Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

(62)
Jest dobry powód, by po słowach przewodniczącego Dudy władza wysłała do niego policję lub prokuratora. Ale nie byłby to najlepszy pomysł.
 • 2015-01-14 14:34 | ascona3744

  Tylko tyle, trochę za m,ało na mały zamach !

  Powinien dodać, że wie jak wyglądają ich żony, gdzie pracują, jakie mają auta i ich numery rejestracyjne, ile i jakie mają dzieci , gdzie chodzą do szkoły itd. itd. to byłby dopiero jaki taki komplet informacji dla jakiegoś napalonego górnika z zaostrzonym kilofem. Kopacz już pogrzebali więc skromny początek już jest. Ten chłop nie wie wogóle co gada, to jakiś nawiedzony wariat, którego ponosi władza i poparcie PiS-u i drugiego podobnego wariata z Torunia. A najlepsze jest to, że jest finansowany pośrednio z budżetu państwa. Takich więcej a nie będzie kopalń, niczego nie będzie bo Duda z górnikami i członkami swojej "Solidarności" wszysko rozpierniczy. Małpa z brzytwą ta mały pikuś w porównaniu z nim.
 • 2015-01-14 14:35 | ascona3744

  Tylko tyle, trochę za m,ało na mały zamach !

  Powinien dodać, że wie jak wyglądają ich żony, gdzie pracują, jakie mają auta i ich numery rejestracyjne, ile i jakie mają dzieci , gdzie chodzą do szkoły itd. itd. to byłby dopiero jaki taki komplet informacji dla jakiegoś napalonego górnika z zaostrzonym kilofem. Kopacz już pogrzebali więc skromny początek już jest. Ten chłop nie wie wogóle co gada, to jakiś nawiedzony wariat, którego ponosi władza i poparcie PiS-u i drugiego podobnego wariata z Torunia. A najlepsze jest to, że jest finansowany pośrednio z budżetu państwa. Takich więcej a nie będzie kopalń, niczego nie będzie bo Duda z górnikami i członkami swojej "Solidarności" wszysko rozpierniczy. Małpa z brzytwą ta mały pikuś w porównaniu z nim.""
 • 2015-01-14 14:43 | szpaul

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Red.Passent na poprzednim wpisie w blogu także chlapnął.
  Ale też nie widzę powodów by wysyłać policję.
 • 2015-01-14 14:54 | Magdalena Pityńska

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Na początek rozmowy o rozmawianiu proponuję obejrzeć sobie programy publicystyczne typu Kawa na ławę i potem zadać sobie pytanie kto wylansował modę na to, że rozmowa ma być jazdą bez trzymanki, bez zasad i bez szanowania drugiej strony.
  Latami pokazuje się nam, że interlokutora można nie szanować, obrażać, stosować chwyty erystyczne i nic! Nauka nie poszła w las.
  Zdziczenie bierze się z milczenia redaktora, który słyszy, że premier ma krew na rękach i nie reaguje.
 • 2015-01-14 15:15 | Qfadrat

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Niestey, zbieramy zniwo wlasnego lenistwa i narodowej glupoty. pare lat temu Kaczynski ze swoja horda rozpoczal batalie o zeswinienie zycia publicznego. To wtedy Kaczynski, a za nim reszta jeko akolitow, wrzeszczala "tam stoi ZOMO a tu Stoi Polska". Duda wtedy nosil jeszcze teczke za niejakim Sniadkiem.
  Dlaczego polska prokuratura patrzy na to wszystko obojetnie? dlaczego takie zero jak Duda moga sobie klapac co im sie podoba?
 • 2015-01-14 16:00 | steaktartar

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Żakowski - policję to trzeba nasłać na panią premier, która wyraźnie reprezentuje interesy zagranicznych kompanii naftowych.
 • 2015-01-14 16:01 | Kaszuba

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Tylko "chlapnął głupotę"? Jak zwykle pan red. Żakowski jest wyrozumiały dla strony związkowej. Wyobrażam sobie reakcję Redaktora na podobne zachowania przedstawiciela rządu. Z tekstu zresztą wynika, że słowa wiceministra "nie pajacujmy" były równie niebezpieczne jak wyraźna zachęta p. Dudy do zastosowania przemocy wobec posłów ("i immunitet im nie pomoże").
 • 2015-01-14 16:10 | szpaul

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Pani Magdo, ma pani na myśli jakiegoś konkretnego redaktora?
 • 2015-01-14 16:16 | Mariusz Gierlak

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Szanowny Panie Redaktorze,
  Pan myśli chwilą , emocjami , obawia się Pan że doszliśmy już do krawędzi możliwości negocjacyjnych, że już po tym co "chlapnął" Duda będzie trudno rozmawiać bo związki reprezentują dużą grupę ludzi i nagle zaostrza się konflikt , a słyszał Pan związkowca który powiedział " że już czas iść na Warszawę? Ma Pan szczęście że nie musi się Pan niepokoić bezrobotnymi , bezdomnymi , ubogimi, zatrudnionymi na czarno za niewielkie pieniądze ( a jest ich dużo więcej niż wszystkich ludzi żyjących z górnictwa) bo ich nie stać na to żeby pójść na Warszawę , oni dobrze wiedzą że nie wolno czynić innym krzywdy , bo sami jej bardzo często zaznają, dzięki beznadziejnej polityce państwa i sobiepaństwa lokalnych samorządów. Nie przyjadą też do Warszawy też ci którzy odnaleźli sens życia i nadzieję na przyszłość dla swoich dzieci gdzie indziej, nie chce im się zawracać d.. y krajem który ich porostu nie chciał . A gdyby nie mieli gdzie wyjechać? ... może za ostatnie pieniądze przyjechaliby do Warszawy i co wtedy by Pan powiedział.?
  Pozdrawiam , proszę spojrzeć szerzej na problemy bo w Polsce jest ich nie mało
 • 2015-01-14 16:17 | Woziwoda

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Każdy kto nie da się zakrzyczeć związkowym lebrom reprezentuje moje interesy; to z moich budżetowych zarobków finansowani są górnicy.
 • 2015-01-14 16:28 | mir

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  chlapią także dziennikarze.
  Co oznaczają słowa "to nie najlepszy pomysł"?
  Stosowanie prawa po uważaniu?
 • 2015-01-14 16:45 | imaman

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Dwa Dudy wykopują Ewe. Komandos i Doktor,a ta lekarka od dzieci.Nierowne armie.
 • 2015-01-14 16:51 | zet

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Pan Duda chlapnął,chociaż nie powinien. Próby zastraszania zawsze były stosowane w różnych sytuacjach,w wielu środowiskach a cel jest ten sam,skłonić adresata groźby do oczekiwanego zachowania.
  Biskup, który nie tak dawno domagał się ekskomuniki dla niepokornych posłów też działał z określonych pobudek.
  Spada poziom debaty publicznej co ta wypowiedź potwierdza.
 • 2015-01-14 16:52 | takei-butei

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Wredni podpalacze Polski. Już zapomnieli, jak umiłowany premier Tusk i umiłowana wicepremier Bieńkowska wspólnie z górnikami świętowali, kolebiąc się, śpiewając radosne piosneczki, stukając się kuflami. Umiłowany premier z PO przyrzekł także dać Śląskowi więcej forsy niż Marshall. Niedoczekanie ich, Pan Żakowski ma rację, policja powinna tym podżegaczom pokazać właściwe im miejsce. Pajace, hrabiowie, do roboty, lenie. Umiłowany Pan Premier - jak sam dziś wyznał - niósł swój krzyż, a oni - popalają Polskę, ukochaną Zieloną Wyspę.
 • 2015-01-14 17:10 | sztubak

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Panie Redaktorze,
  Rząd w demokratycznym państwie nie tylko nie musi ale nawet nie powinien wcinać się pomiędzy związkowców a pracodawców. Problemy między zwiazkowcami a pracodawcami powinny być rozwiązane przez nich samych a jeżeli nie są w stanie ich rozwiązać to powinni pójść do sądu.
  Trochę Panu zostało z PRL-owskiego rozumienia demokracji.
  Uszanowanie.
 • 2015-01-14 17:15 | steaktartar

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  C E N Z U R A!
 • 2015-01-14 17:37 | takei-butei

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Bzdura, żadna cenzura. Przecież niedawno (w związku z zamachem w Paryżu) umiłowana premier Kopacz mówiła, że wartością europejską jest wolność słowa. "Polityka" także non stop powoływała się na tę wartość. Tak więc kłamiesz.
 • 2015-01-14 17:53 | szczeart

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Przecież to jest zastraszanie. I na to jest paragraf. A tak w ogóle to doszedłem do wniosku, że tym związkowcom po prostu zależy na stołkach (wysokopłatnych). Jak zlikwidowane zostaną 4 kopalnie, to związkowcy na etatach "związkowych" będą musieli albo pójść do pracy na "normalny" etat albo się zwolnić. Albowiem "etaty związkowe" w tych nowych kopalniach, do których zostaliby przeniesieni (nie można ich zwolnić), "etaty związkowe" są już zajęte.
 • 2015-01-14 18:23 | Artur

  Szef "Solidarności" rzuca bandyckie groźby karalne.

  Stosuje terror, przemoc i szantarz. To żadne "chlapnięcie głupoty". Szantażuje posłów na Sejm RP, by nie głosowali za projektem rządowym, bo wówczas nie pomogą im nawet immunitety poselskie. Zna ich miejsca zamieszkania, wie gdzie żyją ich rodziny. Toż to bandyckie groźby karalne, wobec których prokuratorzy nie mogą pozostać przyklejeni do swoich stołków i udawać, że nic się nie stało, bo to "tylko głupota". Pamiętajmy, że głupota jest zwykle źródłem i zaczynem wielu późniejszych tragedii. Prokuratorzy powinni być bezwzględni, czynić swoją powinność z urzędu i to natychmiast. Takie groźby nie mogą pozostać bezkarne.
 • 2015-01-14 18:28 | Artur

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Szczególnie interesy tych zagranicznych kompanii od lamp naftowych. Karygodne!
 • 2015-01-14 18:30 | Copernicus

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Wiem, że to bardzo niepoprawne politycznie, ale.... Mam takie historyczne skojarzenia. Nieważne, czy będzie Francuz, Węgier, Szwed czy Sas. Byleby tylko podpisał pacta conventa. I w ogóle to nihil novi ! Żadnego uszczuplania naszych przywilejów ! Raz zdobytych nie oddamy. Choćby się to wszystko miało zawalić. Myśmy są sól tej ziemi !
 • 2015-01-14 18:52 | lolek nie bolek

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  towarzysz Żakowski powiedział co wiedział Komusza sitwa w Polsce ma się świetnie dzięki dziennikarzom przede wszystkim
 • 2015-01-14 18:52 | Saurom

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Panie Żakowski biorąc pod uwagę, że Tusk i Kopacz oszukali górników po co ci mają z nimi wdawać się w jakieś rokowania. Jedyne co przemawia do Warszawki oraz PO to wycieczka górników do Warszawy. Zresztą nie tylko górnicy strajkują przyłączają się powoli inni. Ludzie mają dość oszustw PO.
 • 2015-01-14 19:55 | Panie Żakowski, jedno pytanie:

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Czy w 1980 też Pan myślał, że "Polska zapłonęła bez sensu'? A może odwrotnie?
 • 2015-01-14 19:56 | Budżetowe zarobki...

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Czyli urzędas?
 • 2015-01-14 20:20 | ted

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Jak można dogadać się z neoliberałami którzy tkwią w czasach niewdzialnej ręki rynku która "wyreguluje" problem kopalni . To banda która szczuje przeciw sobie społeczeństwo . Mam dosyć ich gęb i szmondackiej gadki .
 • 2015-01-14 20:25 | nibork

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  myśli że jak związkowiec to mu wsio wolno za tą kasę którą bierze?
 • 2015-01-14 20:40 | Eau de Cologne

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Szef obecnej "Solidarnosci" zazwyczaj dba o swoj wlasny interes... kropka!
 • 2015-01-14 20:46 | DangerouslyLeftCherryBlossom

  Pan redaktor nie słyszał może gdzie mieszka p. Kiszczak i gdzie mieszkał gen. Jaruzelski, a tam przecież manifestowano?

  Solidarność to związek zawodowy, który ma na pieńku z tymi panami (już tylko jednym z nich) od kilkudziesięciu lat. Po prostu przewodniczący Duda kontynuuje starą tradycję dorzucając jeszcze paru wrogów związku, tym razem w kapitalizmie. To, że padły jakieś tam słowa na granicy groźby karalnej to rzeczywiście być może błąd, ale jak zauważył jeden z przedmówców (mir) nie można nasyłać policji po uważaniu, ponieważ mamy ponoć niezależną prokuraturę. Niech pan redaktor przemyśli co napisał, a potem publikuje.

  Podpisuje się ja,

  Niebezpieczny lewak. :D
 • 2015-01-14 21:32 | andrzej52

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  4 kopalnie x 15 związków = 60 dobrze płatnych fuch. Do tego wice- , sekretark, masa ludzi strac "pracę"
  i tylko o to chodzi, a nie o miejsca pracy dla zwykłego górnika.
  O panu Dudzie znawcy ekonomii "
  "Piotr Duda wstąpił do „Solidarności” w 1980 roku, gdy rozpoczął pracę tokarza w Hucie Gliwice. W latach 1981-83 jako komandos służył w elitarnej VI Pomorskiej Dywizji Powietrzno-Desantowej ( "czerwone berety"). Pełnił służbę m.in. w siłach ONZ w Syrii. Po skończeniu służby wojskowej wrócił do pracy w hucie."
  Cytuje za "Wprost"
  wyglada na to, że ma zawodowe wyksztalcenie.
 • 2015-01-14 21:44 | Saurom

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Czyżby cenzura prawda w oczy kole
 • 2015-01-14 21:58 | Byniek

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Nie tyle " chlapnął głupotę", ale być może popełnił przestępstwo. Gdyby tak było, to prokurator nie ma tu nic do zrobienia, ponieważ ewentualne przestępstwo ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Jest ( są ) tacy?
  Ciekawe, co zrobi władza,jeżeli groźby sparaliżowania kraju zostaną spełnione? Rząd poda się do dymisji, czy ( a kysz ) wprowadzi stan wojenny, mniejsze zło.
 • 2015-01-14 22:04 | DangerouslyLeftCherryBlossom

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  @Byniek

  Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Nie jestem prawnikiem.
 • 2015-01-14 22:05 | andrzej52

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  To nie ogladaj lub wyjedź do Putina.
 • 2015-01-15 02:17 | karul

  Cos takiego!

  Tzw. zwiazek zawodowy, dla ktorego ludzie krew i mocz oddawali, z powodu ktorego narod dostawal milego rozwolnienia, ktorego straszny los odbieral sen najpotezniejszym tuzom kapitalizmu, ten sam dla ktorego Wojtyla sobie bazanty od ust obieral aby tylko wyslac kolejne miliony na robotnikow - cos zlego zrobil?

  Niemozliwe., pan sobie pozwoli pieprzyc panie Z.
 • 2015-01-15 06:22 | sławek.m

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Jakiś czas temu, chyba naście lat, bo jeszcze studiowałem, brać górnicza radośnie zablokowała tory w Łazach. Pamiętam, bo PKP organizowała przejazdy autobusami. Później w TV przedstawiciel kolei oświadczył, że ponieśli straty w wysokości pięciu milionów zł i zastanawiają się nad wystąpieniem odszkodowanie do związków. Na co przedstawiciel górników stwierdził że to byłby koniec związków w górnictwie. Zmarnowana okazja.
  A po p. Dud to nie powinno się wysyłać szofera tylko dwóch mundurowych i solidnie przesłuchać, bo poczucie bezkarności w związkach jest coraz większe – vide regularna demolka stolicy. Bo następnym razem być może sprawdzą czy politycy mieszkają tam gdzie oni wiedzą.
 • 2015-01-15 07:08 | Tadeusz61

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  He he he panie Żakowski zaczynacie się bać bo to Wy a nie ci szerzy obywatele macie najwięcej do stracenia!
  Na początek radziłbym zajrzeć do słownika co znaczy termin "totalitaryzm". Jak ulał pasuje do dzisiejszej rzeczywistości.
  Pańska idolka Kopacz powiedziała wczoraj: "Zrobię wszystko by 100% górników dołowych nie straciło zatrudnienia". Jak się wlazło w łajno to trzeba teraz zrobić z tego tort czekoladowy.Skoro tak to ja pytam jaki to ma sens i co to za reforma? Skoro w innych kopalniach jest pełne obsadzenie stanowisk dołowych (no bo przecież fedrują) i jednocześnie optujecie za zmniejszaniem wydobycia bo ponoć na hałdach jest 15 mln ton i nie ma go jak sprzedać to jakim to cudem w pozostałych kopalniach sytuacja poprawi się jak dojdzie do nich kilka tysięcy ludzi na przodku czy w ścianie zamiast 10 będzie teraz 12 lub więcej pracowników a wydobycie będzie to samo lub mniejsze. Gdzie tu logika i ekonomia?
  Taaak kombinujcie razem z tefałenami i innymi dziennikarskimi tubami idiotycznie rządzących by pożar, który wzniecili ugasić abyście zachowali swoje status quo.
 • 2015-01-15 07:21 | Tadeusz61

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  He he he do wszystkich popierających tutaj rząd i oburzonych na słowa Dudy, twierdzących jakoby Kaczyński rozpoczął mowę chamstwa to powiem Wam tylko tyle, że albo jesteście bardzo młodzi albo macie amnezję totalną. Ja pamiętam jak L. Wałęsa 25.08.1983 roku ze swoją elitą w sali BHP w Gdańsku przyjął Rakowskiego... tam nie mówili o tym, że go znają i znają jego adres, tam proponowano mu krawat w wiadomym celu. Ot w taki sposób rozpoczęła się mowa dialogu miłości.
 • 2015-01-15 07:38 | Kaszuba

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Duda, jak w realnym socjalizmie, pokazuje, że "klasa robotnicza jest przodującą siłą narodu", a red. Żakowski zachwyca się taką "siłą". Trzeba było posłuchać p. Redaktora jak wczoraj w Superstacji wygłoszał peany na cześć związkowców.
 • 2015-01-15 08:33 | sławek.m

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  „Próby zastraszania zawsze były stosowane w różnych sytuacjach,w wielu środowiskach a cel jest ten sam,skłonić adresata groźby do oczekiwanego zachowania.”
  Ale chodzi ci o to, że Duda zastrasza posłów, czy przesłuchanie Dudy było by zastraszaniem?
  A ekskomunikę biskupa to można o kant d..y potłuc, taka jest groźna w XXIw, więc nie ma porównania.
 • 2015-01-15 09:31 | zet

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  "Ale chodzi ci o to, że Duda zastrasza posłów, czy przesłuchanie Dudy było by zastraszaniem? "

  Nie ma podstaw do przesłuchiwania pana Dudy. Na razie nie przekroczył granic zakreślonych przez prawo, tylko falandyzuje, czyli jedzie po bandzie.
 • 2015-01-15 09:45 | _sens

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Tak jak każdy człowiek...przecinek!
 • 2015-01-15 09:47 | _sens

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Pracownik umysłowy...Panie robolu ?
 • 2015-01-15 13:11 | slima11

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Wczoraj autor stwierdził ,że są mądrzejsi od tych z rządu.Pan Duda wyrasta na rasowego polityka.Otóż on nie przejawiał od miesięcy żadne inicjatywy rozrabiaczej.Teraz musiał przyłączyć się do ataku na rząd.I aby uprawomocnić swoją wiarygodność ,poprzednim milczeniem-rzuca ostre i bezpardownowe słowa.A nauczyciele -Moczulski i określenie ,co to był PZPR i Jurczyk ,o liściach i komunistach.Obu posądzono o agenturę.KAPE.
 • 2015-01-15 13:50 | sławek.m

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  No niezupełnie albo zupełnie nie tak. Groźba karalna ma taką cechę, że jeśli adresat groźby poczuje się zagrożony, lub przestraszony, wtedy groźba staje się przestępstwem. Prokurator a potem sąd oceniają, czy zarówno groźba jak i strach były uzasadnione. Jeśli jakiś poseł ze Śląska będzie twardy to może pociągnąć sprawę aż do sądu. I powinien, bo p. Duda oczywiście sam to nie ale inni górnicy mogą zrobić pikietę tam gdzie wiedzą gdzie poseł mieszka. A jak kończyły się wizyty górników w stolicy to chyba nie trzeba przypominać.
 • 2015-01-15 14:32 | Kuciborski

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Prostak i chuligan Polityczny.
 • 2015-01-15 16:03 | zet

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  "Groźba karalna ma taką cechę, że jeśli adresat groźby poczuje się zagrożony, lub przestraszony, wtedy groźba staje się przestępstwem"

  Nadinterpretujesz słowa pana Dudy. On nie zakończył wypowiedzi groźbami. Skoro znaleźli się posłowie,którzy narobili w gacie po tym,jak ktoś powiedział,że zna ich adres zamieszkania, powinni raczej oddać mandaty.
  Prokurator,tym bardziej sąd nie mają nic do roboty w tym przypadku.
 • 2015-01-15 18:00 | dodol

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Piotr Duda jest w Polsce jedną z kilkudziesięciu najważniejszych osób. żenła. WTF is Piotr Duda?
 • 2015-01-15 18:10 | steaktartar

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  C e n z u r a jak najbardziej!
 • 2015-01-15 19:05 | Dziadek Kazik

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Ciekawe kiedy Policja przyjdzie do "pana redaktora"???
 • 2015-01-15 21:47 | andrzej52

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  To nie Redaktor, a ja wskazałem Twój wpis do usunecia, co czynie równiez pod drugim komentarzem.
 • 2015-01-15 21:59 | Andrzej

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Chlapnął głupotę? Ten cham nie ma pojęcia o elementarnym wychowaniu. Skąd go wzięli? Z lasu chyba nie, bo nie ma ich na Śląsku.
 • 2015-01-15 22:38 | sławek.m

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Ja też wskazałem do usunięcia i cieszę sie że nie bylem jedyny.
  A zanim p. Duda podłoży dynamit pod Warzszawę to najpierw niech przekona mnie, że moje podatki mają iść na wcześniejsze emerytury i dopłaty do każdej wydobytej tony. Niech strajkują jak najdłużej, mniejsze straty zalegną na hałdach
 • 2015-01-16 06:17 | andrzej52

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Nie bardzo wiem, kto płaci za czas strajku.
  Jesli związek, to za długo nie postrajkują.
  Do górniczych emerytur dopłacamy rocznie ok. 7 mld. O ile można by obniżyć PIT, podnieść kwotę wolna od podatku, gdyby nie takie przywileje.
 • 2015-01-16 06:18 | andrzej52

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Na Ślasku jest dużo lasów. Znam ludzi z Wielowsi, wstydzą sie za niego.
 • 2015-01-16 07:59 | sławek.m

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Jeżeli ja naditerpretowuję to ty wprost przeciwnie. Groźba, choć może i literalnie nie wypowiedziana jednak była wyraźna i tak ją odebrał większość ludzi, którzy to słyszała. Przynajmniej wśród moich znajomych, z którymi rozmawiałem.
  Co i gdzie posłowie robią to ich sprawa a zastraszać nikogo nie wolno. Wystarczy że któryś złoży wniosek i sąd będzie miał robotę. A p. Duda następnym razem może zastanowi się co mówi.
 • 2015-01-16 08:05 | sławek.m

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Formalnie za czas strajku pensja się nie należy ale co wystrajkują górnicy od upadającej firmy to się zobaczy.
  Poza tym, trochę realizmu. Te 7mld państwo bardzo łatwo rozdysponuje, wiec nie ciesz się na jakieś ulgi.
 • 2015-01-16 11:48 | pantałyk

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Jacoski pardonne tout?
  Jacek Żakowski widzi dobry powód, by po słowach przewodniczącego Dudy władza wysłała do niego policję lub prokuratora, ale uważa, że do przewodniczacego „Solidarnosci“ lepiej posyłać mediatora. Dlatego proponuje uznać miotane przez niego groźby karalne za chlapnięcia głupoty. My tak, ale czy zechce tak potraktować swoje śmiałe wypowiedzi sam Piotr Duda. Są podstawy sądzić, że nie, bo też nie ma żadnego powodu, żeby w nich cokolwiek zmieniać.

  O tym że problem Dudy staje się problemem narodu, dowiedzieliśmy się już na początku jego działalności, po spektakularnej blokadzie Sejmu debatujacego o podwyższeniu wieku emerytalnego. Wtedy to uznał, że udaremnienie posłowi Pawłowi Suskiemu próby sforsowania blokady Sejmu przy pomcy kija od transparentu jest dopuszczalną metodą działalnosci zwiazkowej, tym bardziej, że – jak sprostował Dominikę Wielowiejską w radiu TOKFM - kij był co najwyżej kijkiem rozmiarów tyczki do pomidorów. Ponadto powstrzymanie posła tak łagodnymi środkami perswazji było działaniem dla jego dobra, bo co by się stało, gdyby poseł przedostał się przez kordon związkowców... Co by się mogło w takim razie strać, prewodniczący pozostawił domyślności słuchaczy, dając jedynie do zrozumienia, że nie byłoby to nic przyjemnego. Dlatego też bardzo nisko ocenił – że posłużymy się preferowanym w życiu publicznym delikatnym słownictwem - kwalifikacje umysłowe i wyobraźnię tego przedstawiciela narodu.
  Podobnie jak dzisiaj Jacek Żakowski, niektóre zachowania związkowców w czasie blokady Sejmu krytykowali uczestnicy poranka TOKFM, aby w końcu dojść do wniosku, że przewodniczący Duda wykazał się koniec końców zdrowym rozsądkiem, bowiem blokadę w porę zdjął i nieszczęścia nie było. Poseł Suski przeżył.
 • 2015-01-16 13:21 | Komuch

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Panie i Panowie !Czas rozpocząć rozważania o zmianie ustawy o związkach zawodowych , oczywiście w kierunku “wyrzucenia”w/w poza bramy zakładów pracy i ich samofinansowaniu.Pozdrawiam !!!
 • 2015-01-16 15:38 | andrzej52

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Od tego rząd miał zacząć.
 • 2015-01-16 16:45 | adresat

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  Wiedza o czyimś miejscu zamieszkania i publiczne informowanie o jej posiadaniu z trudem kwalifikuje się jako bycie anyCharlie.
  Gdyby była karalna, to zaraz po kopalniach polski rzad musiałby zlikwidować polskie urzędy pocztowe (obym nie wykrakał!), albo i co innego. W każdym razie musiałby coś zlikwidować, bo głównie to potrafi i tym się głównie rząd warszawski zajmuje w ramach pierwszego w dziejach eksperymentu "rozwój przez zwijanie w aspekcie olbrzymienia przez karlenie". Wielka jest Mądrość polskiej Głupoty! Z podniesionym czołem możemy przed nią pochylić czoła!
 • 2015-01-17 12:03 | Artur

  Re:Żakowski: szef „Solidarności” chlapnął głupotę

  To ewidentna wina Donalda Tuska. Obiecywał, że wprowadzi zmiany finansowania związków zawodowych takie, aby zarządy związków wynagradzane były ze składek członków tych związków. A nie zrobił w tym kierunku kompletnie nic. 160 związków zawodowych istniejących w kopalniach górnictwa węglowego w Polsce oblepiło kopalnie pasożytującą masą i niszczy te przedsiębiorstwa. Tak samo jak pasożytujące zarządy kompanii węglowych i kopalń, które rocznie kosztują już 2 miliardy złotych. Nie licząc samych górników, którzy w pasożytowaniu nie odbiegają daleko od wyżej wymienionych pielęgnując swoje liczne przywileje i pozostałości po PRL, jak np. 13 i 14 pensje. Żadne przedsiębiorstwo takiego pasożytowania nie wytrzyma. Jedynym wyjściem i ratunkiem dla górnictwa węglowego w Polsce jest oddanie kopalń w ręce prywatne.