Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kandydatura Magdaleny Ogórek – zaskakująca i wyrachowana

(59)
Inni kandydaci są albo osiwiali i nadzwyczaj dorośli, albo wprost partyjni. Tak czy inaczej nie bardzo sexy.
  • 2015-01-09 15:40 | zetzero

Niech pokaże... A wybory to konkurs talentów?

Nie wiem skąd u Pana redaktora taka rezerwa. Ta kandydatura, z całym szacunkiem dla pani doktor, nie jest żadnym ryzykownym i wartym pogłębionej analizy posunięciem. Jest aktem skrajnej desperacji. O polskiej polityce też świadczy nie najlepiej - rzeczona polityka jest w takim stanie, że umożliwia autodyskredytację, na własne żądanie, partii która kiedyś była u władzy. A dziś....
    I pomyśleć, że wybory głowy państwa to zwieńczenie politycznej kariery, że stanowisko przysługuje temu, kto w odczuciu obywateli gwarantuje rodzaj powagi, stabilności i nie przewidywalności.
    Pani doktor nie była radną, nie była posłanką, nie zabrała głosu w żadnej poważnej politycznej debacie, nie dała się poznać jako ambasadorka ważkich społecznych spraw. Ale to nie przeszkadza SLD. Nie wiem, śmiać się czy płakać.
  • 2015-01-09 19:24 | steaktartar

Re:Kandydatura Magdaleny Ogórek – zaskakująca i wyrachowana

SLD to żywy trup...
  • 2015-01-09 19:40 | Leszex

W moim wieku mogę tak skomentować: jest najładniejszą z kandydatów. Ma tutuł doktora więc jej kompetencji nie sposób podważać. Gdyby przeszła do drugiej tury ma mój głos
  • 2015-01-09 22:24 | J. Cichot

Miałem okazję słuchać/oglądać panią M.O. w niszowej tv "Superstacja", gdzie stwarzała wrażenie elokwentnej osoby z wyważonymi osądami. Tym większą niespodzianką in minus była jej krótka (na jej szczęście) wypowiedź: "Chcę zaapelować do młodzieży: "Nie musicie już wyjeżdżać" ". Wprawdzie inni kandydaci na prezydenta obiecywali miliony mieszkań, ale to dla niej nie jest usprawiedliwieniem, by wchodzić w nie swoją rolę.

A ze strony SLD, czy raczej L. Millera to sprytne pociągnięcie. Każdy kandydat SLD, także innych partii, ma w starciu z Komorowskim marginalne szanse, więc niech ludzie chociaż ucieszą oko ładną kobietą, a do tego niegłupią. A jeśli do tego media poświęcają tak dużo uwagi kandydatce SLD to dla partii czysty zysk.
  • 2015-01-09 22:40 | T1000

No to w SLD nikt, ale to nikt nie chciał się zgodzić na kandydowanie. Partia martwa, ale symbolizuje nędzę polskich partii w ogóle. Polska to mało demokratyczny kraj. W takim kraju ludzie należą do partii, ale nie chcą kandydować. Nikt w tej partii nie chce wziąć odpowiedzialności nawet jako kandydat(ka). Po co obywatelom takie partie? Tylko, żeby na nich żerowały? No to stąd już tylko krok do upadku państwa.
  • 2015-01-09 22:42 | normalka

nie no, powaga. głosujemy na Panią dr Ogórek.
  • 2015-01-09 23:29 | Joanna Olszewska

Tak mi wpadło na myśl: może władze SLD poszły tropem statystyk z wyborów samorządowych? W końcu niejednokrotnie w nich właśnie wybór obywateli padł na kandydatów młodych do granic nieprzyzwoitości;) często podopiecznych naszych wspaniałych guru politycznych.
    Na dole ludzie wybrali, teraz może też tzw. rzutem na taśmę (wydaje mi się że na zasadzie eliminacji) starszego gorszego wygra młodsze, a może lepsze? Nie ukrywam - dygoczę ale powodzenia Pani Ogórek, powodzenia SLD i powodzenia Polsko!

ps. nie wiem czemu pomyślałam że Magda Ogórek brzmieć będzie prawei jak Jaś Fasola;)))
  • 2015-01-10 00:10 | Karnicka

Proponuje dobrze zapamietać wypowiedz kandydatki iż zamierza podjąć prace nad napisaniem polskiego prawa na nowo Jest to twierdzenie tyle zdumiewające co enigmatyczne. Czy ona naprawdę to powiedziała? Czy w takim wypadku rozumie, to co powiedziała?, proponowałabym mediom drążyć te sprawę..
  • 2015-01-10 01:02 | wari

Zwolenniczka Chazana kandydatką SLD na prezydenta? To chyba jakiś ponury żart. Wyciągnięta jak królik z kapelusza historyczka kościelna z Opola (innej historii tam nie ma). Akt desperacji? Przecież SLD ma w szeregach mądre kobiety, choćby prawniczkę Katarzynę Piekarską, opanowaną i inteligentną czy Lidię Geringer de Oedenberg (porzuciła niedawno SLD, ale na pewno mogłaby być kandydatką całej lewicy) - świetna europosłanka z Wrocławia. Skąd oni tego katolickiego ogórka wytrzasnęli?!
  • 2015-01-10 02:07 | jan Bohynski

Maksymilian ma duzo racji. Nawet gdyby jej nie mial w pozostalych kwestiach, to z nazwiskiem " Ogorek " trzeba by miec charyzme Regana, zeby wygrac wybory prezydenckie. Nic osobistego, jedynie racjonalnosc myslenia. Nazwisko Ogorek jest z gatunku nazwisk smiesznych, chociaz mozna je zbudowac wlasna postawa. Na przyklad jedno z nastarszych nazwisk szlacheckich w Polsce brzmi - Kielbasa. JB.
  • 2015-01-10 02:16 | Jan Bohynski

Zapomnialem dodac, ze ja na nia zaglosuje. Widzac jej kotrkandydatow - nie mam zadnej watpliwosci. Ogorek na prezydenta ! JB.
  • 2015-01-10 03:01 | dorzbi

Wykształcona,młoda,piękna.Możliwe,że pozytywnie zaskoczy swoim spojrzeniem na Polskę i złagodzi brak elementarnego przygotowania do roli.Niestety jest dowodem,że starzy wyjadacze z SLD dali szansę osobie bez szans,inaczej znaleźliby kogoś ze swojego grona.Pokerowa zagrywka,partyjna i osobista kandydatki.Każdy wynik powyżej 5% będzie sukcesem,powyżej 10% będzie bardzo wymownym szokiem.Młodzi zbuntowani,obrzydzeni bieżącą polityką ,mogą pójść w ten taniec i w ten sposób pokażą środkowy palec.
  • 2015-01-10 04:47 | Adalbert

Re:Kandydatura Magdaleny Ogórek – zaskakująca i ożywcza

Miejmy nadzieję , że kandydatka spełni pokładane w niej nadzieje. Na obecne elity , które zgrały się jak vinilowe płyty już patrzeć nie można . To był dobry pomysł aby młodych ludzi próbować wciągnąć do polityki.
  • 2015-01-10 06:10 | andrzej52

Znacznie przyjemniej oglądać w spotach wyborczych ta Panią niż jakiegoś Dudę
  • 2015-01-10 06:57 | basis

Panu Millerowi pomyliły się wybory prezydenckie z wybiegiem dla modelek.
    Nie mam zwyczaju kpić z nazwisk, ale tym razem nie zdzierżę- prezydent o nazwisku Ogórek??? Nie mówiąc już o zupełnym braku doświadczenia politycznego tej pani.""
  • 2015-01-10 07:04 | Andrzej

Miller kiedyś był sekretarzem KC PZPR, po 1989 r. zakładał SLD, starał się o pożyczkę w Moskwie, potem startował z listy Samoobrony, popierał Palikota, a ostatnio Kaczyńskiego. Teraz lansuje Panią Ogórek na prezydenta Polski. Co jeszcze wymyśli?
  • 2015-01-10 08:26 | dorzbi

""Oczywiście.
  • 2015-01-10 10:51 | Niepokonany

Bardzo dobry wybór. Panie Leszku - proszę przyjąć moje gratulacje. Mimo , że mam raczej prawicowe poglądy - jest Pan dla mnie (i wielu moich znajomych) najlepszym premierem w historii powojennej Polski. Co do Pani Magdaleny - jeśli okaże się kryształowo uczciwa , to będę na nią głosował. Jak na razie widzę same plusy, a jej obecność być może wypleni powszechne chamstwo naszej sceny politycznej. Sadzę (teraz trochę żartobliwie), że posiada sporą przewagę nad swoimi poprzednikami : nie musi zapuszczać-golić wąsów, jest słusznego wzrostu, nie ma żadnych problemów alkoholowych , a jeśli chciałaby podać komuś nogę - żaden wyborca nie odmówi.
  • 2015-01-10 13:07 | Podlasie2012

Ładna pani i ma mój głos.Nie mam ochoty głosować na brzydkiego kaczora co woli chłopców albo debili pokroju Palikota,Hartmana,Biedronia czy Grodzkiego.
  • 2015-01-10 13:51 | maksymilian

Równie głupie co przykre, że takie polityczne credo może wyznawać spora część narodu.
    "Brzydki Kaczor" - dobre, może kandydatów na prezydenta powinno najpierw dopuszczać jury konkursów piękności?
    I dajcie tu demokrację takim głąbom.
  • 2015-01-10 14:02 | szunaj

Zdaje sie ze pani O"goreck ma pelne kwalifikacje bo jest bezczelna i z tupetem, ale to wszystkie juz cechy ktore ma.
    Doktorat z jakiegos religioznawstwa to zadna kwalifikacja do zarzadzanai panstwem polskim, na zachodzie traktowany jest jako trzeci stopien i kierownicy sklepow tez maja ten tytul.
    Afiszowanie sie ponad miare z tym dr to przymioty ludzi zadufanych w sobie, a tracy nie maja kwalifikacji do rzadzenia panstwem. Zreszta nawet osil bylby lepszy niz ktokolwiek z lewicy
  • 2015-01-10 14:08 | synapsa

Puknicie sie w czolo i wyrzućcie kukulcze jajo lewicy, toz to smiech na sali żeby dawać takim niedoświadczonym osobom takie stanowisko, zaden tytul nie zastapi madrości doswiadczenia a tym bardziej z religioznawstwa, no nie przesadzajmy , trzeci stopien naukowy ma kazdy niemal kierownik duzego marketu w Niemczech, a w Polsce to tez nijakie osiągniecie.
  • 2015-01-10 14:39 | Teresa Stachurska

Ważne intencje, jedna z nich: Żeby młodzi nie musieli wyjeżdżać z kraju - http://www.stachurska.eu/?p=1789 .
  • 2015-01-10 14:51 | kawka

Kpiny z najwyższego urzędu prezydenta Państwa Polskiego. Kpiny z Polaków. Miller znowu wyciągnął z kapelusza taką drugą tańczącą na rurze Pazur-Marczuk. Tamta do europaralemtu przepadła. Ogórek, aktorka z seriali - do sejmu tez nie załapała się. Koszt obydwu kandydatur - to miliony z naszych podatków wyrzucone w błoto. Nowa kampania na prezydenta aktorki Ogórek będzie kosztowac dodatkowo kilkadziesiąt milionów złotych z naszych podatków.
    Po co takie idiotyczne kandydatury i szastanie naszymi podatkami ? Bo na chorych, pieniędzy nie ma, emerytom podwyższa się 26 złotych, tysiące ludzi umiera z braku leków.
    SLD - z polityki , i z naszych podatków - wymarsz !
  • 2015-01-10 15:44 | dokk

Pani " nowoczesna " i jej poglądy http://youtu.be/2HS9g0UskK0
  • 2015-01-10 17:24 | Adam

Dziwi mnie, że pani dr zgodziła się na prezentację swojej kandydatury w dniu śmierci Józefa Oleksego, człowieka tak bardzo zasłużonego dla SLD i środowisk lewicowych w Polsce. Dziwi mnie również to, że pani dr tak szybko wyszła, a Leszek Miller został sam z dziennikarzami. Widać kto tu rządzi i widać, że to jest słaba kandydatura. Może gdyby Bronisław Komorowski nie startował, pani dr Ogórek miała by szanse. W sytuacji kiedy obecny prezydent zgłosi swoją kandydaturę, pani Ogórek nie ma szans.
  • 2015-01-10 18:14 | *ewa

No nie wiem...Ogórek jak ogórek. A może łatwiej nam będzie to nazwisko zdzierżyć, niż Wałęsa ?
  • 2015-01-10 18:49 | jacenty

Przyznaję z przykrością, że zle pojmowana demokracja uwalnia kretyńskie działania. Ludziom sie wydaje,że jak ktos coś powie na wizji to juz jest znany, sławny i ma legitymację do aplikowania na tak wysokie i szacowne stanowisko.
    Ludzie w naszym kraju to jednak nie owce idące na rzez i nie wybiorą malowanej lali , damy do towarzystwa, tylko osobe godną i kompetentna na taki urząd.
  • 2015-01-10 18:57 | mnieporaża

mnie poraża ,ze ludzie włączają sie do dyskusji jak mniemam młodzi wiekiem ,że kryterium poparcia to wygląd, a to przecież chodzi o sprawy poważne, bo przecież najwyższy urząd w Państwie, zwierzchnictwo nad armią, ratyfikowanie umów itp.
    Państwo Polskie należy traktować i z szacunkiem i poważnie, a niektórzy chyba traktują te wybory jako wybory miss mokrego podkoszulka.
  • 2015-01-10 19:14 | Byniek

Re:Kandydatura Magdaleny Ogórek.

Miller, to jednak szczwany lis.
  • 2015-01-10 19:16 | Byniek

Wiadomo, że Komorowski wygra i to w pierwszej turze. To jednak o dr Ogórek będzie mówić się i pisać najwięcej.
  • 2015-01-10 20:38 | taki jeden

Ktoś, kto wykorzystuje kogoś dla własnych profitów, a przecież de Oerenberg wykorzystała partię dla własnej kariery, bo przecież mogła opuścić partię przed wyborami, nie zasługuje nawet na kandydatkę na osobę zaufania publicznego, a co dopiero na taką osobę.
    To, ze pani Magdalena Ogórek jest osobą młodą, nie dyskwalifikuje jej z wyścigu o urząd prezydenta zwłaszcza, że jest lepiej wykształconą osobą od urzędującego prezydenta, który wchodząc do polityki, był nikim (proszę mi nie mówić, ze to opozycjonista i bojownik o wolność, bo się uśmieję) , a dziś prezydentem jest dlatego, ze miał niebagatelną pomoc mediów i pewnych środowisk uznawanych za jedynie słuszne. Oczywiście przez lata kariery politycznej jedynego czego się nauczył, to nadużywania słów: wolność, solidarność, komuna, walka i parę innych. A języki? Ojczysty zna średnio, o obcych nic mi nie wiadomo.
    Na tegoroczne wybory prezydenckie pójdę, a pani Ogórek ma mój głos. Nie dlatego że jest ładną kobietą, ale dlatego, że jej droga do kariery politycznej będzie bardzo wyboista, bo już media o to zadbają, a i służby też nie będą spać. TVN już rozpoczął antykampanię przeciwko kandydatce SLD, a to dopiero początek.
    Przeczytałem trochę wpisów pod komentarzem Redaktora i muszę powiedzieć, że prymitywizm, zaścianek, dulszczyzna, wiocha, aż bije po oczach.
  • 2015-01-10 20:51 | taki jeden

Zadam pytanie krytykom nowej kandydatki na urząd prezydenta. Czym zajmuje się tak naprawdę polski prezydent zwłaszcza Komorowski, oprócz szeroko pojętej celebry (odczyty, ględzenia o wolności i solidarności, sadzenie drzewek, przecinanie wstęg, czy patronat nad komercyjnymi imprezami robiąc z siebie banery reklamowe)?
    Jeśli następna kadencja miała by być podobna, to pani Magda Ogórek nadaje się do takiej roli znakomicie. Przynajmniej nie prowokuje swoją osobą do rzucenia czymś w ekran telewizora, co ma się pod ręką, a obecny władca do tego zachęca.
    I jeszcze pytanie do wątpiących i ośmieszających kandydatkę. Od czego ma się doradców i kancelarię prezydenta?
    Parę lat temu przy okazji wyboru Tuska na premiera nie mieliście z tym problemów, kiedy byli wątpiący co do kompetencji szefa PO.
  • 2015-01-10 23:32 | monika

Rozumiem że skoro pani ogórek jest degrengoladą, to pani Bieńkowska, prezydent, premier i jej psiapsiółki chodzące do wróżek to krańcowy upadek i ohyda:) według szanownego pana? Skoro tak analogicznie rozumujemy to powinien pan może jakieś antydepresanty na ten pesymizm.dla mnie żenadą są zarzuty względem Pani Ogórek z których wynika że największym grzechem jest płeć, wiek i uroda, bo kompetencjami przewyższa urzędującą głowę państwa więc może czas zejść z beczki.
  • 2015-01-10 23:46 | monika

Przepraszam ale Donald Tusk magister historii i jakoś zrobił karierę w polityce międzynarodowej. I to nie jest osoba z lewicy! Ludzie nie epatujcie ignorancją swoich wypowiedzi bo sami się ośmieszacie najpierw coś przeczytaj potem się wypowiadaj zaścianku.
  • 2015-01-10 23:51 | www

Nazwisko Ogórek nie jest śmieszne, w wersji bez polskich znaków Ogorek brzmi nawet bardzo międzynarodowo i chyba lepiej niż Obama.
  • 2015-01-11 06:19 | abchaz

przepowiednia mistrza Ildefonsa

Dlaczego Ogórek nie śpiewa ?
    (Z niedokończonej całości
    pt. “Miłosierdzie”)
    Pytanie to, w tytule,
    postawione tak śmiało,
    choćby z największym bólem
    rozwiązać by należało.
    Jeśli Ogórek nie śpiewa, i to o żadnej porze,
    to widać z woli nieba
    prawdopodobnie nie może.
    Lecz jeśli pragnie? Gorąco!
    Jak dotąd nikt. Jak skowronek.
    Jeśli w słoju nocą
    łzy przelewa zielone?
    Mijają lata, zimy,
    raz słoneczko, raz chmurka;
    a my obojętnie przechodzimy
    koło niejednego Ogórka.
  • 2015-01-11 06:39 | abchaz

Pan Łukasz Tusk ,w 2007 skromny tapicer z Opolszczyzny ,w wieku lat 22,został wybrany posłem na Sejm z listy PO.
    Magia polskiej demokracji a właściwie dowód na hucpę polityków wykorzystujacych (jak tego nie wykorzystac) idiotyzm wyborców.
  • 2015-01-11 07:21 | Koneser

Na podobnej zasadzie co Miller, kanclerz Kohl ( nb Kapusta) wyczarował z kapelusza dr. Angelę.
    Przyjemnie byłoby oglądać taką panią prezydent na forach międzynarodowych.Życzę powodzenia.
  • 2015-01-11 10:47 | Z.Sz.

Wolę polską "ogórek", niż niemiecką "kapustę" czy amerykańskiego "krzaka".
    A tobie 'abchaz' zachciało się rodowej arystokracji?
  • 2015-01-11 12:32 | ...wypięty-na-politykierów

Co za różnica kogo wystawią? Ogórek czy Kapusta, nie ma to znaczenia. Każda partia w Polsce to związek geszefciarzy, a SLD na dodatek z lewicowością nie ma nic wspólnego... Mieliśmy Palikota, mamy JKM-a, różne "gwiazdy" PiS-owskie, PO-wskie i Bóg wie jakie. Łączy ich jedno - zrobić "głupi ludek w bambuko" i pasożytować tak długo, jak się uda.
  • 2015-01-11 12:42 | Vera

Tak tak, śliczna kandydatka

Tylko te kolanka posiniałe od klęczenia.
    I kościelny doktorat. Kato-szariat w drodze.

I od kiedy miotanie od ściany do ściany bez ładu i składu to oznaka politycznej przebiegłości i wyrachowania?
  • 2015-01-11 12:48 | abchaz

Z.Sz.

Skompromitowałeś się do cna.To wiersz mistrza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
  • 2015-01-11 15:26 | zbyszek46

Rzeczywiście jesteś nie do pokonania. Wspieram takie postawy.
  • 2015-01-11 16:47 | maksymilian

Proszę najpierw przeczytać uważnie tekst, a potem się wypowiadać droga pani.
    Mnie osobiście nie przeszkadza uroda czy wiek pani Ogórek, tak jak nie przeszkadzają mi te cechy u setek kobiet mijanych na ulicy. Ale ja każdej z nich nie proponuję objęcie urzędu prezydenta dlatego że są młode i ładne. Bo nie na tym polegają predyspozycje na ten urząd.
    Degrengoladą zaś nazywam niską zagrywkę obsuwającego się politycznie Millera, który liczy na niezbyt rozgarniętych wyborców wychowanych w kulcie młodości i piękna jako najważniejszych wartości tego świata.
    A co do kompetencji tej pani, to nie wiem na czym one miałyby polegać, bo chyba nie na doktoracie z czegoś tam, naprodukowano takich doktorów w ostatnich latach na pęczki, nawet tatko Rydzyk sobie fundnął.
    Słuchałem jej wypowiedzi podczas jakiejś konferencji i przyznam że był to popis pseudonaukowego bełkotu, ale za to poparty sporą dawką pychy i tupetu.
  • 2015-01-11 18:29 | antar

No lepiej niech nie pokazuje na co ją stać bo jeśli jej nie stać to znowu to my - całe społeczeństwo zapłacimy slony rachunek za ten głupi eksperyment.
  • 2015-01-11 20:31 | Ewa

Był George Krzak (USA) i Helmut Kaputsa (Niemcy). Charakterystyczne nazwisko to skarb dla polityka. Zwłasza, gdy tak łatwo zapada w pamięć i ma pozytywne konotacje. Ogórek, co "zielony ma garnitirek" jest lepszy od np. "kapusty, głowy pustej". ;)
  • 2015-01-11 20:51 | Artur

Miller, Ogórek, Kiełbasa i Sznurek - wszystko jeden kit.
  • 2015-01-12 01:11 | MarekRondo

Nazwisko

Przepraszam, ale nie pomylił Pan nazwiska kiełbasa z jednym z najstarszych i najznamienitszych nazwisk Kiszka?
    A jak po niemiecku jest kapusta, lub po usa'ńsku krzak? To tylko dla przykładu z ostatnich lat i ze szczytów władzy.
  • 2015-01-12 01:23 | MarekRondo

Gdybym za swoje pieniądze zbudował duży market w Niemczech, to nigdy bym nie dał stanowiska kierownika komuś, kto nie ma doktoratu. Trawy na moim polu golfowym bym też nie pozwolił kosić komuś, kto nie jest magistrem. Mam nadzieję, że wyborcy będą naśladować mądrość "kapitału".
  • 2015-01-12 01:32 | MarekRondo

Wprowadzał też Polskę do UE, a w finale reprezentował interesu wielu państw.
    Dzisiejsza kandydatka na prezydenta pracowała wtedy nad integracją z UE :
    2002–2003 pracowała w Biurze Integracji Europejskiej w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
    2004–2005 w Centrum Informacji Rządowej Kancelarii Premiera,
    2004 jako specjalistka ds. integracji europejskiej w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Narodowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
    2004–2006 była specjalistką w Departamencie Prasowym MSWiA,
    2008–2010 pracowała jako ekspert klubu poselskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej,
    Przez trzy lata była szefową gabinetu politycznego przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego,
    2010 członkinią sztabu wyborczego Grzegorza Napieralskiego w wyborach prezydenckich,
    2012 do 2014 była konsultantem w Narodowym Banku Polskim.
  • 2015-01-12 01:52 | MarekRondo

W Gdyni, w większości głosujemy od chyba 20 lat na Pana Wojciecha Szczurka. Będąc mieszkańcem Gdyni po pierwsze nie rozumiem jazdy przeciwników po niby śmiesznym nazwisku, a po drugie jak Pani doktor Ogórek będzie dobrym prezydentem dwie kadencje, to nikt nie będzie mógł zrozumieć w przyszłości, że można było się śmiać z jej nazwiska - a wpisy w necie zostaną pewnie na długo. :-)
  • 2015-01-12 04:15 | edek66

Skąd ta negacja tej kandydaturze ? jeśli dojdzie do głosowania na tą panią w charakterze Kandydatki na Prezydenta RP to ja oddam głos "Za".W czym lepszy jest kandydat PIS-u,też bez żadnego doświadczenia politycznego,może jeszcze wyskoczą jego jakieś grzeszki.Dorabianie jakiś pokręconych ideologii na przeciw kandydaturze pani M.Ogórek to zwykłe czepialstwo sfrustrowanych politykierów-łącznie z ludżmi mediów.
  • 2015-01-12 06:23 | szperacz

Nie wiem, czy to aktualne poglady pani dr Magdaleny Ogórek, o ile ma

http://www.wykop.pl/link/2328932/poglady-magdaleny-ogorek-kandydat-sld-na-prezydenta-na-temat-kosciola/

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3AE-N2jwnolT8J%3Amagdalenaogorek.natemat.pl%2F106565%2Cprof-chazan-i-feministyczna-inkwizycja+&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
  • 2015-01-12 07:01 | adal

Co ma nazwisko do "powiedzenia" o kandydacie ? Kaczyński dobre nazwisko ale brzydki - więc odpada w przedbiegach?
    Ogórek ładna więc odpada w przedbiegach -bo ładna i mądra.
    Czy w Polsce może młody człowiek wejść do polityki? W Polsce za wyborców wybierają lobbyści i narzucają nam hardwarczyków , którzy sami nie potrafią nawet napisać przemówienia , których zresztą nikt nie czyta z wyjątkiem ich najbliższej rodziny.
  • 2015-01-12 09:28 | szary

Po zapoznaniu się z poglądami i dokonaniami Pani Magdaleny (co polecam innym) stwierdzam że to bardzo dobra kandydatura, na tyle na ile stać mnie na obiektywizm, najlepsza z potencjalnie dostępnych, a co najmniej o rząd wielkości lepsza od obecnego Prezydenta (jako kandydata)
  • 2015-01-12 19:41 | Leszex

Przedstawiciele innych partii zaniepokojeni kandydatką na Prezydenta Polski. Juz ma 6% poparcie. Jest o niebo sympatyczniejsza od kandydata PIS. Ja popieram takich kandydatów nawet jak w Szkle Kontaktowym ukazują się takie komentarze "Z tej Ogórek to będzie mizeria". To świadczy bezapelacyjnie zarówno o poczuciu humoru rodaków jak i sympatii dla kandydatki.
  • 2015-01-12 22:36 | monika

Świetnie. Mamy podstawowe kryteria! Najlepszy kandydat powinien mieć wykształcenie podstawowe, być miernej urody, zdrowia i nie grzeszyć inteligentną wypowiedzią aby nie budzić u Szanownego Pana podejrzeń, że przy pomocy tych cech próbuje się ustawić w sposób cwany. To jakaś nowy rodzaj chińskiej rewolucji kulturalnej? Ostatni będą pierwszymi? Skoro mają nami rządzić jedynie wąsaci panowie z brzuszkiem jako wolni od podejrzeń to pytam się analogicznie dlaczego wygląd ma być kryterium? A może narodowość? Żyd też jest podejrzany?"Wykształciuch"? Pana logika powala. A wypowiedzi Pani Magdaleny Ogórek są wyjątkowo sensowne, analityczne i świadczą o wysokim poziomie kultury, chociażby poziom z jakiego krytykuje Kościół Katolicki. Rozumiem że przy obecnym poziomie debaty publicznej, subtelności tego typu jak choćby jakość dyskusji i argumentacji oraz szacunek dla oponenta, niestety zostają zepchnięte w niebyt przez dosadność, banał i frazes ale jakże wymowny. Natomiast w przeciwieństwie do polskich środowisk kobiecych, zwłaszcza ich przedstawicielek skupionych w orbicie Pana Palikota niestety, wypowiedzi Pani Ogórek są dalekie od banału, frazesu i dosadności.
  • 2015-01-13 18:11 | malpa z paryza

piekna czy brzydka, garbata czy smukla..... to nie wazne, tylko jaka Ona ma ideologie, poglady i wizje. Co pano Ogorek prezentuje?

bo podobno ma poglady konserwatywne, bo jesli ktos twierdzi, ze Kosciol wnosi demokracje w Polsce i jest jego przykladem.. to ja mowie dowidzenie a na pozegnaie zacytuje ministra do sparw zagranicznych Fabius ; Tylko laicymz jest gwarantem demokarcji.

niech ta panienka nauczy sie historii a potem bedziemy dyskutowac.