Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

(47)
PEGIDA nie ma prawa ukrywać się pod hasłami patriotyzmu i obrony Zachodu. Reprezentuje ksenofobiczny populizm wymierzony dziś w muzułmanów, a jutro być może w Europejczyków ze wschodu.
 • 2015-01-06 18:58 | adam szostkiewicz

  dmuchac na zimne

  Islamizacja Europy jest faktem.Niechec do islamistow jest strachem przed zalewem ich religii.I dobrze,ze sa protesty.Powinno ich byc coraz wiecej.Trzeba dmuchac na zimne, szanowny panie.Polityczna poprawnosc zniszczy zachodnia cywilizacje.Aby przekonac sie jaki jest islam,prosze pomieszkac kilka lat w Iranie, Emiratach .Ja mam za soba to doswiadczenie. Panu tez by sie przydalo przed napisaniem komentarza
 • 2015-01-06 20:20 | Piotr

  Stanowisko PEGIDA

  Poniżej przytaczam 19 puntów z manifestu PEGIDY (tłumaczenie własne); prosiłbym autora artykułu o wskazanie, który z punktów jest antyislamski wzgl. rasistowski.

  1. PEGIDA jest ZA przyjmowaniem uchodźców wojennych oraz osób prześladowanych z przyczyn politycznych i religijnych. Jest to obowiązkiem humanitarnym!

  2. PEGIDA jest ZA włączeniem prawa i obowiązku integracji do ustawy zasadniczej Republiki Federalnej Niemiec (obecnie zakotwiczone jest w niej jedynie prawo do azylu)!

  3. PEGIDA jest ZA zdecentralizowanym lokowaniem uchodźców wojennych oraz osób prześladowanych, a nie w ośrodkach częściowo urągających godności człowieka!

  4. PEGIDA jest ZA ogólnoeuropejskim systemem rozdziału uchodźców i sprawiedliwym rozdzielaniem ich pomiędzy wszystkie państwa członkowskie UE! (tj. Centralnym Urzędem Ewidencji Uchodźców rozdzielającym uchodźców pomiędzy państwa członkowskie UE na podobieństwo wewnątrzniemieckiego systemu z konwencji z Königstein)

  5. PEGIDA jest ZA zmniejszeniem stosunku liczby osób ubiegających się o azyl do liczby opiekunów (liczby uchodźców przypadających na pracownika społecznego/opiekuna - obecnie około 200:1, praktycznie nie ma wsparcia dla osób po traumatycznych przejściach)

  6. PEGIDA jest ZA przeprowadzaniem postępowania azylowego w oparciu o model holenderski wzgl. szwajcarski, a do czasu wprowadzenia tego ZA zwiększeniem środków na BAMF (Federalny Urzędu ds. Migracji i Uchodźców) w celu znaczącego skrócenia czasu potrzebnego na złożenie wniosku i jego rozpatrzenie oraz umożliwienia szybszej integracji!

  7. PEGIDA jest ZA zwiększeniem środków na policję i PRZECIWKO redukcji stanowisk w niej!

  8. PEGIDA jest ZA respektowaniem i stosowaniem istniejących przepisów dotyczących azylu i deportacji!

  9. PEGIDA jest ZA polityką zera tolerancji wobec azylantów i imigrantów dopuszczających się czynów karalnych!

  10. PEGIDA jest ZA stawianiem oporu mizoginicznej, naznaczonej przemocą ideologii politycznej, ale nie jest przeciwna żyjącym tutaj, zintegrowanym muzułmanom!

  11. PEGIDA jest ZA polityką imigracyjną na wzór Szwajcarii, Australii, Kanady wzgl. Republiki Południowej Afryki!

  12. PEGIDA jest ZA prawem do seksualnego samostanowienia!

  13. PEGIDA jest ZA zachowaniem i ochroną naszej judeochrześcijańskiej kultury zachodniej!

  14. PEGIDA jest ZA wprowadzeniem referendów na wzór Szwajcarii!

  15. PEGIDA jest PRZECIWKO dostarczaniu broni wrogim konstytucji, zakazanym organizacjom, takim jak PKK (Partia Pracujących Kurdystanu)

  16. PEGIDA jest PRZECIWKO dopuszczaniu do funkcjonowania społeczności równoległych/sądów równoległych w naszym kręgu, takich jak sądy szariackie, policja szariacka, sędziowie pokoju, itp.

  17. PEGIDA jest PRZECIWKO szalonemu "mainstreamowi genderowemu", zwanemu często "genderyzacją", niemalże przymusowej, polityczno-poprawnej neutralizacji płciowej naszego języka!

  18. PEGIDA jest PRZECIWKO radykalizmowi, nieważne, czy motywowanemu religijnie czy politycznie!

  19. PEGIDA jest PRZECIWKO kaznodziejom nienawiści, bez względu na ich przynależność religijną!

 • 2015-01-06 23:09 | Kopruch

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Wolność tylko dla zwolenników rządu, tylko dla członków partii - choćby nawet byli nie wiadomo jak liczni - nie jest wolnością. Wolność jest zawsze wolnością dla myślących inaczej.

  - Róża Luksemburg
 • 2015-01-06 23:14 | _sens

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Nie ma żadnych dowodów na „islamizację Zachodu”...hahaha olne żarty
 • 2015-01-06 23:15 | _sens

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  wolne'
 • 2015-01-06 23:29 | kalosz

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Różnica między żydami i muzułmanami jest między innymi taka, że ci pierwsi nie podkładali bomb i nie deklarowali, że będą wszystkich nawracać. Oczywiście, nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale jakoś tak się składa, że prawie każdy terrorysta, to muzułmanin.
 • 2015-01-06 23:47 | kopruch

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  "Nie ma żadnych dowodów na „islamizację Zachodu”. Taka islamizacja jest wymysłem propagandy nacjonalistyczno-rasistowskiej."
  Proponuję Szanownemu Redaktorowi wizytę w Berlinie, Bremie lub Kolonii. Proszę wypytać kompetentnych sędziów, policjantów lub inne służby społeczne. Proszę się dowiadywać o roli libańsko-palestyńskich klanów w rozprawach sądowych, o rolę tzw. "sędziów pokoju", o stosowanie reguł szariji w niemieckim sądownictwie, o zakazach udziału uczennic-muzułmanek w nauce pływania, o zakazach udziału uczniów w wycieczkach szkolnych, o wprowadzaniu w szkołach pomieszczeń modlitewnych dla muzułmanów, o zwolnieniach w postnym ramadanie, o mobbingu "niewiernych" itp.
 • 2015-01-07 00:21 | steaktartar

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  kalosz
  Piszesz, że "Różnica między żydami i muzułmanami jest między innymi taka, że ci pierwsi nie podkładali bomb". Polecam ci więc:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Zionist_political_violence
  Niestety, niedostępne w j. polskim... :-(
 • 2015-01-07 00:48 | z daleka

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Tylko zeby nie bylo niedomowien o co idzie. Na Zachodzie nazywamy to integracja. Oto co na ten temat powiedzial Hassana II, króla Maroka i to juz w 1990 roku, w telewizji francuskiej:
  "...Integracja wyznawców islamu w społeczenstwach innowierców, to nieporozumienie. Nigdy nie będzie ona możliwa. Apostazja jest w islamie karana śmiercią, a prawo koraniczne pozostanie na zawsze prawem boskim. Zatem prawo stanowione przez człowieka może być tolerowane tylko wtedy, gdy prawu koranicznemu sie nie sprzeciwia. Żaden muzułmanin nigdy nie będzie mógł zaakceptować ani praw, ani obyczajów niewiernych..."
 • 2015-01-07 00:49 | Herstoryk

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  @sensy, kopruchy i ska
  http://repozytorium.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/3754/eurabia-mity-na-temat-przyszlosci-spolecznosci-muzulmanskich-w-europie-zachodniej.pdf?sequence=1
 • 2015-01-07 01:10 | Herstoryk

  Terroryzm...

  ...jest odwieczną TAKTYKĄ walki słabych z posiadającymi miażdżącą przewagę wrogami. Używali jej również Polacy w zaborze rosyjskim, czy podczas niemieckiej okupacji 1939-1945, czy przeciw komunistycznym władzom po 1945 r. Dziś stosują ją muzułmanie przeciw syjonistycznym kolonizatorom i okupantom oraz popierającym ich mocarstwom. Niedoszły palestyński zamachowiec-samobójca zapytany dlaczego odparł - "no cóż, nie mamy czołgów i samolotów".
  Zanim zacznie się głosić propagandowe slogany warto zapoznać się z powszechnie dostępnymi faktami i zdobyć odrobinę podstawowej wiedzy.
 • 2015-01-07 08:28 | PAK

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Owszem, terroryzm jest bronią słabszych, ale nie znaczy to, że jest bronią używaną zawsze w słusznej sprawie. I że nawet słuszna sprawa wystarcza, by go zawsze usprawiedliwić.
 • 2015-01-07 08:33 | ze Szwecji

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Niestety przez takich naiwnych (oby nie sprzedajnych) ludzi jak p. Szostakowicz pograzamy sie w haosiei oby nie skonczylo sie to tragedia. P. Szostakowicz zna temat najwyzej z teori poprawnych sprzedajnych mediow. Widac od razu ze nie byl na "zachidzie" i nie zglebil tematu. Zapraszam go w takim razie do Szwecji. Niech porozmawia z politykami ale tymi z poziomu komunalnego to dowie sie jak naprawde wyglada imigracja i integracja i co to za "uchodzcy" przyjezdzaja na ten "zachod". Dosc powiedziec ze ostatni nowoprzybyli ZASTRAJKOWALI bo nie podobaly im sie oferowane DARMOWE miejsca zamieszkania. Zamiast na prowincji zazadali mieszkan w Malmö, bo oni na wsi mieszkac chca i nie beda.
  Zamiast pisac takie bzdurne slogany, niech p. Szostakiewicz napisze co ci "imigranci" maja tutaj robic w europie? Bezrobocie jest ogromne. Oni nie maja wykszalcenia. Gdzie beda mieszkac? Mieszkan nie ma i kto ma placic za budowanie dla nich nowych mieszkan?
  Oni zadaja juz osobnych wydzielonych miejsc w szkolnych autobusach dla dziewczynek. Baseny publiczne sa zamykane dla publicznosci bo islamskie kobiety nie moga sie kapac w obecnosci mezczyzn wiec gmina wykopuje i zamyka caly basen na 2 godziny w tygodniu tylko dla nich.
  Somalijczycy nie podejmuja ZADNEJ pracy bo pracowanie nie lezy w ich kulturze, i otwarcie o tym mowia. Takiej imigracji Pan chce? A nestety taka wlasnie ona jest.
  Panie Szostakiewicz to co Pan pokazal w tym artykule to nie dziennikarstwo tylko PISMACTWO.
  Jestem obuzony tym ze w POLITYCE zamieszczane sa artykuly na takim poziomie.

  NIE JESTEM RASISTA jak chcialby Pan mie pewnie nazwac ale czlowiekiem, ktory nie gada glupot na tematy o ktorych nic nie wie.
  Ci protestujacy ludzie w i ich sympatycy 99% procentach to nie zadni rasisci i faszysci tylko ci ktorzy nie zamykaja oczu na realne problemy.
  Pozdrowienia ze Szwecji (szwedzi jeszcze sa wiekszoscia w swoim kraju - jeszcze)
 • 2015-01-07 08:50 | Saurom

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Nie podkładali bomb? A kojarz gang Sterna Grupę Kooka

  http://atimes.com/atimes/Front_Page/HD13Aa01.html

 • 2015-01-07 09:26 | zynek

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  no, rzady powinny sie zaczac bac zorganizowania obywateli... szkoda ze my jako nacja tego nie umiemy co Niemcy robia.
  Przyklad Islandia, przyklad Pegida.
  I dlatego o islandii sie milczy a Pegidzie dorabia sie GEBE.
  No sluchalem przemowien jakie sa na tych demonstracjach sie wyglasza i nie widze tam takze zadnych "rasistowskich" tekstow. Mam ten komfort ze nie musze z tlumaczen korzystac.
  Pietnuje sie tylko bezsensowna polityczna poprawnosc i idee, ktore oglupiaja spoleczenstwo (gender itp).
 • 2015-01-07 09:35 | Ja

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Po co zamieszczasz link do idiotycznych wywodów jakiegoś studenciny? Islam jest i będzie zagrożeniem dla Europy.
 • 2015-01-07 09:54 | _sens

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Panie wyjdź Pan na ulice zachodnich a zwłaszcza skandynawskich państw. Porozmawiaj Panie z ludźmi, a nie czytasz Pan wypociny "naukowców" z Polski.
 • 2015-01-07 10:04 | Motyl1

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Nie ma islamizacji Europy ? dobry dowcip. Ale jak widzimy Europa zaczyna się budzić ze snu.
 • 2015-01-07 10:39 | Herstoryk

  Komentarze....

  potwierdzają, co wykazują statystyki - że Polska jest najbardziej islamofobicznym krajem Europy, mimo (a może właśnie dlatego??) że ma minimalny kontakt z muzułmanami i Islamem.
  Noooo, przecież to czywiste, że ktoś, kto przeszedł się przez dzielnicę zamieszkaną przez muzułmanów gdzieś w Niemczech czy Szwecji i naczytał "sensacji" na hejterskich witrynkach wie lepiej niż naukowiec z Łodzi, który oparł swój esej (a prawda, "wypociny") na jakichś tam statystykach i sondażach opinii publicznej. No bo ubrani ci muzułmani inaczej, ich jedzenie inaczej pachnie niż schabowy z kapustą i wogóle jacyś dziwni, skóra u nich ciemna, odmieńcy i tyle!
  Tak jak ktoś, kto wybrał się na spacer w sobotni wieczór na niektóre polskie blokowiska wie o Polakach lepiej i więcej niż jacyś tam naukowcy.
 • 2015-01-07 10:56 | aps1968

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Nawet jeśli w Europie jest coraz więcej wyznawców islamu, to nie znaczy to, że mamy do czynienia z islamizacją. Taka byłaby, gdyby "przyjezdni" narzucali "miejscowym" swoje reguły postępowania, tymczasem jest dokładnie odwrotnie, i Niemcy tego pilnują: chcesz być u nas, to przyjmij nasze reguły, liberalnej demokracji, i wszycy ci np. Turcy z któregoś już pokolenia na ogół dobrze to rozumieją, prowadzą firmy, handel, gastronomię, itp, itd. Oczywiście to jest "na ogół" i liberalna demokracja daje możliwość kontestowania siebie samej, wolność życia "na granicy", co może prowadzić do patologii, np. w rodzinach, ale nie tylko w islamskich, w niemieckich też, czy polskich.
 • 2015-01-07 11:18 | Zofia

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Pod przykrywka marszu przeciw "islamizacji" ukrywa sie faszyzm i neonazizm. To sa grupy bliskie ruchom banderowskim na Ukrainie i niebezpiecznym jest banalizowanie odradzania sie faszyzmu. Gdyby ta "Wielka Demokracja" nie bombardowala naokolo, nie okradala innych krajow, ci ludzie nie musieliby uciekac spod bomb. Poza tym ci co organizuja te marsze nie pomysleli, ze Niemcy zbogacili sie na wymianie handlowej z krajami islamskimi, ktore moga w odwecie zerwac stosunki dyplomatyczne. Znow rozum w piesciach a nie w glowie.
 • 2015-01-07 11:18 | zynek

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  panie Herstoryk...ja mieszkam w Berlinie - Moabit i absolutnie mi nie przeszkadzaja inne kolory skory czy restauracja turecka za rogiem. Przeszkadza mi za to ze ktos mieszka w Berlinie 20-30 lat i nadal nie mowi nic po niemiecku i ma pretensje ze chlopcy z dziewczynkami w klasie siedza razem.
  Ciekawe ze z Hindusami czy Sikhami nie ma problemu...
 • 2015-01-07 11:57 | Monika

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Jako mieszkajaca w Berlinie proponuje Panu spytac pracujacych tam policjantow o "polonizacje przestepczosci". Alebo pracownikow socjalnych o "polonizacje bezdomnosci". W statystykach kradziezy we Brandenburgii, meklemburgii, Saksonii i Berllinie przewodza Polacy, Co i rusz media informuja o rozbiciu kolejnej bandy poslich zlodzei samochodow (ciagnikow, rowerow itp). Ogranizacje charytatywne szukaja pracownikow wladajacych jezykiem polskim, bo inaczej nie moga sie dogadac z goscmi noclegowni dla bezdomnych, ktorych jest ponad 50 procent wsyzstkich, i ktoryz znani sa z agresji. I co? To oznacza, ze wszyscy Polacy to zlodzieje i bezdomni? Nie. Proponuje sprawdzic, ilu wsrod tych policjanotw, urzednikow, lekarzy, czy inzynierow w Belrinie jest ludzi religii muzulmanskiej - musi byc sporo, skoro Turcy (bez niemieckiego paszportu) przoduja wsrod zagrranicznych studentow. Mi utozsamianie pewnych cech (lenistwo, przemoc, glupota) z calym narodem, czy religia, nazbyt kojarzy sie z takim jednym z wasikiem, ktory wyjatkowo nie lubil Zydow i Slowian.
 • 2015-01-07 11:59 | Aaron Sprężyner

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  http://www.rp.pl/artykul/9148,1169235-Soumission-Michela-Houellebecqa.html

  I dwa zdania z tego artykułu.

  "Jednocześnie odżegnuje się od francuskich narodowców i tłumaczy, że co prawda igra z lękami swoich rodaków, ale sam nie wie, czy bardziej obawia się muzułmanów, czy nacjonalistów."

  . „Nie mają nikogo w polityce francuskiej, kto reprezentowałby ich postawę i wyrażał ich głos"..
 • 2015-01-07 14:34 | Kazik

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Ten komentarz w kontekście dzisiejszych wydarzeń (7.01 - ataka na pismo satyryczne w Paryżu) jest jakby nieco passe. Może Pan Adam trochę powinenby skorygować.
 • 2015-01-07 14:37 | Art63

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Ten wpis to curiosum.

  Obywateli protestujących pokojowo i jasno przedstawiających swoje racje zrównuje się z hitlerowcami, pomija zaś milczeniem sprawę, dla której wychodzą na ulice.

  Właśnie przed chwilą islamiści zabili w biały dzień 12 osób w redakcji francuskiego dziennika.

  Zastanawiam się, ilu ludzi musi zostać zamordowanych, zanim rządy i sprzyjające im media zdecydują się przestać zrównywać własnych obywateli z hitlerowcami i zabrać się za rozwiązanie problemu bezpieczeństwa, co jest ich obowiązkiem.
 • 2015-01-07 14:48 | \kmo

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  I jak dzisiaj autor odniesie sie do wydarzeń w Paryżu ?
 • 2015-01-07 14:51 | Motyl1

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  ......"Co najmniej dwie osoby uzbrojone napadły 7.01.14 o 11:30 redakcje gazety francuskiej i tam zastrzelili 12 osób. Uciekając zabili tez policjanta. Terroryści podczas napadu najwyraźniej wołali "Allah jest wielki" i "my" pomścimy proroka ."

 • 2015-01-07 14:55 | koko

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Dziś w Paryżu dostaliśmy lekcję pokojowego islamu. Nie wszyscy muzułmanie są źli, ale niestety jakoś nie zauważyłam jak dotąd po żadnym zamachu żadnych białych marszów muzułmanów przeciwko przemocy. Żadnych masowych protestów, żadnego zbiorowego potępienia. Państwo islamskie morduje właśnie ostatnich chrześcijan na Bliskim Wschodzie i nie widzę żadnych protestów wśród muzułmanów żyjących w Europie. Słyszę tylko wokół, że w Europie jest islamofobia.
 • 2015-01-07 14:58 | Aaron Sprężyner

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  A mi trochę zalatuje latami 30- tymi.
  W gospodarce światowej nie jest za wesoło. Społeczeństwa się starzeją. Muzułmanie być może przejęli rolę wyznawców innej monoteistycznej religii.
  A jakoś tę gospodarkę światową trzeba rozruszać. Da się ludowi igrzyska.
  A że przy okazji dzisiejszego zamachu w Paryżu na redakcję gazety może i jakaś "szampańska noc" się szykuje.
  Nawiązuję do "kryształowej nocy" po zamachu niejakiego Grynszpana.
  Demonstranci w Dreźnie kilka tygodni temu wyganiali muzułmanów do swoich zacofanych krajów. Nowocześni kontra zacofani.
  Chyba trzeba będzie sobie przypomnieć Baumana. i jego "Nowoczesność i zagładę".
 • 2015-01-07 15:55 | SirValet

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Islam tak pasuje do europejskiego modelu marikultury jak surowe ścieki pasują do receptury Cosmopolitan'a. Ze względu na propagowanie przemocy, opresje kobiet i dyskryminowanie niewiernych wszystkie religie powinny być 18+ . Zamiast tego zwalnia się je z podatków, obsypuje specjalnymi przywilejami i przymyka oczy na groźne przestępstwa wiernych jak gwałty, pedofilia lub zamachy na demokratyczny porządek.
 • 2015-01-07 16:17 | kalosz

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Odnośnie imigrantów i problemów, które z sobą przynoszą. Mam pytanie: Zakładając, że być może niejeden chciałby wprowadzić się do mnie i mieszkać w moim domu - czy muszę się na to zgadzać? A może mam jednak prawo wpuszczać tego, kogo chcę i ustalać warunki?
 • 2015-01-07 16:34 | MonDieu

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  z osobistą dedykacją dla pana redaktora Szostkiewicza:

  Dzisiaj, 7 stycznia (12:12)
  Aktualizacja: 14 minut temu
  Nie żyje dwanaście osób, w tym dwóch policjantów, a kilka zostało rannych w wyniku strzelaniny w siedzibie paryskiego tygodnika - poinformowały lokalne władze. Jak podaje IAR, według policji, napastnicy krzyczeli: "Pomściliśmy proroka".

  Jakaś refleksja panie redahtorze i co pan powie-napisze rodzinom tych 12. osób???
 • 2015-01-07 16:36 | Andrzej

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Ciekawe co by pan redaktor napisał dzisiaj, po tym jak islamiści zabili 12 osób w Paryżu.
 • 2015-01-07 17:00 | zynek

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  ze to szalency a nie dobrzy muzulmanie... takie bedzie tlumaczenie.
  Ale PEGIDA jest beeee...bo prowokuje
 • 2015-01-07 17:03 | Andrzej

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Pegida to ruch społeczny przeciw islamizacji Europy, tylko nieco spóźniony. Niemcy najpierw ściągali tanią siłę roboczą z Turcji i innych krajów islamskich, a potem dopiero złapali się za głowę, gdy w ich miastach zaczęto budować meczety. Podobny problem ma Francja, gdzie blisko 10% ludności stanowią muzułmanie z Afryki Północnej. a także Wielka Brytania, Holandia, a ostatnio Hiszpania i Włochy. Polska na razie ma spokój, tylko na jak długo?
 • 2015-01-07 18:14 | logistician

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Panie Szostkiewicz,

  Jestem czytelnikiem POLITYKI od nie mniej niż 9 lat. Uważam, że jest Pan skompromitowany a stopień zawiedzenia sięgnął podobnego zenitu, jak w chwili gdy Przekrój był rujnowany przez Hajdarowicza.
  Dodam od siebie, iż dzięki wczorajszym następującym po sobie programom informacyjnym (Panorama i Fakty TVN) można było przekonać się o "niezależności i obiektywizmie dziennikarskim" - reprezentujący Panoramę przynajmniej zagaił protestujących z PEGIDY, a dopiero po tym przeszedł do wzmianki o spektakularnym wygaszaniu świateł katedry w Kolonii. TVN z marszu zrównał protestujących z ruchem neonazistowskim, nie zadając sobie odrobiny trudu aby przyporządkowanie owe udowodnić, a potem było już tylko show z katedrą w roli głównej.
  Pod Pana artykułem jest już kilkadziesiąt indywidualnych komentarzy stanowiących kontrę, w tym mój.
  Pochyli się Pan nad nimi? Czy po prostu popełnił Pan, w mojej ocenie, najdelikatniej mówiąc nieprzemyślany tekst nie wsparty żadną praktyką (a przynajmniej brak do niej odwołań) i...tyle?

 • 2015-01-07 18:18 | ascona3744

  I mają rację

  To jest prawdziwy, pokojowy ISLAM, oczywista oczywistość. Religia pokoju posługująca się kałasznikami do przekazywania znaków pokoju. Może wreszcie Europa się obudzi z letargu z idiotycznej tolerancji do mulachów nawołujących do wyżynania niemuzułmanów, robiących młodzieży pranie mózgów w mineratach, praktykujących nielegalnie szariat. ISLAM nie można pogodzić z systemami demokratycznymi, jest to religia który dokładnie definiuje system religijno-polityczno-społeczny w którym to beduińsko-średniowieczny KORAN rozstrzyga o wszystkim a jak to wpraktyce wygląda można zobaczyć na Bliskim Wschodzie a najlepiej w najbardziej pobożnym państwie islamskim w Arabii Saudyjskiej. Jest poza tym zobowiązania do rozszarzania swoich wpływów a jak to robią to starczy być np. w Nigerii lub w Iraku. W Polsce powinno się wprowadzić zakaz wjazdu dla mulachów a obcych natychmiast wydalić, wprowadzić nadzór nad ich działalnością, od muzułmańskich imigrantów żądać potępienia i wyrzeczenia się szariatu a w przypadku jego praktywania natychmiast wydalić, powinny oni podpisać, że przyjęli do wiadomości, że w Polsce obowiązuje prawo stanowione a nie KORAN. Ustanowić kształcenie mulachów w Polsce z wykładnią KORANU dostosowaną do kultury, prawodowastwa i tradycji europejskiej, absolutny zakaz nawiązywania do szariatu. Próbowali pod Wiedniem to teraz próbują osiągnąć to samo wykorzystując demokratyczne procedury i tolerancyjne prawo europejskie. Lepiej wcześniej niż za późno. ISLAM jest może pokojowy dopóki nie uzyska w danym państwie większości.
  Tylko zeby nie bylo niedomowien o co idzie. Na Zachodzie nazywamy to integracja. Oto co na ten temat powiedzial Hassana II, króla Maroka i to juz w 1990 roku, w telewizji francuskiej:
  "...Integracja wyznawców islamu w społeczenstwach innowierców, to nieporozumienie. Nigdy nie będzie ona możliwa. Apostazja jest w islamie karana śmiercią, a prawo koraniczne pozostanie na zawsze prawem boskim. Zatem prawo stanowione przez człowieka może być tolerowane tylko wtedy, gdy prawu koranicznemu sie nie sprzeciwia. Żaden muzułmanin nigdy nie będzie mógł zaakceptować ani praw, ani obyczajów niewiernych..
 • 2015-01-07 21:47 | steaktartar

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Generalnie: gdyby Europa deportowała wszystkich muzułmanów oraz zaprzestała importu ropy i gazu z Bliskiego Wschodu, to z miejsca znikł by ten cały problem z islamizacją Europy. Pytanie za złotówkę: dlaczego Europa tego nie robi? Podpowiem, że kluczem do zrozumienia tego, jakże przecież nieracjonalnego, postępowania unijnych elit jest Izrael, w którego żywotnym interesie jest przecież uzależnienie Europy od importu ropy i gazu z Bliskiego Wschodu, jako że tylko takie uzależnienie Europy od importu nośników energii z Bliskiego Wschodu powoduje, że Europa popiera wciąż Izrael, uważany, zresztą całkowicie błędnie, za jedynego poważnego sojusznika zachodu na Bliskim Wschodzie. To dążenie do umocnienia roli Izraela jako jedynego prawdziwego sojusznika Zachodu na Bliskim Wschodzie stoi też za obecnymi unijnymi próbami likwidacji polskiego górnictwa węglowego, aby uzależnić także i Polskę od importu ropy i gazu z Bliskiego Wschodu. :-(
 • 2015-01-07 21:48 | steaktartar

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Gdyby nie to, że Francja skolonizowała oraz brutalnie eksploatowała takie muzułmańskie państwa jak Maroko, Algieria, Tunezja, Liban i Syria, to dziś nie byłoby we Francji muzułmanów, a więc także problemu z muzułmanami. Podobnie, gdyby głupi a chciwi Niemcy nie sprowadzali sobie Turków w okresie niemieckiego „cudu” gospodarczego, to nie byłoby dziś w Niemczech Turków ani też problemów z nimi. To samo odnieść można do UK (Zjednoczonego Królestwa) które przecież zajęło siłą i brutalnie eksploatowało takie państwa z bardzo liczną ludnością muzułmańską jak brytyjskie Indie (a więc obecną Republikę Indii, Pakistan i Bangladesz) czy też obecną Malezję, a także do Holandii, która zajęła siłą i brutalnie eksploatowała muzułmańską Indonezję.
  Niemniej za tymi wszystkimi problemami, o których piszesz, stoi dziś głównie Izrael, w którego żywotnym interesie jest przecież uzależnienie Europy od importu ropy i gazu z Bliskiego Wschodu, jako że tylko takie uzależnienie Europy od importu nośników energii z Bliskiego Wschodu powoduje, że Europa popiera wciąż Izrael, uważany, zresztą całkowicie błędnie, za jedynego poważnego sojusznika zachodu na Bliskim Wschodzie. To dążenie do umocnienia roli Izraela jako jedynego prawdziwego sojusznika Zachodu na Bliskim Wschodzie stoi też za obecnymi unijnymi próbami likwidacji polskiego górnictwa węglowego, aby uzależnić także i Polskę od importu ropy i gazu z Bliskiego Wschodu. :-(
 • 2015-01-07 23:26 | arek

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  Panie, jaki rasizm?! O ile sie nie mylę to ma to coś wspólnego z kolorem skóry a nie religia. Porównywanie zaś muzułmanów do żydów w 3 rzeszy to już jakis kuriozalny żart. co to za poziom? Tandetne i idiotyczne wyciąganie analogii muzulmanie-zydzi, nazisci-ruchy antyislamistyczne. co pan chcę poprzez tą manipulację osiągnąć?!

  M
 • 2015-01-08 00:00 | zly

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  @aps1968
  <Nawet jeśli w Europie jest coraz więcej wyznawców islamu, to nie znaczy to, że mamy do czynienia z islamizacją. Taka byłaby, gdyby "przyjezdni" narzucali "miejscowym" swoje reguły postępowania>
  Odbilo ci?Przeciez wlasnie to nastepuje!Moge podac przyklady z Londynu: szkoly do ktorych dziewczynki musza chodzic w burkach, specjalne sady islamskie, wydajace wyroki w majestacie prawa I nic to,ze niezgodne z prawami dla reszty obywateli, wciaz wznoszone nowe meczety i szkoly koraniczne..To juz jest otwarty podboj!
 • 2015-01-08 08:26 | rafi

  Islamizacja Europy jest faktem

  Należy walczyć z postępująca islamizacją europy. Wczorajsze zamachy tylko potwierdzają, jak bardzo autor się myli. Dwa dni temu Erdogan wzywał do walki z islamofiobią, ale wczoraj nie wzywał do walki z fanatykami islamskimi. To jest wystarczający dowód na to, że muzułmanie nie zamierzają po przybyciu do Europy przystosowywać się do naszych zwyczajów, a ja mieszkając w Europie nie zamierzam swoich zwyczajów przystosowywać do przybyszów z innych stron świata.
 • 2015-01-08 08:55 | Siemowit

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  To jest syjonistyczny bełkot. Wszędzie narzucają multikulti. Po prostu w masie różnorodności pejsy są mniej widoczne i nie rzucają się w oczy tak jak muslimy. Jedynym miejscem gdzie nie wytykają i szkalują idee narodowe (nacjonalistyczne; nacjo -> naród) jest "Je _> sraell.
 • 2015-01-08 19:06 | robertpk

  Pan Adam WIE

  Pan Adam wie,

  że PEGIDA będzie wroga wobec Polaków - ponieważ w jego świecie gdzie dobrzy i źli mają jasno określone definicje

  - ma więcej cech tych "złych".

  Pan Adam wie to i już.

  Powinniśmy zatem potępić ją i basta.
  bo tak uważa Pan Adam.

  Też chciałbym aby wilki żyły na wolności i nie mam ochoty do nich strzelać.
  Ale gdy któryś zamieszkał w moim ogródku i skoczył mi do gardła... • 2015-01-09 15:00 | Max

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  A życie, jak zwykle ironicznie, dopisało tragiczne postscriptum do tego artykułu w postaci 2ch zamachów w Paryżu, dzień po dniu.
 • 2015-03-18 02:16 | kellybundy

  Re:Przez Niemcy przetacza się fala protestów przeciwko „islamizacji Europy”

  w 2002 mieszkałam w Halle an der Salle ( Sachsen- Anhalt) w Niemczech, już wtedy słyszałam od mieszkajàcych tam Albańczyków - muzełmanów hasła: "papa hitler miał racje" , jeden kiedyś spytał mnie co sàdze o woj nie w Iraku. powiedziałam że nie mam zdania bo nie interesuje się politykà I nie wiem na tyle duzo na ten temat zeby mieć stanowisko - mało mnie za to nie pobił, powiedział koledze zeby mi kazał wstać I wyjść. to już wtedy byli salafiści, jeszcze wtedy nie wiedziałam.
  od tego czasu minęło parę lat, już nie mieszkam w Niemczech I nie zamierzam tam wracać, i nie ze względu na Pegide tylko na salafistów ktorzy ochoczo przychodza do meczetów słuchać o tym jak należy traktować kobiete, że nie ma ona prawa odmówić seksu, nie może ni gdzie sama wychodzić I tym podobne brednie.
  również nie mam zamiaru żeby pieniadze z moich podatków szły na utrzymanie 3 żon muzełmanina I jego dzieci, którego to żony ida potem do social amt-u mówiàc że sa samotnymi matkami I na tej zasadzie dostaja zasiłki. pełno tego w berlinie, poligamia w biały dzień a Niemcy nic z tym nie robià ale przyznajà że to oszustwo na niemieckim podatniku.Czy Ci ludzie nie maja prawa protestować?
  jeśli nie ma Pan pojecia o problemach w Niemczech niech nie ocenia pan Pegidy.