Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego Polacy wybierają islam

(20)
Czym się kierują Polacy przechodzący na islam? Tłumaczą to nadzwyczaj prosto.
 • 2015-01-30 09:43 | MG_0

  Jezus a Mahomet

  pierwszy bohater artykułu - zupełnie zagubiony, poszukuje hierarchii wartości na zewnątrz a nie w sobie, wypaczone rozumienie małżeństwa, zupełna nieznajomość religii chrześcijańskiej (Biblii - zwłaszcza Starego Testamentu).

  Różnic między islamem a chrześcijaństwem jest niewiele - jedynie obyczajowe, wynikające z arabskiej kultury (wielożeństwo), no i te, o których wspomniał jeden z kolejnych bohaterów - Trójca Święta i dziewictwo Maryi. Poza tym islam to takie zacofane chrześcijaństwo (nie wartościuję w tym momencie żadnej z tych religii - stwierdzam tylko fakt).
 • 2015-01-30 10:18 | camel

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Normalne, zdrowe psychicznie osoby nie są religijne. Artykuł powinien bardziej skupić się na niesprawnościach psychicznych i intelektualnych wiodących ludzi w objęcia mitów. Edukacja, edukacja, edukacja. Islam i katolicyzm wiedzą, że wiedza i wykształcenie są ich największymi wrogami. Islam z edukacją już wygrał, katolicyzm walczy - tu i tam przegrywa za to w Polsce udało mu się zainfekować system edukacyjny.
 • 2015-01-30 20:14 | acepl

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Zalecam się dokształcić w temacie islamu, bo jako katolik zwłaszcza, a chrześcijanin ogólnie, czuję się porównaniem urażony.
  Islam nie jest ani trochę jak chrześcijaństwo. To nawet nie jest religia, tylko system społeczno-ppolityczny. Bliżej mu do Bushido z słynnym kodeksem samurajów, na podstawie którego w czasie II W,Ś. dochodziło do barbarzyństw na miarę najbrutalniejszych reżimów w historii.

  NIe bez powodu ISIS nazywa siebie Państwem Islamskim. Gadanie że oni są ekstremizmem można między bajki włożyć - jak kiedyś powiedział ktoś zły człowiek jest złym chrześcijaninem, dobry muzułmanin musi być złym człowiekiem.

  Eksperyment myślowy: proszę uzasadnić obcięcie zakładnikowi głowy choćby jednym wersem z Ewangelii. A potem wersem z Koranu.
  Zdradzam wynik: zabij niewiernego w Koranie pojawia się kilkaset razy. W Ewangelii: ani razu.
 • 2015-01-30 21:06 | ula64

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Ja polecam dokształcić się w zakresie języka polskiego, bo autorka najwyrażniej nie zna różnicy między imigrantem a emigrantem.
 • 2015-01-31 15:39 | MG_0

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  aha. Losy Jezusa i Mahometa wcale nie są podobne, a w imię chrześcijańskiego Boga nigdy nie toczono walk - ba! Bóg chrześcijan nigdy nie podżegał do walk (polecam doczytać Stary Testament). Jasne, NT Jezus nawołuje do pokoju, ale generalnie islam zrzyna z chrześcijaństwa aż miło. Dziękuję, bez odbioru.
 • 2015-01-31 19:45 | abchaz

  Re:Dlaczego Polacy ?

  Camelu,
  to są b.proste,by nie powiedziec prostackie oceny religii sprowadzajace ją do poziomu mitów.
  A przecież Świete Księgi ,nie wypadły sroce spod ogona .Trudziły się nad nimi pokolenia świetych mężów.
  I trudzą się nadal nad nimi zastepy mężów uczonych,doktorów i profesorów uczelni wyzszych,a może najwyzszych.
  Odkrywajace coraz to nowe interpretacje Objawienia.Podobno nawet Terlikowski ma tytuł doktorski.
  Jajakobyły ,zdrowy psychicznie ,z parkinsonem niestety za pan brat,i oczekujacy w kolejce bez zielonej karty,wspieram doktorów i profesorów w ich trudzie, bowiem bez nich,to już tylko pasek na hak lampy sufitowej zarzucic..
  A z nimi przyjemnie jest trwac ,nie licząc już na zieloną kartę,w oczekiwaniu Zbawienia.
  Przyjdzie cz nie ,niewazne.Nadzieja,matka głupich jest, moim pocieszeniam.
  Taniutkie to ..prawda ?
 • 2015-02-07 14:14 | sowa

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  głupota i ciemnota ludzka nie zna i nie będzie znała granic... chorzy ludzie
 • 2015-02-07 16:03 | Anonim

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  A wojny religijne w Europie, a krucjaty???Jak to nie toczono walk? Katarów wycięto w pień by Bóg sam rozpoznał swoich. proszę bzdur nie pisać i się nie ośmieszać. Krucjaty z hasłem Bóg tak chce nie były wojną religijną? Noc świętego Bartłomieja to była tylko imprezka towarzyska jak Walentynki?
 • 2015-02-08 23:23 | NXP

  Nie ma nic bardziej prymitywnego niz koran.

  Męczyłem się okropnie czytając koran i nie rozumiem jak można wyciągnąć z tej głęboko prymitywnej i infantylnej księgi pełnej sprzeczności i zwykłych absurdów cokolwiek zbawiennego dla ludzkości. Nie ma wątpliwości, ze sury powstały z myślą o prymitywnych i niepiśmiennych beduinach z Arabii, ale żeby w XXI wieku traktować ten bełkot poważnie? Gdyby wyrzucić z koranu przypowieści biblijne i ciągłe powtórzenia (rany ile można w kółko powtarzać to samo?!) to pewnie cala księga zmieściłaby się na 4 stronach A4. Mogę zrozumieć ludzi, którzy przechodzą na islam z miłości, ale inne motywy są dla mnie zagwozdką i podejrzewam, ze są to osobowości niestabilne lub słabe psychicznie.
 • 2015-02-09 11:44 | Panna z Wilczka

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  ekstremizm w kazdej formie jest niebezpieczny. Czy to katolickiej czy islamskiej.
 • 2015-02-12 10:05 | sztubak

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Miałem dokładnie ten sam problem z biblią pisaną dla prymitywnego narodu wybranego.
  Bóg nie ma religi gdyż jest nieograniczony.
 • 2015-02-12 10:12 | sztubak

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Jak powiedziała prorokini Doda, święte księgi pisali na winie i ziole.
  Moim zdaniem święta prawda.
 • 2015-02-12 10:14 | sztubak

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  święta prawda.
 • 2015-02-12 22:23 | No fakt, można i tak

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Wystarczy usunąć sprzed oczu cały ST, zwłaszcza Księgi: Kapłańską i Powtórzonego Prawa - i mamy dobre chrześcijaństwo . Tylko kto to powiedział : "Ani jedna litera z Prawa nie będzie odjęta czy zmieniona dopóki nie wypełni się czas?"
 • 2015-02-13 05:37 | jpkx1984

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Czas przestać udawać, że te "święte ksiegi" religii abrahamicznych są czymś więcej niż tylko zbiorem bajeczek. Ludzie potrafią wierzyć w różne głupoty, to jednak przestaje być zabawne, gdy wg tychże wytworów szalonego grafomana zaczynają innym życie urządzać.
 • 2015-02-16 11:11 | Mahmut

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Wybralem islam za granica. Najwazniejsze w islamie, podobnie jak w chrzescijanstwie, jest to by byc dobrym czlowiekiem. Reszta to szczegoly. Dlaczego odszedlem od katolicyzmu? Bo widze, ze ostatnio hierarchia koscielna z nowym papiezem na czele idzie na ustepstwa wobec socjalistow i innych modernistow. Niedlugo moga pojsc na legalizacje zabijania dzieci nienarodzonych i malzenstwa homoseksualne. To bedzie gwozdz do trumny polskiej rodziny, ktora juz jest w stanie znacznie gorszym niz jeszcze 20 lat temu. I temu wlasnie trzeba powiedziec "nie". Oczywiscie pokojowymi metodami. Jestem rowniez za kara smierci dla mordercow, w tym terrorystow takich jak ISIS.
 • 2015-02-17 03:47 | zly

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  @Mahmut
  Akurat aborcja w islamie jest najzupelniej legalna i dopuszczalna przez hadisy do czwartego miesiaca ciazy (dopiero wowczas embrion uzyskuje dusze), zas seks miedzy mezczyznami jest w krajach islamskich popularna rozrywka mlodych kawalerow, ktorych nie stac na kupno zony. Wydaje mi sie,ze bardzo niewiele wiesz o swojej nowej religii.
 • 2015-02-26 22:03 | Edward

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Przede wszystkim islam nie jest religią tylko zbiorem niezbyt jasnych zasad systemu społecznego. Porównywanie islamu z chrześcijaństwem to gruba pomyłka. Każdy kto jest w stanie poznać dogłębnie ducha islamu będzie trzymał się od niego z daleka. Kiedyś zanim zacząłem badać tę kulturę wydawało mi się, że jest czymś całkiem godnym akceptacji ale okazało przy dogłębnym poznani, że to rodzaj zarazy jakiej świat jeszcze nie zna. I chyba jest już najwyższy czas by zdać sobie sprawę, ze jest to zbrodnicza ideologia i nadać jej status podobny do faszyzmu czy komunizmu.
 • 2015-03-11 21:25 | piotr

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  Pan Łukasz Amin mija się z prawdą. Nie pracuje w ambasadzie Malezji i niema dużo emigrantów z Malezji w Polsce! Parę osób w mieszanych małżeństwach oraz studenci! Sprawdziłem u źródła i zdementowano to. Z jednej strony mówi, że się uczy Islamu a następnie wypowiada się jakby znawcą był na temat szariatu. Brzmi nieszczerze i fałszywie.
 • 2015-04-06 00:54 | Ewel

  Re:Dlaczego Polacy wybierają islam

  NXP ma rację. Nie ma nic bardziej trzaśniętego niż islam. Jak można wierzyć w niebo, które jest muzułmanom obiecane i przedstawione jako burdel? Oczekujące na nich 72 dziewice i wino? Jak można mówić, że to jest religia pokoju podczas gdy większość sur nawołuje do gwałtów, morderstw, katowania, ścinania głów, kamieniowania i innych tego typu nieludzkich zachowań? Mahmet czy ty jesteś zdrowy psychicznie?