Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

(35)
Aby terroryzm nie stał się pretekstem do rozrostu Wielkiego Brata, trzeba sięgnąć do jego korzeni. Tkwią one w nieprzystosowaniu imigrantów z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu do życia w cywilizacji zachodniej.
 • 2015-01-12 17:27 | zly

  Blad,blad,blad..

  Zaczynajac od owej rzekomej 'otwartosci' amerykanskiego spoleczenstwa- jest ono rownie ksenofobiczne I niechetne imigrantom jak spoleczenstwa europejskie,moze nawet bardziej, bo podlane religijnym fanatyzmem I purytanizmem, ktory w Europie wygasl juz dawno. USA nie maja problemu z muzulmanami poniewaz jest tam ich tyle co kot naplakal - 0,6% populacji . Zamachowcy z 11 wrzesnia nie byli zreszta 'imigrantami', tylko przyjezdnymi studentami.
  Wracajac do meritum artykulu- do dialogu potrzeba dobrej woli dwoch stron. Dostrzega ja pan po stronie islamistow? Czy slyszal pan imamow potepiajacych w meczetach terroryzm, czy widzial pan muzulmanow kroczacych w marszu w Paryzu I solidaryzujacych sie z ofiarami?Nie? Wiec o jakim dialogu to mowimy? Islam to ideologia, ktora za swoj cel stawia podboj swiata, zniszczenie badz zniewolenie wszystkich niewiernych I slepe posluszenstwo wiernych wobec kalifa.Dialog z jego wyznawcami ma mniej wiecej tyle samo sensu co polityka 'appeasement' miala wobec Hitlera.
 • 2015-01-12 22:57 | Jan Bohynski

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Dialog z Islamem, to " rozmowa golej d... z batem ". mozna rowniez uzyc slowa " oksymoron ". JB.
 • 2015-01-12 23:23 | steaktartar

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Jaki "wolny świat"? WOLNE ŻARTY... :-(
 • 2015-01-12 23:48 | waldi

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Niech najpierw Francuzi podialogują sami z sobą. Niech się zastanowią czy asymilacja muzułmanów z tubylcami ma być oparta na wzajemnym szacunku czy na pogardzie. W tym ostatnim przypadku szydzenie z religii innych z pewnością nie prowadzi do pojednania...
 • 2015-01-13 00:12 | zulu1

  ----LUTHER----

  .

  Pamietam jak dzis gdy
  palestynczycy wiwatowali
  w Gazie po 9/11, arabki
  w czerni tanczyly na ulicach
  w extazie jodlujac

  Arafat usilowal ta reakcje
  zatuszowac, zaden z liczacych
  sie klerykow barbarzynstwa
  dekapitacji czy suicide bombers
  nie potepil, ci ktorzy probowali
  gineli

  Katolicyzm mial swego Luthra,
  zydzi maja judaizm zreformowany,
  stawiam my bitcoin collection
  przeciw zapalkom ze islamskiemu
  Luthrowi sami muzulmanie
  ucieli by glowe in no time

  Atatürk probowal to robic
  w Turcji na poczatku 20 w,
  dzis Erdogan konsekwentnie
  anuluje wszystkie jego reformy

  Jest to glownie problem
  wewnetrzny islamu, albo
  sie ucywilizuje albo jihadu
  barbarzynstwa extrapoluje
  sie na cala religie bez wzgledu
  na zapewnienia illuminate
  ze jest to nie uprawnione

  cywilizacja zachodnia
  ma powazny i rosnacy
  problem z islamem,
  tanich rozwiazan nie ma


  ~
 • 2015-01-13 00:18 | Herstoryk

  Potrzeba uczciwej diagnozy problemu...

  ... i jej nagłośnienia, Panie Zalewski! A nie propagandowego mącenia wody!!! Przyczyną terroryzmu jest nie brak przystosowania emigrantów muzułmańskich do cywilizacji zachodniej, ale po pierwsze, neokolonializm i zachodnie interwencje w świecie Islamu - sanckje, wojny, bombardowania, mieszanie się w jego sprawy wewnętrzne, a po drugie, ich alienacja będąca skutkiem dyskryminacji i islamofobii, szerzonych przez media posłuszne rządom i grupom specjalnych interesów. Zachód zaabsorbował miliony innych nieprzystosowanych imigrantów, tyle że nie toczył równocześnie napastniczych wojen z ich krajami pochodzenia.
 • 2015-01-13 00:20 | Jo.anka

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Proste rozwiązania istnieją, ale wymagają od świata zachodniego sięgnięcia do metod z przeszłości, po których użyciu świat zachodni wciąż ma kaca i chciałby o nich zapomnieć. Wojna z barbarzyńcami wymaga stosowania metod i taktyk... barbarzyńców.
 • 2015-01-13 00:40 | Jan Bohynski

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  @ Hestoryk. To sa ludzie, ktorzy emigruja do kraju, ktory napada ich Ojczyzne ? Czy Pan wie co Pan pisze ? Ci ludzie uciekaja ze swoich Ojczyzn, zeby zyc w normalnym swiecie, tyle, ze miedzy nimi sa tez ci, ktorzy nie pozwalaja im na bycie normalnymi. JB.
 • 2015-01-13 00:42 | ascona3744

  Zero tolerancji dla szariatu, tego wynalazku ISLAMUI

  To jest prawdziwy, pokojowy ISLAM, oczywista oczywistość. Religia pokoju posługująca się kałasznikami do przekazywania znaków pokoju. Może wreszcie Europa się obudzi z letargu z idiotycznej tolerancji mulachów nawołujących do wyżynania niemuzułmanów, robiących młodzieży pranie mózgów w mineratach, praktykujących nielegalnie szariat. ISLAM nie można pogodzić z systemami demokratycznymi, jest to religia który dokładnie definiuje system religijno-polityczno-społeczny w którym to beduińsko-średniowieczny KORAN rozstrzyga o wszystkim a jak to w praktyce wygląda można zobaczyć na Bliskim Wschodzie a najlepiej w najbardziej pobożnym państwie islamskim w Arabii Saudyjskiej. Jest poza tym zobowiązana do rozszarzania swoich wpływów a jak to robią to starczy być np. w Nigerii lub w Iraku. W Polsce powinno się wprowadzić zakaz wjazdu dla mulachów a obcych natychmiast wydalić, wprowadzić nadzór nad ich działalnością, od muzułmańskich imigrantów żądać potępienia i wyrzeczenia się szariatu a w przypadku jego praktykowania natychmiast wydalić, powinny oni podpisać, że przyjęli do wiadomości, że w Polsce obowiązuje prawo stanowione a nie KORAN. Ustanowić kształcenie mulachów w Polsce z wykładnią KORANU dostosowaną do kultury, prawodowastwa i tradycji europejskiej, absolutny zakaz nawiązywania do szariatu. Próbowali pod Wiedniem to teraz próbują osiągnąć to samo wykorzystując demokratyczne procedury i tolerancyjne prawo europejskie. Lepiej wcześniej niż za późno. ISLAM jest może pokojowy dopóki nie uzyska w danym państwie większości.
  Tylko żeby nie było niedomowień o co idzie. Na Zachodzie nazywamy to integrację. Oto co na ten temat powiedział Hassan II, król Maroka i to juz w 1990 roku, w telewizji francuskiej:
  "...Integracja wyznawców islamu w społeczenstwach innowierców, to nieporozumienie. Nigdy nie będzie ona możliwa. Apostazja jest w islamie karana śmiercią, a prawo koraniczne pozostanie na zawsze prawem boskim. Zatem prawo stanowione przez człowieka może być tolerowane tylko wtedy, gdy prawu koranicznemu się nie sprzeciwia. Żaden muzułmanin nigdy nie będzie mógł zaakceptować ani praw, ani obyczajów niewiernych..."
  Całe życie muzułmanina jest podporządkowane jego religii – islamowi. Islam reguluje nie tylko życie duchowe człowieka, ale także życie rodzinne, społeczne, polityczne i ekonomiczne. Złamanie tych zasad nie jest rozpatrywane w kategoriach sumienia, dobra lub zła – jest po prostu karane zgodnie z przepisami koranicznymi, np: złodziejowi naprawdę ucina się rękę, cudzołożnicę naprawdę się kamienuje, niewiernemu (giaur) naprawdę podrzyna się gardło – wszystko zgodnie z nakazami Koranu.
  Źródła nienawiści wobec giaurów, czyli niewiernych, do całej cywilizacji Zachodu płyną z Koranu:
  „A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie, chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki” (sura 9,5)
  „ Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości należeć będzie do Allacha’ (sura 8, 39).
  ”Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Allacha i jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, że będą oni zabici” (sura 5,33).
  ""
 • 2015-01-13 00:52 | Jan Bohynski

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  @ ascona3744 Nic dodac, nic ujac. Islam wypowiedzial wojne swiatu w Koranie. Czy trzeba dopiero zjawiska terroryzmu, zeby to dostrzec ? JB.
 • 2015-01-13 03:03 | Herstoryk

  Nowy nick....

  ....Czy kolejna zacięta płyta??? Następna porcja ahistorycznych bzdetów, złożona z paru cytatów i wypowiedzi, strasząca naiwnych i niepoinformawanych szariatem i Koranem. Czasem zastanawiam się czy warto na takie bzdurne gardłowanie odpowiadać, bo zwalczanie zarówno ignorancji i fobii, jak i rozmyślnego mącenia w głowach, szczucia i judzenia to walka z wiatrakami.
  Podsumowałem już jednego takiego w innej dyskusji - http://www.polityka.pl/forum/1215336,potepienie-i-poparcie-jak-swiat-islamu-reaguje-na-zamach-w-paryzu.thread
  Wystarczy!
 • 2015-01-13 05:50 | vandermerwe

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  "Wojna z barbarzyńcami wymaga stosowania metod i taktyk... barbarzyńców. "

  Kim sa owi barbarzyncy zaslugujacy na barbarzynskie metody?

  Pozdrawiam
 • 2015-01-13 07:55 | Ofka

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Jako osoba mało obeznana z zawiłościami islamu, chciałabym wiedzieć, jak należy rozgraniczać/ rozumieć fragmentu Koranu cyt. przez asconę3744 w kontekście do globalnego przesłania Koranu. Czy to tylko kwestia interpretacji, że jedni muzułmanie twierdzą, że to religia pokoju i miłości, a drudzy determinowani (?) jej duchem chcą zabijać i karać śmiercią? Jednym słowem, o co chodzi?
 • 2015-01-13 10:59 | Slawczan

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Pragnę przypomnieć, że Koran przez muzułmanów brany DOSŁOWNIE. To nie są faryzejstwa (szczególnie w nich celuje KRK) dotyczące INTERPRETACJI Biblii, że Jezus CHCIAŁ POWIEDZIEĆ, DAJE ZNAK.
  Tu jest krótko - koniec i kropka. Nie ma dzielenia włosa na czworo. Między innymi dlatego islam tak bardzo ekspanduje - jest prosty i przy okazji daje jeść (w Afryce).
  To nie jest zacięta płyta a w zasadzie w imię tej ,,zaciętej płyty" od czasu do czasu ktoś uznaje za stosowne skrócić kogoś o głowę, wysadzić ten czy ów samolot czy autobus.
  Pisanie o ,,dziedzictwie kolonializmu" i uzasadnianie tym aktów przemocy jest dla mnie czymś żałosnym - równie żałosnym było domaganie się przez nasz rząd specjalnych względów w Brukseli bo ,,Mone Casino i Bitwa o Anglię". Jak mniemam mamy pełne moralne prawo zabijać kobiety i dzieci w Rosji, Niemczech i Austrii ,,bo rozbiory"? Że nie wspomnę bolszewicko-niemieckiej okupacji 1939-45?
  Jeżeli gdzieś jest źródło problemu to jest ono w systemie kapitalistycznym - to dla potrzeb kapitału przywieziono tych ludzi z dzikich krajów a gdy okazali się zbędni koszt ich utrzymania przerzucono na barki systemów społecznych. To zrodziło frustrację podobnie jak ,,nieprzystosowanie imigrantów z krajów Maghrebu i Bliskiego Wschodu do życia w cywilizacji zachodniej". Tu mała dygresja - Niemcy twierdzą, ze rocznie potrzebują 300tyś imigrantów do pracy - zadziwiające wobec kilku milionów bezrobotnych w tym samym czasie? Nie -oni zwyczajnie potrzebują TANICH PRACOWNIKÓW a imigranci z biednych (a tak się składa, ze najbiedniejsze są muzułmańskie) krajów są najkorzystniejsi bo najtańsi. Wolą ściągnąc potencjalny problem niż zapłacić godziwie swoim. A sami imigranci? Nie chcą zrozumieć, że nie skończą lepszej szkoły jak nie porzucą swoich kozich mniemań, podobnie chrześcijanie - gdyby trzymali się kabałek kościelnych byśmy nadal myśleli, że serce to ,,dusza" a Ziemia to epicentrum wszechświata. Muzułmanie są jednak tak bardzo przekonani o wyższości etycznej swojego systemu religijno-filozoficznego,że to inni powinni się dostosować do niego. Nie skończą lepszej szkoły też bo materialnie nie awansują - a nie awansują skoro żona jest trzymana na łańcuchu w domu czyli brak dochodów. To plus zasiłki i przepis na patologię murowany. Jestem ,,Francuzem" (,,Niemcem") znam swoje prawa, korzystam z nich ale co do norm społecznych to ONI powinni się nagiąć do moich.
  Sam byłem imigrantem w Irlandii i do łba mi nie przyszło by domagać się od Irlandczyków by nagięli się do moich mniemań. Przyjechałem, korzystałem i się starałem dostosować.
 • 2015-01-13 11:40 | Herstoryk

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  1.) Ciekawe ilu P. Sławczan spotkał muzułmanów i skąd wie tak dobrze, że traktują Koran dosłownie, i że są przekonani o wyższości swojego systemu, trzymają żony na łańcuchu, itp?? Z własnych doświadczeń i rzetelnego riserczu statystyk i sondaży, czy z Oriany Fallacci, witryn hejterskich, albo YT??
  2.) Jesli są tak dosłowni i mają w Koranie tak jasne wytyczne co do "niewiernych", jak to się dzieje, że 99,9% dwudziestu kilku milionów muzułmanów w Europie jakoś jednak współżyje z tymi "niewiernymi"?? Coś tu mi logika nie gra i wywód wygląda na dopasowywanie rzeczywistości do uprzedzeń. W zamachach uczestniczy śladowy odsetek tych 20 mln, niewiele więcej wyjeżdża na Bliski Wschód by tam walczyc.
  3.) Islam dzieli się na 2 odłamy i kilkadziesiąt pomniejszych sekt w każdym z nich. Jak to jest możliwe bez "dzielenia włosa na czworo" w interpretacji ich pism świętych. Znowu logika tutaj nie gra.
  3.) Zabory były 100 lat temu i Polacy w tamtym okresie wielokrotnie używali terroryzmu – kłania się nieznajomość historii własnego kraju. Zachód wojuje na Bliskim Wschodzie TERAZ, w ciągu ostatnich 14 lat toczył i wciąż toczy napastnicze wojny, bombardowania i interwencje w 7 krajach islamskich – Afganistanie, Iraku, Pakistanie, Libii, Mali, Syrii, Jemenie, żeby nie wspomnieć kilkudziesięciu lat uprzednich - kolonizacji Palestyny, organizowania przewrotów, sankcji, etc. Podziwiam głęboko powściągliwość i cierpliwość tych 20 mln europejskich muzułmanów wobec tych agresji. Musi im naprawdę zależeć na Europie.
  4.) Rozdymanie legend miejskich o naginaniu reszty do ich mniemań, np. islamskich patrolach obyczajowych, itp, jest typowym dla islamofobów nagłaśnieniem wybryków śladowego odsetka oszołomów i ekstrapolację ich zachowania na cała resztę.
 • 2015-01-13 14:09 | żyga

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Dzisiejsza Europa to wczorajszy Rzym.Serbkom nie chciało się rodzić w Kosowie ,to w środku Europy mamy zaczyn upadku ,który przy pomocy ochoczo rodzących muzułmanek stanie się faktem ,najpierw w biednych a potem bogatych krajach.Rzym zgubiła pycha , i bogactwo ,a nas gubi,mniej więcej to samo.Chyba ,że przyjdą Chińczycy i Hindusi ze swoimi Bogami i religiami.Bo jakoś nie słychać aby buddyści .prowadzili wojny religijne.
 • 2015-01-13 14:12 | Slawczan

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  A te miliony tańczące na ulicach po 11/9 od Dżakarty po Kair?
  ad.3. rozłam w islamie nie dotyczy interpretacji Koranu ale TRADYCJI, Panie Herstoryku
  ad. 4 Kolonializm skończył się najpóźniej 50 lat temu i rozumiem, że sprawa jest zbyt świeża i mogą nas zabijać w imię tego?
  Jednym słowem te trupy we Francji to NASZA WINA.
 • 2015-01-13 21:06 | steaktartar

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  a Żyd?
 • 2015-01-13 21:55 | Art63

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Dialog to piękna rzecz. Należałoby go rozpocząć od wskazania interlokutorów po stronie islamu z niezbędnym wpływem w tym środowisku i chęcią prowadzenia dialogu. To może potrwać lata całe.

  Tymczasem warto zrezygnować ze szkodliwego myślenia, że pokojowo nastawieni fundamentaliści zmieniają się w morderców na skutek nieprzystosowania społecznego, tylko zacząć traktować fundamentalizm islamski jako złowrogą i sprzeczną z naszym prawem ideologię, jej wyznawców objąć inwigilacją i represjami tak jak kazde wrogie wobec prawa i społeczeństwa radykalne środowisko.

  Polska w latach 90 tych była krajem rozszalałych gangów a wystarczyło dobre prawo i kilka miesięcy, aby ich wszystkich rozbić i osądzić. Nie trzeba było ograniczać w tym celu swobód obywatelskich. Nikt też nie opowiadał wtedy andronów o nieprzystosowaniu biednych gangsterów.

  Dziś, politycy zamiast rozbić to środowisko wolą inercję a gdy gina ludzie opowiadają o "religii pokoju" i nieprzystosowaniu. Może zamiast na Majorce powinni obowiązkowo spędzać wakacje w St. Denis, na przedmieściach Marsylii lub innym przytulnym zakątku gdzie panuje "religia pokoju"?
 • 2015-01-13 22:51 | Aster

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Nic z tego.
  Zachod dzis powstrzyma kazdego popapranca, ktory sproboje tych "barbarzynskich metod".
  A troche tych narodowcow, ktorym marzy sie powtorka z holocaustu, niestety jest.
  Moze z czasem trzeba nam bedzie wojny domowej by ich powstrzymac.
 • 2015-01-13 22:52 | Aster

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  A chrzsescijanstwo w Starym Testamencie.
  Chrzescijanin ma zabic nawet wlasna rodzine, jesli ta oddaje czesc innemu Bogu niz chrzescijanski Bog.

  W sumie to samo co w Koranie :P
 • 2015-01-13 22:54 | Aster

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Buddysci terrorysci morduja ludnosc muzulmanska.
  Podobnie chrzescijanie w Afryce morduja ludnosc poganska czy muzulmanska.
  W Ameryce Pld sa kraje gdzie z Bibli zrobili prawa. Znajomych dzialaczy organizacji studenckiej scigaja teraz swoja wersja miedzynarodowych listow gonczych, za jakies akcje feministyczno uswiadamiajace :P
 • 2015-01-14 01:16 | Herstoryk

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Zadziwiający upór w głoszeniu bzdetów. Jedynych muzułmanów wiwatujących na ulicy - niewielką grupkę, sfilmowano w Palestynie, co biorąc pod uwagę tamtejszą sytuację i rolę USA w jej powstaniu i kontynuacji, nie powinno aż tak dziwić. Czyli, ani nie miliony, ani nie od Dżakarty do Kairu. Znów mity miejskie i propaganda przed faktami, mimo że informacja jest łatwo dostępna (choćby http://en.wikipedia.org/wiki/Reactions_to_the_September_11_attacks), ale sprawdzenie mogłoby przekłuć balonik uprzedzeń, prawda?

  Jak w całej reszcie wywodów, uderzająca ignorancja. Na temat kilku sunnickich szkół jurysprudencji, różniacych się, często drastycznie właśnie interpretacją pism świętych, na temat wielkiej schizmy pomiędzy Sunnitami a Szyitami, wywodzącej się w 100% z interpretacji Koranu i Hadisów. O tym też jest mnóstwo informacji na sieci, choćby http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_schools_and_branches, ale albo nie chce się z lenistwa, albo z niechęci do przeczytania czegoś sprzecznego z utrwalonymi uprzedzeniami.

  Kolonializm 50 lat temu się skończył?? Problemy z czytaniem, czy z przyswajaniem słowa pisanego, informacji medialnych, itp??? Afganistan, Irak, Syria, drony, itp itd są teraz.

  17 trupów we Francji, 3000 w Nowym Jorku, 191 w Madrycie, 52 w Londynie, naprzeciw 1,3 miliona w Iraku (ofiary sankcji i napaści w 2003), kilkadziesiąt tysięcy w Afganistanie, 4000 w Gazie, 2000 w Pakistanie i Jemenie, 25000 w Libii, 200000 w Syrii (interesująca proporcja, no nie?) to wina skorumpowanych polityków na usługach zarabiającej na wojnach oligarchii, która ich finansuje, grup nacisku, które nimi sterują, medialnej propagandy, dzięki której mogą bezkarnie prowadzić zbrodniczą politykę sprzeczną z interesem narodowym, a dogadzającą interesom specjalnym, a wreszcie tumanionych wyborców. Czyli, NIESTETY NAS. A raczej Sławczanów, którzy są przytłaczającą większością.

  Mądrość narodów zaleca kwestionowanie dominującego paradygmatu. Polecam!
 • 2015-01-14 02:15 | Herstoryk

  Europie bardziej zagraża...

  rosnąca fala islamofobii, niż Islam i islamistyczny terroryzm.
 • 2015-01-14 02:15 | Herstoryk

  A linki dalej się nie wklejają.

  http://wolnemedia.net/polityka/refleksje-po-ataku-na-charlie-hebdo/
 • 2015-01-14 06:57 | Herstoryk

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Na zakończenie mego udziału w dyskusji "partyjska strzała":

  Wiekszość komentatorów powtarza tu islamofobiczne legendy miejskie. Nie będę ich wyszczególniał, pełna gama jest powyżej.

  Czy jednak ktoklwiek z powtarzających po kukułczemu wynikające z ignorancji nonsensy zastanowił się nad ich znaczeniem i konsekwencjami?

  Czy ci co nawołują do "sięgnięcia do metod z przeszłości, po których użyciu świat zachodni wciąż ma kaca i chciałby o nich zapomnieć. Wojna z barbarzyńcami wymaga stosowania metod i taktyk... barbarzyńców" wiedzą do czego podżegają?

  Bo jeśli to naprawdę Islam i jego "beduińsko-średniowieczna" święta księga nakazują bezwzględnie "zniszczenie bądź zniewolenie wszystkich niewiernych", "ślepe posłuszeństwo wobec kalifa" i są główną motywacją ataków terrorystycznych przez muzułmanów "tak bardzo przekonanych o wyższości etycznej swojego systemu religijno-filozoficznego, że to inni powinni się dostosować do niego", to nie ma absolutnie szans na kompromis, dialog i pokojowe współżycie z jego wyznawcami. Jeśli tak jest, to można tylko z nimi wojować i ich zniszczyć, lub nawrócić na och jakże humanitarne chrześcijaństwo czy może ateizm. A jeśli tak to jak? Bombardując 1/4 ludności świata bombami wodorowymi? Organizując czystki etniczne i obozy koncentracyjne dla 44 milionów europejskich muzułmanów (20 kilka mln emigrantów i 22 mln rodowitych Europejczyków)? Nawracając pod groźbą poderżnięcia im gardeł??
  Czy którakolwiek kukułka zastanowiła się na praktycznymi aspektami totalnej (no bo przecież kompromis czy pokój są niemożliwe!) wojny z 1,5 miliardem ludzi w tym 1/10 mieszkańców Europy? Nad tym czego taka wojna totalna by wymagała i jakie byłyby jej skutki? Czy po prostu gardłują popisując się ignorancją, bigoterią, instynktem stadnym i fobią, wynikającą z niezdolności kwestionowania tego czym ich karmi propaganda korporacyjnych mediów, podsycająca ich wyniesione z domu uprzedzenia ??
  Jeśli ludzie głoszący takie opinie byliby w Europie większością, to nie ma szans ani na uczciwy dialog z innowiercami, ani na dalsze rządy prawa, ani na prawdziwą demokrację, ani na kontynuację swobód obywatelskich. Których to chcą rzekomo bronić przeciw "barbarzyńcom".
 • 2015-01-14 07:43 | zynek

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  pan Herstoryk jest wodoszczelny, szkoda slow
 • 2015-01-14 07:45 | zynek

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Stary testament napisali ZYDZI anie cherzescijanie ! Nowy zreszta tez. Tylko ze nikt juz u nas nie obcina jader ani kamieniuje a u nich owszem
 • 2015-01-14 07:49 | zynek

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  szkoda slow na ciebie, ciagle ta sama spiewka ze bombarduja, ze niszcza i ze to tylko reakcja. Przestan czytac propagande islamofilska tylko idz na ulice i posluchaj, popatrz...
 • 2015-01-14 08:45 | _sens

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Niestety historia nas uczy, ze raz na jakiś czas musi wybuchnąć wojna. Jest to naturalna miotła na czystki w stadzie.
 • 2015-01-14 08:55 | _sens

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Herstoryk czas na poprawność polityczna mija....wiec nie marnuj już naszego czasu tutaj na forum...teraz nadszedł czas na radykalne srodki.
 • 2015-01-14 09:29 | Aster

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Radykalnym środkiem to niebawem będzie rozbicie przez służby bojówek narodowców czy innych neonazistów.

  Choć w praktyce sądzę że jest ich niewiele.
  Większość "hejtu" to działania internetowej wojującej gimbazy umysłowej. Wyrosną z tego.
 • 2015-01-14 10:40 | Slawczan

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Kiedyś znałem punkowca - ostry był - weganin, feminista, internacjonalista, wściekły antyfaszysta. Zamieszkał w Londynie na dzielnicy bardzo multikulturowej (gł. islamskiej). Nie z potrzeby serca , że tak powiem ale z przyczyn ekonomicznych. I co? Został rasistą antyislamskim. Jego internacjonalizm wyparował w obliczu kontaktu z ukochanym przez niego INNYM w wersji islamskiej...
 • 2015-01-14 10:44 | _sens

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  Asterku ...Twoje wyrażenia typu "hejt"..."gimbaza" świadczą tylko i wyłącznie o tym jak masz wyprany mózg przez lewicowe media. Na początek Twojej edukacji proponuje zaopatrzyć się w historyczna literaturę, gdy już ja wnikliwie przestudiujesz ..porozmawiamy i przejdziemy dalej..do socjologii....później może "zahaczymy" o psychologie...to zależy od postępów Twej edukacji...No i rzecz jasna w trakcie nauki będzie obowiązywała Cię całkowita rezygnacja z TV , portalów społecznościowych, tefałenów, łonetów i tym podobnych historii. Wtedy możesz usiąść i spróbować zabrać rozsądny głos na tym forum. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia!!!
 • 2015-01-16 22:27 | zly

  Re:Potrzeba uczciwego dialogu wolnego świata ze społecznością muzułmańską

  @Herstoryk
  Podobny problem zaistnial juz w naszym wschodnim katku Europy, i zostal rozwiazany. Po drugiej wojnie swiatowej i pokonaniu Hitlera Polska, Czechy i Rumunia mialy w swoich granicach 17 milionow przedstawicieli mniejszosci niemieckiej. Mniejszosci nie asymilujacej sie, mniejszosci sympatyzujacej z pokonanym wrogiem, mniejszosci,ktora i przed wojna i w jej trakcie wykazala sie nielojalnoscia wobec pozostalych obywateli . Totez podjeto jedyna logiczna decyzje- mniejszosc ta deportowano do jej wlasnego kraju.
  Ze to byla decyzja niehumanitarna i bezwzgledna?Alez oczywiscie! Ale to byla JEDYNA SLUSZNA decyzja. Bez tego po 1989 roku Polske czekalaby rebelia i utrata calej zachodniej czesci kraju. Owo rozwiazanie okazalo sie sluszne nawet dla deportowanych- ich dzieci zyja teraz w swoich wlasnym kraju na komfortowym poziomie zycia Udalo sie nawet wysegregowac tych sposrod owej mniejszosci, ktorzy pozostali lojalni wobec Polski, i ich dzieci takze mieszkaja sobie spokojnie na Opolszczyznie. Problem zostal rozwiazany bez bomb wodorowych, bez podrzynania gardel, bez wojny totalnej.

  Mysle,ze podobne rozwiazanie jest jedynym slusznym i najbardziej humanitarnym wobec muzulmanow we Francji, Anglii i reszcie zachodniej Europy. Niech wracaja do siebie. Pisze 'muzulmanow', nie Arabow i Turkow, bo jest wielu takich, ktorzy sie tej wstretnej pseudoreligii wyrzeklo, i 'zachodniej Europy', nie wschodniej, bo po latach forsownej sekularyzacji nasi Tatarzy badz Turcy w Bulgarii sa muzulmanami juz tylko z nazwy, w pelni zintegrowanymi z reszta spoleczenstwa. Niestety, te chlubne wyjatki sa przez 'umme' islamska odrzuceni jako odszczepiency i nie sa w stanie zmienic jej nastawienia do innowiercow. Przypomne ci tez, Herstoryk, ze demokracja i prawa obywatelskie nie sa wartosciami absolutnymi i nie moga sluzyc jej wrogom. W zadnym panstwie demokratycznym, takze i w Polsce, nie mozna obecnie legalnie zalozyc partii nazistowskiej, chocby sympatie takie przejawiala wiekszosc spoleczenstwa, bo jak znow uczy historia, z chwila gdyby wygrala ona demokratyczne wybory, nastabilby owej demokracji kres. Tem sam los powinien spotkac ideologie islamu, o ile my i nasi potomkowie maja sie demokracja i wolnoscia cieszyc.