Wyszukaj na forum

Forum

Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Porozumienie rząd-górnicy zostało uroczyście podpisane. Strajku nie będzie, konflikt zażegnany. Ale problemy polskiego górnictwa pozostały.
  • 2015-01-18 10:15 | Byniek

Będzie jak zwykle.

I wszystko jasne. Premier w wywiadzie z M. Olejnik nie odpowiedziała konkretnie i przekonująco na żadne z zadanych jej pytań. Na kluczowe z nich, jeżeli doszło do kompromisu, to z czego zrezygnowali górnicy, padła odpowiedź: z niczego, a dlaczego mieliby rezygnować.
  • 2015-01-18 10:38 | mir

Re:Kryzys polskiego górnictwa został zażegnany. Ale tylko chwilowo

gratulacje dla Reformatorki.
    Ciekawe tylko czy po wyborach, które wygra PO, ludzie skojarzą Kopacz z rosnącą ceną energii.
    Do wyborów ruchów cen nie będzie, to element porozumienia polityków z "reformatorami"
  • 2015-01-18 10:38 | kolega

Żenada

Serdeczne pozdrowienia dla braci górniczej od wszystkich zatrudnionych na umowy śmieciowe. Niech wasze kopalnie rosną w siłę a ludziom na górniczych etatach żyło się dostatniej. I tak oto przyszła potęga łupkowa staje się na naszych oczach węglowym skansenem. Gratulacje dla Pani Premier.
  • 2015-01-18 10:50 | lazyfox1957

6 mld w plecy

Jaki kraj taka Thatcher. Żałosne.
  • 2015-01-18 10:57 | Andrzej

Pole manewru było małe, a do tego rok wyborczy. Obie strony ugrały, co było do ugrania. Co będzie dalej, okaże się z czasem.
  • 2015-01-18 11:48 | zalamander

Ano miała być Margaret Kopacz a wyszła skopana Małgośka...
  • 2015-01-18 11:54 | Halina Siemko-Tomaszewska

Panie redaktorze, o ile mi wiadomo z wykształcenia jest Pan prawnikiem, zawodowo dziennikarzem specjalizującym się w tematyce motoryzacyjnej oraz energetyczno-infrastrukturalnej.

Czy ma Pan także wiedzę na temat zarządzania zmianami w dzisiejszych czasach?

Otóż, tematem podniesienia jakości produktów, przy jednoczesnym zachowaniu ich ceny zajmowano się z powodzeniem już w latach 70-tych zeszłego stulecia. Chodziło o usprawnienie procesów produkcyjnych, które najlepiej znają Ci co je wykonują. Dlatego też metodę nazwano „Polityką otwartych drzwi”. Pracownicy powinni być w stałym kontakcie z kadrą zarządzającą – wszyscy rozwiązują problemy.

Następne lata przyniosły nowe metody zmian, stosowne do nowych problemów, których rozwiązanie wymaga zmian nie tylko procesów biznesowych, ale przede wszystkim systemów instytucjonalnych. Niestety w Polsce metody te nie są praktykowane. Więcej, jest niesamowity opór na stosowanie tych metod przy wprowadzaniu zmian. Tutaj są niesamowite możliwości mediów, jako czwartej władzy. Wymaga to niestety nowej wiedzy!!!!
  • 2015-01-18 12:00 | slima11

A ja jutro uciekam z Tauronu ,którego zagrzebie węgiel.
  • 2015-01-18 12:11 | remm

Gdyby ktoś pytał, kogo Kopaczowa okrada, żeby sfinansować tym terrorystom wygodne życie, to tu ma przykład:

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,17264325,Nie_zlozyli_jednego_druku__Urzad_Skarbowy_zajal_im.html?v=1&pId=32644573&send-a=1#opinion32644573
  • 2015-01-18 12:23 | Realista

Po prostu brak mi słów :/ PO miało taką piękną okazję by odzyskać mój głos, ale, ponownie, wszystko pięknie spier... :/ Ten brak kręgosłupa u polityków PO doprowadzi nasz kraj do ruiny :( Każda złotówka wydana na górnictwo, to złotówka wywalona w błoto - wie o tym każdy, kto choć odrobinę interesuje się tym co się dzieje na rynku. Bessy na rynku surowcowym mają to do siebie, że nie są chwilowe - jak się zaczną, to trwają nie miesiące, nie lata, ale DZIESIĘCIOLECIA. A spadek cen na rynku węgla dopiero się rozkręca. W tym roku, i najbliższych latach, ruszy w Azji, Afryce i Ameryce Południowej cała masa wielkich kopalni odkrywkowych w których koszt wydobycia tony węgla będzie zbliżony do 5$!!! Nie ma pieniędzy, których wydanie pozwoliłyby polskim kopalniom na konkurowanie z taką konkurencją! Zagłada większości sektora, włącznie z firmami prywatnymi, jest po prostu nieunikniona. Ale to po wyborach, więc WHO CARES?! RIGHT?
  • 2015-01-18 12:29 | _sens

No to lekarze i górnicy już nas okradli....teraz czekamy na rolników.
  • 2015-01-18 13:19 | Withold

W porównaniu z przewodniczącym Dudą to całe PO to po prostu śmierdzące tchórze myślące tylko o utrzymaniu władzy. Mam nadzieję, że przeliczą się w następnych wyborach. Korwin-Mikke może się cieszyć.
  • 2015-01-18 13:51 | slima11

A opozycjonista tysiąclecia już miał ogon gąski na paluchu.Już czółowki pod wodza jego zausznika szły na bój w Zabrzu.A tu kicha ,i nowe zmarszczki na szlachetnym licu.Ale on jak wielki wódz ,o którym pisał brat dysertacje naukowe ,krok w tył a dwa do przodu. Zapowiedział to zausznik i ogłosił pogotowie paranoi w walce o władzę.Tylko górników żal.
  • 2015-01-18 15:12 | kalosz

Pani premier tryumfalnie obwieściła osiągnięcie kompromisu. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego użyła tego słowa. Uważam, że bardziej pasuje tu słowo "kapitulacja", albo "kompromitacja". A jeżeli kompromis, to"zgniły", jak mawiała władza ze słusznie minionej epoki. P. Kolorz miał minę, jak by chciał powiedzieć "a widzicie, pętaki, tylko tak można z wami rozmawiać". I miał rację. Pętaki, pieczeniarze i koniunkturaliści, robiący w jednej sekundzie zwroty o 180 stopni, prawie, jak u Orwella. W ogóle miałem odczucie deja vu - przypomniała mi się scena, kiedy wicepremier Jagielski popisywał w stoczni, co mu Wałęsa kazał i powiedział o podpisywanym porozumieniu : "wy jego podpiszecie i ja jego podpiszę".
    A przy okazji - wśród osób kręcących się w kadrze zauważyłem pana w purpurowej mycce. Ciekawym, jak on się tam znalazł i co miał do szukania.
  • 2015-01-18 16:15 | Andrzej

@Withold - no cóż, każdy sądzi według siebie. A według mnie Duda (Piotr) to prymitywny facet, któremu przewróciło się w głowie. Przydało by się więcej ogłady, ale widocznie w domu nie nauczyli.
  • 2015-01-18 21:00 | zdzisław piegza

Wyrzekam się mojego Rządu!!!
  • 2015-01-19 01:22 | Jarek

Pani premier osiagnela dosyc ciekawy "kompromis". Ten kompromis polegac ma na tym ze zadna kopalnia nie bedzie zamknieta, zaden gornik nie zostanie zwolniony ani nie utraci istniejacych przywilejow, a jednoczesnie "rzad przestanie doplacac 200 milionow miesiecznie do gornictwa weglowego. Jednym slowem pani premier znalazla sponsora ktory bedzie zamiast panstwa doplacal gornikom te 200 milionow miesiecznie. Tylko nie wiem skad wziela tego sponsora?
    Moze Tusk po znajomosci "przesunie z euro jakas kase do czasu wyborow aby "gornikom zylo sie lepiej bo na Slasku jest serce polskiego przemyslu" ktorego juz nie ma. Zostaly tylko jeszczxe kopalnie, bo tych nie da sie przeniesc do rajow podatkowych. Powiedzcie kochane ludziska dlaczego ciagle sie dajecie zwodzic kolejnym cudotworcom wyciagajacym kroliki z rekawa?
    Co moge poradzic? Bierzcie sprawy w swoje rece i odpowiedzcie na tego rodzaju sytuacje nogami. Jeszcze poki zdrowie i mlodosc. Na starosc zostanie tylko liczenie na sw Mikolaja, albo totolotka. Jeszcze wiele przed wami ludziki kochane. Pamietajcie ze w Polsce nie takie juz byly numery. Przeciez to kraj w ktorym narod wybieral krolow z obcych krajow do rzadzenia Polska.
    Wkrotce wroca te czasy gdy bedzziecie marxyc o tym jak bylo za krola Sasa: "jedz i popuszczaj pasa". Ja nie zartuje. Polska jest wielkim zartem. To jest twor ktory nie zasluguje na to by istniec jako samodzielne panstwo.
  • 2015-01-19 06:15 | Withold

Drogi Andrzeju.
    Ja nie jestem fanem Piotra Dudy. Problem w tym, że ten" prymitywny facet " ich załatwił, a tchórzami się gardzi i on to robi z nieukrywaną przyjemnością.
  • 2015-01-19 07:22 | gustawK

w Polsce tylko brutalna siła

Frankowcy mają przykład co jest skuteczne.

http://wojciechlazarowicz.natemat.pl/130487,ja-frankowicz
  • 2015-01-19 10:25 | Mały pluszowy miś

Krótka historia "restrukturyzacji" przemysłu wydobywczego węgla kamiennego z liberalnego punktu widzenia:
    http://gwiazdowski.wei.org.pl/blog-show/run,blog,author,113.html
    Może to kogoś zainteresuje...
  • 2015-01-19 10:45 | m

A co to jest "przyszła potęga łupkowa"? Kopacz ma ustawą zmienić geologię Polski?
  • 2015-01-19 13:13 | EWA

a gdzie jest teraz to 75 procent społeczeństwa. która w tym sporze poparła górników?
    Teraz całą winę przerzuca się na rząd i głośno krzyczy: nie chcemy dopłacać do górnictwa.
    Jakoś inne partie jak SLD, czy tym bardziej Pis ( który był gotów za głosy jeszcze dodać troszkę więcej przywilejów) nie chcieli poprzeć ewentualnych zmian, do tego terror działaczy związkowych, jak miała pani premier się nie wycofać rakiem?
    To nie tylko PO -PSL jest winna tego całego marazmu, to cała klasa polityczna nigdy nie chciała nic zreformować, a gdy przyszła ku temu okazja odwróciła się od tego tyłem
    Dopóki będziemy mieli takie partie jak PO,PSL,SLD i PIS nic w Polsce się nie zmieni, bo każdy tylko ciągnie krótką kołdrę w swoją stronę
  • 2015-01-19 21:50 | don_Pedro

Związkowiec Duda bierze kasę za to, żeby dbać o pracowników - i wywiązuje się, póki co, z powierzonych mu zadań.

Premierzy Tusk/Kopacz, wicepremier Piechociński biorą kasę za nadzór nad całym przemysłem, mają pełnię władzy w Sejmie, w Senacie, spółkach Skarbu Państwa, mają w końcu Prezydenta - i od prawie 8 lat nie wywiązują się z powierzonych zadań (Piechociński nawet przyznał, że wiedział rok temu o tragicznej sytuacji w górnictwie, ale się nie odzywał, bo jego szef miał inne zdanie w tej sprawie! :-D)

Wnioski?
    Ponoć czas leczy rany = poczekajmy jeszcze kilka lat, może samo się naprawi?
  • 2015-01-19 22:57 | Ala

Na które partię mam głosować, aby mieć pewność, ze jest przestrzegana Konstytucja, czyli równość wszystkich obywateli? Czyli wszyscy idą na emeryturę w wieku 67 lat i wszyscy sami sobie zbierają na swoją emeryturę. Az się chce wyjechać z kraju, gdzie każdy kto nie jest rolnikiem, górnikiem, żołnierzem jest śmieciem dla rządu i musi płacić na wypasionych młodych emerytów. Nie wstyd tym panom, że na ich dobrobyt składają się inni, nawet ci dużo starsi i biedniejsi?
  • 2015-01-20 16:24 | rebel

Pan Duda właśnie raczył był powiedzieć, że teraz pod groźbą strajku chce negocjować kilka innych spraw. Ewentualne zawieszenie pogotowia strajkowe uzależnia od spotkania z Panią Kopacz i okazania przez nią dobrej woli, czyli właściwej postawy na tym spotkaniu. Piękny szantarz po pięknym porozumieniu.

Panie premier radzę zupełnie poważnie zignorować Pana Dudę. Potem jak się będzie awanturował grzecznie mu odpowiedzieć, że "propozycja jest rozważana przez radę ministrów". Nie podawać żadanych terminów, żadnych wiążących odpowiedzi na temat negocjacji. Zobaczymy ile związkowcy wytrzymają w pogotowiu. Podejrzewam, że szybko im się znudzi.
    Jak się zaczną nudzić to albo wywołąją awanturę albo się rozejdą po domach. Jak się rozejdą to premier ma spokój. Jeśli będzie awantura to trzeba ogłosić, że to zerwanie porozumień ws. górnictwa. Gwarantuję, że barbórkowcy szybko się ogarną jak korzystne porozumienie zawarli i wywrą odpowiednią presję na związkowego szefa. Jak nie wywrą to też dobrze będzie okazja ponegocjować lepsze warunki dla Polski.
  • 2015-01-20 19:29 | Piotr

Rolnicy przez KRUS robią to cały czas.
  • 2015-01-20 21:39 | Berbla

Próba wciśnięcia polskiego węgla Ukraińcom ujawniła okrutną prawdę o jakości polskiego "czarnego złota"!!! Nadmiernie zasiarczony, z ogromną ilością kamienia nie nadaje się do ukraińskich elektrowni! Pani premier zobowiązała się sfinansować sąsiadom przebudowę pieców aby mogły spalać polski węgiel. Pewnie też zobowiązała się dostarczać Ukrainie mazut bo bez niego polski węgiel nawet nie chce się rozpalić!!!