014-12-31 09:39 | maciaszczyk

Ciekawe dlaczego akurat w jego domu odbywał się spęd psów z całego województwa? Tak przypadkowo sobie to miejsce wybrali, czy mieli zatrzeć jakieś brudy rodziny? A już te zaproszenia drukowane w Warszawie to istna paranoja. W płocku za słabe drukowali dla jasniepaństwa?
  • 2014-12-31 09:41 | drobiniak

Czego to forsa nie robi z rodziny prostego chłopa i oborowego? Co za wyobrażenia o sobie i co za ton - Polska zabrała mi brata i Polska MUSI za to zaplacić. Bezczelna bip bip bip
  • 2014-12-31 12:46 | mg

hm, arcyciekawe - pan moderator nie przepuścił mojego komentarza sprzed dwóch dni. Spróbuję zatem raz jeszcze:

skąd oczekiwania wobec Polski - przecież zawalili dawni przyjaciele-policjanci, którzy pili w noc porwania zarówno z tatusiem, jak i z braciszkiem. Interesy się z nimi fajnie załatwiało, ale jak się dało ciała, to już lament i pomocy?

Brat święty nie był (zdjęcia z imprez - to z kim imprezował - wystarczająco o tym świadczą), jego daleko idąca idealizacja świadczy już o zaburzeniach psychicznych Pani Danuty. Aczkolwiek współczuję, choć brat wystawił się na własne życzenie - lubił ryzyko, choć tak tragicznych kosztów poniesienia tego ryzyka nie przewidział.

Ta sprawa ma tak wiele wątków, a niewytłumaczalne zachowania tatusia w dniu porwania tak śmierdzą na kilometr, że nie wierzę, że tak trudno domyślić się prawdy przebywając w tym towarzystwie. Jak powiedział jeden z funkcjonariuszy CBŚ - ktoś kiedyś nie wytrzyma i się wygada.

Porywający - Pazik, kręcący się przy rodzinie i przyjacielu Olewnika. Nikt niczego się nie domyślił? Nawet po anonimie w sprawie ukrywania Krzysztofa w Nowym Dworze?

Przyjaciel i współudziałowiec w firmie K.Olewnika śmierdzi - miał pretensje do podziału udziałów, wyłudzał kredyty, a stary Olewnik je żyrował. Zupełnie przypadkowo okup pokryłby zobowiązania spółki z tytułu kredytów.

Napięcia między starym Olewnikiem a młodym - nie wymagają komentarza. Tatuś, jeśli nie gnoił, to zlewał synusia.

No i w końcu 'wkręcanie w towarzystwo' synka przez tatusia - tak jakby policja była komuś potrzebna do biznesu. Jakiego biznesu? Chyba tylko cuchnącego na kilometr... bo w bajkę, że impreza była w ramach przeprosin jakiego mitycznego policjanta z drogówki (choć nikt z drogówki w niej nie uczestniczył), tylko idiota uwierzy.

Wewnętrzne porachunki 'byznesmena' i osób ułatwiających robienie biznesu (policjantów) na koszt państwa.

Przykro to pisać, ale nawet myśląc o cierpieniach młodego Olewnika pod koniec życia, palcem bym nie kiwnęła - tak się kończy zabawa z niebezpiecznymi ludźmi, dziewczynami z burdeli i policją robiącą interesy.
  • 2014-12-31 15:36 | Grisza

Pani Danuta ma rację. To przez bydlaków z SLD oraz płocką policję. Aż się zygać chce na to co robili z całą rodziną Olewników Niech wyjaśnią pseudo śmierć komendanta bydlaka skorumpowanego . I innych co byli na tej imprezie na 90 procent mać żali w tym palce a jak się zrobiło gorąco to pouciekali jak szczury i nabrali wody w ustach. O politykach nie wspomnę bo mnie jeszcze zlikwidują
  • 2014-12-31 15:38 | Grisza

Pani Danuta ma rację. To przez bydlaków z SLD oraz płocką policję. Aż się zygać chce na to co robili z całą rodziną Olewników Niech wyjaśnią pseudo śmierć komendanta bydlaka skorumpowanego . I innych co byli na tej imprezie na 90 procent mać żali w tym palce a jak się zrobiło gorąco to pouciekali jak szczury i nabrali wody w ustach. O politykach nie wspomnę bo mnie jeszcze zlikwidują""
  • 2014-12-31 22:19 | Rakoczy

Obywatelko Olewnik Danuto, dysponujesz pieniędzmi i masz atut skarżenia się z przedstawicielami wymiaru pozornej polskiej praworządności. Twój honor nic nie wskóra nawet poza granicami krajowej Temidy ...
    Pamiętaj, wkrótce konto będzie puste, a rachunki nie tylko adwokackie rachunki ,nie będą umorzone...
    Cóż, korzystniej nie być także polskim nuworyszem i skromnie, ale żyć !
    Rakoczy

• 2015-01-02 18:56 | maka

Ile razy słyszę pretensje siostry Krzysztofa Olewnika do Polski ogarnia mnie irytacja. Ile w tym pychy i arogancji! Od dawna też jasne jest dla mnie, że pani Olewnik znacznie bardziej ceni taką Polskę, w której lokalny kacyk ma wszystkich w kieszeni i wszyscy mu się kłaniają. Po latach obserwowania tej sprawy nie mogę oprzeć się wrażeniu, że państwo Olewnikowie powinni zostawić Polskę w spokoju i przyjrzeć się sobie i swoim relacjom z innymi ludźmi.
  • 2015-01-02 19:45 | scrambler

do: 2014-12-30 21:25 | Nie do wiary

ależ i owszem i jak najbardziej - choć i mnie wydawało sie kiedyś, że są nieprzekraczalne granice, czyli tzw. przyzwoitość. Tyle tylko, że te granice - jak każde - działaja w obie strony. Pani Olewnik reprezentuje w tej chwili - strasznie cyniczne to, co piszę - INTERES rodziny. Kreowana przez nia postawa - możliwe, że w pewnym stopniu nieświadomie - przekracza również pewne granice. W czym rodzina Olewników jest bardziej uprawniona do słów: "Polska zabrała mi brata i musi za to zapłacić. Trybunał ma tylko powiedzieć, że Polska była winna,(...)" od np. rodzin ofiar katastrofy TU-154 pod Smoleńskiem? Wykraczając poza granice (przyzwoitości, zdrowego rozsądku, ryzyka etc) trudno NIE PRZEWIDZIEĆ narażenia się na - w tym konkretnie przypadku - nieprzychylne reakcje społeczeństwa. Nie jest bowiem winą społeczeństwa, że rozgrywają prywatne/intymne interesy/sprawy przy otwartej kurtynie w sposób w żadnej mierze niezrozumiały dla większości z nas. Niestety - można odnieść wrażenie, że PP Olewnikom Strassburg potrzebny jest jako punkt oparcia pod refundacje poniesionych kosztów. Juz wskazali, kto je pokryje. Jeżeli zaś ich wewnętrzne sprawy rodzinne, niepodlegające w żadnym wypadku upublicznieniu (w duchu np. przyzwoitości) mogłyby ciążyć na ich sumieniach - czy jakikolwiek wyrok ich z tego wolni?

• 2015-01-02 21:07 | aria_pura

Rozumiem, że to Polska (czyli ja, ty i 38 milionów innych ludzi) zmusiło jej brata do zadawania się z gangsterami i prowadzenia z nimi szemranych biznesów. Śmiała teza, ale się z nią nie zgodzę. Nieboszczyk Krzysio sam się prosił o kłopoty, więc w końcu je dostał. A skoro mowa o tym, kto musi komu płacić, to może przydałaby się jakaś mała kontrola skarbowa geszefcików familii O.? Ciekawe, czy ludzie tak głośno artykułujący roszczenia pod adresem Polski wykonują swoje zobowiązania wobec niej.
  • 2015-01-06 19:33 | Gama

Piękna rodzina. Zawsze należy walczyć o prawdę. Trzynaście lat prowadzone śledztwo. Ile rządów było w międzyczasie. Nawet po historii porweania i zabójstwa Krzysztofa widać, że od zakończenia transformacji ustrojowej nier mieliśmy i nie mamy przyzwoitego rządu, organów sprawiedliwości. Wiele morderstw innych zostało nie wykryych, ale kto nam stworzył tę nową epokę - podobno epokę sprawiedliwości społecznej i nie tylko. Siostra Krzysztofa pięknie robi, że walczy ze złem. Przecież Jego można było uratować. Dwa lata, dwa lata żył od chwili porwania
  • 2015-01-06 19:36 | Gama

Ona nie piszę, że był kryształowy, ale że Polska jako państwo nie zrobiła NIC żeby Go uratować. Zupełnie nic.
  • 2015-01-06 19:42 | Gama

Zbydlęcenie Polaków widać po tych wpisach. Dorobili się to można im zabić syna i brata. Kim byli mordercy nie rozpatrujemy. Pewnie t.zw. porządni ludzie ?
  • 2015-01-09 18:42 | arthurgordon

Obrzydliwy nowo-twor na mapie Europie,ktory nie dosc,ze dlawi sie niemieckim jablkiem,to przesladuje wlasnych podwladnych.Wyzebrali darowanie dlugow,pozalatwiali sobie synekury w Belgii i przeszkadzają robic interesy Rosjanom i Niemcom.Rozkradli po okrąglym stole peerel, nie ukarali zwyrodnialcow ze stanu wojennego,nie pooddawali zagrabionych terenow...Mozna by jeszcze tak dlugo,mieszkalem przez 20 lat w roznych krajach,ale czegos tak obrzydliwego jak polusowo nigdzie nie widzialem, w Mexyku jest chocby pogoda.Zabito generala policji,Frykowskiego,K.Olewnika-i zadeptywano i zmywano celowo slady.Wieszają sie im w aresztach ,biurach i strzelaja nawet po trzy razy do siebie...i nic.Policja poluje na tygrysa i zabija weterynarza.Może w Strassburgu padnie decyzja-zaorać! Ale znowu jakis komornik ukradnie traktor...
  • 2015-01-10 01:33 | gwmacie

To, co zrobiono rodzinie Olewników, to się nie mieści w głowie. I nic tu mają do rzeczy jakieś uwagi komentujących o działaności p. Krzysztofa czy też o stylu jego życia. Przecież każdy tak ma. U każdego w rodzinie toczy się życie, razem i każdego z osobna. I choćby nie wiem co podejrzewano, to ewidentnie widać, że to wszystko były knucia po to, żeby wykorzystać Olewników. Ich wiarę w możliwości i uczciwość policji, prokuratury, detektywów wszelkiej maści i co najgorsze - w ich naiwność. Prawdopodobnie zbyt mocno weszli w układy drobińsko-płockie. Ale każdy w Polsce wie, że jak chce się spokojnie prowadzić poważny biznes, to trzeba nadstawiać tyłka. A chętni na imprezę zawsze się znajdą. Chcieli żyć w symbiozie z otoczeniem, ale zbyt blisko dopuścili do siebie policyjną mafię. To widać, jak na dłoni. Teraz można jedynie żałować, że zamiast zatrudnić Rutkowskiego i jego bandy, nie zatrudnili oprychów z Wołomina lub z Pruszkowa. Zapłaciliby im i na drugi dzień byłoby po sprawie. Uważam, że samo stwierdzenie, że państwo polskie jest winne, trafi w społeczną próżnię. Dla p. Danuty będzie to coś znaczyć, ale inni będą się tylko z tego śmiać. Aż prosi się o bombę...sorry.. Myślę, że p. Danuta, tak jak twierdzi, powinna trzymać się swoich myśli i nadziei, jeżeli to Jej pomaga, ale od państwa polskiego powinna trzymać się jak najdalej, a przede wszystkim od jego "funkcjonariuszy". Bo rozmawiając z prasą drażni co niektórych. Przecież to oczywiste, że okup gdzieś zafunkcjonował, ktoś go strawił bądź jeszcze trawi albo czeka aż sprawa całkiem ucichnie. Jak słabe musi być państwo, które nie walczy o prawa obywateli wewnątrz kraju? I to państwo ma zamiar zająć się interesami Polaków na Ukrainie? Takie bezduszne i świadome działanie państwa po to, żeby chronić swoich urzędników, za cenę życia własnych obywateli, to podłość jakich mało. Nigdy nie myślałem, że tak to określę, ale to jest tak, jak u Putina.
  • 2015-01-10 01:53 | gwmacie

Co za bełkot!!!
    Drobin to dziura, a nie warszawka, gdzie można ukryć się ze swoim biznesikiem. Przecież jak wół jest jasne, że interes Olewników rozpoczął się w tej Polsce "walczącej" gospodarczo. Było jak na Ukrainie (albo jak w Polsce-co kto woli). Smarowano każdemu, kto decydował o czymkolwiek, bo inaczej tzw. dupa, a każdy wymagał i brał, bo wiedział, że to jego dni ostatnie... Zresztą teraz o kacykach lokalnych tez nie zapomnisz, nie masz szans przy większym interesie. A jak jesteś taki mocny, to wnet osłabniesz... Obyś tylko wbił pierwszy słupek swojego płotu wokół niby swojej fabryczki... Sępów jest całe mnóstwo i nic tu nie pomoże stawanie okoniem...ale, powodzenia...